Остаточний і безповоротний Твік ХР №2

Гикання і аукання

"По-третє" у нас йдуть "Services" (ака "служби"). Тут-то і починається саме веселощі :).
Перш за все, рекомендую, зберегти таку гілку реєстру (що відповідає за ті самі служби, над якими ми зараз будемо хімічити):

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services

Тепер ліземо в самі "служби": Start -> Control Panel -> Administrative tools -> Services. Перед нами список всіх віндовий сервісів.

Ліричний відступ. Служба (для тих, хто не в курсі) - програма, яка може бути запущена разом з ОС, яка виконує певні функції. Наприклад, служба "Windows Audio" відповідає за звук і управляє аудіо пристроями в системі. Будь-яка служба може завантажуватися автоматично, в ручну або взагалі не завантажуватися (відповідно "Auto", "Manual" і "Disabled" параметри у властивостях служби). Загалом, все елементарно. Вибираємо потрібну службу -> права кнопка миші -> "Properties" (Властивості). У випадаючому списку з назвою "Startup type" (Тип запуску) вибираємо потрібне значення. Нижче представлений список того, як які служби запускати / не завантажуються / могли б завантажуватися на моєму комп'ютері і чому саме так. Все, що не входить в цей список - залишено так, як і було.

Disabled:

Alerter - Фішка, покликана повідомляти про помилки на компі адміністратора інших комп'ютерів в мережі. Немає мережі - відповідно ...
Automatic Updates - Служба автоматичного оновлення Вінди. Якщо відключили в Start -> Control Panel -> System, то нічого ресурси даремно витрачати. Вбити!
Computer Browser - Обновляє список комп'ютерів в локальній мережі. Якщо такої немає - то і служба без потреби.
Error Reporting Service - Якщо відключений "Звіт про помилки" (в "Системі") - грохнути.
Fast User Switching Compatibility - Корисна, якщо за комп'ютером працює кілька людей. Дозволяє без перезавантаження комп'ютера, заходити під іншим ім'ям користувача, зберігаючи всі дані поточного.
Help and Support - Рідна Мелкософтовская допомогу. Особисто мені ще жодного разу не допомогла у вирішенні яких би то не було проблем. Наприклад, коли щось дивне творилося з модемом, і я не міг вийти в Інтернет, і, в підсумку, сидів і гортав сторінки хелпа, пропускаючи чудові поради типу "вставте вилку в розетку", мені порадили зайти в Інтернет і завантажити нові драйвера для модему ... "Ви хочете підключитися до інтернету" - запитав мене хелп, після чого був жорстко посланий разом з дядьком Біллом в саму м'яку частину мого тіла.
IMAPI CD-Burning COM Service - Служба, яка керує записом CD дисків. Стандартна. Вбудована в ОС. Може перешкодити в роботі інших програм для запису дисків. ІМХО, Nero Burning ROM - найкраще рішення.
Indexing Service - Служба "покажчиків". За ідеєю, повинна прискорювати пошук файлів і т.п. на даному PC і в сеті.Прі
твоєму мінімумі файлів не дуже корисна,
хоча можна і орставіть.
Internet Connection Firewall (ICF) / Internet Connection Sharing (ICS) - Стандартний, вбудований в Вінду файрвол (ака брандмауер). ІМХО, поганий брандмауер. Раджу поставити Agnitum Outpost або Zone Alarm.
Messenger - Служба, що використовується в локальних мережах для передачі текстових повідомлень. Ніяк не пов'язана з Мікрософтовим "Windows Messenger".
Portable Media Serial Number - Дуже дивна служба. Функція - отримання серійних номерів всіх медіапристроїв, що підключаються до комп'ютера. Загалом, чортзна-що, а не служба. Тільки місце займає і ресурси їсть ...
Print Spooler - Диспетчер черги друку. У зв'язку з відсутністю принтера, мені служба не потрібна.
QoS RSVP - Забезпечує розсилку сповіщень в
мережі і управління локальним трафіком для QoS-програм
і керуючих програм. Жере 20% інтернет-трафіку, незалежно від типу з'єднання (Dialup, ADSL ...). Насправді, чи не вона сама передає інформацію, і це не єдиний спосіб усунення подібної нахабства ...
Remote Desktop Help Session Manager - Якщо відключили "Remote Access" на закладці "Remote" (Start -> Control Panel -> System), то і це нам не потрібно.
Remote Registry - Віддалене управління реєстром Вашої Виндоуз. Особисто я ніколи ні в чому подібному не потребував (та й, напевно, не буду). Мало того, що місце займає, так ще й ставить під питання безпеку системи (потенційно ...).
Secondary Logon - З відключенням цієї служби у Вас не буде можливості стартувати процеси під іншим користувачем. За Вашому комп'ютером працює ще хто-небудь? За моїм - немає.
Server - Дуже важлива служба для тих, у кого є локальна мережа і чий комп'ютер виступає в якості сервера. Знову ж таки, якщо немає мережі - то і служба не потрібна.
SSDP Discovery Service - Відповідає за автоматичне виявлення UPnP (Universal Plug and Play) пристроїв. Жодного разу, ні у кого, поки ще, нічого подібного не бачив.
System Restore Service - Відключено програма - відключити і службу.
Task Scheduler - Якщо однойменну програму відключили, варто відключити і службу. Логічно. Але не варто поспішати ... см. Далі, "Ще дещо (з залишеного і не тільки)".
TCP / IP NetBIOS Helper - Служба включає підтримку NetBIOS (ім'я комп'ютера в мережі) по протоколу TCP / IP. Яке щастя! На фіг, на фіг ...
Telnet - Забезпечує можливість з'єднання і роботи по протоколу "telnet". Ви цим користуєтеся? Я ні.
Terminal Services - Відповідає за роботу "Remote Desktop" (віддалене управління комп'ютером) і дає можливість одночасно працювати на одній тачці кільком людям.
Uninterruptible Power Supply - А у Вас є UPS (Джерело безперебійного живлення)? Якщо немає, так на фіг вам ця служба?
Universal Plug and Play Device Host - Підтримка підключення UPnP. Відрубати на фіг.
Windows Time - Якщо відключили "Автоматичну синхронізацію часу", то і це не потрібно.
Wireless Zero Configuration - Налаштування бездротових мереж. У мене такого немає і в найближчі років десять, думаю, не передбачається. Убита.

