Озеро в Дніпрі загрожує радіацією через граніту

Трудяги. Пляж поспішають облаштувати до Івана Купала. Фото М. Мірошниченко

Озеро в Дніпрі загрожує радіацією через граніту Мірошниченко Максим https://cdn.segodnya.ua/img/article/2556/74_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2556/74_tn.jpg 2011 -07-06T08: 19: 57 + 03: 00 Україна Сьогодні в Дніпропетровську відкривається третій офіційний пляж

Пляжем стане озеро в колишньому гранітному кар'єрі на житловому масиві Червоний Камінь. Кілька днів комунальники і солдати-строковики облагороджують територію: розкидають привізною пісок, встановлюють лавочки і дерев'яні скульптури героїв мультфільмів та казок, монтують гойдалки. "Обережніше, а то зіпсуєте собачку", - кричала жінка в помаранчевій жилетці двом робітникам, які не дуже акуратно вкопували в землю фігурку одного з героїв "Бременських музикантів".

Тим часом водолази чистили дно від сміття. "На дні нічого кримінального не знайшли, тільки розбиті пляшки і гострі камені", - повідомив чоловік в гідрокостюмі.

Місцеві жителі дуже позитивно поставилися до того, що місце відпочинку біля води вирішили привести в порядок. Однак у кар'єра темна слава, його історія поросла зловісними чутками. Один з берегів обнесений вісьмома небезпечними стрімкими скелями (до 10 метрів заввишки). У кожної височини свою назву, яке написано на скелі білою фарбою: "Ірочка", "Свисток", "Смолка", "Собачка", "Козирок", "Зуб", "Валет" та "Демон". Імена скелях давали місцеві жителі. "У нас кажуть, що" Ірочка "отримала своє ім'я на честь дівчини, яку підлітки скинули зі скелі", - каже місцевий житель Анатолій Іванко і додає, що кожен рік, стрибаючи зі скель у воду, обов'язково хто-небудь розбивається. "Особливо лютує" Ірочка ", адже її висота з чотириповерховий будинок, а під нею незвідане дно, до того ж, щоб з неї стрибнути у воду, треба добре розбігтися і перелетіти скелю нижче. Щороку вона забирає життя однієї або двох п'яних сміливців" , - зітхає житель Красного Каменя Василь Лонь.

А ось місцевий Віталій Збарський повідав ще одну легенду. "У кар'єрі раніше граніт добували, потім його закрили і затопили разом з технікою. Також тут топили вкрадені речі дніпропетровські маніяки, які в 2007 році за місяць 20 осіб на той світ відправили. Неподалік вони хлопця вбили, а в кар'єр скинули його моторолер. Я своїм дітям не дозволяю купатися в озері ", - говорить Віталій.

Водолази повідомили "Сегодня", що біля берега зі скелями дійсно небезпечне кам'янисте дно, і його поки не чистили. "Ми зараз встановлюємо обладнання для фонтану, який буде бити з озера посередині", - розповів один з водолазів і додав, що про затоплених в кар'єрі БелАЗ і тракторах нічого не чув.

А ось екологи кажуть, прозора вода озера може таїти в собі загрозу. "Дуже ймовірно, що кар'єр фонить радіацією. У всіх гранітних кар'єрах в межах нашого міста є уран і проісходние від нього елементи! А це вже позначається на радіофон. Можливо, він, звичайно, і в межах норми, але я б порадив його все- таки виміряти ", - застеріг еколог Володимир Гончаренко. До слова, керівники робіт з благоустрою пляжу не змогли відповісти нам на питання, вимірювали чи тут радіофон.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта