Нові правила дорожнього руху 2015-2016 - завантажити безкоштовно ПДР від 1 січня і 1 липня 2015 року

Минулий рік був багатий на нововведення в автомобільній сфері. У тому числі були внесені зміни до правил дорожнього руху. Частина поправок вступила в силу ще в 2014 році, а частина вступає в силу в 2015 році.
Завантажити безкоштовно правила дорожнього руху 2015-2016 року можна за посиланням, розміщеної внизу цієї сторінки. Офіційний текст документа представлений в зручному для відвідувачів форматі Word.
Читач може самостійно вивчити оновлений текст ПДД, але ми полегшимо цю задачу, перерахувавши зміни в цьому нормативно-правовому акті, а також інших законодавчих актах, пов'язаних з ПДР.
Нові вимоги до залишкової висоті протектора шин
Нові правила дорожнього руху 2015-2016 року вводять нові вимоги до залишкової висоті протектора шин. Ці зміни набули чинності 1 січня 2015 року. Зокрема, був повністю змінений пункт 5.1 додатка до "Основних положень по допуску транспортних засобів до експлуатації ...". Цей змінений фрагмент процитовано нижче:

5.1. Кінцева глибина малюнка протектора шин становить не більше:
• для транспортних засобів категорій L- 0,8 мм;
• для транспортних засобів категорій N2, N3, O3, O4 - 1 мм;
• для транспортних засобів категорій M1, N1, O1, O2 - 1,6 мм;
• для транспортних засобів категорій M2, M3 - 2 мм.
Кінцева глибина малюнка протектора зимових шин, призначених для експлуатації на обледенілому або засніженому дорожньому покритті, маркованих знаком у вигляді гірської вершини з трьома піками і сніжинки всередині неї, а також маркованих знаками "M + S", "M & S", "MS" (при відсутності індикаторів зносу), під час експлуатації на зазначеному покритті становить не більше 4 мм.
Примітка. Позначення категорії транспортного засобу в цьому пункті встановлено згідно з додатком N 1 до технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 10 вересня 2009 р N 720.


Спрощена класифікація категорій транспортних засобів відповідно до Додатку N 1 «Технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 720 від 10 вересня 2009 року в редакції від 6 жовтня 2011 року.

L - мототранспортних засобів.
M1 - Транспортні засоби, що використовуються для перевезення пасажирів і мають, крім місця водія, не більше восьми місць для сидіння.
M2 - Транспортні засоби, що використовуються для перевезення пасажирів, що мають, крім місця водія, більше восьми місць для сидіння, технічно допустима максимальна маса яких не перевищує 5 тонн.
M3 - Транспортні засоби, що використовуються для перевезення пасажирів, що мають, крім місця водія, більше восьми місць для сидіння, технічно допустима максимальна маса яких перевищує 5 тонн.
N1 - Транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів, мають технічно допустиму максимальну масу не більше 3,5 тонн.
N2 - Транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів, мають технічно допустиму максимальну масу понад 3,5 тонн, але не більше 12 тонн.
N3 - Транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів, мають технічно допустиму максимальну масу понад 12 тонн.
O1 - Причепи, технічно допустима максимальна маса яких не перевищує 0,75 тонн.
O2 - Причепи, технічно допустима максимальна маса яких понад 0,75 т, але не більше 3,5 тонн.
O3 - Причепи, технічно допустима максимальна маса яких понад 3,5 т, але не більше 10 тонн.
O4 - Причепи, технічно допустима максимальна маса яких більше 10 тонн.
Примітки:
1. Транспортний засіб, призначений для перевезення пасажирів і вантажів, що має, крім місця водія, не більше восьми місць для сидіння, відноситься до категорії:
M, якщо твір передбаченого конструкцією числа пасажирів на умовну масу одного пасажира (68 кг) перевищує масу перевезеного одночасно з пасажирами вантажу;
N, якщо ця умова не виконується.
Транспортний засіб, призначений для перевезення пасажирів і вантажів, що має, крім місця водія, більше восьми місць для сидіння, відноситься до категорії M.
2. У разі напівпричепів і причепів з центрально розташованої віссю (осями) під технічно допустимої максимальної масою приймається статичне вертикальне навантаження, що передається на грунт віссю або осями максимально завантаженого зчепленого з тягачем напівпричепа і причепа з центрально розташованої віссю (осями).


