Netscape Browser 8.1: оновлена ​​легенда

  1. движок
  2. Менеджер сайтів
  3. сервіси
  4. Теми і розширення
  5. Захист від шпигунських програм
  6. центр безпеки
  7. Менеджер профілів
  8. Новий движок для читання RSS-стрічок
  9. Нова панель налаштувань
  10. Більш гнучке управління вкладками

крах легенд

Здавалося, ще зовсім недавно Netscape був домінуючим браузером, а молодому Internet Explorer тільки належало підкорити користувачів. Але час в світі IT-технологій мчить з шаленою швидкістю, і за 10 років твориться багатовікова історія. Молоде покоління, яке прийшло в Мережу після Міленіуму, вже не застало справжньою Війни Браузерів, нескінченних суперечок на тему "Netscape vs IE".

В середині 90-х років минулого століття Netscape був найбільш популярним, прогресивним браузером. Зокрема, Netscape був родоначальником повноцінної підтримки JavaScript. У 1995-1996 роках керівництво Microsoft розуміє, що втрачає перспективний сегмент ринку і випускає Internet Explorer 3.0, над яким користувачі Netscape Navigator посміюються зверхньо. У 1998 році виходить Internet Explorer 4.0, який перевертає весь світ. Установка нового браузера помітно поліпшувала весь інтерфейс Windows 95, а сам браузер був напрочуд простий в освоєнні, доброзичливий. IE 4.0 став невід'ємною частиною Windows 98, і у користувачів не було необхідності ставити ще один браузер для виходу в Мережу. IE 4.0 випереджав усіх конкурентів в плані підтримки стандартів W3C, а також пропонував чимало "фірмових" нововведень HTML. Пізніше, це стане причиною неповної сумісності браузерів, але хто звертав на це увагу в той час, коли всі були засліплені успіхом IE 4.0?

Netscape Navigator залишився не при справах. Корпорація AOL, яка купила на той час Netscape, вирішує піти на відчайдушний крок. У Мережу викладаються вихідні тексти браузера Netscape (і всього пакета Communicator), починається робота над новим відкритим браузером. Ім'я нового проекту - Mozilla. На основі стабільних версій Mozilla було вирішено випускати закінчені рішення Netscape, але історія знову зіграла поганий жарт. Розробники поспішили випустити першу оновлену версію браузера Netscape 6.0. Продукт працював повільно і нестабільно. Репутація Netscape була остаточно підірвана. Ціле покоління користувачів Мережі виросло, свято вірячи в те, що корабельний штурвал з буквою "N" - це вічна цінність, символ непохитного якості. І ця віра розтанула на очах.

Коли Mozilla зміцніла, знайшла стабільність, виходить сьома версія Netscape, так і не зуміла повернути колишню славу Навігатору. За розробку восьмій версії браузера взялася нова команда, опікувана все тієї ж корпорацією AOL.Возвращеніе Netscape 8

Netscape Browser 8 заснований на коді Mozilla Firefox 1.0. На відміну від свого вогняного брата, Netscape працює тільки в сімействі операційних систем Windows (98SE, ME, 2000 і XP). Вісімка більше не є інтегрованим пакетом, залишивши в своєму арсеналі лише браузер. Базова функціональність і більшість елементів призначеного для користувача інтерфейсу успадковуються від Mozilla Firefox, про який уже писалося раніше . Крім того, деяка інформація про Netscape 8 дається в путівнику . Розглянемо більш детально відмінності лінійки Netscape 8 від Mozilla Firefox.

движок

Netscape дозволяє використовувати два HTML-движка одночасно. "Рідний" движок браузера - Gecko 1.7.5. Крім того, браузер може підключати движок Trident, який використовується Internet Explorer 5 або 6. Дана можливість, присутня в браузері спочатку, забезпечує 100% вірогідність правильного відображення сайтів. За допомогою спеціального менеджера можна запам'ятовувати правила вибору движка для кожного сайту окремо.

Вибір движка в Netscape 8.1

Використання Trident приносить не тільки плюси, а й проблеми браузеру. Політика завантаження елементів як і раніше налаштовується в Свойствах оглядача, що не дуже зручно. У разі використання движка Trident, безпеку покладається на його тендітні плечі, що підвищує ризик під час подорожей в Мережі.

Gecko 1.7.5, який використовується у всіх версіях вісімки, до теперішнього часу також морально застарів. У ньому не вистачає багатьох можливостей, доступних користувачам Mozilla Firefox 1.5 (Gecko 1.8). Навіть в рамках розвитку гілки 1.7 було випущено 7 (!) Нових версій движка, розвиток якого було призупинено на позначці 1.7.12.

