Огляд GSM-телефону Sony Ericsson Z600

  1. Дизайн і конструкція
  2. Меню і функції
  3. Враження й висновки

Одним з нечисленних «неохоплених» на сьогоднішній день сегментів ринку мобільних телефонів є клас бізнес-телефонів в розкладному корпусі. Хоча форм-фактор «розкладачки» до сих пір додавав до вартості телефону, при рівності інших можливостей, мінімум $ 50, повноцінних моделей з бізнес-функціями серед них не було. А коло потенційних покупців для них існує, так як багатьом хотілося б мати максимально оснащений телефон саме в розкладному корпусі. Як відомо попит народжує пропозицію, і серед дорогих розкладних моделей поступово з'являються апарати, що відповідають найвищим вимогам до оснащеності. Перші два таких апарати, які вже починають продаватися - це Motorola v500 / v600 і Sony Ericsson Z600. Продукт Motorola є спеціальною розробкою, а ось Z600 - це трохи вдосконалений популярний бізнес-апарат Sony Ericsson T610 «упакований» в розкладний корпус. Зауважимо, що основне функціональне відмінність полягає в установці більш якісного екрану в Z600, а «внутрішні» можливості залишилися, в основному, колишніми.

Дизайн і конструкція

Sony Ericsson Z600, як ми вже говорили, зібраний в розкладному корпусі. Його габарити, як на сьогодні, відносно великі, - це «чоловічий» телефон, аналогічно таким моделям, як Samsung SGH-V200 / P400 і Motorola v500 / v600. На наш погляд, такий вибір конструкторів дуже вірний: телефонами з бізнес-функціональністю користуються в основному чоловіки, а з цієї аудиторії половина спочатку віддає перевагу більш великі моделі, а друга готова миритися з трохи збільшеними розмірами заради багатства можливостей.


Дизайн Z600 дуже складно оцінити однозначно. Ваш телефон не «красивий» в традиційному розумінні цього слова; пропорції і обводи корпусу подобаються далеко не кожному. Але незвичність дизайнерського рішення відзначають абсолютно все реципієнти, апарат має власний неповторний вигляд, він пізнаваний, несхожий на інші. Влаштований нами міні-опитування показало, що приблизно по 20% потенційних споживачів (всі чоловіки) сприймають дизайн однозначно добре і однозначно погано, інші ж 60% охарактеризували Z600 як «цілком нормальний», «цікавий», т. Е., В цілому позитивно .

Z600 обладнаний двома змінними декоративними панелями. Лицьова панель накладається на зовнішню поверхню кришки, тильна сторона являє собою кришку відсіку. На сьогодні вже заявлений досить великий вибір цих аксесуарів від самої Sony Ericsson в різних кольорах - від монотонної сріблястою, в тон корпусу, до візерункових. У підсумку, оформити Z600 на власний смак зможе кожен.

Клавіатура Z600 складається з стандартного цифрового блоку, чотирьохпозиційної кнопки-джойстика з вбудованою клавішею підтвердження, пара софт-клавіш, кнопок стирання і повернутися до попереднього рівня меню, а також пари спеціальних клавіш, розташованих в нижній частині корпусу. Одна з них служить вимикачем харчування, друга ж запускає WAP-броузер. Клавіші дуже зручні в роботі, вони великі і завдяки відносно великому розміру корпусу добре рознесені. Сила натискання і хід клавіш також оптимально підібрані. З боків корпусу теж розташовуються клавіші: зліва це кнопки + і -, які замінять традиційний для Sony Ericsson скроллер, праворуч - клавіша включення камери і спуску затвора. Ці кнопки дрібнуваті і недостатньо опуклі, особливо скроллер, яким нерідко регулюють гучність звуку при розмові, його буває важко намацати наосліп.

Об'єктив вбудованої камери знаходиться в нижній частині кришки корпусу на зовнішній її стороні. Він прикритий пластиною з органічного скла, що знаходиться приблизно на одному рівні з поверхнею корпусу, а значить, не має ніякого захисту від подряпин. Поряд з об'єктивом знаходиться мініатюрне опукле дзеркальце для наведення при автопортретної зйомці.

На тильній стороні корпусу є додатковий гучномовець, який використовується для гучного зв'язку і відтворення поліфонічних сигналів виклику.

