Новий космічний корабель можуть назвати на честь Гагаріна

Фото: ТАСС / Михайло почуя

Новий російський космічний корабель можуть назвати на честь Юрія Гагаріна. За цей варіант проголосував кожен третій росіянин, який прийняв участь в опитуванні, повідомляє ТАСС .

Всього у фінал голосування вийшли три варіанти назв: "Гагарін", "Вектор" і "Федерація". Їх обрали з-поміж шести тисяч оригінальних варіантів.

Журі конкурсу оголосить переможця 15 січня 2016 року. Автора виграв назви чекає поїздка на космодром Байконур на запуск корабля "Союз" до МКС.

Нагадаємо, 27 серпня РКК "Енергія" оголосила конкурс на назву для перспективного транспортного корабля нового покоління, який буде використаний в тому числі для польотів по російській місячній програмі. Корабель буде багаторазовим, його повертається апарат масою 9 тонн планується виготовляти з композиційних матеріалів.

Чисельність екіпажу складе до чотирьох чоловік. У режимі автономного польоту корабель зможе перебувати до 30 діб, а в складі орбітальної станції - до року. Загальна маса корабля під час польоту на орбіту становитиме 14,4 тонни, а в ході експедиції до Місяця - до 19 тонн.

Посилання по темі

Поділитися в соціальних мережах: