Одним розчерком пера Pen And Free DUO ноутбук перетворюється в планшетний ПК

Як відомо, є звичайні ноутбуки, а є Tablet PC (вони ж планшетні ПК) або таблетки, як їх називають в народі Як відомо, є звичайні ноутбуки, а є Tablet PC (вони ж "планшетні ПК") або "таблетки", як їх називають в народі. У звичайних ноутбуків дисплей не сенсорний. Тому управління проводиться за допомогою тачпада або миші, а якщо на екрані буде потрібно щось написати або намалювати - це також доведеться робити мишею, що незручно. Планшетні ПК відрізняються тим, що у них екрани сенсорні, інтерактивні, а в комплект пристрою входить спеціальний цифрове перо, за допомогою якого можна і малювати прямо на екрані, і управляти різними додатками так само, як мишею або тачпадом.

Але що робити, якщо ви придбали звичайний ноутбук, а вам раптом знадобилися властивості цифрового пера? Варіант номер один - придбати якийсь графічний планшет від Wacom. Але це далеко не кращий вихід. По-перше, тому що планшет - штука досить громіздка, з ноутбуком його не особливо-то і потягаєш. По-друге, тому що малювати / писати на планшеті, коли зображення в результаті з'являється на екрані, не дуже зручно. А точніше, дуже незручно.

Але є і другий варіант, помітно більш привабливий! Зараз на ринку з'явився продукт під назвою Pen And Free DUO . Це пристрій, який фактично перетворює звичайний ноутбук в планшетний ПК, причому ціна цього чарівного перетворення - близько шести тисяч рублів, що цілком, на мій погляд, недорого!

Що собою являє

Pen And Free DUO - спеціальний гаджет, який дозволяє працювати з екраном звичайного ноутбука практично так само, як з сенсорним дисплеєм планшетного ПК. Pen And Free DUO складається з двох основних частин: ресивера, що кріпиться до монітора ноутбука, і бездротового пера.

Ресивер і бездротове перо
Ресивер і бездротове перо

Комплектація

У комплект пристрою входять: ресивер, бездротове перо, кріплення, магніт, документація, програмне забезпечення, чохол і набір батарейок для пера.

Комплектація
Комплектація

Як працює

В ресивер вставляється магніт, після чого пристрій кріпиться на одну з трьох сторін екрану ноутбука - як правило, на верхній торець.

Ресивер на верхньому торці монітора
Ресивер на верхньому торці монітора

З прикладеного диска встановлюється програмне забезпечення, після чого ресивер підключається по USB до ноутбука. В світлове перо вставляються три круглих батарейки, і тепер пристрій готовий до роботи.

Насамперед потрібно зробити калібрування. Процес настройки схожий на калібрування екрану КПК: програма виводить спеціальні значки в різних частинах екрану, і від вас вимагається притискати перо до відповідному значку і чекати кілька секунд.

Після основної калібрування можна зайнятися тонкої підстроюванням - регулювання реакції софта на швидкість переміщення, чутливість до натиснення, установка товщини лінії за замовчуванням і так далі.

тонкі налаштування
тонкі налаштування

Ну і тепер - ваш ноутбук перетворився практично в повноцінний планшетний ПК.

В системній області повідомлень з'являється значок програмного забезпечення Laptop DUO. З його допомогою можна викликати настройки, а також перемикати режими роботи світлового пера. Режими там такі.

Pen mode

Класичний режим рисовалки. Запускається нескладна графічна програма на зразок Paint, в якій можна малювати пером і виробляти над малюнком різні стандартні дії.

програма малювання
програма малювання

Програма, до речі, русифікована, але на звичайному Windows XP Pro явно дурила: замість російських букв в меню показувала суцільні знаки питань - мабуть, використовувала якийсь дивний шрифт замість стандартного.

Screen mode

Режим роботи, при якому полігоном для світлового пера є весь екран ноутбука. Тобто емуляція роботи планшетного PC. У тих програмах, в яких підтримується рукописний ввід (бібліотека Microsoft Inc), перо служить для малювання і навігації. У всіх інших - тільки для навігації. Я знаю художників / дизайнерів, які аналогічним пером в планшетних ПК або при використанні окремих графічних планшетів керувалися не менше спритно, ніж мишею. Так що це, мабуть, питання звички.

Table Mode

Цей режим призначений для реалізації однієї з можливостей даного пристрою - малювання на папері, а не на екрані монітора. Ресивер при цьому знімається з монітора, в ньому закріплюється папір (в комплект входять спеціальні тримачі), і ви можете малювати на папері так само, як електронним пером на графічному планшеті, - для цього в пере використовується спеціальний змінний стрижень. При включенні режиму потрібно тільки задати розмір паперу, щоб пристрій розуміло, який саме полігон для введення даних ви будете використовувати.

Я перерахував три основні режими роботи. Але у Pen And Free DUO є ще кілька цікавих особливостей.

Аерорежім

Так як чисто технологічно режим введення сильно відрізняється від роботи графічних планшетів або сенсорних екранів, даний пристрій підтримує цікавий режим "повітряна ручка". Справа в тому, що курсор на екрані буде реагувати на рух цифрового пера навіть в тому випадку, якщо воно знаходиться на певній відстані від екрану - до 5-6 сантиметрів. Таким чином, ви можете малювати або використовувати перо для навігації, тримаючи його на відстані від екрану. У звичайній роботі це навряд чи стане в нагоді, а ось під час проведення презентацій така можливість може бути дуже не зайвою.

