Ноутбук або настільний комп'ютер. Що вибрати?

  1. Продуктивність. Платимо більше - отримуємо менше
  2. Восьме «чудо світу» або ігровий ноутбук. особливості вибору
  3. Прості переваги і недоліки десктопа і ноутбука
  4. Апгрейд, перегрів і інші відмітні особливості ноутбука і настільного ПК
  5. Апгрейд ноутбука і настільного ПК
  6. перегрів ноутбука
  7. Монітор десктопа і ноутбука
  8. Висновки. Що ж все-таки вибрати?

Як ви вже зрозуміли з назви - зараз буде чергова дуель. Але, повноцінної дуеллю битва настільного комп'ютера і ноутбука бути не може, так як, в принципі, не дивлячись на свою функціональну схожість, дані пристрої трохи з різних областей застосування, кожна з яких має свою специфіку.

Але, на жаль, деякі не бачать цієї досить чіткої межі і остаточно «поховали» для себе варіант збірки або придбання системного блоку. Саме таким, сліпо віддати «силі ноутбука», і присвячується дана стаття. Окремо, буде порушено одне з «чудес світу» - ігровий ноутбук, і деякі парадоксальні нюанси, пов'язані з його вибором. В кінці будуть підсумки, які повинні довести, що десктоп живий і буде жити.

Продуктивність. Платимо більше - отримуємо менше

Почнемо з нутрощів. Тут явним лідером буде десктоп і тільки він. За співвідношенням ціна / продуктивність, він впевнено отриваетcя від свого портативного, але більш дорогого опонента.

Якщо брати до уваги настільні процесори і мобільні моделі, то ми знову ж, отримуємо велику продуктивність за меншу ціну у настільних систем. Той же самий i5 - 3570 К, в процесорних тестах 3DMark трохи обходить Intel Core i7-3615QM, але як ви розумієте, ціни явно не на користь i7-3615QM.

Теж саме можна сказати і про відеокарти. У ноутбуках, які позиціонуються як заміна домашньому ПК, встановлені відеокарти, які тільки морально можуть підтримати сучасні вимогливі ігри і додатки. А про комфортну грі, не може бути й мови.

Звичайно ж, це все компенсовано набагато меншим TDP у комплектуючих ноутбука, але по-моєму це не повноцінне виправдання, коли мова заходить про продуктивність.

Ось ми потихеньку і підійшли до дуже цікавої і актуальної теми.

Восьме «чудо світу» або ігровий ноутбук. особливості вибору

Дуже часто стикаюся з проханнями підібрати ноутбук на якому будь-які додатки літають, а fps зашкалює у всіх, без винятку, іграх, але бюджет при цьому становить досить скромну суму. Більшість прекрасно розуміють, що це неможливо. Але все одно намагаються підібрати ноутбук в якості ігрової системи або для роботи в вимогливих до ресурсів системи додатках.

Але здивуватися можна і тоді, коли мова заходить про явно нескромних бюджетах. Подивимося на досить продуктивний ноутбук Asus N76VM, в середньостатистичній комплектації якого, встановлений подібний, розглянутому вище, процесор Intel Core i7-3610QM. Ціна питання (ноутбука) - 1300-1400 $, чимало, погодьтеся?

Але хочу, щоб ви звернули увагу на відеокарту. В даному девайсі встановлена «могутня» GT630M, нехай я з зловтіхи вибрав комплектацію на GT630M, а не на 650M, але це ситуацію кардинально не змінило б. Отже, GT630M оснащена шириною шини пам'яті в 128 біт, нехай навіть і з GDDR5-пам'яттю. відеопам'ять працює на частоті 800 МГц, а по продуктивності ця відеокарта порівнянна з настільної моделлю HD 6570. Після цих слів повинна йти солідна порція «пирхання» від завзятих геймерів. Тепер дайте відповідь на питання: в настільну систему за 1400 $ ви поставили б HD 6570? Ні звичайно! З таким бюджетом можна поставити HD 7950 або 7970, що а потім стрибати від щастя і ковтати веселку випромінює ігровий продуктивності.

А от чохли на Самсунг s7 edge потрібні кожному.

А от   чохли на Самсунг s7 edge   потрібні кожному

Хочете по-справжньому ігровий ноутбук? - Alienware M18x за 3500 $, з двома відеокартами 7970M, до ваших послуг.
А для тих, у кого немає зайвих «тисяч доларів», а грати хочеться у все і відразу, пропоную дивитися в бік настільних систем, а на ноутбуки навіть не озиратися.

Але не все так жахливо, як може здатися, вище ми говорили про максимум продуктивності у вимогливих іграх. Але ж гри теж бувають різні, тому за скромну суму можна підібрати непогану пародію ігрового ноутбука, на якій так-нехудо піде безліч ігор. Наприклад, зараз солідно і дешево виглядає зв'язка «процесор АMD A10 + відеокарта HD 7670M». Також, можна підібрати трохи більше «веселий», але дорогий варіант на Intel i5 / i7 + GT650M. Але основна концепція залишається тією ж - ноутбук не для ігор.

Прості переваги і недоліки десктопа і ноутбука

Незважаючи на настільки агресивне вступ по відношенню до ноутбуків, нерозумно ще раз констатувати той факт, що даний пристрій має масу переваг. Всі прекрасно розуміють, що компактні ноутбуки в більшості випадків набагато зручніше (в плані портативності), ніж окремий монітор і системний блок з купою дротів, який займає безліч місця. Безсумнівно, портативність так само додає жару, і деякі користувачі, усвідомивши лише два цих чинника, готові кинутися купувати ноутбук. Можливо, для деяких це буде резонним, але явно не для багатьох.