Основний екран Z600 являє собою 65000-кольорову TFT-матрицю з роздільною здатністю 128 × 160 точок. На сьогодні це один з найбільш якісних телефонних дисплеїв, зрозуміло, якщо не брати до уваги матриць, що відображають 262 тис. Квітів, але апарати з такими екранами почнуть продаватися не раніше весни. Дисплей Z600 вигідно відрізняється високою яскравістю і насиченістю кольорів, широким кутом огляду і гладкістю зображення (зерно, звичайно, помітно, але не настільки кидається в очі, як на інших екранах). На сонці він залишається цілком читабельним. Зовнішній дисплей - монохромний з синім підсвічуванням, невеликий за площею, але цілком інформативний, крім рядка індикаторів на ньому можна переглядати ще і час, дату, поточний профіль та іншу інформацію, прокручуючи її бічною кнопкою при закритому корпусі.

Телефон оснащується компактною літій-іонною батареєю ємністю 780 мАг. Вона кріпиться в гнізді тільки за допомогою пари зачепів з лівого боку. Правий край кріплення не має, він притискається тільки зсувний декоративною кришкою. Однак контакти розташовані у лівій кромки, вони представляють собою підпружинені висувні штирі, так що надійність електроживлення забезпечена. Гніздо SIM-карти під батареєю дуже просте, воно містить тільки дві притискні планки, під які підсувається карта.

Меню і функції

Управління Sony Ericsson Z600 таке ж, як в моделі Т610. Повний опис інтерфейсу можна знайти у відповідному огляді . А тут просто скажемо, що воно дещо специфічно, але, в загальному, зручно, а дизайн і структура меню логічні і інтуїтивно зрозумілі.

Телефон оснащений розширеною адресною книгою, що дозволяє зберігати 510 номерів телефонів. Номери можуть групуватися так, що на одну запис доводиться максимум 3 номери телефону (так що при максимальній деталізації кількість записів скорочується до 170) і одну адресу e-mail. Телефонна книга викликається або командою «джойстик вниз», або з головного меню, причому в першому випадку користувачеві надається тільки обмежений список доступних операцій, в основному над поточними записами, тоді як додавання нових номерів і більш складні функції управляються тільки з головного меню. Доступ до номерів, що знаходяться в пам'яті SIM-карти, сильно утруднений, він здійснюється з контекстного меню адресної книги командами Додаткові операції -> Дзвонити з SIM.

Меню Інтернет-послуги відкриває доступ до браузеру з підтримкою WAP 2.0 і онлайнового меню, в якому доступні пошуковий сервер, галерея картинок і зображень.

Меню Швидкі клавіші відкриває швидкий доступ до найбільш вживаним операціями. За замовчуванням в ньому лише кілька пунктів, але до них можна додати і інші (видаливши при необхідності непотрібні) відповідно до потреб користувача. Сюди зручно додавати часто затребувані команди, що знаходяться глибоко в ієрархії меню - в нашому випадку це була, зокрема, горезвісна Викликати з SIM.

Нагадаємо, що короткий список найбільш затребуваних опцій можна викликати з режиму очікування, натиснувши праву софт-клавішу (підпис Ще). Тут список команд зумовлений розробником; це включення / вимикання звуку виклику, інфрачервоного порту і Bluetooth -Адаптер, створення нової текстової замітки, перегляд параметрів стану і блокування клавіатури.

Можливості вбудованої камери, доступною через меню Камера, такі ж, як у моделі T610, - відмінностей немає. Вони досить скромні в порівнянні з тими, якими володіє, скажімо, Samsung SGH-E700, один з основних конкурентів моделі Z600.

В меню Повідомлення зібрані команди для роботи з усіма видами повідомлень, з якими працює Sony Ericsson Z600 - це SMS, MMS, голосова пошта, e-mail, push-повідомлення (мультимедійні повідомлення з різною інформацією, автоматично розсилаються оператором на зразок Cell Broadcast), SMS -чат і власне Cell Broadcast. Для кожного з основних типів повідомлень є стандартний набір папок - входять, передані, готові до відправки, чернетки і т. Д.

Телефон підтримує введення кирилиці, причому, доступні російською та українською мовами. Алфавіти (вірніше, мови, хоча серед них доступна і опція «стандартної» кирилиці) перемикаються за допомогою контекстного меню; ніяких складнощів це не доставляє. Для кириличного введення доступний тільки режим Multitap, тоді як латинський шрифт допускає використання T9 зі словниками європейських мов.

В меню Розваги у вигляді окремих підміню присутні Java-ігри і додатки (в російській версії інтерфейсу дещо некоректно позначені як Ігри та т. Д.) І ігрові програми на платформі Mophun (незрозуміло підписані як Тощо ігри). Склад попередньо встановлених додатків стандартний для телефонів Sony Ericsson, виняток становить хіба що автогонка на платформі Mophun V-Rally 2. Ця гра дозволяє задіяти розроблений в основному для Z600 окремо продається аксесуар - «Пристібний» геймпад, що значно спрощує управління в динамічних іграх.