Manual:

Distributed Link Tracking Client - Служба, покликана підтримувати зв'язки між файлами в NTFS на даному комп'ютері або між комп'ютерами в мережі. Загалом, служба не використовується практично ніколи (звичайно, якщо тільки ви не користуєтеся "жорсткими зв'язками"), але при цьому чомусь автоматом завантажується ... В Мануал, однозначно.

Ще дещо (з залишеного і не тільки):

Remote Procedure Call (RPC) - Тут треба буде злегка похімічити. А потрібно буде це зробити лише для того, щоб в разі потрапляння на Ваш комп'ютер таких чудових вірусів, як Lovesan, комп не йшов в нескінченну перезавантаження (ребут), а продовжував спокійно працювати показуючи подібним вірусам середній палець на правій руці. Отже. У властивостях служби, на закладці "Recovery", в параметрах "First failure", "Second failure" і "Subsequent failure" треба поставити значення "Take no action". Усе. Щастя є!
Task Scheduler - Я її порадив відключити, проте, в деяких джерелах говориться, що робити цього не варто, так як вона формує так звані "prefetch" файли. У цих файлах міститься інформація про те, де (фізично, на диску) знаходяться бібліотеки і файли потрібні для роботи даної програми. Це дозволяє трохи збільшити швидкість запуску системи і програм. З іншого боку, з виключенням цієї служби, особисто я великих змін не відчув. Загалом, поекспериментуйте самі ...
Telephony - Служба потрібна тільки якщо є модем.
Themes - Відповідає за завантаження тим Віндоуза. Більш докладно про них - трохи нижче. У разі, якщо Ви не збираєтеся міняти інтерфейс Осі (або, наприклад, поставили класичний), то можна відключити.
Windows Image Acquisition (WIA) - Можна відключити, якщо немає ні сканера, ні камери.

Тюнінг (замість рекламної паузи)

Далі у нас йде щось типу "по-четверте". Тут ми займемося зменшенням обсягу Віндоус.

Редагуємо файл C: \ Windows \ inf \ sysoc.inf і видаляємо в ньому все зустрічаються слова "hide" або "HIDE". Тепер в "Add / Remove Windows components" (Start -> Control Panel -> Add and Remove Programs -> Add / Remove Windows components) з'являться нові пункти. На жаль, все з з'явилися пунктів видаляти не можна, але дещо можна. Наприклад, безглуздий "MSN
Explorer ".

Якщо всі необхідні драйвера встановлені, то цілком можна видалити всі файли з папки "C: \ Windows \ Driver Cache \ i386". Тут зберігаються різні драйвера, зокрема від пристроїв, яких в системі немає і, можливо, ніколи у Вас і не з'являться. Навіть якщо треба буде встановити якесь нове пристрій, нічого страшного не станеться - ОС просто запросить компакт-диск з дистрибутивом.

