Налаштування заднього перемикача швидкостей


З першого погляду на цей механізм, може здатися, що це складна система і туди краще не лізти, а залишити все фахівця. Почасти ви маєте рацію, але тільки якщо це стосується ремонту вузла. Налаштування же цього механізму досить проста. Вона навіть набагато простіше, ніж настройка переднього перемикача , Але, так само як і з передньої перекиданням, тут я теж раджу починати все самого початкового етапу, і, не перестрибуючи, поетапно довести все до кінця.

настройка переднього перемикача

Ви повинні переконатися в тому, що задній перемикач і півень встановлені рівно (по відношенню до колеса, механізм повинен бути встановлений паралельно). В іншому ж випадку, при перемиканні на передачу 1, півень може зачіпати колесо, заскочити в спиці, зрізати їх, а сам перемикач заверне і в 99% з 100, він буде зламаний і не придатний до відновлення. Така ситуація може привезти не тільки до матеріальних збитків, а й до травм і каліцтв, а значить це не безпечно, і виконання цього пункту обов'язково.

Переводимо перемикач в найперше положення (як правило, це 7 або 8). Після цього закручуємо всі регулювальні болти на монеті і задньому перемикачі, відпускаємо кріплення троса на перемикачі (що б міг вільно ходити) і прокручуємо педалі, таким чином, ланцюг перейде на найменшу зірку.

Далі дивимося на конструкцію самого перемикача Далі дивимося на конструкцію самого перемикача. На його корпусі, так само як і на передньому, розташовані два болта, Ви, напевно, вже здогадуєтеся які. L і H.

L і H

За допомогою гвинта Н задній перемикач потрібно виставити таким чином, що б все три зірки (дві на самому перемикачі та одна в касеті) були, як би в одній площині. Як правило, в майстернях, для більш точного налаштування використовують спеціальні прилади і рівні, але у нас не буде, якщо ж ми вирішили робити, це в домашніх умовах, вистачить і візуального підтвердження цього. Погляньте на зірки зверху, якщо все виставлено правильно, то всі три зірки повинні бути приховані за верхній. За допомогою гвинта Н задній перемикач потрібно виставити таким чином, що б все три зірки (дві на самому перемикачі та одна в касеті) були, як би в одній площині
Це положення дуже важливо виставити правильно, оскільки при кривому розташуванні заднього перемикача щодо касети (перемикач йде вправо) ланцюг буде скидати і затискати між касетою і пером рами, нерідко це призводить до блокування колеса.

І так, положення щодо малої зірки ми виставили, тепер можна закріпити трос з задньому перемикачі, Натягуємо трос (не докладаючи більше, ніж можете, просто щоб був достатній натяг, і трос не провисав) і пробуємо переходити за допомогою монетки і крутіння педалей на найбільшу зірку І так, положення щодо малої зірки ми виставили, тепер можна закріпити трос з задньому перемикачі, Натягуємо трос (не докладаючи більше, ніж можете, просто щоб був достатній натяг, і трос не провисав) і пробуємо переходити за допомогою монетки і крутіння педалей на найбільшу зірку . Паралельно, при необхідності підкручуємо болт регулювання на перемикачі, таким чином, налаштовуючи хід перемикача.

Дійшовши до найбільшої зірки, беремося за болт L- він відповідає за стан перемикача над великою зіркою, виробляємо той же процес: виставляємо Перемикач в одну порожнину з великою зіркою, цей момент не менш важливий, щоб ланцюг змогла заходити на верхню зірку, а так ж її не скидає з зірок Дійшовши до найбільшої зірки, беремося за болт L- він відповідає за стан перемикача над великою зіркою, виробляємо той же процес: виставляємо Перемикач в одну порожнину з великою зіркою, цей момент не менш важливий, щоб ланцюг змогла заходити на верхню зірку, а так ж її не скидає з зірок.

Точне регулювання:
Після регулювання по положенню: перемиканням від найбільшої зірки до найменшої і, навпаки, за допомогою регулювальних болтів на монеті і півні, змушуємо наш механізм працювати таким чином, що б при заході на одну зірку що ланцюг не затирала подальшу і йшла рівно по ній, а не вистрибувала і зіскакувала на сусідні зірки.
Якщо все працює відмінно, ланцюг спокійно лізе як вгору, так і вниз - регулювання може вважатися закінченою. Точне регулювання:   Після регулювання по положенню: перемиканням від найбільшої зірки до найменшої і, навпаки, за допомогою регулювальних болтів на монеті і півні, змушуємо наш механізм працювати таким чином, що б при заході на одну зірку що ланцюг не затирала подальшу і йшла рівно по ній, а не вистрибувала і зіскакувала на сусідні зірки

Якщо ж у Вас в ході налаштування або ремонту вашого велосипеда виникли будь-які складності, або ж просто з'явилися питання, Ви завжди можете скористатися нашим блогом, для отримання потрібної інформації, ми постійно працюємо над поповненням потрібної Вам інформації. Так само ви можете відвідати наш магазин «ARDIS-BIKE» де наша команда майстрів допоможе Вам з будь-якою проблемою.

Автор: Dima Sanzhara

Також хочемо нагадати, що в нашому магазині працює сервісний центр з ремонту та обслуговування велосипедів.

Якщо Ви не в силах самостійно усунути скрип, хрускіт, тріск або будь-яку іншу несправність вашого залізного коня - не переживайте, ми допоможемо вам з цим.

І не турбуйтеся про складність ремонту. Ми робимо роботи будь-якої складності - від установки дрібних аксесуарів, до найскладніших технічних робіт.