Не змінюється формат комірки

 1. Пошук по мітках
хитрощі »11. Січень 2015 Дмитро 39048 переглядів

Вкотре на одному з форумів побачив питання з описом незрозумілого бага: при спробі змінити формат осередків або викликати діалогове вікно Формат ячеек (права кнопка миші- Формат ячеек (Cell Format) нічого не відбувається. Що робить неможливим змінити візуальний стиль осередків. При цьому відбуватися дана проблема може не для всіх осередків, а вибірково для будь-якого елементу листа. Якщо хтось не зрозумів проблему: для деяких осередків неможливо призначити або змінити межі комірок, колір заливки, колір і стиль шрифту і т.п.

Можлива причина: в якийсь момент під час роботи з файлом в осередках виник конфлікт форматів і стиль осередків був заблокований. Як правило це відбувається при роботі з файлом у версіях Excel 2007 і вище. Я припускаю, що пов'язано це з тим, що в нових форматах файлів дані про форматах осередків зберігаються в XML-схемах і часом при змінах відбувається конфлікт стилів і Excel не може визначити поточний формат комірки і як наслідок змінити. Не можу сказати 100% чи дійсно в цьому причина, але інших варіантів у мене поки немає. Треба дізнаватися у Microsoft, але ніхто з "власників" проблеми не може сказати в який момент причина з'явилася, а без цього навряд чи вийде щось нарити. Сам я змоделювати подібну ситуацію не зміг.

Рішення: я поки знаю два можливих варіанти вирішення даної проблеми. Який з них використовувати, якщо ви зіткнулися з цією проблемою - вибирати вам.

Відмова від відповідальності: всі дії ви робите на свій страх і ризик. Автор статті не несе ніякої відповідальності за будь-якого виду шкоду, яка може бути понесений в результаті ваших дій
Тому настійно рекомендую пробувати варіанти вирішення проблем на копіях своїх файлів, щоб в будь-якому випадку зберегти свої дані.

варіант 1

 1. Якщо книга в форматі .xls - зберігаєте книгу в форматі 2007 (Зберегти як-Книга Excel (* .xlsx) (Save As- Excel Workbook (* .xlsx))
 2. закриваєте книгу
 3. міняєте розширення для книги на .zip або .rar
  Якщо не відображається розширення:
  Панель управління-Властивості папки (для Win 7 - Параметри папок) - вкладка Вид- Зняти галочку з "Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів"
 4. відкриваєте будь-яким архіватором
 5. в архіві буде три папки: _rels, docProps і xl
 6. відкриваєте папку xl і видаляєте файл Styles.xml
 7. закриваєте архів
 8. міняєте розширення архіву на початкове - .xlsx
 9. відкриваєте книгу, погодившись з відновленням вмісту:

  після чого отримати невелике повідомлення про віддалених стилях, які не вдалося відновити:

Все, тепер залишиться лише зберегти книгу. Правда, тут є нюанс: при подібному підході будуть видалені так само всі формати навіть тих осередків, з якими проблем не було (буде видалена заливка комірок, колір і стиль шрифтів, кордони і т.п.).
Даний варіант найдієвіший, тому що видаляє всі формати з книги і можливість повторення проблеми в недалекому майбутньому дуже невелика.

Варіант 2

 1. копіюєте будь-яку клітинку, формат для якої змінюється без проблем
 2. виділяєте "неслухняні" осередки-права кнопка миші- Спеціальна вставка (PasteSpecial) - Формати (Formats)

Даний варіант (в книгах, люб'язно наданих носіями проблеми) у мене спрацьовував досить непогано. У чому його очевидну перевагу перед першим варіантом - ви не втрачаєте всі формати в книзі. Однак є й інший нюанс - не можна буде точно сказати, що проблема в дуже недалекому майбутньому не повториться. Хоча не можна сказати і того, що вона повториться.

Стаття допомогла? Поділися посиланням з друзями! Відео уроки

{ "Bottom bar": { "textstyle": "static", "textpositionstatic": "bottom", "textautohide": true, "textpositionmarginstatic": 0, "textpositiondynamic": "bottomleft", "textpositionmarginleft": 24, " textpositionmarginright ": 24," textpositionmargintop ": 24," textpositionmarginbottom ": 24," texteffect ":" slide "," texteffecteasing ":" easeOutCubic "," texteffectduration ": 600," texteffectslidedirection ":" left "," texteffectslidedistance " : 30, "texteffectdelay": 500, "texteffectseparate": false, "texteffect1": "slide", "texteffectslidedirection1": "right", "texteffectslidedistance1": 120, "texteffecteasing1": "easeOutCubic", "texteffectduration1": 600 , "texteffectdelay1" 1000, "texteffect2": "slide", "texteffectslidedirection2": "right", "texteffectslidedistance2": 120, "texteffecteasing2": "easeOutCubic", "texteffectduration2": 600, "texteffectdelay2": 1500, " textcss ":" display: block; padding: 12px; text-align: left; "," textbgcss ":" display: block; position: absolute; top: 0px; left: 0px; width: 100%; height: 100% ; background-color: # 333333; opacity: 0.6; filter: a lpha (opacity = 60); "," titlecss ":" display: block; position: relative; font: bold 14px \ "Lucida Sans Unicode \", \ "Lucida Grande \", sans-serif, Arial; color: #fff; "," descriptioncss ":" display: block; position: relative; font: 12px \ "Lucida Sans Unicode \", \ "Lucida Grande \", sans-serif, Arial; color: #fff; margin-top: 8px; "," buttoncss ":" display: block; position: relative; margin-top: 8px; "," texteffectresponsive ": true," texteffectresponsivesize ": 640," titlecssresponsive ":" font-size: 12px; "," descriptioncssresponsive ":" display: none! important; "," buttoncssresponsive ": "", "addgooglefonts": false, "googlefonts": "", "textleftrightpercentforstatic": 40}}

Пошук по мітках

Access apple watch Multex Outlook Power Query і Power BI VBA робота в редакторі VBA управління кодами Безкоштовні надбудови дата та час Діаграми і графіки записки захист даних Інтернет Картинки і об'єкти Листи і книги Макроси і VBA надбудови Налаштування печатка Пошук даних Політика конфіденційності Пошта програми Робота з додатками Робота з файлами Розробка додатків зведені таблиці списки Тренінги та вебінари фінансові форматування Формули і функції функції Excel функції VBA Осередки і діапазони акції MulTEx аналіз даних баги і глюки в Excel посилання Стаття допомогла?