Менеджер сайтів

Ви можете призначати унікальну політику для кожного сайту окремо. Глобальні установки відповідають за загальну політику довіри. Можна дозволити браузеру самостійно встановлювати ступінь довіри, а також взяти контроль у свої руки, відключивши автоматичне визначення надійності сайтів.

Менеджер сайтів в Netscape 8.1

Поповнення списку сайтів проводиться за допомогою піктограми із зображенням щита на вкладці. Ви можете вказати ступінь довіри сайту або вручну вказати всі пункти його політики (блокування спливаючих вікон, завантаження зображень, прийом Cookies, підтримка Java / JavaScript / ActiveX, можливість запуску зовнішніх програм).

Крім налаштувань, браузер автоматично визначає сайти, перевірені довіреними партнерами, і за допомогою зеленого щита сигналізує про вашу безпеку.

сервіси

На особистому панелі браузера, крім традиційних закладок, розташовуються кнопки виклику сервісів. Деякі сервіси актуальні тільки для території США, інші ж не прив'язані до географічного положення.

Наприклад, WebMail забезпечує інтеграцію браузера з популярними поштовими сервісами, в число яких входить GMail. Ви можете викликати сторінку читання вхідних повідомлень, форму створення повідомлення, а також адресну книгу.

Теми і розширення

Браузер поширюється з двома вбудованими темами оформлення - Winscape (за замовчуванням) і Fusion. Сумісність з темами від Mozilla Firefox відсутній.

Вибір тем в Netscape 8.1

Netscape 8 підтримує підключення власних розширень, а також має обмежену сумісність з Mozilla Firefox.

Менеджер розширень в Netscape 8.1

Теоретично, в Netscape 8 може працювати більше половини розширень від вогняного браузера. Однак не всі розробники здогадуються про подібну сумісності, тому в деяких випадках необхідно внести невеликі зміни в коді розширення, які не можуть вплинути на його працездатність. Файл розширення (* .XPI) для всіх продуктів Mozilla являє собою ZIP-архів. Увійдіть в нього будь-яким архіватором, що підтримує управління ZIP, відкрийте файл install.rdf будь-яким текстовим редактором. Необхідно додати наступні рядки: {3db10fab-e461-4c80-8b97-957ad5f8ea47} 8.0 8.1

Як вже було сказано, Netscape 8 заснований на Mozilla Firefox 1.0 (НЕ 1.5!), Тому адаптації піддаються тільки ті версії розширень, які мають сумісність з гілкою розвитку 1.0.х.Новие можливості Netscape Browser 8.1

Захист від шпигунських програм

Ні для кого не секрет, що відвідування "сумнівних" ресурсів може спричинити за собою найважчі наслідки. В Netscape 8.1 включений інструмент для перевірки системи на наявність шкідливих програм. Перша перевірка виконується дуже довго (тривалість залежить від обсягу даних на жорсткому диску), зате потім браузер в реальному часі відстежує всі мережеві операції, перевіряючи вхідний трафік на наявність шпигунських програм.

Пошук шпигунських програм в системі


Результат пошуку шпигунських програм


Результат роботи захисту від шпигунських програм в Netscape 8.1

центр безпеки

Всі настройки безпеки браузера зібрані в єдиному центрі. Site Control Rating дозволяє встановлювати рівень довіри сайтам. Popup Blocking задає правила блокування спливаючих вікон в залежності від рівня довіри сайту. ID Theft Protection звіряє поточний сайт з постійно оновлюється з Мережі списком небезпечних сайтів і в разі виявлення подібності видає попередження. SpyWare Protection дозволяє налаштувати модуль захисту системи від шпигунських програм. Browser Update забезпечує регулярну завантаження оновлень браузера по мірі виходу нових версій.

Центр безпеки Netscape 8.1

Менеджер профілів

Браузером можуть користуватися кілька людей за одним комп'ютером. Іноді браузер виявляється в руках дитини з незміцнілої психікою. Бажано, щоб кожен користувач браузера міг мати свої права і настройки. Netscape 8.1 володіє потужним менеджером профілів, що дозволяє заводити користувачам облікові записи і розподіляти права.

За замовчуванням створюється один обліковий запис з правами адміністратора. Якщо браузером будуть користуватися кілька людей, то рекомендується захистити обліковий запис паролем.

Менеджер профілів Netscape 8.1

Далі, можна створювати довільну кількість облікових записів і розподіляти права. Ви можете вказувати адреси сайтів, які буде заборонено відвідувати користувачеві, а також вводити виховні драконівські заходи - допускати користувача тільки до певних сайтів.

