Оптимальні розміри парилки: ширина, висота і розміри полиць

  1. Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.
  2. Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

При складанні проекту лазні найважливіше - це визначитися з оптимальними розмірами парилки. Довжина і ширина цього приміщення, висота його стель, а також висота і розміри полиць повинні бути підібрані правильно. Інакше паритися в лазні буде не тільки незручно, але й небезпечно. У цій статті я у всіх подробицях розповім вам про те, що саме слід враховувати при виборі розмірів парильні.

види лазень

На заміських ділянках зводиться в основному два типи лазень:

- Бюджетні. В цьому випадку парилка поєднується з мийної.
- За умовчанням. У таких спорудах ці два приміщення розділені.

Зрозуміло, в обох цих випадках розміри парилки будуть різними. У стандартних будівлях вона зазвичай невелика. Зазвичай, її розміри складають - 2х2 метра.

Важливо: Робити парилку на одну людину вкрай не рекомендується. Розраховуйте її таким чином, щоб усередині могло розміститися хоча б двоє. Адже температура повітря в парній дуже висока і кому-небудь одного разу може просто стати погано.

Довжина і ширина парилки в бюджетній лазні

У випадку з бюджетної будівництвом, оптимальні комфортні розміри парилки визначаються з урахуванням кількості відвідувачів. На одного миється має припадати хоча б 1м корисної площі. Крім цього, до уваги беруться такі параметри, як:

  • Розміри печі. Стандартна її площа складає 1м2. Дану цифру (плюс невеликий простір навколо печі) з корисної площі потрібно відняти.
  • Розміри полиць. Про те, якими їх варто зробити, я розповім трохи пізніше. Їх площа з корисною також віднімається.

При складанні креслення враховуйте і те, що навіть у найменшій лазні довжина хоча б однієї стіни не повинна бути менше двох метрів.

Висота парилки

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

class = "eliad">

Отже, які оптимальні, найбільш зручні розміри парилки, ми з вами з'ясували. Тепер давайте подивимося, якою має бути висота стель. Це, мабуть, найважливіший параметр, з яким доведеться визначитися. Від того, наскільки точно ви його підберете, буде залежати якість пара і комфорт використання парилки. Занадто низькими парилки робити фахівці не рекомендують. Справа в тому, що пар в невисоких парилках дуже нестійкий і має недостатній обсяг. А тому приймати оздоровлюючі водні процедури в таких приміщеннях неприємно. Висота стель в парильні не повинна бути менше 2.1м.

Порада: Найпростіше з висотою визначитися так. Попросіть найвищого члена вашої родини встати біля стіни і підняти руку вгору. На рівні кінчиків його пальців поставте позначку. Виміряйте вийшла висоту. Цей параметр і береться за основу при складанні проекту.

Занадто високими парилки влаштовувати також не рекомендується, оскільки пар при цьому буде витрачатися нераціонально. Найчастіше відстань від підлоги до стелі в парильні складає 2.2 - 2.4м.

Як визначити ширину і висоту полиць

З розмірами цих неодмінних атрибутів будь-якої лазні визначитися не дуже складно. При виборі габаритів полиць враховуйте такі параметри:

  • Мінімальна довжина лавки - 1.5м. У цьому випадку на ній можна буде лежати, підігнувши ноги. Найбільш же зручна довжина залежить від зростання відвідувачів парилки. Найчастіше в лазнях встановлюються лавки довжиною 1.8м.
  • Найбільш поширена ширина нижніх полиць - 40см. Сидіти на таких крамницях дуже зручно. Оптимальна ширина для верхнього пологу - 95см.

Важливо визначитися не лише з довжиною і шириною полиць, а й з їх висотою. Даний параметр залежить перш за все від висоти парилки. Найбільш зручна висота нижньої лавки - 40см. Якщо ж ярусів планується спорудити більше двох, різниця між ними може варіюватися в межах 60см. Про те, як правильно зробити полки в парильні дивіться тут .

Корисні поради

Ну і наостанок ознайомтеся з деякими корисними рекомендаціями, які, можливо, допоможуть вам зробити баню більш зручною для відвідування:

  • Співвідношення площ роздягальня * парна * мийна приймається, як 2 * 1 * 1.5.
  • Для того щоб в пар в парній зберігався краще, її підлоги варто зробити трохи вище, ніж в мийної (на 0.2м).
  • Якщо лазня досить простора, встановіть в ній поличку для літніх людей. Вона повинна бути широкою (не менше 0.5м) і довгою 1.8-2м. Як бачите, визначитися з оптимальними розмірами парній не особливо складно.

Ширина цієї кімнати залежить від кількості відвідувачів, висота стелі - від їх зростання. Розміри ж полиць підбирайте, виходячи з габаритів самої парилки.

Відео по темі:

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

class = "eliad">