Start -> Run -> "cmd". У командному рядку ввести: sfc / cahchesize = 0. Ця команда дозволяє відключити кешування системних файлів, під яке, за замовчуванням, на диску відводиться 400 Мб (під копії системних файлів. Про всяк випадок. Тільки користі від таких пересторог звичайному користувачеві - ніякої). Тепер цілком можна видаляти вміст папки
"C: \ Windows \ system32 \ dllcache".

На диску C: лежить файл "hiberfil.sys". Він призначений для того, щоб Вінда, йдучи в т.зв. сплячий режим, скидала всі дані з оперативної пам'яті на винч. Таким чином, при включенні комп'ютера, який пішов в сплячий режим, ми можемо спокійно продовжувати роботу з тими програмами, які були запущені до відходу в сон. Деякі радять відключати цей режим (файл важить стільки, скільки у вас оперативки). Відрубується це так: Start -> Control Panel -> Display. На закладці "Screen Saver", кнопка "Power", закладка "Hibernate" (ака сплячий режим) у знову вікні. Прибрати галочку в пункті "Enable hibernation" (втім, на цій закладці поставити або прибрати галочку можна тільки в одному місці ...). Але! Я особисто налаштував свій комп'ютер таким чином, що він у мене не відключається, а саме засинає і прокидається. Відбувається вихід з "Hibernation" практично миттєво, та й вхід теж досить швидко. Саме тому я налаштував свою систему за допомогою спеціальних програм (див. Нижче) на швидкий запуск програм, але трохи більш повільне завантаження і виключення комп'ютера (що цілком прийнятно, якщо враховувати, що середня кількість перезавантажень мого біло-сірого друга становить не більше рази в тиждень).

Так, здається, і з цим розібралися. Мабуть, зі штатними засобами - все. Треба переходити на програмне забезпечення сторонніх виробників. А раз так, "тоді по-п'яте".

Бігаємо з бубном навколо компа

Втім, бігати-то навіщо? Краще просто сісти і потикати в кнопочки усіляких пристроїв введення інформації, благо сильно напружуватися не доведеться. А можна взагалі "відкинутися на спинку крісла і насолоджуватися". Нижче в загальних рисах описана пара-трійка програм, що дозволяють поліпшити роботу XP. Програми-твікери роблять це за коштами зміни параметрів ключів в реєстрі. В общем-то, в реєстрі руками можна і не копатися (див. Розділ "Твікаем"), а просто використовувати ці програми. Але, на жаль, поки вони не здатні на оптимізацію абсолютно всього ... Тільки все ж, про все по порядку.

TweakXP ( www.totalidea.com ). Остання версія на момент написання статті - 3.0. Всі версії, починаючи з 2.0 змінювалися, в основному, тільки зовні. Програма з розряду "user-friendly". Все інтуїтивно зрозуміло і не вимагає пояснення. Йде в постачанні разом з досить докладним і зрозумілим хелпом (це тобі не віндовий "Хелп"). Від себе можу порадити відвідати наступні закладки: "Hardware tweaks", "Paging file" (для тих, хто не захотів копатися і виставляти розмір свопу у властивостях системи), "Memory optimization" (для тих, у кого мало RAM), "Cache optimization "і все, що знаходиться в розділі" Windows Tweaks ". Все інше, ІМХО, корисно, але не життєво важливо. Остання версія має істотний недолік - відсутністю "патча" в Інтернеті, призначеного для відключення обмежень на кількість запусків :). Втім, запустити рази 3-4, все налаштувати - і про програму можна забути до наступної переустановлення вінди (якщо, звичайно, таке трапиться).

TuneUp Utilities ( www.tuneup.de ). Пакет програм для ледачих. Робити практично нічого не треба. Може, тільки подумати трохи під час налаштування "SystemControl" на закладці "Customize & Analyze". У закладці "Optimize & Improve" є додаток
"TuneUp System Optimizer", який сам налаштує ОС під ваш комп'ютер і ваше "залізо". Загалом, нічого така програма. І патч в Інтернеті є ...

X-Setup ( www.xteq.com ). Безкоштовна програма :). Взагалі, призначена для настройки не тільки XP, але і виндов інших версій. Але дозволяє налаштувати так багато! У цій горі усіляких кнопочок і чекбоксів просто потонути можна. Найсміливіші "твікери" йдуть в опції "X-Setup Default UI - For Power Users". Всі інші - в "X-Setup Wizard - Step By Step". Пояснення про те, що ж станеться, якщо Ви тикнете туди-то, розписані для кожного дії. Загалом, дуже хороша програма для настройки будь-оси сімейства кватиркових.