Крім цього з 1 січня вступив в силу новий Технічний регламент Митного союзу. Цей документ встановив жорсткі обмеження щодо використання автомобільних шин в різні пори року. Тим часом, це питання до кінця не врегульоване законодавчо, тому на момент публікації цього матеріалу становище Технічного регламенту в цій частині не є обов'язковим до виконання. Детально штрафи за шини не по сезону в 2015-2016 році в Росії розглянуті в даній публікації .
Зміни ПДР в частині дій водія при ДТП
З 1 липня правила дорожнього руху 2015-2016 року будуть змінені в частині дій водія при настанні ДТП. У тому числі слід звернути увагу на наступні моменти:
1. В екстрених випадках, при необхідності доставка постраждалих в ДТП в лікарню, тепер водій не повинен шукати свідків, щоб в їх присутності зафіксувати положення транспортних засобів, сліди і предмети, що мають відношення до ДТП.
2. Якщо в ДТП є постраждалі чи загиблі, а рух інших транспортних засобів неможливо, то водії повинні звільнити проїжджу частину, попередньо зафіксувавши, в тому числі за допомогою фото та відео, положення транспортних засобів по відношенню один до одного і об'єктів дорожньої інфраструктури, а також сліди і предмети, що відносяться до ДТП.
3. Якщо в результаті події шкода заподіяна тільки майну, водій, причетний до ДТП, зобов'язаний звільнити проїжджу частину, якщо руху інших транспортних засобів створюється перешкода. При цьому він повинен попередньо зафіксувати, в тому числі за допомогою фото або відео, положення транспортних засобів по відношенню один до одного і об'єктів дорожньої інфраструктури, сліди і предмети, що відносяться до ДТП, пошкодження транспортних засобів.
4. Якщо в ДТП постраждало тільки майно, і сторони мають розбіжності в обставинах події, то виклик поліції є обов'язковим.
5. Якщо в ДТП постраждало тільки майно, а розбіжностей в обставинах ДТП немає, то на вибір водіїв пропонуються наступні варіанти дій:
a. Можна відправитися на найближчий пост або в найближчий підрозділ поліції і оформити ДТП;
b. Можна оформити ДТП без поліції, заповнивши бланк повідомлення про ДТП;
c. Документи про ДТП можна не оформляти зовсім, якщо необхідність в цьому відсутня.
Таким чином, нові правила дорожнього руху 2015-2016 року зобов'язують водіїв майже у всіх випадках фіксувати обставини події. Причому тепер допускається фіксація цих обставин за допомогою фото та відео. Нагадаємо, раніше водій мав шукати свідків і фіксувати обставини ДТП в їх присутності.
Кримінальна відповідальність за їзду в нетверезому вигляді
Як повідомлялося раніше, штраф за водіння в нетверезому вигляді в 2015-2016 році , Буде значно збільшений. Більш того, за повторне подібне порушення водієві буде загрожувати кримінальна відповідальність.
1 липня 2015 року набирає чинності ФЗ N 528 «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації ...». Одночасно з цим вносяться зміни до статті 264 КК РФ, КК РФ доповнюється статтею 264.1, відповідні зміни вносяться в КоАП РФ. Суть нововведення коротко можна звести до наступного. Тепер за повторне керування транспортним засобом в нетверезому стані порушнику буде загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.
Відзначимо, що для притягнення до відповідальності, як і раніше, досить наявність в повітрі, що видихається етилового спирту в концентрації 0,16 мг на літр повітря.
Пішоходи повинні стати помітні вночі
Подбали законодавці і про те, щоб зробити пішоходів на нічних дорогах більш помітними. З 1 липня 2015 року пішоходи в темний час доби поза населеними пунктами будуть зобов'язані носити предмети зі світловідбиваючими елементами для забезпечення видимості пішоходів водіями транспортних засобів. Ця ж норма, що стосується пересування пішоходів по нічних дорогах в межах населених пунктів, носить не обов'язковий, а рекомендаційний характер.
Завантажити безкоштовно правила дорожнього руху 2015-2016 року можна за цим посиланням: pdd2015.doc [515,5 Kb] (cкачиваний: 13521)
Ми будемо відслідковувати всі зміни законодавства, і тримати своїх читачів в курсі подій. Слідкуйте за оновленнями сайту.