Оновлення драйверів Ubuntu

  1. Оновлення драйверів, вбудованих в ядро
  2. Оновлення пропрієтарних драйверів
  3. висновки

Користувачі Windows звикли, що для того, щоб обладнання добре працювало і видавало максимальну продуктивність, необхідно виконувати оновлення драйверів. Така ж ситуація характерна для Ubuntu, і навіть більше, тут ще багато устаткування не підтримується або підтримується в повному обсязі, тобто працюють не всі функції. З новими версіями драйверів можуть приходити виправлення, поліпшення продуктивності або навіть підтримка нового обладнання. У цій статті ми розглянемо як оновити драйвера в Ubuntu 16.04.

Ми вже докладно розглядали що з себе представляють драйвера в операційній системі Linux і як з ними працювати в статті установка драйверів в Linux. З тієї ж статті ми дізналися, що більшість драйверів Linux, а саме драйвера з відкритим вихідним кодом входять в ядро ​​системи, але також є прошивки для драйверів і пропрієтарні драйвера. Таким чином, щоб оновити драйвера ubuntu досить просто оновити ядро ​​до найновішої версії, а якщо ще простіше то просто регулярно оновлювати систему за допомогою команд:

sudo apt update
$ Sudo apt upgrade

Але тут є ще кілька нюансів. В о-перше в офіційних репозиторіях не міститься найновіша версія ядра Linux, там знаходиться та версія, яка була найновішою на момент релізу вашого дистрибутива. По-друге пропрієтарні драйвера теж в офіційних репозиторіях частіше за все не оновлюються і потрібно шукати інші шляхи для їх установки. Все це ми розглянемо в сьогоднішній інструкції.

Зміст статті:

Оновлення драйверів, вбудованих в ядро

Як я вже сказав, для оновлення драйверів з відкритим вихідним кодом необхідно оновити версію ядра. Але не дивлячись на те, що нова версія ядра автоматично не встановлюватися у вашій системі, deb пакети нових версій справно пакуються і вивантажуються в загальний доступ для всіх бажаючих оновити свою систему.

Подивитися яка версія ядра використовується зараз ви можете командою:

sudo uname -a

Ви можете завантажити потрібний образ ядра по засланні . Там зберігається більше кількість ядер для різних дистрибутивів, щоб знайти найновіше перегорніть в них і виберіть версію свого дистрибутива, тут версія позначається кодовим ім'ям, наприклад для ubuntu 16.04 - yakkety. Тут нас будуть цікавити два файли linux-headers і linux-image.

Тут нас будуть цікавити два файли linux-headers і linux-image

Зверніть увагу, що ядро ​​потрібно качати тільки для своєї архітектури, наприклад, для x86 - i386, а для x64 - amd64. Дізнатися свою архітектуру ви можете просто виконавши команду:

arch

Вам необхідно скачати два ці файли, а потім перейти в папку з завантаженнями і виконати

sudo dpkg -i linux-kernel *
$ Sudo dpkg -i linux-headers *

Тепер залишилося оновити параметри завантажувача Grub, щоб тепер система завантажувалася з новим ядром:

sudo update-grub

Після застосування цієї команди необхідно буде перезавантажити комп'ютер.

Якщо ви хочете вже саму-саму свіжу версію ядра Linux, для якої ще не зібрані пакети на вище вказаному сайті, то в можете зібрати ядро ​​Linux з початкових кодів .

Оновлення на прошивки для драйверів виходять дуже рідко, але якщо ви не хочете оновлювати всю систему, то можна перевірити чи є оновлення для прошивок:

apt-cache policy linux-firmware

І потім встановити якщо є:

sudo apt install linux-firmware

З оновленням звичайних драйверів з відкритим вихідним кодом розібралися, тепер поговоримо про пропрієтарних драйверах з ними ситуація трохи складніше.

