П'ять переваг віртуального виділеного сервера (VPS)

VPS (Virtual Private Server) - це частина веб-сервера, виділена клієнту для користування з наданням прав доступу рівня root (   Unix   ) Мул і Administrator (   Windows   ) VPS (Virtual Private Server) - це частина веб-сервера, виділена клієнту для користування з наданням прав доступу рівня root ( Unix ) Мул і Administrator ( Windows ). Якщо на звичайному (платний чи безплатний) веб-хостингу можливості користувача обмежені встановленими параметрами, то для користувача віртуального виділеного сервера єдиним обмеженням є тільки технічні можливості самого сервера. На VPS користувач може встановити обрану операційну систему, програмне забезпечення, може створити або редагувати власні версії системних бібліотек, має можливість створювати резервну копію зліпком всієї системи і ін.

Варто зауважити, що обслуговування VPS вимагає більш глибоких технічних знань, тому перед його покупкою варто навчитися користуватися можливостями і функціями, які він надає.

Далі ми наведемо п'ять переваг використання VPS, які допоможуть розібратися в тому, чи варто його купувати, чи можна обмежитися платним пакетів послуг на звичайному хостингу.

1. На VPS необмежена кількість одночасних підключень до бази даних. На звичайному хостингу максимальну кількість одночасних підключень становить, в залежності від хостингу, від 12 до 20 (zzz.com.ua). Забезпечити більшу кількість одночасних підключень до бази даних потрібно, наприклад, в тому випадку, якщо Ви хочете встановити онлайн-гру. Звичайних хостинг для цих цілей не підійде, але ньому можна створити форум цієї гри, блог або під.

2. На віртуальному хостингу ви не можете створити сокет. А на VPS це можливо. Сокет можна використовувати для відкриття соеденения на тривалий час і поновлення даних в реальному часі. Без цього не обійтися, якщо ви хочете переглядати якусь статистику в реальному часі, створити чат або ігровий сервер, який також вимагає обробки даних в реальному часі.

3. Також ви можете створити кластер з використанням декількох VPS. Для цього вам потрібен один сервер з балансувальник навантаження, який буде розподіляти навантаження на ваші сервера, і кілька серверів, на яких буде запущено обраної програми.

4. На VPS можна використовувати іншу мову програмування, наприклад, Ruby, Java, або Python. Можна також використовувати інший тип бази даних, наприклад, PostgreSQL, систему управління базами даних, наприклад, MongoDB. Можна також застосовувати альтернативні підходи, наприклад, NoSQL. Тобто, на VPS можна запускати набагато гнучкіші і складні додатки.

5. На VPS можна самостійно контролювати всі процеси. Можна, наприклад, налаштувати Firewall або модифікувати сервер таким чином, щоб поліпшити продуктивність вашого застосування.

Переваг використання VPS набагато більше, ніж ми привели в цьому тексті, а видимих ​​недоліків тільки два: ціна і необхідність вивчити функціональність перед тим, як приступити до роботи.

Детальну інформацію про VPS і ціни можна знайти тут .