Блокування небажаних адрес в Netscape 8.1

У глобальних налаштуваннях вкажіть при старті браузера - відкривати вікно вибору облікових записів.

Вибір профілю при старті Netscape 8.1

Новий движок для читання RSS-стрічок

Ранні версії Netscape 8 дозволяли відкривати, читати лише заголовки RSS у вигляді меню з закладок. Нова версія браузера містить повноцінний движок для читання новин. Якщо клацнути мишею по значку RSS, розташованому в правій частині адресного рядка, можна викликати на перегляд у вкладці не тільки заголовки, а й стрічку новин цілком.

Читання новин RSS в Netscape 8.1

Заголовки RSS-новин можна поміщати на Особисту панель браузера. При цьому із заданою періодичністю будуть відображатися останні новини. За допомогою налаштувань (щоб до них дістатися, потрібно на спливаючому меню RSS-каналу натиснути Show Options) можна регулювати розмір кнопки, а також перетворити її в рядок, що біжить. Зрозуміло, залишився доступним традиційний спосіб роботи з RSS - через закладки.

Нова панель налаштувань

У новій версії браузера змінилася структура панелі налаштувань. На головній панелі відображається список усіх доступних груп, кожна з яких приховує певний тип налаштувань. Навігація по групах здійснюється за допомогою навігаційних кнопок Назад і Вперед і клавіші Show All (аналог кнопки Home в браузерах).

Панель налаштувань Netscape 8.1

Більш гнучке управління вкладками

Netscape 8.1 володіє більш потужними засобами управління вкладками, ніж Mozilla Firefox 1.0 (без розширень). Ви можете скасовувати закриття вкладок, а також вказувати безліч приватних випадків політики роботи з вкладками. У правій частині панелі розташовується кнопка, що викликає список відкритих вкладок.

Налаштування роботи вкладок в Netscape 8.1

Аналіз роботи браузера

Перший старт браузера відбувається досить довго, і розробники, нарешті, перестали цього соромитися, додавши в новій версії заставку з відображенням прогресу завантаження. Для тих, хто має навички роботи з Mozilla Firefox, освоїтися з Netscape 8.1 не складе труднощів, так як багато прийомів роботи у браузерів схожі. Для користувачів Internet Explorer основним полегшенням буде можливість підключення Trident, що забезпечить ідентичність відображення сайтів в обох браузерах.

У новій версії практично усунені проблеми з витоком пам'яті при тривалій роботі, а також зависання програми при використанні движка Gecko (використання ресурсів системи досягає 100%). Якщо у вашій системі не варто Firewall і антивірус, то Центр безпеки браузера буде зручною заміною двох складним програмним комплексам.

Тема Fusion економно витрачає вільне місце на робочому столі, поміщаючи головне меню в рядок заголовка вікна. Бічна панель, виконана в стилі Mozilla, дозволяє завантажувати бічні панелі (По функціональності нагадують RSS-новини), що неможливо зробити в Mozilla Firefox і Internet Explorer.

Розробники приділяють багато уваги постійного поліпшення інтерфейсу браузера. Ви можете створювати будь-яку кількість особистих панелей і швидко перемикатися між ними за допомогою окремої кнопки. На кожній вкладці за замовчуванням є кнопка закриття (розробники Mozilla Firefox тільки вирішують, чи варто робити подібне в новій версії), а також є окрема кнопка виклику списку відкритих вкладок.

Але, разом з тим, розробники браузера не беруть до виду чимало дрібниць, негативно впливають на процес експлуатації продукту. За незрозумілих причин, дуже повільно працює Менеджер закладок під час перетягування елементів всередині дерева.

У дистрибутиві немає іконки для документів HTML. В Netscape 8.1 можна скопіювати зображення в буфер, можна тільки зберегти на диск. Дана проблема вирішується за допомогою установки розширення CopyImage , Яке додає в контекстне меню пункт "Copy Image to Clipboard".

На жаль, слово "Netscape" давно не асоціюється зі стабільністю і абсолютною якістю. Netscape 8.1 не може повернути колишню славу легендарному імені. Так, браузер дуже цікавий і має безліч унікальних можливостей, але користувачеві потрібна стовідсоткова впевненість в надійності продукту, використання якого так і чи інакше пов'язане з ризиком. Застаріла версія движка Gecko, чимала кількість дрібних недоліків - все це навряд чи дозволить браузеру зайняти гідне місце під сонцем, залишивши нащадку легендарного Навігатора вузьку нішу відданих шанувальників бренду "Netscape".

Домашня сторінка проекту: http://browser.netscape.com/ns8/
Завантаження браузера: Web-інсталятор (658КБ), повна версія (18Мб).