Оновлення програми «Телефон» від Google ламає роботу Bluetooth на Android

Головний плюс модульної структури Android - можливість оновлювати ключові системні програми без необхідності оновлення всієї системи

Головний плюс модульної структури Android - можливість оновлювати ключові системні програми без необхідності оновлення всієї системи. Якщо Apple, щоб внести будь-яка незначна зміна в встановлені додатки необхідно оновлювати iOS повністю, то Google може просто випустити нову версію додатка в Google Play, звідки її встановлять користувачі.

У такого підходу безліч плюсів, але є один, але важливий недолік - така схема оновлень дозволяє розробникам не сильно переживати за тестування нових версій програм. Якщо в iOS або в попередньо встановлених Apple додатках буде якийсь критичний баг, то усунути швидко його буде неможливо, тому Apple і проводить таке тривале тестування своїх прошивок, випускаючи безліч бета-версій iOS, які тестують ентузіасти і розробники. Google не проводить таке ретельне тестування, що призводить до неприємних наслідків для користувачів її продуктів.

Останнє оновлення стандартного додатка « Телефон », Яке є для Nexus і Pixel пристроїв, ламає роботу Bluetooth. Google випустила дане оновлення 10 лютого, змінивши дизайн контактів, додавши точну тривалість розмови і ряд інших дрібних змін. Не всім користувачам припало до смаку це оновлення, про що свідчать негативні відгуки в Google Play.

Не всім користувачам припало до смаку це оновлення, про що свідчать негативні відгуки в Google Play

Будь-яка зміна дизайну завжди викликає негативну реакцію у деякої кількості користувачів, тому до подібних відгуками не варто ставитися серйозно, але, як звернуло увагу видання Androidpolice , Нова версія додатка має куди більш серйозною проблемою, ніж змінений вид програми - оновлений «Телефон» просто не працює з Bluetooth-підключеннями.


Якщо ви користуєтеся безпровідною гарнітурою або з'єднання між телефоном і автомобільної системі, щоб здійснювати дзвінки по гучному зв'язку, то на даний момент це просто не буде працювати. При спробі відповісти на дзвінок або набрати номер голосом не реагує. Найцікавіше, що установка старої версії не вирішить цю проблему. Оновлення ламає щось на рівні системи, тому виправити це може тільки Google. Якщо у вас не варто автоматичне оновлення додатків, то вкрай рекомендуємо не оновлювати «Телефон», якщо для вас важлива робота Bluetooth-гарнітур.

Якщо ж програма вже оновилося самостійно, то панікувати не варто. Сам Bluetooth на пристрої продовжить нормально функціонувати, бездротові навушники будуть передавати звук, а інша периферія працювати в нормальному режимі. Проблема стосується тільки взаємодії гарнітур зі стандартним додатком «Телефон» від Google, яке на час можна замінити будь-яким іншим аналогічним додатком з каталогу Google Play, поки проблему не усунуть.

Дополнительная информация

rss
Карта