Офіційний сайт Адміністрації Тальменского району - Інформація про реалізацію на території Алтайського краю в 2013 році Державної програми зі сприяння добровільному переселенню в Російську Федерацію співвітчизників, що проживають за кордоном

Державна програма зі сприяння добровільному переселенню в Російську Федерацію співвітчизників, що проживають за кордоном, реалізується в Алтайському краї з 2010 року

Державна програма зі сприяння добровільному переселенню в Російську Федерацію співвітчизників, що проживають за кордоном, реалізується в Алтайському краї з 2010 року. За підсумками реалізації регіональної програми на 2009-2012 роки новими жителями краю стали більше 1,6 тис. Співвітчизників.

.

У новій редакції державна програма Алтайського краю «Надання сприяння добровільному переселенню в Алтайський край співвітчизників, які проживають за кордоном» на 2013-2015 роки затверджена постановою Адміністрації краю від 24.07.2013 № 401, першої в Російській Федерації.

Основними завданнями програми є вирішення демографічних питань, залучення в край кваліфікованих фахівців і робітників, а також перспективної молоді.

На відміну від попередньої регіональної програми територією вселення є весь Алтайський край. Розширено перелік варіантів зайнятості майбутніх переселенців.

У 2013 році на території Алтайського краю зареєстровані 1 095 співвітчизників, в тому числі 731 осіб - на умовах регіональної програми переселення 2013-2015 років. Алтайський край вніс вагомий вклад в роботу Сибірського федерального округу по реалізації Державної програми, посівши третє місце за кількістю прийнятих в минулому році переселенців. Всього в регіони Сибірського федерального округу переїхало 8,2 тис. Осіб або 22,6% співвітчизників, що переселилися в Росію.

Понад 73% переселенців, включаючи членів сімей учасників програми, знаходиться в працездатному віці (по Росії - 71,5%). Вищу і середню професійну освіту мають 74,3% від числа учасників програми. Майже третина учасників (138 чол.) Є студентами вузів і організацій середньої професійної освіти - це пріоритетна для краю категорія переселенців. На відміну від більшості регіонів, що реалізують програми переселення, в краї для студентів-співвітчизників передбачені окремі заходи додаткової соціальної підтримки: часткова компенсація витрат на оплату навчання у вузі, а також заохочувальна виплата обдарованим студентам в розмірі підвищеної стипендії ВНЗ. У 2013 році така підтримка надана 71 студенту.

Всього протягом 2013 року в уповноважений орган з реалізації програми (управління Алтайського краю з праці та зайнятості населення) надійшло тисячу триста вісімдесят сім заяв співвітчизників про участь в програмі. Це підтверджує високий інтерес до краю у співвітчизників за кордоном. Прийнято рішення про можливість участі в програмі 890 кандидатів.

Міста Алтайського краю вибрали для переселення 80,7% співвітчизників, в сільську місцевість переселилися 19,3%, що відповідає загальноросійської тенденції.

Частка учасників програми, зайнятих трудовою, підприємницької чи іншої, не забороненої російським законодавством діяльністю, склала 83,4% від числа працездатних переселенців, перевищивши середній показник по країні (73,5%). З метою забезпечення зайнятості учасників програми і членів їх сімей програмою передбачена можливість проходження ще до отримання громадянства професійного навчання за направленням служби зайнятості з метою гарантованого працевлаштування, компенсація витрат на нострифікацію документів про освіту, надання державних послуг зі сприяння зайнятості.

Край увійшов в число регіонів, які здійснюють часткову компенсацію витрат переселенців на оплату найманого житла. Дану форму підтримки в краї отримали 20,7% співвітчизників. Ще 17,8% нових жителів краю мають власне постійне житло (в середньому по Росії - 16,7%).

Послуги у сфері охорони здоров'я, освіти, соціального захисту виявляються всім переселенцям в повному обсязі. Місцями в дитячих садах забезпечені всі нужденні учасники, діти шкільного віку відвідують школу. Програмою також передбачена підтримка багатодітних сімей переселенців і сімей з дітьми до 1,5 років.

На надання додаткових гарантій і заходів соціальної підтримки переселився співвітчизникам було направлено 4,7 млн. Рублів, у тому числі коштів крайового бюджету - 0,2 млн. Рублів, коштів федерального бюджету - 4,5 млн. Рублів. Згадані раніше види підтримки в повному обсязі надані всім учасникам програми і членам їх сімей, які звернулися за їх отриманням. Загальна кількість одержувачів склало 227 осіб.

У краї проводиться активне інформаційний супровід програми: видані пам'ятка учаснику програми, а також презентаційна брошура про Алтайському краї і умовах регіональної програми переселення; організовані 9 відеопрезентацій програми з представництвами ФМС Росії за кордоном, а також виїзна презентація програми в Азербайджані, м.Баку; організовано 3 інформаційні зустрічі зі студентами вузів; триває наповнення інформаційного порталу для співвітчизників за кордоном АІС «Співвітчизники»; хід реалізації програми висвітлюється в електронних і друкованих ЗМІ (близько 200 публікацій).

З метою здійснення державного і громадського контролю реалізації регіональної програми переселення діють крайова міжвідомча комісія і громадську раду. У минулому році проведено засідання комісії та ради. Міжвідомчою комісією з реалізації програми розглянуті основні положення регіональної програми переселення, поставлені першочергові завдання виконавцям програмних заходів. В ході засідання громадської ради розглянуто перші підсумки реалізації регіональної програми, вироблені рекомендації щодо подальшого інформаційного супроводження її реалізації.

У 2014 році робота по реалізації програми триває. Планується переселення в край не менше 1050 співвітчизників.

Дополнительная информация

rss
Карта