Один з передових плюсів десктопа, який випливає з його габаритності, - це зручність роботи. Як не крути, але набагато зручніше працювати за окремим повногабаритного і, наприклад, ергономічною клавіатурою, положення якої можна зручно підлаштувати під себе, ніж за клавіатурою ноутбука, зі зміщеними кнопками і без додаткового цифрового блоку (найчастіше). Також, дуже часто помітна мінімізація самих кнопок і зменшення відстані між ними, що також явно знижує зручність.

Тобто, до основних плюсів, які можна явно «помацати» у ноутбуків, сміливо віднесемо портативність і компактність, а у десктопів - це, безсумнівно, зручність роботи.

Незважаючи на те, що для деяких фактор зручності, буде сумнівним, то на противагу для людей, яким по «службовим обов'язком» годі й говорити тягати з собою обчислювальну машину, це дуже не сумнівно.

Апгрейд, перегрів і інші відмітні особливості ноутбука і настільного ПК

Зараз, ми трохи поговоримо щодо решти особливостей десктопів і ноутбуків. Звичайно ж, все в нюансах охопити неможливо, але хоча б основне.

Апгрейд ноутбука і настільного ПК

З апгрейдом у ноутбук теж проблеми. В принципі, тут він закінчується на заміну / додаванні жорсткого диска і оперативної пам'яті. Замінити процесор або графічну підсистему, набагато проблематично, якщо взагалі можливо. З цього випливають проблеми з ремонтом ноутбуків, який в домашніх умовах виконати важче, ніж у випадку з настільним ПК.

перегрів ноутбука

Відома проблема перегріву у ноутбуків, частково залишається і до цього дня, особливо у продуктивних моделей. Розробники постійно знаходяться на межі, адже потрібно розмістити в невеликому корпусі ноутбука ті ж комплектуючі, що і в системному блоці, але так, щоб вони не перегрівалися. Для продуктивних моделей рекомендують охолоджуючі підставки, які явно не додають зручності.

Монітор десктопа і ноутбука

У настільного комп'ютера монітор - це окрема субстанція, яка, знову ж таки, з легкістю піддається заміні. Але головна перевага тут полягає в діагоналі. Найчастіше, ноутбуки обмежені в цьому. Діагональ в 20 "для ноутбука -просто« мега ». У десктопном варіанті, можна спокійнісінько придбати монітор з діагоналлю 27 "і радіти життю.

Але і тут не все. Для роботи з графікою підійдуть лише дорогі ноутбуки з високоякісними дисплеями. У більшості моделей ноутбуків дешевого і середнього діапазону вартості, якість зображення і перенесення кольорів, по професійними мірками - залишає бажати кращого. Тому, тут підійдуть тільки десктопні монітори, які будуть більше, дешевше і якісніше.

Тому, тут підійдуть тільки десктопні монітори, які будуть більше, дешевше і якісніше

Висновки. Що ж все-таки вибрати?

В даному випадку кожен повинен зробити власний вибір, втім, як і в усьому в житті.

Ноутбук - це хороший портативний помічник в будь-якому місці і в будь-який час. Але тільки для тих, кому це портативність дійсно потрібна. Ноутбук, найчастіше, повинен бути або середнього, або низького рівня продуктивності (в розумній концепції). Від портативного пристрою потрібен серфінг в інтернет, робота в офісних додатках, перегляд фільмів та інші, подібні до них не ресурсомісткі дії, в правильному розумінні. Не потрібно намагатися зробити з ноутбука універсальний пристрій під всі завдання.

Якщо ви хочете собі ігровий ноутбук, то вище були вказані варіанти розвитку подій. Але перш ніж підбирати собі пародію ігрового ноутбука, подумайте про робочому столі.

Більшість доводів відносно не резонність ноутбуків, відноситься до ігрових, і пародій мобільних високопродуктивних систем. Якщо ж, для вас універсальність в задачах полягає в тому ж самому доступі в інтернет , Офісних додатках і мультимедіа, але при цьому бажано іноді брати пристрій з собою, то недорогий ноутбук, буде для вас прекрасним вибором.

Важкий і габаритний десктоп поступається ноутбуку тільки в портативності і компактності, в іншому ж - одні суцільні плюси. Велика продуктивність, зручність роботи за менші гроші, не можуть не бути аргументами при виборі.

Звичайно ж, продуктивність ноутбуків зростатиме, а ціна - падати, а й десктопи НЕ будуть «спати», також нарощуючи продуктивність і темпи падіння цін. Тому для тих, кому потрібно від системи все і навіть більше, в плані продуктивності, використовували, і будуть використовувати настільні ПК в майбутньому.

Тому для тих, кому потрібно від системи все і навіть більше, в плані продуктивності, використовували, і будуть використовувати настільні ПК в майбутньому

Отже, добре подумайте і зважте всі за і проти, при виборі вам потрібно відштовхуватися тільки від своїх потреб і поставлених завдань для системи.

Все що було сказано в даній статті, не може враховувати специфіку кожного окремого випадку. Тому, був би дуже радий почути аргументи, чому для вас був найкращим той, чи інший вибір. Буду вдячний за подібні доповнення, а також, уточнення нюансів і розбір спірних моментів. Дякую за увагу!


Що ж все-таки вибрати?
Ціна питання (ноутбука) - 1300-1400 $, чимало, погодьтеся?
Тепер дайте відповідь на питання: в настільну систему за 1400 $ ви поставили б HD 6570?
Хочете по-справжньому ігровий ноутбук?
Що ж все-таки вибрати?

Дополнительная информация

rss
Карта