Небезпечні сувеніри: за неправильне використання макета зброї можна отримати термін

Українці часто купують макети вогнепальної зброї. Фото: lepresent.com.ua

Небезпечні сувеніри: за неправильне використання макета зброї можна отримати термін Вікторія Яковлєва https://cdn.segodnya.ua/img/article/4903/30_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4903/30_tn. jpg 2014-01-22T09: 51: 45 + 02: 00 Дніпро Зовні пістолети, кулемети, автомати, гранати дуже схожі на справжні

Днями в одному з дніпропетровських кафе хуліган лякав відвідувачів макетом ручної гранати Ф-1. Тепер за невдалий жарт чоловікові світить від 3 до 7 років обмеження волі. Проте, реалістичні макети зброї можна вільно купити в інтернеті. "Сегодня" дізналася порядок цін на таке "зброю" і як з ним правильно звертатися, щоб не мати проблем з законом.

Як розповіли, в одному з інтернет-магазинів, підвищеного попиту на таку продукцію зараз немає. "На сертифікаті до кожного товару у нас написано, що це предмет, зовні схожий зі зброєю, господарсько-побутового призначення і є сувенірною продукцією, - розповів менеджер Андрій Спіцин. - У нас люди беруть такі речі на подарунок, який можна показати гостям, покласти на чільне місце в будинку. Часто купують для зйомок фільмів і кліпів або колекціонери ".

ціни на сувеніри низькими назвати не можна, найдешевший макет пістолета буде коштує близько 700 грн. У магазині запевняють, що він не стріляє, адже в іншому випадку, біля складу давно б чергував міліцейський патруль. Як розповіли в прес-службі ГУ МВС України в Дніпропетровській області, купувати сувенірну продукцію дійсно ніхто не забороняє. Інша справа те, як людина буде з нею поводитися. "Вдома милуватися можна, а ось лякати людей - немає, це вже хуліганство, за нього доведеться відповідати", - вважають правоохоронці. До слова, людині, який ніколи не бачив справжньої зброї, є чого лякатися. Зовні пістолети, кулемети, автомати, гранати дуже схожі на справжні. І якщо хтось всерйоз задумає полякати такий штучкою, можна залякати до інфаркту.

"Я збираю копії зброї, вони абсолютно марні з точки зору самооборони, але виглядають цілком реалістично, ними красиво прикрашати заміський будинок, показати гостям, - каже колекціонер Євген Аскеро. - За останні кілька років вимоги до таких макетів дуже посилилися. Якщо раніше відмінностей було мінімум в самій конструкції, по суті, зброя виглядало як бойове деактивовано, то зараз відмінностей більше. Це пов'язано з тим, що деякі умільці могли переробити макет в справжню зброю. зараз взагалі ніяк не можна вистрілити з макет а ". За словами колекціонера, зберігати таку зброю теж потрібно так, щоб не злякати людей. Просто для бандитської романтики або ковбойського іміджу можна покласти пістолет в кобуру на поясі і сісти в маршрутку. "Взагалі вбити можна і кухонним ножем, і спицею, і навіть стільцем, тому в макетах зброї немає нічого особливого, - висловлює свою позицію Аскеро. - Все законно, якщо діяти в рамках дозволеного. При цьому без таких речей не обійшлася б жодна військова реконструкція ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта