НОУ ІНТУЇТ | лекція | Інтерфейс програми InDesign CS5. Верстка односторінкового документа

  1. монтажний стіл Порада Для подальшого знайомства з програмою рекомендую скачати будь-якої з розташованих...
  2. Приклад 1.1. Верстка односторінкового документа в InDesign CS5
  3. Перший варіант
  4. Другий варіант

монтажний стіл Порада

Для подальшого знайомства з програмою рекомендую скачати будь-якої з розташованих в Мережі файлів вільного доступу з розширенням * .INDD і відкрити цей документ в програмі InDesign.

Навколо кожної сторінки або розвороту в документі знаходиться монтажний стіл, на якому в процесі створення макета можна зберігати об'єкти, що ставляться до документа. Монтажний стіл також надає додатковий простір уздовж країв документа для розширення об'єктів за межі сторінки. Використовуючи монтажний стіл в якості розширення робочої області можна імпортувати безліч зображень або текстових файлів і зберігати їх на монтажному столі до тих пір, поки вони не будуть потрібні. Щоб побачити весь монтажний стіл для сторінок даного документа, виберіть команду Перегляд-Увесь монтажний стіл ( Мал. 1.5 ).

терміни

Макет документа

- це розміщення тексту, ілюстрацій і інших матеріалів на сторінці. Службова область містить інформацію про друк, відомості про настроюються колірних шкалах або відображає інструкції і дані документа. При друку всі об'єкти, розташовані в службовій області, роздруковуються, але при остаточній обрізку вони відкидаються. Службове поле видаляється при обрізанні документа. Випуск під обріз - це область, яка забезпечує коректну друк об'єктів, розташованих по зовнішньому краю заданого формату сторінки ( Мал. 1.6 ). Якщо об'єкт розташований по краю сторінки з заданими розмірами, то внаслідок невеликого зсуву при друку на кордоні друкованої області може з'явитися біла смуга. Тому при розміщенні на аркуші об'єкта його слід злегка вивести за край сторінки з заданими розмірами, а після друку провести її обрізку. Область випуску за обріз відображається в документі червоною лінією. Параметри випуску за обріз можна налаштувати на вкладці Випуск під обріз діалогового вікна Друк або у вікні Новий документ.
Мал. 1.6. Документ в звичайному режимі перегляду

На малюнку:

A - розворот (чорні лінії) Б - сторінка (чорні лінії) У - напрямні полів сторінки (пурпурні лінії) Г - напрямні колонок (фіолетові лінії) Д - область випуску за обріз (червоні лінії) Е - службове поле (сині лінії)

Вибір розворотів або сторінок

У багатосторінковому документі скористайтеся командою Вікно-Сторінки. У палітрі Сторінки двічі клацніть на номерах сторінок 2-3 під значками сторінок, щоб встановити їх в якості цільових і переглянути розворот сторінок 2 і 3. Виберіть команду Перегляд-Підігнати під розмір вікна розворот для перегляду обох сторінок розвороту - Мал. 1.7 .


Мал.1.7.

Сторінки 2 і 3 використовуються в якості цільових

Двічі клацніть на значку сторінки 4, щоб виділити і відобразити по центру вікна документа тільки цю сторінку ( Мал. 1.8 ).

Для переходу між сторінками скористаєтеся кнопками сторінок, розташованими внизу вікна документа ( Мал. 1.9 ).


Мал.1.9.

Ліворуч і праворуч кнопки переходу по сторінках вперед і назад

інструмент Рука інструмент Рука   також можна застосовувати для швидкої підгонки сторінки або розвороту під розмір вікна також можна застосовувати для швидкої підгонки сторінки або розвороту під розмір вікна.

Приклад 1.1. Верстка односторінкового документа в InDesign CS5

Запустіть програму Adobe InDesign і створіть новий документ. У вікні параметрів документа встановіть кількість колонок - 3. Наша робоча область буде виглядати так ( Мал. 1.10 ).

Підготуйте будь-якої текстовий документ у форматі MS Word і цей * .doc файл командою Файл-Помістити перенесіть в InDesign. Також цей текст можна вставити через буфер обміну. Клацніть лівою кнопкою миші один раз в лівому верхньому кутку колонки і колонка у вас заповниться текстом ( Мал. 1.11 ).


Мал.1.11.

Весь текст в колонку не помістився

Якщо весь текст в колонку не помістився, то є два варіанти заповнення інших колонок текстом.

Перший варіант

Активуйте інструмент Виділення і натисніть лівою кнопкою миші на червоний хрестик в правому нижньому кутку текстового кадру, а потім - на порожню область другий колонки. Ваш текст почне перетікати з першої колонки в другу ( Мал. 1.12 ).


Мал.1.12.

Обидві колонки заповнені текстом

Другий варіант

Візьміть правий нижній куточок фрейма і простягніть його до кінця третьої колонки ( Мал. 1.13 ).


Мал.1.13.

Текстовий фрейм розтягнутий до кінця третьої колонки

Тепер, при активному інструменті Виділення, виділіть фрейм одним натисканням лівої кнопки миші, а потім, для виклику контекстного меню, натисніть на праву кнопку миші. У меню виберіть рядок Параметри текстового кадру ( Мал. 1.14 ).


Мал.1.14.

Контекстне меню

В параметрах текстового кадру встановіть число колонок - 3 і натисніть ОК ( Мал. 1.15 ).

Дополнительная информация

rss
Карта