Онлайн-ігри: як шахраї знімають гроші з телефонів дітей

  1. Злий світ смішариків
  2. хитрощі ДжамБомБі
  3. Уроки Пілік Мобілкін
  4. Казки для техно-діток

Онлайн-ігри стали справжньою пропискою сучасних дітей. Вони приділяють своїм віртуальним героям багато часу, «прокачують» їх, скуповують «ігровий шмаття» за реальні гроші, які дають батьки, і страшно переживають, якщо з їх членством щось трапилося. А трапитися може багато чого, адже там, де гроші, рано чи пізно з'являються шахраї. Зрозуміло, якщо зловмисник списав з телефону дитини 200-500 рублів, ніхто не піде писати заяву в поліцію. Але саме завдяки такій безкарності цей бізнес прекрасно процвітає.

Злий світ смішариків

- Сьогодні Єву обікрали в грі «Шарам-Смішарики», - читаємо на сторінці мами з Новосибірська Юлії Городець у Facebook. - Зняли завантажені з телефону 600 рублів. Хтось із дорослих, які маскуються під маленьких гравців, думаю, розповіли їй, що потрібно зробити, щоб закинути грошей і купити смайликів. А коли вона закинула, ця ж «дівчинка» написала: «Якщо ти зміниш пароль на цей, я зроблю тобі все, що завгодно»

(Це вона про обмін подарунками, бонусами і т.д.). Єва, звичайно, поміняла, її гроші списали, а аккаунт тут же видалили. Тепер вона плаче і вимагає піти в поліцію.

Про те, що крадіжка паролів в онлайн-іграх явище досить поширене, можна дізнатися не тільки на форумах або «Сібмаме», а й в YouTube. Саме сюди перекочувала сучасна дитяча аудиторія, там школярі обговорюють різні стратегії шахраїв, викладають самостійно зняті відео та діляться з передплатниками розчаруванням як наслідком викрадених акаунтів і списаних грошей.

Судячи з уже існуючим в Мережі відео, найчастіше жертви (діти 6-14 років) самі повідомляють свій пароль зловмисникам, як у випадку з Євою, або шахрай заманює «Смішарики» на фішингову сторінку, пропонуючи ввести пароль з метою отримати додатково «румбіков» , або прив'язати свого «смішачи» до своєї сторінки «ВКонтакте». Як тільки гравець вводить пароль, його аккаунт негайно крадуть, а з ним часто і всі гроші, наявні на SIM-карті.

До слова, віртуальний «шмаття», який гравці збирають роками, теж варто цілком реальних грошей. Згадаймо пограбування, яке нещодавно відбулося на турнірі з комп'ютерної гри Counter-Strike у Красноярську. Двоє чоловіків, погрожуючи вогнепальною зброєю, заманили 25-річного геймера з Новосибірська в автомобіль, де зажадали, щоб він перевів віртуальні атрибути на суму 27 тис. Рублів на вказану адресу.

хитрощі ДжамБомБі

Дуже часто розчарування гравців, які втратили доступ до аккаунту свого героя, якого вони прокачували роками, немає меж.

«Вони ж намагалися підвищувати рівень, купувати одяг, карти купувати !!! Це ж їм мами дають! А ти взяв і забрав! Дізлайк і відписка !!! »- обурюється користувачці під ніком Настя DI в коментарях до відео« Дуримо смішачи !!! Крадемо пароль (Шарарам) » на YouTube.

Крадемо пароль (Шарарам) »   на YouTube

У такого роду іграх шахраї крадуть паролі у дітей. Скріншот відео з YouTube.com

«У мене тільки сьогодні смішачи вкрали 29 рівня !!!! І всі гроші з телефону повели. А скоро у мене день народження, ніхто ж не повірить. Що ж робити тепер? !!!!! »- переживає Костя Костін.

«Вона в грі три роки, і їй подобається, а ти взяв і забрав! Хлопців, не ведіться на таке, якщо попросять пароль !!! Таким людям навіть бомжами в кулях можна бути », - наставляє Sharam Land: З в коментарях до відео про чергових« шахраїв шарарама ».

Що цікаво, шахраї не завжди залишають своїх «жертв» без копійки. Наприклад, «дівчинка» з гри під ніком ДжамБомБі, яка забрала у Єви з телефону 600 рублів, прислала їй докладну інструкцію, як можна повернути гроші. Адже діти без грошей на телефоні шахраям не цікаві.

- Їй сказали зателефонувати всім-всім в телефонній книжці, навіть тіткам і дядькам, і попросити подарунок на 8 Березня або на день народження. Щоб вона попросила 50 або 100 рублів на телефон. І що це буде подарунок їй, і можна на саме свято вже нічого не дарувати. Звичайно, це зворушливе жебрацтво, від якого ніхто не встояв, гроші їй відправили, - розповідає мама Єви.