Оновлення пропрієтарних драйверів

Якщо оновлення драйверів Ubuntu з відкритим вихідним кодом відбувається, можна сказати, за раз, в пару команд, то з пропрієтарними драйверами не все так просто. В Ubuntu є спеціальна утиліта, для оновлення та установки драйверів від сторонніх розробників. Для її запуску відкрийте меню Dash, введіть в рядку пошуку Програмне забезпечення та оновлення.

Відкрийте програму, а потім перейдіть на останню вкладку - додаткові драйвера:

Відкрийте програму, а потім перейдіть на останню вкладку - додаткові драйвера:

Тут ви можете вибрати необхідні драйвера і їх версії для установки, будуть доступні не тільки драйвера для відеокарт, але і інші пропрієтарні драйвера, наприклад, для мережевих адаптерів, звукових карт і т д:

Тут ви можете вибрати необхідні драйвера і їх версії для установки, будуть доступні не тільки драйвера для відеокарт, але і інші пропрієтарні драйвера, наприклад, для мережевих адаптерів, звукових карт і т д:

Після завершення налаштування натисніть Ok, і система запустить установку драйверів. Але вся справа в тому, що програма бере драйвера з офіційних репозиторіїв, а там вони не завжди першої свіжості. Якщо ви хочете саме найновішу версію драйверів, то доведеться качати установники з офіційних сайтів. Наприклад, на даний момент дуже актуально отримати драйвера для відеокарти NVIDIA з підтримкою нової технології - Vulkan. Їх не знайти в офіційних репозиторіях, але щоб оновити драйвер відеокарти ubuntu можна скачати його на офіційному сайті.

Але тут вже криється ще одна проблема, якщо ви встановлюєте драйвера не з репозиторіїв системи, а за допомогою стороннього установника, то є великий ризик, що вони злетять при наступному оновленні системи. Так що тут доведеться вибирати або новизна або стабільність, ну в загальному, як зазвичай.

Установка драйверів NVIDIA детально описана в окремій статті, тому я не буду детально на цьому зупинятися. Скажу тільки, що завантажити установник можна з офіційного сайту, але будьте обережні і качайте драйвера тільки для вашої відеокарти.

З драйвером для відеокарт AMD все стало набагато простіше з виходом вільного драйвера, тепер він поставляється разом з ядром і може бути оновлений без проблем, так, як описано в першому способі.

Незважаючи на те, що вихідний код драйверів від Intel відкритий, тут є спеціальний установник драйверів від Intel , Який встановить найсвіжішу версію драйвера в системі. Установник підтримує тільки саму останню версію Ubuntu і, швидше за все, драйверів, які буде встановлювати установник немає в офіційних репозиторіях.

Радує те що у програми є графічний інтерфейс, і якщо ви її встановите, то вона буде доступна через меню додатків і ви зможете відразу завантажити всі найновіші версії драйверів від Intel.

Якщо ви використовували установку драйверів за допомогою системного менеджера драйверів, то ви будете отримувати оновлення при кожному оновленні системи. Але якщо ви використовували установник, тут вже доведеться встановлювати їх кожен раз вручну.

Що стосується інших пропрієтарних драйверів, то вам доведеться оновлювати їх подібним способом.

висновки

Тепер ви знаєте як оновити драйвера Ubuntu. Для новачків це може здатися складним, але якщо ваше обладнання працює відмінно, то вам і необов'язково нічого оновлювати. Якщо у вас залишилися питання, пишіть коментарі!

Поради та зауваження

  • Нові відеокарти, зазвичай відмінно працюють з відкритим драйвером Nouvau, але пропріетарний драйвер NVIDIA може додати поліпшену підтримку 3D і краще управління апаратними засобами.
  • Установка драйверів за допомогою утиліти Додаткові драйвери деактивує попередній драйвер, так що будьте обережні і встановлюйте тільки драйвера з позначкою рекомендовано.
  • Якщо система не запускається після того як була виконана установка або оновлення драйверів ubuntu 16.04 вам доведеться видалити встановлений драйвер або додати модуль в чорний список.

Дополнительная информация

rss
Карта