Огляд нового Kaspersky Internet Security: Максимальний захист для вашого ПК

Може виникнути необхідність оновити того чи іншого програмного продукту містить виключно «роботу над помилками», допущеними в попередній версії, але в ряді випадків апдейт додає цілу розсип нових функцій і можливостей. Комплексний пакет для забезпечення безпеки Kaspersky Internet Security версії 2017 р відноситься якраз до другої категорії: розробники додали в нього цілий ряд вельми корисних опцій, що полегшують життя навіть досить досвідченим користувачам. Давайте познайомимося з новинкою і подивимося, на що пішли сотні робочих днів фахівців «Лабораторії Касперського». Підкреслимо, що продукт також доступний для OS X, Android, iOS і Windows. Ми тестували новинку на комп'ютері з ОС Windows, оскільки рішення Microsoft внаслідок їх поширеності та специфіки частіше за інших піддаються атакам і тому більше за інших мають потребу в захисті і особливого роду обслуговуванні. Власне кажучи, новий Kaspersky Internet Security, як і попередні продукти даної лінійки, - зовсім не банальний антивірус, а комплексне рішення для захисту того чи іншого пристрою. І основний упор при створенні нової версії пакету був зроблений саме на опціях для обслуговування, хоча, зрозуміло, градус захисту від вірусів також не знижений.

І основний упор при створенні нової версії пакету був зроблений саме на опціях для обслуговування, хоча, зрозуміло, градус захисту від вірусів також не знижений

Перше нововведення в Kaspersky Internet Security свіжої версії - модуль «Оновлення програм». Це дуже важлива і корисна опція: вона дозволяє утримувати «парк» додатків, встановлених на комп'ютері, в актуальному стані. Варто відзначити, що в Інтернеті легко знайти масу невеликих Напіваматорська програмок, теж вміють сканувати систему на предмет актуальності ПО і при необхідності завантажувати / встановлювати оновлення. Однак користуватися ними, на наш погляд, категорично не рекомендується. Мало того, що при інсталяції вони намагаються непомітно встановити масу різного «сміттєвого» ПО (сумнівні браузери, панелі інструментів та ін.), Так ще й в більшості випадків випадках заражені вірусами. Чи то справа «Оновлення програм» зі складу Kaspersky Internet Security. Цьому модулю не страшно довірити апдейт ПЗ, і за якість пошуку нових версій йому можна поставити тверду п'ятірку. Продукт вміє оновлювати кілька сотень програмних продуктів, створених десятками розробників. Оновлення викачуються з офіційних сайтів, їх можна встановлювати як в автоматичному режимі (тобто, фактично, непомітно для користувача), так і в ручному. Окремі програми допустимо перенести в виключення, і тоді вони не будуть оновлюватися. Це актуально в тому випадку, якщо користувач, наприклад, знає, що в новій версії програми радикально перемалювали інтерфейс, а йому подобається старий і він не хоче зраджувати своїм звичкам.

Друга важлива опція, вперше реалізована в цьому продукті, називається «Помічник по установці». Вже здогадалися? Правильно, вона призначена саме для того, щоб уникнути інсталяції вищезгаданого «сміттєвого» ПО, яке часто намагається осісти на комп'ютері в процесі усвідомленої установки користувачем того чи іншого програмного продукту. Відповідний модуль контролює процес і не дозволяє встановити яке-небудь чергове безглузде розширення для браузера або, наприклад, поміняти звичну домашню сторінку на сумнівний веб-ресурс з нав'язливою рекламою.

Третє нововведення називається «Видалення програм». При всій повазі до корпорації Microsoft, перелік встановлених програм в операційних системах сімейства Windows часто включає далеко не всі ПО, наявне на комп'ютері. І дуже шкода: іноді такі ось «невидимі» програми можуть відчутно вантажити систему, що призводить до уповільнення роботи ПК. Крім того, часом вони відбирають досить багато простору на жорсткому диску, а недосвідчений користувач нічого не може з усім цим вдіяти, адже в списку Windows цього ПО немає, а встановлено воно було, цілком ймовірно, і зовсім без відома власника комп'ютера! І тут на виручку знову приходить нова версія Kaspersky Internet Security: продукт «Лабораторії Касперського» сканує систему і видає вичерпний перелік встановленого в ній ПО, причому з рекомендаціями. Зокрема, Kaspersky Internet Security порадить видалити ПЗ, встановлене без відома користувача, підозрілі програми, додатки, що уповільнюють завантаження і роботу системи, рідко використовуване ПЗ. Словом, все те, від чого можна без наслідків позбутися - або нехай з наслідками, але виключно позитивними для ПК і нервів його власника.

