NEWSru.com :: "Повне беззаконня" в суді над професором консерваторії Рябовим: від присяжних приховують документи

На цьому тижні в Мосміськсуді повинен завершитися суд над професором Центральної музичної школи (ЦМШ) при Московській державній консерваторії ім. Чайковського Анатолієм Рябовим, якого дві колишні учениці звинувачують в педофілії
У січні 2011 року 65-річний Рябов був поміщений під варту. Вже коли він перебував у СІЗО, ще одна мама згадала, що до її дочки Рябов теж чіплявся
Як випливає з відеосюжету, посварився з Рябовим учениця Ірина Корнійчук звинувачує професора в 53 епізодах домагань

На цьому тижні в Мосміськсуді повинен завершитися суд над професором Центральної музичної школи (ЦМШ) при Московській державній консерваторії ім. Чайковського Анатолієм Рябовим, якого дві колишні учениці звинувачують в педофілії . На тлі розгорнулася в країні кампанії з ловлі педофілів, майже немає сумнівів в тому, що вирок буде обвинувальним, пише "Независимая газета" .

Уже в понеділок з Мосміськсуду прийшли невтішні для Рябова новини. Як заявив NEWSru.com його адвокат Михайло Тер-Саркісов, там твориться "повне беззаконня". Суддя Микола Ткачук відмовив захиснику в ознайомленні в повному обсязі з матеріалами справи, що абсолютно незаконно. Тер-Саркісов сумнівається в автентичності документів, які долучаються з боку держобвинувачення, а можливості ознайомитися з ними він тепер позбавлений.

Крім того, суддя відмовляється долучати абсолютно всі документи до сторони захисту. Таким чином, від присяжних, які повинні винести вердикт, фактично приховують матеріали справи, які дали б повну і об'єктивну оцінку. Лише на підставі цієї інформації можна буде вважати вердикт справедливим, вважає адвокат.

У Тер-Саркісова склалося однозначне враження: суддя цілком і повністю підтримує держобвинувачення і поводиться не тільки непрофесійно, а й неетично. У будь-якій справі важлива грамотність, коректність поведінки судді. В даному ж випадку в ході процесу суддя всіляко підтримує доводи слідства і навіть чисто формально не прагне до об'єктивності. Зовсім необґрунтовано було відмовлено в проведенні ряду додаткових експертиз за участю професора Рябова.

На питання, чим може бути викликана така поведінка судді, адвокат припустив, що, можливо, тут має місце кар'єрний питання. Справа в тому, що суддя Ткачук в Мосміськсуді працює зовсім недавно - і, ймовірно, не бажав би починати кар'єру з виправдувального вироку.

Крім того, якщо Анатолій Рябов буде виправданий - це буде поразка Слідчого комітету, який з самого початку при потуранні судді вів справу з порушеннями. Зокрема, з самого початку не перевірялася версія обвинуваченого, що є грубим порушенням закону.

Як пояснив Тер-Саркісов, в принципі з подібними речами в суді адвокати стикаються постійно, але в його практиці були процеси, на яких зустрічаються благополучні виключення.

Слідчий диктує потерпілому, що говорити на камеру

Тим часом за кілька днів винесення вердикту в Мережі з'явився відеосюжет НТВ, присвячений скандальній справі. На кадрах, що спочатку призначалися для широкої аудиторії програми "Центральне телебачення", видно, зокрема, що мати однієї з дівчаток дає інтерв'ю під диктовку слідчого.

Нагадаємо, інцидент з Рябовим почав розгоратися в листопаді 2010 року. Тоді у педагога стався конфлікт з однією з його учениць. Мати дівчинки була незадоволена тим, що дочка отримала не дуже високу, на її думку, оцінку на конкурсі. Розсерджена батько спочатку спробувала перевести дитину в клас іншого викладача, а коли той відмовився - спробувала повернутися назад до Рябову. Після того, як професор не погодився, виникли звинувачення в педофілії.

У січні 2011 року 65-річний Рябов був поміщений під варту . Вже коли він перебував у СІЗО, ще одна мама згадала, що до її дочки Рябов теж чіплявся.

26 січня 2011 року професора звільнили під заставу 1,5 млн рублів. Учні Рябова, які не вірять в його винність, за дві години зібрали всю суму, віддавши свої премії і гонорари. Однак тепер "66-річному Рябову загрожує до 20-ти років в'язниці", - підкреслюється у відеосюжеті. З огляду на тяжкість обвинувачень, вирок майже напевно буде обвинувальним, додає "НГ".

Як випливає з відеосюжету, посварився з Рябовим учениця Ірина Корнійчук звинувачує професора в 53 епізодах домагань. "Дії Анатолія Рябова кваліфіковані слідством за статтею" насильницькі дії сексуального характеру "... Слідство вважає, що вина Рябова повністю доведена", - говорить офіційний представник ГУС СК по Москві Вікторія Ципленкова.

Сам професор свою провину категорично заперечує. За його словами, всі дотики до дівчинки з його боку були не більше ніж частиною навчального процесу.

Поспілкуватися з самою Іриною Корнійчук журналістам не вдалося - її мати це заборонила. Замість цього жінка сама відповіла на питання авторів сюжету в присутності слідчого Ципленкова. Як показано в викладеному в Мережу сюжеті, під час спілкування Ципленкова активно втручається в розмову "з-за камери", підказуючи, що і як потрібно говорити, і навіть пропонує "написати це все", щоб мати Іри Корнійчук - юрист за освітою - могла спокійно прочитати відповіді з папірця.

Автори сюжету також відзначають, що на сьогодні головним доказом у справі професора служать результати психологічної експертизи Ірини Корнійчук, проведеної центром "Озон", скандально відомим по іншому гучній "педофільського" справі Володимира Макарова . Після цього центру заборонили брати участь в кримінальних справах.

Крім того, інші учениці Рябова, всупереч заявам мами Ірини Корнійчук, готові свідчити на його користь. Однак їх до дачі показань не допускають, йдеться в сюжеті.

Про другий звинуваченні проти Рябова стало відомо незабаром після його звільнення з СІЗО. На професора пожалілася мати дівчинки, яку він влітку 2009-го готував до вступу в школу. Заява в СК прийшло з центру консультування "Діалог" в Раменському. Дівчинка - донька однієї з його співробітниць. Цікава деталь: висновок про те, що дитина психічно постраждав, дала директор цього центру. Поспілкуватися з ними журналістам не вдалося.

Дополнительная информация

rss
Карта