Огляд ESET NOD32 Antivirus 11

 1. Початок роботи
 2. лабораторне тестування
 3. швидке сканування
 4. Хороша захист від загроз
 5. HIPS проти експлойтів
 6. контроль пристроїв
 7. Корисні інструменти безпеки
 8. Ідеальний для гиків
 9. Огляд ESET NOD32 Antivirus 11: Рейтинг PCMag

ESET NOD32 Antivirus 11 заробляє хороші бали в лабораторних тестах і в власних випробуваннях PCMag, а вбудований сканер UEFI дозволяє виявляти шкідливий код навіть в прошивці пристрою

ESET NOD32 Antivirus 11 заробляє хороші бали в лабораторних тестах і в власних випробуваннях PCMag, а вбудований сканер UEFI дозволяє виявляти шкідливий код навіть в прошивці пристрою

Деякі антивірусні програми обмежується тільки основними завданнями видалення шкідливих додатків і запобігання майбутніх заражень. Інші продукти пропонують набагато ширші можливості. ESET NOD32 Antivirus включає контроль пристроїв, систему запобігання вторгнень і навіть сканер, який виявляє шкідливі модулі в прошивці ПК. Також новітня 11 версія антивіруса включає інструмент для скасування шкідливих змін системних налаштувань і веб-панель для управління ліцензіями.

Початок роботи

Річна ліцензія ESET NOD32 Antivirus для захисту 3 комп'ютерів обійдеться в 1390 рублів. Якщо придбати захист відразу на три роки, то можна непогано заощадити - в цьому випадку доведеться заплатити всього 2350 рублів.

Онлайн-установник перевіряє систему на потенційні конфлікти і завантажує останній інсталяційний файл. Під час процесу інсталяції ви повинні вирішити, чи слід вносити захист від потенційно небажаних програм (ПНП). Для потреб тестування виявлення ПНП було активовано. Після завершення установки антивірус відразу запускає сканування.

Після завершення установки антивірус відразу запускає сканування

Основне вікно включає багато вільного простору, а також зображення блакитноокого кіборга-талісмана ESET. Щоб запустити сканування або оновлення, ви можете використовувати або ліве меню навігації, або великі сині панелі в нижній частині головного вікна. При виявленні загроз зелений банер у верхній частині вікна стає червоним. Якщо що-небудь вимагає вашої уваги, то поруч з відповідним пунктом меню з'явиться значок з числом.

Також, як і Symantec Norton AntiVirus Basic, NOD32 має велику кількість налаштувань конфігурації. Однак, якщо ви знаєте ім'я необхідного параметра, ви можете просто ввести його в поле пошуку, а не пробиратися через розгалужені сторінки налаштувань. Проте, продукт налаштований для забезпечення оптимальної безпеки прямо з коробки.

лабораторне тестування

Всі чотири відслідковуються PCMag незалежних лабораторій включають NOD32 в програму тестування. Оцінки антивіруса варіюються від хороших до відмінних. NOD32 успішно пройшов тест на захист від банківських троянів від лабораторії MRG-Effitas. У тесті цієї ж організації на протидію різних видів шкідливих програм отримав сертифікацію другого рівня - це теж дуже гідний результат.

За результатами тестування в SE Labs NOD32 отримав сертифікацію найвищого рівня AAA. Такий же рейтинг заробили Bitdefender, Kaspersky, Norton і деякі інші продукти. В комплексній оцінці AV-Test рішення ESET отримав 15.5 балів. Продукт отримав максимальні 6 балів за зручність використання, 5 балів за захист і 4.5 балів за продуктивність. В чотирьох тестах AV-Comparatives NOD32 отримав два найвищих рейтингу Advanced + і два рейтинги Advanced.

Таким чином, результат лабораторного тестування NOD32 дорівнює 9.2 балів з можливих.

швидке сканування

Сканування стандартної тестової системи NOD32 виконав за 23 хвилини. Це відмінний результат, особливо враховуючи, що середній результат серед всіх протестованих продуктів дорівнює 1 годині. Під час початкового сканування NOD32 виконують оптимізацію для скорочення часу подальших перевірок. Повторне сканування зайняло всього 4.5 хвилини.

