Одиниці виміру інформації: скільки бітів в байті і інші переклади

  1. Що являє собою біт / байт?
  2. Переклад Мб в МБ
  3. Яка кількість байт в одному МБ і ГБ?
  4. Чому терабайтний диск вміщує 900 ГБ?

Вітаю всіх читачів мого блогу

Вітаю всіх читачів мого блогу. Чи кожен з вас знає, в яких одиницях вимірюється інформація? Багато з вас, всього скоріше, вже знайомі з такими поняттями, як біт і байт. По крайней мере, ви чули про них. Кожен з користувачів також постійно стикається з такими одиницями виміру інформації, як мегабайти, гігабайти і терабайти. Незважаючи на їх популярність, не всі з вас чітко розуміють, як зробити переклад однієї величини в іншу.

У процесі перерахунку є свої нюанси. Саме через них у користувачів виникають труднощі. Проблема полягає в тому, що в основному люди використовують десяткову систему числення, до якої вже давно всі звикли. Наприклад, якщо у одиниці виміру присутній приставка «кіло», тоді величину потрібно просто помножити на одну тисячу. Однак інформація, яка передається або зберігається в цифровому вигляді, вимірюється за допомогою величин двійковій системи. У зв'язку з цим, щоб дізнатися, скільки КБ в МБ, недостатньо виконати просте множення на 1000. З цією особливістю необхідно розібратися більш детально, що і буде зроблено далі в статті.

Що являє собою біт / байт?

Сьогодні комп'ютерами вже неможливо нікого здивувати. У такій техніці застосовуються одиниці виміру інформації, які будуть описані нижче. Вони використовуються для позначення обсягу як вінчестера (HDD і SSD), так і оперативної пам'яті (ОЗУ).

Біт - це мінімальна одиниця. Вона позначається маленькою літерою «б». Слідом за нею йде байт. Він уже позначається великою літерою «Б». У комп'ютерній термінології в якості одиниці вимірювання інформації біти використовуються набагато рідше в порівнянні з байтами, після яких розташувалися похідні від цієї величини. Це кілобайти (КБ), мегабайти (МБ), гігабайти (ГБ) і так далі. Всім відомі приставки у слова «байт» не дозволяють виконати легкий переклад величини, помноживши значення на 10 у відповідній мірі. Таке правило для перерахунку одиниць вимірювання інформації не діє. З якої причини його не можна застосувати для даного перекладу буде розказано далі.

Схожі величини також застосовуються, коли здійснюється вимірювання швидкості переданої інформації. Сьогодні для цих цілей найчастіше використовують інтернет. Передана інформація через такий канал вимірюється в кілобітах, мегабитах і так далі. У зв'язку з тим, що за допомогою цих величин позначається швидкість, то відбувається підрахунок саме біт в секунду. Іншими словами, скільки їх передається за одиницю часу. Тому у кожного користувача виникає питання щодо числа біт, що містяться в 1 байті, а так же, як правильно перерахувати КБ в КБ.

Тому у кожного користувача виникає питання щодо числа біт, що містяться в 1 байті, а так же, як правильно перерахувати КБ в КБ

Комп'ютерна техніка застосовує для функціонування виключно значення двійковій системи. Якщо висловлюватися по-іншому, тоді можна сказати, що цифрові пристрої працюють тільки з цифрами: 0 і 1. Перше знайомство з такою системою відбувається ще в школі. З курсу інформатики учням стає відомо, що за одиницю прийнятий біт. Він являє собою 1 розряд інформації. При цьому біт може дорівнювати лише нулю або одиниці. Іншими словами, сигнал може бути присутнім або відсутнім.

У той же час байт має більш складне поняття. Одна така величина в двійковій системі складається з 8 біт. При цьому 1 Bit - це двійка певною мірою, яка може дорівнювати від 0 до 7. Якщо взяти до уваги всі можливі комбінації одиниць і нулів, тоді стане ясно, що їх максимальне значення становить 256. Це найбільша величина. Вона дорівнює максимальному обсягу інформації, який, можливо, закодувати в 1 байті.

Важливо! Щоб здійснити переклад числа з двійкової системи в звичну, т. Е. Десяткову, потрібно виконати додавання всіх двійок, кожна з яких має свою ступінь. Однак їх необхідно брати тільки в тих бітах, де присутній сигнал, який можливий, якщо величина вимірювання дорівнює одиниці.

Варто знати, що один байт розбивається на дві частини, кожна з яких складається з 4 біт. Це напівбайтів. Кожен з них ще називається ниббл. Один напівбайт дозволяє виконати кодування будь-якого 16-терічного числа. Цей процес здійснюється за допомогою 4 бітів. Іншими словами, закодувати можна цифри 0-15.

Переклад Мб в МБ

Для кращого з'ясування викладеного матеріалу необхідно добре зрозуміти, що інтернет-швидкість нерідко вимірюється в КБ, Мб і Гб. У той же час спеціальне програмне забезпечення міряє швидкість інтернет-каналу в КБ і МБ. Багато користувачів використовують для цих цілей Speedtest. Тому доводиться розуміти, скільки біт в МБ. Хоча в даному перекладі немає нічого складного. Так, в 1 байт входить 8 біт. Це дозволяє порахувати кількість КБ в 1 КБ - їх буде 8. Отже, 1 МБ дорівнює 8 Мб. Точно також виконується підрахунок гігабіт або іншої подібної величини. Якщо потрібно здійснити переклад в зворотному напрямку, тоді проводиться розподіл одиниці виміру на 8.