Звичайно, це зворушливе жебрацтво, від якого ніхто не встояв, гроші їй відправили, - розповідає мама Єви

Моральних принципів у шахраїв не існує. Фото з сайту pixabay.com

Уроки Пілік Мобілкін

Небезпеку можуть нести не тільки герої онлайн-ігор, але і ігрові чати, в яких діти знайомляться один з одним. Ось історія ще однієї мешканки Новосибірська Олени Долгих, яка випадково виявила, що з телефону її десятирічного сина стали пропадати гроші.

- Ярик познайомився з хлопчиком в ігровому чаті, і той запросив його грати в команді. Вони обмінялися номерами телефонів. Хлопчик надсилав йому SMS типу «Привіт» або «Коли прийдеш грати?». Ярик відповідав, і за SMS списувалися величезні гроші. Ми не відразу розпізнали, звідки. Дзвонили в «Білайн», просили відключити погоду, поміняти тариф. Потім з'ясували і поміняли SIM-ку. Сказали телефони більше нікому не залишати, - розповіла Олена кореспонденту VN.ru.

Ні Алена, ні Юлія не вважали за потрібне звернутися з цього приводу в поліцію, мотивуючи це тим, що гроші невеликі, а дитина надалі, можливо, стане розумніший. Мабуть, вони не єдині, хто керуються такою логікою, оскільки в ГУ МВС по Новосибірській області нам також відповіли, що подібного роду звернень про випадки інтернет-шахрайства з дітьми до них до відомства не надходило.

Зате в прес-службі компанії «Білайн» підтвердили, що проблема телефонного шахрайства з дітьми існує. Це пов'язано з тим, що після досягнення 7 років дитина йде в школу, і до цього віку батьки, як правило, купують йому перший телефон. Зрозуміло, що обдурити настільки юного користувача набагато простіше.

Зрозуміло, що обдурити настільки юного користувача набагато простіше

Діти з 6 до 14 років найбільш часто потрапляють на вудку шахраїв. Фото з сайту pixabay.com

- Для інформування клієнтів про безпечне використання телефону ми запустили національний інтернет-проект www.safe.beeline.ru . Це портал, на якому зібрана інформація про мобільний шахрайстві. Так само там можна послухати серію освітніх аудиоуроков, підготовлених «Білайн» і «Дитячим радіо». Їх розповідає звичайний мобільний телефон - Пілік Мобилкин , - розповів керівник прес-служби регіонів Сибір і Далекий Схід ПАТ «ВимпелКом» Сергій Рогачов.

Казки для техно-діток

Чи правильно чинять батьки з точки зору виховного моменту, коли відмовляються заявляти про вчинений злочин в поліцію? За словами Юлії, плаче Єва благала її піти в поліцію зі словами: «Адже у дорослих красти не можна, чому у дітей можна?».

Психолог-психотерапевт Галина Сичова вважає, що рішення про те, звертатися в поліцію чи ні, повинні приймати батьки в залежності від конкретної ситуації. З іншого боку, втрачені гроші можна розглядати як плату за придбаний досвід.

З іншого боку, втрачені гроші можна розглядати як плату за придбаний досвід

Негативний досвід в онлайн-іграх може стати для дитини уроком. Фото з сайту pixabay.com

- Обдурити дитини дуже просто, у нього ще немає життєвого досвіду, який дозволить розкусити прийом шахрая. Він цей досвід набуває протягом життя. Можливо, втрата 200 рублів вбереже його від попадання в майбутньому в більш складні ситуації, - пояснює Галина Анатоліївна. - Чому діти довіряють шахраєві? Він обіцяє щось дати. Дорослі знають, що взагалі в людському світі халяви немає. Якщо дитина або підліток сподівається тільки отримувати від життя дари, він буде гірко розчарований, доведеться розплачуватися образою, сльозами, почуттями, грошима, а можливо і здоров'ям.

Як ранніх заходів профілактики психолог рекомендує читати дітям звичайні казки, в яких дитина стикається з тим, що в житті є ситуації напружені, є шахрайка лисиця і страшенний вовк. Однак в нашому технологічному світі одних казок вже не досить.

- Сьогодні батьки досить рано дають дітям в руки гаджети. Інтернет - це інший світ, щоб якось орієнтуватися в ньому, потрібно розмовляти з дітьми про ігри, які їх займають, цікавитися ігровий логікою, питати, навіщо так важливо збирати ці смайлики і румбікі, - продовжує Галина Сичова. - Коли дитині 8 років, і він бачить, що мама або тато цікавляться його грою, він із задоволенням буде вам про це розповідати, ділитися своїми ігровими досягненнями, звертатися до вас як до порадника, якщо його щось збентежило. Прості заборони сьогодні вже не допоможуть.

Що ж робити тепер?
Хлопчик надсилав йому SMS типу «Привіт» або «Коли прийдеш грати?
За словами Юлії, плаче Єва благала її піти в поліцію зі словами: «Адже у дорослих красти не можна, чому у дітей можна?
Чому діти довіряють шахраєві?

Дополнительная информация

rss
Карта