NOD32 не пропонує функцію швидкої перевірки на відміну від багатьох інших антивірусних продуктах, але у вас залишається кілька варіантів для користувача сканування. Якщо ви хочете сканувати певні файли, ви можете просто перенести їх на сторінку сканування використовуючи drag and drop. ESET автоматично пропонує сканувати кожен підключається знімний диск. Опціонально можна вибрати сканування пам'яті, завантажувальних секторів будь-якого локального або мережевого диска.

У версії цього року NOD32 отримав сканер UEFI. UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) використовується в сучасних комп'ютерах замість античного BIOS. Будь-яке шкідливе ПЗ, якому вдалося похитнути довірена сховище UEFI, зможе ефективно управляти вашим комп'ютером. Сканер UEFI працює у фоновому режимі, ви ніколи не побачите його, якщо він не виявить зараження в прошивці вашого ПК.

Хороша захист від загроз

При спробі вилучення тестових загроз з архіву, NOD32 заблокував весь процес розпакування. Довелося тимчасово відключити захист, розпакувати файли і знову активізувати антивірус.

Спочатку NOD32 виявив лише кілька зразків. Навіть копіювання колекції в іншу папку не викликавши реакцію продукту. Решта зразки були запущені, і NOD32 відразу ж вступив в дію. Деякі заражені файли були успішно вилікувані. У більшості випадків зразки оброблялися після запуску. При блокуванні об'єктів, ідентифікованих як ПНП, ESET показував спливаюче повідомлення з докладною інформацією про проблему. В цілому, NOD32 виявив 93 відсотки зразків і заробив 8.9 з 10 можливих балів.

9 з 10 можливих балів

При блокуванні шкідливих сайтів компонент веб-захисту не тільки замінює небезпечну сторінку повідомленням в браузері, а й показує спливаюче сповіщення. У тесті на блокування шкідливих завантажень NOD32 запобіг 90 відсотків онлайн загроз. Майже порівну розподілилися сценарії блокування - блокування на мережевому рівні і запобігання скачування шкідливого файлу.

У тесті на захист від фішингу NOD32 виявив на 26% менше шахрайських URL, ніж Norton. Проте, ESET обійшов по ефективності вбудовані контент-фільтри Internet Explorer і Firefox і показав такий же результат, як і Chrome.

HIPS проти експлойтів

Навіть антивірус початкового рівня від ESET включає систему запобігання вторгнення або HIPS. Щоб перевірити даний компонент використовувалася тестова колекція з 30 експлойтів, згенерованих інструментом CORE Impact. NOD32 не заблокований жодну з погроз на мережевому рівні, але система HIPS успішно виявила і нейтралізувала шкідливу завантаження експлойтів.

Жоден з експлойтів не порушив безпеку, так як тестова система повністю оновлена. NOD32 виявив майже 60 відсотків атак і визначив близько третини з них за унікальним ідентифікатором експлойта.

контроль пристроїв

Контроль пристроїв - функція, зазвичай орієнтована на корпоративних користувачів. Вона запобігає витоку інсайдерських даних на знімні накопичувачі і блокує шкідливі програми, що розповсюджуються за USB. За замовчуванням цей компонент відключений. Для його включення потрібне перезавантаження комп'ютера.

Система управління пристроями в NOD32 є однією з найскладніших. Користувач може створювати правила для самих різних пристроїв, включаючи пристрої для читання карт, пристрої формування зображень і пристрої Bluetooth, а також більш традиційні зовнішні накопичувачі. Кожне правило встановлює дію для даного типу пристрою, окремого пристрою або групи пристроїв. Серед можливих дій: блокування використання пристрою, відкриття його в режимі тільки для читання і надання повних прав на читання / запис. Також можна налаштувати оповіщення користувача при підключенні певного пристрою або типу пристроїв і внесення запису в журнал.

