Новорічні традиції Іспанії

  1. Чому виноград?
  2. Чому 12 виноградин?

Щороку, весь світ в очікуванні чекає Нового Року

Щороку, весь світ в очікуванні чекає Нового Року. Хтось відзначає в колі сім'ї, хтось з друзями, а хтось вирішує вийти на вулицю і зустріти його з незнайомцями. У кожній країні є свої особливості зустрічі і відзначення цього свята. Новорічні традиції Іспанії за останнє століття майже не змінилися. Щороку, вся сім'я зустрічається за столом біля телевізора, і кожен член сім'ї озброєний 12 виноградинами з повною готовністю з'їсти їх все під час бою курантів і під кожну встигнути загадати бажання. Але особисто мені завжди було цікаво, чому саме виноград і чому саме 12? Попитати і покопавшись в просторах інтернету, я готова поділитися з Вами цією інформацією.

Чому виноград?

Ця традиція, в якійсь мірі, можна сказати прикмета, має як мінімум 2 пояснення.

Одна з історій появи цієї традиції бере свій початок в 1909 році, коли іспанські землероби не знали що робити з величезним урожаєм винограду, який був зібраний в той рік.

Щоб урожай не пропав, було прийнято рішення поширити легенду про те, що ці ягоди приносять успіху. І з тих самих пір, кожен, хто хотів почати новий рік з хорошою ноти і бути щасливим протягом всього року, повинен був виконати ритуал з'їдаючи 12 виноградин.

Інша історія датується кінцем 19 століття. Відповідно до неї, група мадридських громадян, схвильована рішенням мера міста, Хосе Абаскаля, стягувати мито з тих, хто хотів покинути місто для зустрічі Волхвів. Таким чином, населення залишилося без популярного свята і для вирішення цієї проблеми, вони намагалися знайти альтернативу щоб утерти ніс уряду.

Рішення було знайдено. В останній день року, що минає, народ збирався на центральній площі Пуерта дель Соль щоб з'їдати там виноград. Основним наміром цієї дії було висміяти дворян, які в цю саму ніч їли виноград і пили шампанське в достатку. Обурення громадян з часом стихло, а традиція поступово поширилася по всій Іспанії.

Ця історія також пояснює чому бій курантів транслюється саме з Мадрида. Хоча за останні роки, деякі телевізійні канали передають куранти з інших місць.

Чому 12 виноградин?

Що ж стосується причини поїдання саме дюжини виноградин-тут також немає однієї загальноприйнятої версії. Хтось каже, що 12 виноградин символізують 12 місяців в році, інші ж вважають, що 12 виноградин з'їдаються бо куранти б'ють 12 разів, не більше і не менше.

У будь-якому випадку, така традиція дотримується вже дуже довгий час. Правда зараз, цей ритуал трохи втратив свою принадність, тому що виноградини вже не ті -очищення і без кісточок-що робить виконання традиції більш легким. Але тим не менш, візьміть на озброєння, і в наступному році, з кожним боєм курантів, з'їдайте по виноградинці і загадувати 12 бажань, щоб рік був вдалим.

Користуючись нагодою, Dompick і його команда, хоче привітати Вас з наступаючим Новим 2015 роком та побажати Вам щастя, здоров'я, терпіння і побільше сонячних днів. Нехай здійсняться всі бажання, і покупка будинку в Іспанії стане реальністю! 🙂 Нехай кожен день буде сповнений спогадами, які буде приємно розділити з друзями і сім'єю! З новим роком!!

Схожі статті:

Свята іспанії: коли і на чому наголошують іспанці?

Чому виноград?
Чому 12 виноградин?
Але особисто мені завжди було цікаво, чому саме виноград і чому саме 12?
Чому виноград?
Чому 12 виноградин?