Огляд Wi-Fi роутера Archer C9: красивий і далекобійний

Через півтора місяці після огляду роутера TP-Link Archer C7 до нашої редакції дістався і його старший товариш, Archer C9. Це топова модель в поточній споживчої лінійці роутерів TP-Link, яка володіє флагманськими можливостями, дизайном і, на жаль, флагманської ж ціною. Самий просунутий Wi-Fi-маршрутизатор китайського виробника, що підтримує новий стандарт бездротових мереж Wi-Fi 802.11 ac , Вивчили Весті.Hi-tech.

Якщо ви ще не знаєте, в чому плюси використання роутера з підтримкою Wi-Fi 802.11 ac, рекомендую прочитати наш огляд TP-Link Archer C7 . Головне: він дозволяє пристрою підтримувати мережу Wi-Fi в частотному діапазоні 5 ГГц, який в умовах багатоквартирних міських будинків завантажений поки набагато менше, ніж 2,4 ГГц, а, значить, сусідські роутери не конкуруватимуть з вашим за "частотний ресурс".

Звичайно, ac- "вайфай" ще й швидше стандарту попереднього покоління - роутери з 802.11n здатні максимум на 450 Мбіт / с, а для Archer C9, наприклад, заявлений "стелю" швидкості передачі в 1,9 Гбіт / с в двоканальному режимі ( 1,3 Гбіт / с на менш завантаженою частоті 5 ГГц і 600 Мбіт / с на частоті 2,4 ГГц). З мінусів - зона покриття в "високочастотному" діапазоні менше, і радіохвилі на такій частоті гірше проникають через стіни і перешкоди.

З мінусів - зона покриття в високочастотному діапазоні менше, і радіохвилі на такій частоті гірше проникають через стіни і перешкоди

Дизайн, інтерфейси

Отже, Archer C9. Найдорожчий (близько 12 000 рублів за даними Яндекс.Маркет), функціональний і красивий з продаються сьогодні в Росії Wi-Fi-маршрутизаторів TP-Link. Дизайн пристрою - білий глянсовий корпус у поєднанні з металевою рамкою-опорою, плавні обриси - вперше дозволяє замислитися над тим, щоб не ховати роутер з очей геть, а поставити де-небудь на увазі в вітальні або кабінеті. Саме поставити - конструкція не передбачає інших способів установки. Хочете повісити Archer C9 на стіну? Не вийде.

Маршрутизатор оснащується відразу двома портами USB. Один, стандарту USB 3.0 з високою швидкістю передачі даних, підійде для підключення жорсткого диска з фільмами і музикою, другий, USB 2.0 - наприклад, для принтера. Набір Ethernet-портів стандартний для топових роутерів - один WAN, 4 LAN, все можуть передавати дані на швидкості до 1 гігабіта в секунду.

Головне якісну відмінність Archer C9 від більш дешевих представників лінійки роутерів з підтримкою 802.11 ac - підтримка технології Beamforming. Маршрутизатор з нею вміє визначати напрямок до підключеного пристрою і посилювати (підлаштовуючи потрібним чином фазу і амплітуду радіохвиль від декількох антен) потужність бездротового сигналу в його напрямку. Це підвищує швидкість передачі даних і усуває затримки.

Я порівняв рівень сигналу в точці з посередньою якістю Wi-Fi в 5-ГГц діапазоні у Archer C7 і Archer C9. Як з'ясувалося, під час переходу на Archer C9 він виріс завдяки Beamforming з -75 дБм в середньому до -60 -65 дБм - а пропускна здатність каналу збільшилася з максимум пари десятків до 300, а то і 600 мегабіт. Роутер у мене встановлений на горищі двоповерхового котеджу, до колишньої "проблемної" точки на кухні радіохвилях доводиться добиратися через два міжповерхових перекриття і несучу цегляну стіну.

Роутер у мене встановлений на горищі двоповерхового котеджу, до колишньої проблемної точки на кухні радіохвилях доводиться добиратися через два міжповерхових перекриття і несучу цегляну стіну

Як з'ясувалося, площа покриття мережі у Archer C9 теж на висоті. Наприклад, сигнал, хоч і не дуже потужний, але цілком робочий (інтернет-серфінг, стрімінг музики, відео з YouTube в HD) без проблем ловиться в садовій альтанці в 60 метрах від місця установки роутера. Загалом, Archer C9 відмінно підійде як для багатоквартирного будинку, де перехід на мережу 5 ГГц дозволить позбутися від перешкод, так і для більш просторого заміського житла - 2,4-ГГц мережу у маршрутизатора вельми і вельми "далекобійна".

