Огляд зовнішніх жорстких дисків

  1. Огляд зовнішніх жорстких дисків
  2. Чи достатня швидкість?
  3. Збережи мене...
  4. На додачу до диску
  5. похідний вінчестер
  6. висновок

2004 р

Огляд зовнішніх жорстких дисків

Олена Полонська, Видавничий Дім "Комиздат"

Більшість з нас звикло до того, що жорсткий диск знаходиться десь всередині комп'ютера. Але іноді він там просто не поміщається - наприклад, всередині КПК. А іноді потрібно просто перенести з місця на місце кілька гігабайт.

Що робити, якщо жорсткий диск забився архівами електронної пошти, цифрових фотографій або музики? Ви маєте можливість копіювати їх на CD або DVD. А що, якщо вам не подобається кожен раз чекати закінчення "пропалювання", часто доводиться вносити зміни в збережені дані, та й розмір архіву до того ж величезний? Тоді можна скористатися зовнішнім жорстким диском. Пригадується такий диск і тим, хто хотів би поставити другий вінчестер, та нікуди: чи то немає вільного порту IDE, то чи комп'ютер - ноутбук. Правда, коштують зовнішні диски істотно дорожче, ніж внутрішні, але іноді такі витрати виправдані - кому не захочеться мати дискету на пару сотень гігабайт? Ми розглянули чотири моделі настільних зовнішніх дисків - Maxtor OneTouch, Ximeta NetDisk, Seagate 160GB External Drive і Western Digital Dual-Option MediaCenter - і два більш легких і портативних - Sony Giga Vault і LaCie Data Bank.

У порівнянні зі звичайним другим вінчестером зовнішній жорсткий диск має цілий ряд переваг: зовнішній диск можна підключати до декількох комп'ютерів і переносити з місця на місце; для його установки не потрібно знімати кришку корпусу - більшість моделей просто підключається до роз'єму USB або FireWire, в деяких випадках доводиться хіба що встановити новий драйвер. Всі розглянуті нами моделі мали інтерфейс USB 2.0, і майже всі - порт FireWire (див. Таблицю), а Ximeta NetDisk забезпечений портом Ethernet. Зовнішні жорсткі диски особливо зручні для ноутбуків, так як можливості по установці більш ємних вінчестерів в ПК цього класу вельми обмежені, а встановлювати в них другий внутрішній жорсткий диск годі й думати.

Чи достатня швидкість?

При використанні зовнішнього жорсткого диска доводиться трохи стримати вимоги щодо швидкодії, які ми звикли пред'являти до внутрішніх дискам. Справді, не можна ж очікувати від зовнішніх послідовних інтерфейсів USB 2.0 і FireWire тієї ж швидкості обміну даними, що і від внутрішнього паралельного Serial ATA! Якщо ж швидкість має вирішальне значення, можливо, варто почекати появи зовнішніх дисків з інтерфейсом SATA - правда, SATA III Working Group досі "полірує" цей стандарт і не обіцяє випустити його раніше кінця цього року.

Однак швидкодія різних USB-дисків теж помітно відрізняється. Найшвидшим виявився Ximeta NetDisk, хоча Maxtor OneTouch не набагато від нього відстав. Найповільнішу швидкість з усіх з настільних моделей (приблизно на 10% нижче інших) показав універсальний Western Digital Dual-Option MediaCenter. Його обігнав навіть портативний Sony Giga Vault. Одна з можливих причин такої повільності - використання одного USB-порту відразу для трьох пристроїв - жорсткого диска, USB-концентратора і пристрої читання карт пам'яті.

Збережи мене...

Зовнішній жорсткий диск - відмінний засіб для того, щоб зберігати резервні копії даних окремо від основної системи. Звичайно, це не врятує від втрати дорогої ноутбука, але запобіжить куди більші неприємності, так як одночасно з такою втратою не будуть втрачені необхідні документи і архіви електронної пошти.

У комплекті з багатьма з розглянутих пристроїв поставляється програмне забезпечення для складання розкладу резервного копіювання. Для Maxtor OneTouch і Western Digital Dual-Option MediaCenter це Dantz Retrospect Express. Після настройки резервне копіювання виконується автоматично, за розкладом, або по команді. Диск Maxtor OneTouch зобов'язаний своєю назвою єдиною кнопці на передній панелі - досить натиснути її, і запуститься процедура резервного копіювання Retrospect. Аналогічний прийом використаний і в пристрої Western Digital, але там є друга кнопка для запуску Retrospect з налаштуванням або зміною переліку копійованих даних. Однак через хитромудрих і блідих піктограм ці дві кнопки важко відрізнити одну від іншої.

Кнопка на Seagate 160GB External Drive запускає утиліту BounceBack Express виробництва CMS Products. До Ximeta NetDisk додається власне базове програмне забезпечення під назвою NetDisk SureSaver. Портативні жорсткі диски поставляються без засобів резервного копіювання.

На додачу до диску

Багато настільні зовнішні диски мають додаткові "примочки", абсолютно невластиві внутрішнім моделям. Найщедрішим в цьому сенсі виявився Western Digital Dual-Option MediaCenter з його двопортовим концентратором USB 2.0 b пристроєм читання карт пам'яті "вісім в одному" (є також версія без кард-рідера, приблизно на $ 40 дешевше).

Ximeta NetDisk, крім підключення до комп'ютера через порт USB, підключається також до концентратора локальної мережі по інтерфейсу Ethernet. Для монтування NetDisk і читання даних може використовуватися програмне забезпечення, зазвичай встановлюється на комп'ютерах мережі. В даний час Ximeta розробляє програмні засоби для одночасного запису на NetDisk даних з декількох ПК.

похідний вінчестер

Крім настільних зовнішніх дисків, ми розглянули дві портативні моделі об'ємом по 40 Гб, зручні для роботи в дорозі, з ноутбуком або КПК.

Крім настільних зовнішніх дисків, ми розглянули дві портативні моделі об'ємом по 40 Гб, зручні для роботи в дорозі, з ноутбуком або КПК

При наявності Sony Giga Vault можна деякий час обійтися без джерела живлення. Згідно зі специфікацією, вбудована батарея забезпечує працездатність жорсткого диска протягом 1,5 год. Ці диски випускаються в двох модифікаціях - з інтерфейсом USB 2.0 або FireWire. LaCie Data Bank нагадує невеликий злиток срібла. Це досить повільне пристрій, але зате єдиний з розглянутих жорстких дисків, який легко поміщається в кишені сорочки.

висновок

Користь від зовнішнього пристрою для зберігання даних об'ємом в півтори - дві з половиною сотні гігабайт або портативного об'ємом в 40 Гб важко применшити. Правда, і ціна таких дисків немаленька. Однак якщо необхідно скопіювати і перенести більше сотні гігабайт або відчутно збільшити сховище даних для ноутбука, то витрати можуть себе виправдати.

Таблиця порівняння моделей

Що робити, якщо жорсткий диск забився архівами електронної пошти, цифрових фотографій або музики?
А що, якщо вам не подобається кожен раз чекати закінчення "пропалювання", часто доводиться вносити зміни в збережені дані, та й розмір архіву до того ж величезний?
Правда, коштують зовнішні диски істотно дорожче, ніж внутрішні, але іноді такі витрати виправдані - кому не захочеться мати дискету на пару сотень гігабайт?
Чи достатня швидкість?

Дополнительная информация

rss
Карта