Основні помилки, що заважають індексації зображень в Яндекс.Зображення :: Shopolog.ru

Платон Щукін (колективний псевдонім служби підтримки Яндекса) опублікував в своєму блозі пост про основні помилки вебмайстрів, що заважають індексації зображень в Яндекс.Зображення і нагадав про те, як допомогти пошуковику краще знаходити картинки з вашого сайту.

1. Щоб пошуковий робот міг дізнатися про наявність зображень на вашому ресурсі, в першу чергу слід перевірити настройки сайту для коректної індексації його сторінок.

Робот намагається качати зображення зі всіх сторінок, присутніх в веб-пошуку, тому немає необхідності в спеціальних файлах sitemap для картинок. У той же час, не всі зображення будуть однаково корисні для пошуку. Тому якщо на сторінках сайту є капча або картинки з рекламою, то їх варто укладати в тег .

2. У разі, якщо сторінки вже знаходяться в пошуку, роботу буде потрібно якийсь час на те, щоб завантажити звідти зображення. Спочатку для кожної картинки він повинен виділити її адресу і належить їй текст. Тут є кілька важливих моментів:

а) Адреса картинки повинен бути статичний і не мінятися. Інакше роботу постійно доведеться завантажувати новий url і оновлювати дані про зображення, а на це потрібен додатковий час.

б) Описи картинок можуть формуватися з прилеглого до них тексту або атрибутів alt і title тега.

наприклад:

наприклад:

Платон нагадав, що текст з атрибуту alt використовується для відображення текстового опису, поки зображення ще не завантажено або коли його показ відключений в настройках браузера. А title - для відображення текстової підказки при наведенні на картинку курсора миші. Веб-майстер може використовувати будь-який з цих атрибутів або обидва відразу. Для пошукового робота це не принципово.

Також можна використовувати мікророзмітки Schema.org для картинок . Це дозволить пошуковому роботу отримати більше якісної інформації про зображення.

2. Ну і нарешті, важливо перевіряти файл robots.txt. Іноді веб-майстри скаржаться, що сторінки сайту знаходяться в пошуку давно, для індексації зображень встановлення всього правильно, але вони так і не потрапляють в Яндекс. При цьому в файлі robots.txt сайту варто заборона на звернення робота до директорії з картинками. Щоб уникнути таких ситуацій, слід перевіряти відсутність заборони на індексацію зображень в robots.txt. Наприклад, це дуже зручно робити за допомогою нашого спеціального аналізатора .

Дополнительная информация

rss
Карта