Налаштування, веб-інтерфейс

У TP-Link постаралися максимально спростити первинну настройку роутера, так що впоратися з нею повинен навіть недосвідчений користувач. Все що потрібно - знати пароль від створюваної роутером за замовчуванням мережі (надрукований на задній панелі над Ethernet-портами) і параметри підключення до провайдера (логін, пароль, якщо потрібно - адреса сервера авторизації). Майстер налаштування поетапно запропонує ввести всі потрібні дані, задати новий пароль на доступ до веб-інтерфейсу, назвати і запароліть мережі Wi-Fi в двох діапазонах.

Майстер налаштування поетапно запропонує ввести всі потрібні дані, задати новий пароль на доступ до веб-інтерфейсу, назвати і запароліть мережі Wi-Fi в двох діапазонах

Поточна версія прошивки Archer C9 дозволяє на першому ж настроювальному екрані переключитися на російську мову, локалізація виконана в цілому якісно, хоча і не без пари орфографічних помилок. Веб-інтерфейс намальований в сучасному ключі, елементи великі, ламати очі не доведеться. Кожен розділ супроводжується вичерпно докладної довідкою. Розділів в режимі "Додаткові налаштування" відображається 11, в "Базовою налаштування" їх шість. Можна створювати гостьові мережі, управляти підключеними USB-пристроями, налаштовувати NAT-переадресацію, Інтернет-телебачення і т.п.

п

В Archer C9 реалізована повноцінна функція батьківського контролю. Можна вибрати режим "чорного списку" - коли заборонений лише доступ до зазначених сайтів, або "білого" - коли заходити можна лише на домени, зазначені в списку. Також є розклад, що дозволяє регулювати доступ певних пристроїв до Інтернету в конкретні години і дні тижня.

Управління зі смартфона

В огляді Archer C7 не знайшлося місця докладного розповіді про мобільному додатку TP-Link Tether, зараз ми це виправимо. Безкоштовна утиліта є в версіях для iOS і Android, і дозволяє конфігурувати основні параметри роутера зі смартфона або планшета, підключеного до тієї ж мережі Wi-Fi. Додаток автоматично виявляє роутер, а після підключення до нього (важливо пам'ятати логін і пароль від веб-інтерфейсу) відображає схему мережі з усіма підключеними пристроями. Для кожного з них можна переглянути тип підключення, MAC- і IP-адреси, заборонити клієнту доступ до мережі.

Для кожного з них можна переглянути тип підключення, MAC- і IP-адреси, заборонити клієнту доступ до мережі

Налаштування роутера знаходяться на вкладці "Управління" - можна перейменовувати і вмикати / вимикати мережі в діапазоні 2,4 і 5 ГГц, активувати гостьові мережі, "батьківський контроль", задавати параметри доступу до провайдера і перезавантажувати маршрутизатор. Так, в "просунутому" режимі веб-інтерфейсу Archer C9 налаштувань більше, але переважній більшості користувачів напевно буде досить тих, що є в мобільному додатку. Загалом, TP-Link Tether - вельми зручна штука.

Загалом, TP-Link Tether - вельми зручна штука

Купівля, висновки

Поки що продажі TP-Link Archer C9 почав лише один російський ритейлер, ціна складає 11 990 рублів. При цьому всім купили надається в подарунок два місяці підписки на онлайн-кінотеатр ivi.ru. Аналогічний за характеристиками роутер від ASUS з підтримкою 802.11 ac і Beamforming варто навіть в самих "дешевих" магазинах на тисячу рублів дорожче, ціни на пристрої D-Link або Netgear ще вище. Так що, хоча Archer C9 і не найдешевший роутер з підтримкою найсучаснішого і швидкого стандарту Wi-Fi, серед порівнянних по функціональності моделей він найбільш доступний.

Якщо вам важливий дизайн, максимальна швидкість і надійність роботи, а також зручність настройки і управління бездротовою мережею, Archer C9 стане відмінною інвестицією на багато років вперед. З мінусів варто відзначити неможливість повісити пристрій на стіну і регулювати яскравість блакитних індикаторів - якщо пристрій встановлено в житловому приміщенні, в темряві вони можуть зліпити очі. Загалом, якщо хочете грунтовно проапгрейдить бездротову мережу у себе вдома - Archer C9 представляється досить непоганим варіантом.

Поділіться новиною:

Хочете повісити Archer C9 на стіну?

Дополнительная информация

rss
Карта