Незвідані підводні печери Криму освоюють дайвери

Підводне занурення в печеру. Фото & nbsp; з архіву О. Истратова & nbsp;

Незвідані підводні печери Криму освоюють дайвери Ілларіонов Сергій https://cdn.segodnya.ua/img/article/4884/67_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4884/67_tn.jpg 2014-01- 15T12: 45: 53 + 02: 00 Крим Інструктор екстракласу розповіла про підводний екстрім

Оксана Истратова з Севастополя - одна з перших кримських дайверів, хто отримав міжнародну сертифікацію Cave Instructor NASE. На зустрічі з любителями підводного плавання вона розповіла про нюанси Кейв-дайвінгу та перспективи в Криму цього набирає зараз популярність екстремальної розваги.

"До занурення в печерах приходять представники двох, здавалося б, не пов'язаних між собою спортивних напрямків, - пояснює Оксана. - Перші - це спелеологи. Досягнувши певних успіхів в печерному справі, вони розуміють, що для подальшого дослідження підземних порожнин треба рухатися слідом за водою , тобто пронирівать затоплені ділянки галерей і таким чином потрапляти в нові частини печер. для спелеологів не так процес важливий, скільки результат. у дайверів інший підхід до справи: для них більш важливий і цікавий сам процес погру вання. Зазвичай Кейв-дайвінгом захоплюються люди, які пройшли великий шлях в технічному дайвінгу, для яких це можливість розширити межі своєї майстерності і спробувати щось нове. У будь-якому випадку занурення в печерах вважається самим екстремальним видом дайвінгу ".

За словами інструктора, кримські печери цікаві для досвідчених Кейв-дайверів - вони непередбачувані, ще мало досліджені і на відміну від спеціально обладнаних об'єктів в Мексиці або США , Як правило, складні ще й в плані доставки обладнання до місця початку занурення.

"Але можливо, і у нас це буде народне хобі, так само як і у Флориді, - говорить Оксана. - Там у вихідні до підводних печер шикуються черги. Це і технічні дайвери, здатні пірнати далеко в підземні лабіринти, і рекреаційні аквалангісти. Їм дозволено занурюватися лише в прості печери. Пірнають там і діти, і дорослі, і навіть пенсіонери ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку