Налаштування Wi-Fi на роуторе Промзв'язок MT-PON-AT-4

  1. Налаштуємо маршрутизатор Промзв'язок MT-PON-AT4.
  2. Налаштуємо мережеву карту комп'ютера.
  3. Налаштуємо Wi-Fi на роутері MT-PON-AT4.

Нам часто доводиться налаштовувати Wi-Fi на маршрутизаторах Промзв'язок MT-PON-AT-4. Хочу поділитися своїм передовим досвідом, тим більше поки нормальної інструкції немає ні на сайті Белтелекома ні на просторах інтернету. Для початку варто відзначити, що на 2013 рік це найсучасніший маршрутизатор від Белтелекома який видається абонентам. У нього вбудована гигабитная мережу, Wi-Fi стандарту 802.11n, підтримка голосового зв'язку, просунутий файрвол і DHCP сервер так що радійте що вам дістався саме він. Багато стикаються з тим що за замовчуванням Wi-Fi відділений від LAN і ваші бездротові пристрої не можуть ні потрапити в інтернет ні взаємодіяти з проводовим сегментом. Секрет настройки полягає в приміщенні Wi-Fi і PPPoE в один vLAN. Але про все по порядку.

Вид згори цього старого роутера ще з лейбелом ZTE:

Якщо інтернет по кабелю на вашому комп'ютері вже є, має сенс перейти відразу до налаштування Wi-Fi

Налаштуємо маршрутизатор Промзв'язок MT-PON-AT4.

Перевіряємо з'єднаний чи 1-3 * LAN порт маршрутизатора з мережевою картою комп'ютера. Далі вам слід зателефонувати на Белтелеком (тел. 123) і попросити налаштувати PON маршрутизатор в роутер (вибачте за масло масляне). Справа в тому що у кожного PON клієнта Белтелекома свій VLAN і вони його не повідомляють, тому налаштувати своїми силами маршрутизатор не вийде. Втім часто маршрутизатор вже налаштований в роутер, тоді в службу техпідтримки дзвонити не обов'язково.

* - 4-ий порт для підключення інтернету використовувати не можна, там телебачення.

Подивимося як буде виглядати нові апаратні версії роутера Промзв'язок MT-PON-AT-4:

Для нових версій роутера рекомендуємо використовувати нову інструкцію з налаштування. Якщо у вас роутер в Копусов ZTE читаємо далі.

Якщо інтернет на комп'ютері у вас вже з'явився слід відразу перейти до налаштування Wi-Fi . Решті доведеться налаштувати мережеву карту.

Налаштуємо мережеву карту комп'ютера.

Якщо ви не налаштовували IP адреси на мережевої карти комп'ютера, то з роутера автоматично отримаєте правильні настройки протоколу інтернету TCP / IP v4. В іншому випадку вам доведеться зайти в Панель управління / Центр управління мережами і загальним доступом / Зміни параметрів адаптера / вибрати там ваше підключення по локальній мережі і у властивостях протоколу інтернету версії 4 TCP / IP поставити автоматичне отримання IP адрес.

Можна також налаштувати інтерфейс вручну використовуючи наступні дані: IP адреса 192.168.100.xxx, маска 255.255.255.0, шлюз 192.168.100.1, DNS1 192.168.100.1, DNS2 8.8.8.8. Тепер інтернет на вашому комп'ютері повинен з'являтися при включенні маршрутизатора і комп'ютера.

Налаштуємо Wi-Fi на роутері MT-PON-AT4.

Запишемо в рядок адреси браузера http://192.168.100.1 і натиснемо введення потрапивши на адмінку маршрутизатора. Логін admin пароль admin.

Зайдемо в Status / WAN Connection і подивимося VLAN ID який вам присвоїли:

Його можна також подивитися в Network / WAN Connection вибравши Connection Name: omni1_pppoe.

Видно що наш VLAN ID = 2213 запам'ятаємо його, він в майбутньому стане в нагоді. Перейдемо до налаштування Wi-Fi. Band Width - ширина каналу та для 802.11n вона може бути 40Mhz забезпечуючи максимальну продуктивність. Channel - канал, числа можуть бути для республіки Білорусь від 1 до 13. Бажано вибрати канал максимально віддалений від каналів сусідських Wi-Fi маршрутизаторів.

Активуємо SSID1 поставивши галочку Enable SSID і назвемо нашу бездротову мережу наприклад kardaNet:

Для SSID1 виберемо найсильніший тип шифрування WPA2-PSK. Майте на увазі що старі ноутбуки можуть бути з ним не сумісні. Придумаємо для поля WPA passphrase ключ для входу в мережу. Краще якщо це буде комбінація букв і цифр не менше восьми символів, наприклад wgh7e8jl4 буде досить сильним ключем. Кирилицю писати не можна. WPA Encryption Algorithm - алгоритм шифрування, найсильніший - AES, його і виберемо.

Тепер найважливіше, щоб Wi-Fi об'єднати з LAN потрібно поставити дві галочки Down Tag Strip Enable / UP add Tag Enable і заповнити поле VLAN value. Його ми визначили на початку статті і в нашому випадку це 2213. У кожного клієнта підключеного за технологією PON вони різні.

Підключивши бездротові пристрої до мережі можна на вкладці Associeted Devices подивитися їх адреси:

Налаштуємо DHCP сервер. При ручному налаштуванні можна вказати цілих три DNS сервера а також шлюз і пул адрес роздають DHCP. Якщо поставити галочку Assign ispDNS то DNS провайдера можна не вводити, вони успадкують з PPPoE з'єднання.

Lease Time - час в секундах на яке надається клієнтам IP адреса в оренду.

Налаштування маршрутизатора закінчена. Тепер вам можна підключати до Wi-Fi ваші ноутбуки, телефони та планшети. Про всяк випадок інструкція тут . Іноді навіть після точного виконання всіх дій за інструкцією роутер MT-PON-AT4 НЕ роздає інтернет по Wi-Fi, в цьому випадку рекомендується його скинути затиснувши на 10 секунд кнопку "reset" голкою і заново налаштувати.

ps Є в цих роутерах неприємна особливість: всі порти GLAN відділений між собою і від Wi-Fi. Якщо ви використовуєте вдома NAS або мережеві принтери вам неудастся отримувати до них доступ якщо вони підключені кабелем. Рішенням цієї проблеми може бути установка додаткового роутера поруч.

Якщо вам не вдалося налаштувати маршрутизатор за інструкцією або вам необхідно сконфігутіровать додатковий функціонал, то ви можете викликати платно фахівця додому і подивитися ціни на настройку . Безкоштовних консультацій по телефону ми не даємо.

Все те ж саме в відео ролику:

Дополнительная информация

rss
Карта