Тепер стає зрозуміло, що 1 МБ інтернету - це обсяг конкретної інформації, переданої через канал, яку сприймає користувач. Він дорівнює 1024 кілобайтам. Цього обсягу вистачить для відкриття певної кількості сторінок в залежності від використовуваного пристрою, так як в мобільних версіях вони важать трохи менше в порівнянні з комп'ютерними варіантами. Так, якщо на одну сторінку потрібно витратити 100 КБ, тоді пакет з 1 МБ трафіку дозволить їх відкрити не більше 10 штук.

Яка кількість байт в одному МБ і ГБ?

Переважній більшості користувачів відомо, що присутність приставки «кіло» означає необхідність множення числа на 10 в третього ступеня. Іншими словами, збільшення відбувається в тисячу разів. Якщо ж використовується приставка «мега», тоді множення виконується на 10 в 6 ступеня. Наприклад, одиниця перетворюється в 1000000. Коли застосовується приставка «гіга», то в цьому випадку число множиться на 109.

Однак при розгляді питання, скільки в МБ байт, необхідно враховувати, що використовувати перераховані вище правила для перерахунку одиниць вимірювання можна, так як величини відносяться виключно до двійковій системі, а до неї застосовується інший спосіб підрахунку. В основі обчислень лежить не 10 певною мірою, а 2. Іншими словами, застосовуються приставки Кібі, мебі і так далі замість кіло, мега і т. Д.

Д

Щоб позначити одиниці, за допомогою яких вимірюється інформація, що перевищує байт, в інформатиці використовуються кібібайти, мебібайти, Гібібайт і так далі. Однак склалося так, що переважна частина російськомовних користувачів застосовує «неправильні» приставки виду кіло, мега і т. Д. Тим більше правильні назви в російській мові звучать трохи смішно. Це особливо відноситься до йобібайту. Тому всім потрібно розуміти, що сьогодні практично завжди використовуються неправильні назви одиниць, що застосовуються для позначення обсягу інформації.

Плутанина у користувачів виникає саме через вищеописаних нюансів. Багато хто вважає, що кілобайт дорівнює тисячі байтів. Однак дане твердження є невірним, так як 1 КБ - це 1024 байт. Іншими словами, необхідно двійку звести в десяту ступінь. Тільки таке твердження є вірним. Виходячи з цього, можна легко порахувати, наприклад:

  • скільки байтів в 1 МБ - 1048576 байт (двійка зводиться в двадцяту ступінь або 1024 множиться на 1024);
  • скільки байт в 1 ГБ - 107 374 824 байт (двійка зводиться в 30 ступінь або 1024 три рази збільшується на саме себе);
  • скільки МБ в 1 ГБ - 1024 мегабайт;
  • скільки ГБ в 1 ТБ - 1024 гігабайт.

Отже, як дізнатися, скільки МБ вийде з певного числа байтів. Для отримання точного результату необхідно вихідне кількість одиниць розділити на двійку, зведену в двадцяту ступінь. Тут потрібно добре усвідомити, що розподіл здійснюється не на 1000000, як це прийнято в десятковій системі числення, а на 1048576. Дане число трохи більше мільйона. Саме через це важливого нюансу правильний результат буде менше, ніж очікувалося спочатку.

Щоб ви, дорогі читачі мого блогу, могли швидше виконати перерахунок певної одиниці в байти, я приведу в порядку зростання ступеня. Саме їх потрібно використовувати для зведення двійки: 0, 10, 20, 30, 40, 50. Ці значення відповідають байтам, кілобайтам, мегабайтам, гігабайтам, терабайтам, петабайт.

Чому терабайтний диск вміщує 900 ГБ?

Виробники вінчестерів вміло користуються малої обізнаністю деяких користувачів. Так, практично кожен покупець нового HDD після форматування виявляв, що замість обіцяного 1 ТБ система показує трохи більше 900 ГБ вільного місця на носії. В результаті багато користувачів починають цікавитися, куди пропадають майже 10% обсягу жорсткого диска.

Секрет криється в тому, що виробники HDD під час вимірювання об'єму дисків використовують не двійкову, а десяткову систему. Іншими словами, вони при підрахунках приймають 1 кілобайт за тисячу байт. В результаті різниця становить 24 одиниці виміру інформації. Якщо ж враховувати досить великий обсяг жорсткого диска, то виробник залишаються у виграші, так як різниця збільшується вже в десятки гігабайт.

Якщо ж враховувати досить великий обсяг жорсткого диска, то виробник залишаються у виграші, так як різниця збільшується вже в десятки гігабайт

Якби кожен з виробників HDD використовував правильний підрахунок обсягу дисків, тоді 1 ГБ дорівнює був би 107374824 байт. При перерахунку в терабайт потрібно дане значення ще помножити на 1024. В результаті терабайтний диск вміщував би 109951819776 байт.

Тепер ви знаєте, як визначають виробники обсяг пам'яті випущених пристроїв. Вони використовують дуже простий трюк, щоб завжди залишатися у виграші. При цьому споживачі купують товар, корисність якого на 10% менше.

Що являє собою біт / байт?
Чому терабайтний диск вміщує 900 ГБ?
Чи кожен з вас знає, в яких одиницях вимірюється інформація?
Що являє собою біт / байт?
Яка кількість байт в одному МБ і ГБ?
Чому терабайтний диск вміщує 900 ГБ?

Дополнительная информация

rss
Карта