Навіщо потрібно оновлювати програми на комп'ютері?

  1. Навіщо оновлювати ПО?
  2. Це правда так важливо?
  3. Що оновлювати в першу чергу?
  4. Як про все це не думати?

Часто користувачі відмовляються оновлювати встановлені програми - навіщо, якщо все і так нормально працює? А раптом після поновлення злетять настройки або програма почне вилітати з помилкою? І взагалі, зараз є справи важливіші ... Часто користувачі відмовляються оновлювати встановлені програми - навіщо, якщо все і так нормально працює

Навіщо оновлювати ПО?

Що взагалі дає оновлення програм? Ну, оновлення оновленню ворожнечу. Деякі приносять з собою нові функції або покращують вже існуючі. Інші забезпечують сумісність програм один з одним, з різними протоколами, новими версіями ОС і іншими корисними штуками. Краще сумісність - менше всяких помилок, зависань, вилетів і гальм. Ще бувають оновлення безпеки: вони закривають уразливості і виправляють критичні помилки в програмах.

Тобто якщо поставити всі оновлення, то система і програми стануть безпечнішими, стабільніше і функціональніша. Ось з цієї причини і треба оновлювати ПО. Звичайно, бувають такі ситуації, коли апдейт виправляє одну помилку і одночасно додає іншу, але це тема для окремої розмови.

Це правда так важливо?

Коли все і так працює стабільно, а набір функцій вас влаштовує, виникає бажання закрити на поновлення очі. Але робити цього ні в якому разі не треба, тому що третій аспект - безпека - ніхто не відміняв.

Ви коли-небудь чули про експлойтів ? Ці шкідливі програми використовують уразливості в системі та програмному забезпеченні для того, щоб отримати підвищені права і можливість творити на комп'ютері все що завгодно. Наприклад, вони встановлюють трояни для крадіжки грошей і даних або для стеження за жертвами за допомогою вбудованих веб-камери і мікрофона.

У минулому році експлойт-кит Angler використовував уразливості в Java, Flash і деяких інших плагінах для браузерів, щоб масово заражати комп'ютери користувачів троянами-вимагачами. Всього лише за рік такої «роботи» злочинці змусили жертв відправити їм близько $ 30 млн.

Зазвичай зараження відбувається, коли злочинці обманом переконують жертву скачати і встановити шкідливу програму. Але власникам застарілих браузерів (наприклад, старого Internet Explorer) досить просто зайти на заражений сайт , Щоб надати злочинцям доступ до свого комп'ютера.

Виходить, що чим довше ви не оновлювали програми і систему, тим більше в них з тих пір знайшли вразливостей. Їх намагаються закривати в оновленнях, однак якщо апдейти не ставити, то дірки залишаються незакритими і експлойти цілком можуть їх використовувати, щоб встановити на ваш комп'ютер всякі чудеса кіберкрімінальной думки.

Що оновлювати в першу чергу?

Перш за все потрібно встановлювати системні оновлення (нагадаємо, що Windows 10 сама ставить їх в обов'язковому порядку). Також обов'язково потрібно оновлювати:

І не забувайте, що завантажувати оновлення можна тільки з сайту виробника, інакше є ризик поставити замість програми якусь заразу.

Як про все це не думати?

Знати про те, що оновлення - це корисно, звичайно, добре. Але їх же потрібно ще й ставити - а це найчастіше така морока! Щоб не витрачати свій час на різноманітні апдейти, можна встановити спеціальну програму, яка буде стежити за всім замість вас. Користувачі останніх версій Kaspersky Internet Security і Kaspersky Total Security можуть використовувати нову функцію - «Оновлення програм» .

За замовчуванням цей модуль відключений. Активувавши його, ви дозволите нашому рішенню автоматично завантажувати та встановлювати оновлення і латочки безпеки з сайту виробника. Модуль працює у фоновому режимі і не заважає користуватися комп'ютером. Якщо ж вам з якихось причин подобається стара версія програми, ви можете додати її в список виключень.

Навіщо оновлювати ПО?
Це правда так важливо?
Що оновлювати в першу чергу?
Як про все це не думати?
Часто користувачі відмовляються оновлювати встановлені програми - навіщо, якщо все і так нормально працює?
А раптом після поновлення злетять настройки або програма почне вилітати з помилкою?
Навіщо оновлювати ПО?
Що взагалі дає оновлення програм?
Це правда так важливо?
Що оновлювати в першу чергу?