XPLite ( www.litepc.com ). Просто-таки не програма, а чудо! Дозволяє з коренем видерти з Вінди всі непотрібні програми (прощайте Outlook і Mediaplayer - я вас все одно ніколи не любив ...). В результаті цього система буде працювати трохи швидше і стає "легше". Про що говорити, якщо ідіотський "Windows tour" займає 22 Мб, а безглуздий "Help and Support Center", що пропонує лише рішення типу "мережною розеткою", близько 30 ... Правда, є одне "Але". Від цього дебільного "Help Center" залежать інші два компонента. Втім, я злегка відволікся. У разі якщо захочеться повернути той чи інший компонент, треба буде всього лише знову запустити XPLite і поставити галочки навпроти того, що потрібно повернути. Однак, у програми є пара істотних мінусів: платність і звичка посилати користувача в самий невідповідний момент. Загалом, програма за своїми функціями з розряду "must have", якщо б тільки не таке западло!

Ad-aware ( www.lavasoftusa.com ). Програма, призначена для позбавлення вашої бідної операційки від всяких модулів-шпигунів.

Registry Mechanic ( www.iolo.com ). Це не програма, а цілий пакет програм. Я часто користуюся функцією "Fix Registry Problems", що дозволяє автоматично вичищати з реєстру всі биті посилання, сліди давно стертих програм і т.д. "Get rid of Junk Files" - теж корисна функція. З її допомогою можна знайти і вилучити всі невикористовувані вікнами файли (всілякі тимчасові {.tmp}, старі {.bak} і т.д.). Також в
Registry Mechanic є функції настройки ОС (поступаються за кількістю і якістю TweakXP і TuneUP), збільшення швидкості роботи в Інтернеті, дефрагментації RAM і багато іншого.

Msconfig (Start -> Run -> msconfig). Стандартна, вбудована в будь-який XP утиліта, в наочному і зручному вигляді відображає те, що і як завантажується разом з віссю. Сюди варто періодично навідуватися, для того, щоб дізнатися, чи не прописалися якісь програми в автозавантаження і не з'явилися у нас нові служби ... На закладці "Services" є чекбокс "Hide All Microsoft Services", завдяки якому, можна швидко дізнатися, які сторонні служби запускати, і, по потребі відключити їх. В "Startup", відповідно, відображені всі автоматом завантажуються проги. Я намагаюся прибирати все зайве і в тій, і в тій закладках. В інші закладки
не розуміються раджу не пхати свого цікавого носа. Втім, до закладки "boot.ini" ми ще повернемося.

VoptXP ( www.goldenbow.com ). Дуже хороший і приємний дефрагментатор. Може проводити дефрагментацію, вивантаживши попередньо всі працюючі в даний момент програми та відключивши непотрібні служби (т.зв. "Clean restart"), автоматично вимикати комп'ютер після завершення своєї роботи, виправити зону MFT (в разі її фрагментації). Загалом, принадність, а не програма. Бракує лише можливості вказувати які файли куди всунути ...

Speed ​​Disk з Norton SystemWorks ( www.symantec.com ). Програма хороша тим, що дозволяє вказувати, куди які файли переносити (в сенсі, в початок диска, після всіх файлів або в кінець диска). Працює трохи повільніше, ніж VoptXP і не вміє вимикати комп'ютер.

Загалом, програм-то в Інтернеті багато всяких (не всі програми однаково корисні ...) і то, яку (які) програму (програми) виберете
- вирішувати вам. А ми підходимо до "по-шосте", заключної частини.