Управління у висячому положенні
Управління у висячому положенні

DUO Board

До складу програмного забезпечення пристрою входить утиліта DUO Board. Її панель управління розташовується в правій частині екрана, і там ви можете перемикати режим від звичайного десктопа Windows, де перо буде працювати в якості механізму навігації, в режим DUO Board, при якому можна малювати прямо на робочому столі (панель дозволяє задавати різні опції малювання: ручка , фломастер, пензель, ластик, геометричні фігури) і картинку зберігати.

Малювання на робочому столі
Малювання на робочому столі

Розпізнавання слів і жестів

Якщо на ноутбуці встановлена ​​операційна система Windows Vista Premium і вище, тоді після підключення Pen And Free DUO система зможе розпізнавати рукописний текст, переводячи написані слова в друковані, а також зможе працювати з "жестами" пера, до яких можна буде прив'язувати різні встановлені функції.

Товщина лінії

За допомогою цього електронного пера, на відміну від графічних планшетів, неможливо регулювати товщину лінії натисканням. Однак в якості хоч якась альтернатива пропонується технологія "віртуальне тиск". При цьому товщина лінії залежить від швидкості малювання. Якщо проводите лінію швидко - вона виходить тонкою. Повільно - на всю товщину заданої лінії. Це, звичайно, далеко не так зручно, як регулювання натисканням, але тим не менше ...

Робота в різних додатках

Робота з Pen And Free DUO підтримується в багатьох популярних додатках: MS Office, MSN Messenger, Sticky notes, Inc Desktop, MS-OneNote, MS-Paint, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, PDF Annotator, Corel Draw Graphics Suite, Corel Paint Shop, Corel Painter і в багатьох інших, включаючи ігри.

Я потестувати роботу з пером в різних офісних додатках - ну, в загальному, користуватися пристроєм цілком зручно.

У пошті Microsoft Office Oulook можна писати рукописні листи - збуваються мрії користувачів, які говорять, що електронне листування вбиває епістолярна спілкування. Тепер ніхто не заважає писати рукою і робити в листі якісь малюнки - так заради бога.

рукописний лист
рукописний лист

В MSN Messenger можна писати від руки прямо під час обміну повідомленнями.

Рукописна повідомлення в месенджері
Рукописна повідомлення в месенджері

Ну і аналогічним чином можна розважатися у всіх інших програмах, де підтримується рукописний ввід, - підписувати від руки відскановані документи, імпортовані в Word, писати від руки поверх фотографій в графічних редакторах і так далі.

висновки

Я як слід поганяв цей пристрій і можу відзначити такі переваги і недоліки. Головний плюс пристрою полягає в тому, що він може перетворити в планшетний ПК практично будь-який ноутбук (в цій версії підтримуються дисплеї до 15,4 "), при цьому сам пристрій і легко монтується, і легко знімається. Знадобилося перетворити ноутбук в планшетний - встановили Pen And Free DUO і працюєте з ним. Не потрібно більше пристрій на якийсь час - зняли, поклали в невеликій чохол і кинули в сумку від ноутбука. Знадобилося забезпечити пером інший ноутбук - ніяких проблем. (до речі, існує й інша модель світлового пера, яка аналог ічним чином може працювати з великими РК-моніторами звичайних персональних комп'ютерів.)

З недоліків слід зазначити таке. По-перше, на відміну від графічних планшетів і планшетних ПК це світлове перо може втрачати калібрування - по крайней мере, у мене так відбувалося з субноути Sony Vaio VGN-TX3XRP. Працюєш, працюєш, перемикаєш режими - раптом бачиш, що курсор від пера на екрані відстає на сантиметр-другий і його потрібно рекалібровать заново. Це траплялося не так вже й часто, брехати не буду, але відбувалося не один раз.

По-друге, нечутливість до натискання стержня не дозволяє за допомогою цього пера вирішувати складні художні завдання. Воно, звичайно, зрозуміло, що є користувачі, які навіть за допомогою миші в MS Paint примудряються малювати шалені картини (я особисто знаю двох таких маніяків), але тим не менше. Так що якщо графічний планшет з пером - інструмент професіонала, то даний гаджет - інструмент явно не для профі.

По-третє, у пір'я графічних планшетів зворотна частина пера служить Стерк, як у звичайного олівця. Тут же зворотна частина задіяна тільки для вставки батарейок, які тут же викликають до життя "по-четверте": батарейки в світловому пере при активному використанні замучить міняти. І ці круглі LR41, до речі, недешеві.

Але в іншому, звичайно, пристрій цікаве, функціональне і корисне. А якщо врахувати той факт, що воно коштує зовсім не як літак, - можна припустити, що чимало користувачів захочуть розширити можливості своїх ноутбуків за допомогою цього гаджета. У чому і підписом.

У чому і підписом

Pen And Free DUO
Виробник - група компаній ShineTech
Модель - Pen And Free DUO PMNA-01

Технічні характеристики ресивера:
Тип сенсора / Кількість: MEMS / 2
Приймач / Кількість: IrDA / 1
Робоча область до 15,4 "
Дозвіл 600 точок на дюйм
Інтерфейс USB 1.1 (повністю сумісний з USB 2.0)
Харчування від USB-порту
Робоча температура середовища 10-45 ° C
Розмір 77 x 58 x 8,5 мм
Вага близько 17 г

Технічні характеристики пера:
Елементи живлення 3 x 1,5 В, LR41 (L736), 43 мА
Час роботи 20 годин
Розмір 130 x 16,5 мм
Вага близько 17,5 г (включаючи елементи живлення)

Але що робити, якщо ви придбали звичайний ноутбук, а вам раптом знадобилися властивості цифрового пера?

Дополнительная информация

rss
Карта