Меню зображення та звуки містить звукові і графічні файли, що зберігаються в пам'яті телефону, і надає кошти для їх перегляду / прослуховування і управління ними. Тут же знаходиться папка з темами оформлення інтерфейсу телефону, а також графічний редактор, композитор мелодій і диктофон. Всі ці функції працюють так само, як в Sony Ericsson T610.

В меню Інформація про виклики знаходяться стандартні опції реєстрації викликів і їх вартості.

Меню Зв'язок містить команди для активації і налаштування всіх видів бездротового зв'язку, підтримуваних телефоном. Тут активуються IrDA і Bluetooth, проводиться настройка профілів WAP і передачі даних через GPRS і CSD, синхронізація через SyncML, пошук і вибір мережі GSM, а також робота з аксесуарами.

Меню Органайзер містить календар-органайзер, список завдань, будильники, таймер зворотного відліку, секундомір, калькулятор і захищений блокнот. Всі ці функції типові для бізнес-телефонів, зокрема, виробництва Ericsson і Sony Ericsson, і в даній моделі реалізовані досить якісно. Заслуговує спеціального роз'яснення тільки наявність двох сигналів будильника - разового і багаторазового, що спрацьовує певні дні.

Нарешті, меню Налаштування дозволяє налаштувати сигнал виклику (мелодії і спосіб оповіщення), опції дисплея, профілі, час і дату, голосовий набір і управління, блокування телефону і SIM-карти, а також опції гарнітури hands-free.

Враження й висновки

Якість зв'язку, що забезпечується Sony Ericsson Z600, типово для сучасних телефонів і досить для міських умов. Гучність поліфонічного дзвінка досить велика, в більшості випадків її вистачає, щоб не пропускати дзвінки, зрозуміло, в тому випадку, якщо мелодія підібрана правильно. Вібродзвінок має середню амплітуду і частоту, вібрація відчувається однаково на бічних гранях і тильній стороні корпусу, що замінив її відчутність, як досить хорошу.

Від повного заряду батарей телефон працює до 4 діб при 10 хв розмов в день (Київ, мережа «Київстар») та інтенсивному вивченні меню і іграх сумарною тривалістю близько 1-1,5 годин в день. Для розкладного телефону це хороший показник.

В результаті Sony Ericsson Z600 нам сподобався. Єдиною застереженням може служити неоднозначне ставлення до дизайну, але це справа смаку; в будь-якому випадку різко негативних відгуків про нього небагато. Однак ергономіка апарату, безсумнівно, хороша, мабуть, це самий зручний з нинішніх розкладних телефонів. Краще за інших це можуть оцінити чоловіки великої комплекції - відносно великі габарити і великі, широко рознесені клавіші дуже зручні в роботі. Програмна частина апарату також ергономічна, невеликий виняток становить тільки конфігурація керуючих клавіш - як і в Т610, спочатку виникає плутанина з призначенням софт-клавіш, але з часом до них нескладно звикнути.

Основним стимулом до покупки є той факт, що Z600 - самий функціональний на сьогодні телефон в розкладному корпусі, і фактично єдиний повноцінний бізнес-апарат в такому форм-факторі. Це поки що єдиний розкладний телефон, оснащений адаптером Bluetooth, що важливо для багатьох користувачів. Аналогічним чином оснащені моделі Motorola v500 і v600 поки не почали продаватися, і де в чому поступаються Z600. Так що Z600 можна сміливо рекомендувати тим, хто шукає максимально «наворочений» телефон, і при цьому вимагає, щоб він був обов'язково в розкладному корпусі. Таких покупців чимало і, що найголовніше, до сих пір повноцінно задовольняє їхні рішення не було, існуючі продукти влаштовували їх лише частково.

На сьогодні єдиними повноцінними конкурентами Z 600 є Motorola v500 і v600. Формально з продуктом Sony Ericsson конкурують і старші розкладні моделі Samsung (E700) і LG (G7100). Однак два останніх апарату не обладнані вбудованим адаптером Bluetooth, і це зменшує їх цінність в очах покупця, орієнтованого на максимальну функціональність. Таким чином, телефони Samsung і LG більш кращі для тієї частини аудиторії функціональних «розкладачок», яка робить вибір, переважно виходячи з дизайну, тоді як телефони Motorola і Sony Ericsson привабливіше, для тих, хто цінувати функціональність більше, ніж дизайн. У порівнянні один з одним ці два продукти приблизно рівноцінні, тим більше що вони обидва повинні продаватися за початковою ціною в $ 450-500.

Дополнительная информация

rss
Карта