Модинг

Теми та стилі. За замовчуванням, у користувача є багатий вибір з двох віндовий стилів: "Windows XP" і "Класичний". Не ясно чому (хтось, здається, говорив тому, що M $ грошей більше хоче), Вінда не дозволяє встановлювати сторонні стилі і теми. І все це через триклятого "uxtheme.dll", що валяється в папці system32 і забороняє чіпати вид Осі. Ось до нього-то і повинні в першу чергу дістатися наші довгі руки. Пропатчити цей файл можна за допомогою програми
UXTheme Multi-Patcher ( www.lightstar1.com/install/Multi-Patcher_V1.01.zip ). Робиться це елементарно: під час запуску Windows (ще до появи екрану завантаження (ака boot-screen)) тикаємо в кнопку "F8". Далі вибираємо пункт "Safe Mode". Після завантаження в Safe Mode і ствердної відповіді на питання типу "Хочете залишитися тута?", Запускаємо той самий Multi-patcher. Перезавантажуємо комп'ютер. Тепер у нас з'явилася можливість ставити свої теми. Теми можна створювати самому за допомогою програми
StyleBuilder ( www.tgtsoft.com ) Або завантажити бажані з Інтернету (наприклад, звідси:
www.themexp.org ). Після закачування / створення теми кладуться в C: \ Windows \ resources \ themes. Далі - властивості екрану -> Appearance (Вигляд), в графі "Windows and buttons" ( "Вікна та кнопки") вибираємо нашу тему. В "Color Scheme" ( "Колірна схема") зазвичай можна вибрати різні види розмальовки даної теми.

Так. З темами закінчили. Boot Screen. Boot screen - це той екран, який з'являється при завантаження Вині. Там ще написано щось типу "Microsoft Windows XP Professional Edition", намальований логотип Win і повзунок бігає зліва направо. Все це чудо записано в файлі "ntoskrnl.exe". Копатися в ньому своїми немитими руками не раджу, так як Вікна можуть впасти і не прокинутися, при неправильному оформленні файлу. Найпростіше - залізти на той же
www.themexp.org і звідти завантажити вподобані скріни. Далі два варіанти дій: небезпечний і безпечний. Перший - Перезаписуємо наявний файл скачаними (просто копіюємо в директорію C: \ Windows \ system32 \ з назвою "ntoskrnl.exe"). Другий - копіюємо файл під яким-небудь іншою назвою (наприклад, "kernel1.exe"). Далі ліземо в Властивості системи -> Advanced -> Settings в розділі "Startup and Recovery". Кількома по кнопці "Edit". перед
"Multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (1) \ WINDOWS =" Microsoft Windows XP Professional "/ fastdetect" вставляємо
"Multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (1) \ WINDOWS =" Windows XP Normal hacked screen "/ fastdetect /KERNEL=kernel1.exe". Тепер при завантаження винда трохи зачекає (30 секунд), а потім запустить Ваш screen. Якщо все працює нормально, то стадію "трохи зачекає" можна прибрати, шляхом виправлення рядки "timeout0" (в тих же самих "Startup and Recovery") на "timeout = 0". останній рядок
( "Multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (1) \ WINDOWS =" Microsoft Windows XP Professional "/ fastdetect") можна видалити за непотрібністю.

Login screen. А це той екран, який з'являється при вході в Віндовс. Там ще написано щось типу "Welcome" або "Привітання". Гойдаються ці скріни звідти ж, звідки і boot-screens, змінюються так: реєстр ->
"HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon". Параметр "UIHost". Значенням параметра повинен бути повний шлях до вашого скрін. Я для зручності, свій скрін поклав в директорію "C: \ Windows \ system32 \" і просто назвав по-іншому.
Якщо лінь працювати руками - можна скачати програму "Logon UI & Boot Randomizer"
( www.belchfire.net/~userxp ). Вона сама поставить потрібний скрін.

Так само, існує програма StyleXP ( www.tgtsoft.com ), Але вона, по-перше, для дуже ледачих, по-друге, не безкоштовна (до останньої версії в Інтернеті патча не знайшлося) і, по-третє, від'їдає пам'яті. Програма, зате, дозволяє досить точно налаштувати теми і встановити всі ті ж скріни.
Варто зауважити, що всі ці зміни зовнішнього вигляду ніяк не уповільнюють роботу Windows XP, а часом, навіть трохи прискорюють.

Насолоджуйся!

Ну от і все. Особисто у мене після всіх цих змін Windows XP і працює швидше, і виглядає красивіше - загалом, не Винда, а майже казка. Ах, так, якщо щось піде не так, як треба і ОС впаде і перестане завантажуватися - не забувайте про інсталяційному диску
Windows XP. За допомогою нього можна або автоматично відновити всі дані (прощайте, скріни і теми ... все доведеться робити з початку), або руками, за допомогою "Recovery console" відновити втрачені дані і починають завантажувальні секції. Але це, так би мовити, вже зовсім інша історія.

За Вашому комп'ютером працює ще хто-небудь?
Ви цим користуєтеся?
Uninterruptible Power Supply - А у Вас є UPS (Джерело безперебійного живлення)?
Якщо немає, так на фіг вам ця служба?
Після завантаження в Safe Mode і ствердної відповіді на питання типу "Хочете залишитися тута?

Дополнительная информация

rss
Карта