Словом, все те, від чого можна без наслідків позбутися - або нехай з наслідками, але виключно позитивними для ПК і нервів його власника

Четверта за рахунком нова опція, «Безпечне з'єднання», яка базується на VPN, призначена для захисту пристрою користувача при підключенні до сумнівних Wi-Fi мереж. Чим останнє буває загрожує? Скажімо, ваші конфіденційні дані можуть перехопити під час оплати чогось в Інтернеті - і хто знає, що потім трапиться з вашим рахунком ... Крім того, зловмисники зможуть захопити ваші паролі (що теж вкрай неприємно), а якась організація, надає Wi-Fi доступ, може включити вас до переліку потенційних клієнтів, що призведе до отримання різного роду нав'язливих розсилок. Kaspersky Internet Security шифрує всі дані, що передаються і допомагає уникнути вищеописаних ситуацій. А ще з допомогою «Безпечного з'єднання» можна, будучи у відпустці, без проблем відвідувати милі серцю російські соціальні мережі та інші вітчизняні розважальні ресурси - не секрет, що на багатьох азіатських і африканських курортах вони за умовчанням заблоковані.

Інші нововведення в Kaspersky Internet Security версії 2017 р не такі масштабні, але все одно приємні і корисні. Наприклад, «Анти-Банер» тепер використовує додаткову сторонню базу підписок і нові вдосконалені методи боротьби з рекламою. Дійсно, після активації цієї опції 99% сайтів стають набагато «чистіше». І варто підкреслити, що інструмент для боротьби з банерами в цьому продукті працює краще, ніж розширення для браузерів, оскільки бізнес-модель авторів цих самих розширень часто передбачає відмову від блокування тих чи інших банерів, якщо рекламодавець готовий за це заплатити. Так ось, у Kaspersky Internet Security нічого подібного немає і в помині - блокується все, причому нещадно.

Також розробники удосконалили опцію перевірки безпеки мереж Wi-Fi. Тепер Kaspersky Internet Security вміє точніше визначати тип мережі (домашня або публічна), і в залежності від її типу дає різні рекомендації / попередження щодо доступу в Інтернет через даний канал. З публічних мереж попиту більше, а ось домашні найчастіше безпечні, тому при підключенні до останніх захисний продукт виводить попередження тільки в екстрених випадках.

З публічних мереж попиту більше, а ось домашні найчастіше безпечні, тому при підключенні до останніх захисний продукт виводить попередження тільки в екстрених випадках

Залишається додати, що Kaspersky Internet Security зразка 2017 році отримав оновлений інтерфейс, який краще гармонує з Windows 10. Це, до речі, вельми важливий момент: приємно, коли стороннє програмне забезпечення не виглядає в середовищі ОС «вставною щелепою», а цілком гармонійно вписується в неї і не відволікає користувача.

А ще нагадаємо, що в оновленому Kaspersky Internet Security для Windows, як і в попередніх продуктах цієї лінійки, передбачені захист від вірусів і шпигунських програм в режимі реального часу, проактивний захист і відкат шкідливих дій, миттєва перевірка безпеки сайтів і файлів, мережевий екран для блокування хакерських атак, система перевірки посилань, захист від що вимагають гроші блокувальників екрану ПК, можливість відновлення системи в разі зараження і т.д. і т.п. Словом, вичерпний комплекс опцій для забезпечення безпеки комп'ютера. І треба визнати, Kaspersky Internet Security став ще краще з релізом 2017 р .: всі вищеописані нововведення доречні, корисні і добре працюють. Купувати чи собі такий комплекс? На наш погляд, задуматися про це дуже навіть варто: мережеві зловмисники з кожним роком стають все витонченішими, а тим часом цінність збережених нами на ПК даних постійно зростає. До того ж ми все частіше робимо онлайн-платежі, і тому зусилля хакерів і інших недоброзичливців поступово перенаправляються в цей бік. Хочете спати спокійно, знаючи, що з вашими файлами, акаунтами і грошима все ОК? Захистіть свій комп'ютер! І Kaspersky Internet Security для цього підходить якнайкраще. Причому ви не обмежені однією лише Windows: якщо у вас OS X, Android або iOS, то скористатися новим Kaspersky Internet Security ви все одно зможете - як уже було зазначено, версії захисту для цих платформ також передбачені.

Вже здогадалися?
Чим останнє буває загрожує?
Купувати чи собі такий комплекс?
Хочете спати спокійно, знаючи, що з вашими файлами, акаунтами і грошима все ОК?