Наприклад, ви можете почати з правила, що забороняє всі зовнішні носії пам'яті зберігання, але потім додати одне або кілька правил, які дозволяють доступ для певних дозволених пристроїв. Ви можете задавати пристрій, використовуючи його ім'я, модель і серійний номер. При натисканні окремої кнопки відображається список підключених пристроїв, які допоможуть вам отримати необхідну інформацію.

Існує також можливість визначати різні правила для різних користувачів системи. Проте, NOD32 покладається на незручне діалогове вікно "Користувачі та групи" самої Windows, замість того, щоб надавати більш зручний інтерфейс вибору.

NOD32 Antivirus - продукт для звичайних споживачів, а не для бізнесу. Проте, контроль пристроїв буде затребуваний деякими користувачами. наприклад, батьки зможуть заблокувати дітям можливість підключення заражених флешок.

Корисні інструменти безпеки

На сторінці "Сервіс" є кілька способів вивчити, що саме робить NOD32. На діаграмі "Статистика системи захисту" показано, скільки файлів перевірено антивірусом, скільки заражених файлів виявлено і скільки їх було видалено. Ви можете переглядати журнали виявлення шкідливих програм, події HIPS і т. Д. Ви також можете перевірити карантин, щоб переглянути містяться там віруси і інші види шкідливих програм.

Якщо ви підозрюєте, що сканер NOD32 не зміг позбутися від стійкого шкідливого ПО, то можете завантажити засіб видалення шкідливих програм ESET SysRescue Live . Даний інструмент може запускатися на завантажувальному USB або DVD, значить зловредів для Windows будуть безпорадні.

Інструмент "Засіб очищення системи" видаляє сміттєві файли, сліди комп'ютерної та мережевої активності, а також може скасувати зміни системних налаштувань, виконані шкідливими програмами. Наприклад, функція може відновити доступ до відключеному Диспетчер завдань і редактора реєстру.

Інші інструменти на сторінці "Сервіс" не призначені для звичайного користувача. Агент технічної підтримки, який бере участь в сеансі усунення неполадок віддаленого управління, зможе подивитися список всіх запущених процесів і їх поширеність відповідно до даних хмарної системи LiveGrid від ESET. Аналогічним чином, графік активності файлової системи може забезпечити агента цінними даними.

З іншого боку, кожен користувач антивіруса повинен запускати ESET SysInspector, по крайней мере, один раз. Цей компонент реєструє відомості про ваш ПК, такі як активні служби і драйвери, критичні системні файли і важливі записи реєстру. Що ще більш важливо, він може порівняти два журнали і повідомити, що змінилося. Тому ви повинні запускати його, коли все в системі працює гладко, щоб задати базовий шаблон. Якщо у вас виникла проблема, ви можете зосередити зусилля на усуненні неполадок тільки на те, що змінилося.

Ідеальний для гиків

ESET NOD32 Antivirus отримує дуже хороші оцінки як в тестах незалежних лабораторій, так і у власних випробуваннях PCMag. Продукт відрізняється високою швидкістю сканування, незвичайним сканером UEFI для перевірки апаратної прошивки ПК і корисними інструментами для досвідчених користувачів і ентузіастів. Антивірус точно заслуговує вашої уваги.

Огляд ESET NOD32 Antivirus 11: Рейтинг PCMag

Огляд ESET NOD32 Antivirus 11:  Рейтинг PCMag

переваги

 • хороші результати в лабораторних тестах
 • новий сканер UEFI виявляє шкідливі модулі в апаратної прошивці
 • компонент HIPS блокує експлойти
 • швидке сканування системи
 • високоефективний контроль пристроїв

недоліки

 • слабкий захист від фішингу
 • компонент "Контроль пристроїв" складний для багатьох користувачів

Загальна оцінка

ESET NOD32 Antivirus заробляє хороші бали в лабораторних тестах і в власних випробуваннях PCMag, а вбудований сканер UEFI дозволяє виявляти шкідливий код навіть в прошивці пристрою.

Завантажити ESET NOD32 Antivirus 11