Пакетне перейменування файлів

 1. Ця функція є частиною надбудови MulTEx
MulTEx

»1. Май 2011 Дмитро 21454 переглядів

Ця функція є частиною надбудови MulTEx

Виклик команди:
MulTEx -группа Спеціальні - Особливі можливості - Пакетне перейменування файлів

Дана команда допоможе швидко перейменувати відразу безліч зазначених файлів. Можна призначити перейменування з нумерацією або на підставі списку. Файли можуть бути будь-якого типу - Excel, Word, картинки, текстові і т.д.
Дана команда допоможе швидко перейменувати відразу безліч зазначених файлів

Переглядати файли:

 • тільки обрані - після натискання кнопки ОК з'явиться діалогове вікно, в якому необхідно вибрати файли для перейменування
 • все в папці - після натискання кнопки ОК з'явиться діалогове вікно вибору папки. Вибирається папка, файли в якій необхідно переглянути і перейменувати
   включаючи підпапки - доступно для пункту все в папці. Якщо встановлено, то файли будуть проглядатися не тільки в зазначеній папці, а й у всіх вкладених в неї папках до самої глибоко вкладеної. Якщо відключений, то файли будуть проглядатися виключно в зазначеній папці.

Метод перейменування:

 • Тільки нумерація - імена всіх вибраних файлів перейменовуються в порядкові номери - 1, 2, 3 і т.д.
 • Нумерація з префіксом - в полі вказується префікс (на прикладі це - новий_), який буде додано перед номером файлу. Після натискання ОК і вказівки файлів, вибраних файлів будуть дані імена з зазначеним префіксом і порядковим номером. У наведеному вище прикладі файли будуть перейменовані в: новий_1, новий_2, новий_3, новий_4 і т.д. Якщо префікс не вказано, то з'явиться попередження і поле можна залишити порожнім. Однак навіть якщо безпосередньо префікс не вказано, нижнє підкреслення все одно буде додано перед нумерацією (_1, _2, _3, _4).
 • Зіставлення - перейменовує файли по списку. У першому стовпці зазначеного діапазону записується поточне ім'я файлу, а в другому - нове, яке треба дати файлу після перейменування. Наприклад на малюнку нижче файл з ім'ям Картінка_1 буде перейменований в Квіти, файл Фото в Пейзаж, а Книга1 в Прайс.
  рис.2
  В осередках повинні бути записані тільки імена файлів, без розширення (.png, .xls, .docx і т.д.).
  Для створення списку файлів для перейменування можна скористатися командою Шлях до файлу (вибравши тільки імена файлів - без розширення типу файлу). Це допоможе уникнути помилок невірного написання імені файлу.
  Якщо файл із зазначеного діапазону буде відсутній серед вибраних файлів, то він не буде перейменований. Однак це не викличе помилки виконання

Перейменовані файли:

 • Залишити в вихідної папці - будуть перейменовані вихідні файли. Скасувати цю операцію не можна.
 • Перемістити в папку - все перейменовані файли будуть переміщені в вказану папку.
   переміщати копії файлів - доступно для пункту Перемістити в папку. Якщо встановлено, то перейменовані і переміщені будуть копії вихідних файлів. Вихідні файли при цьому залишаються без змін. Якщо відключений, то перейменовуються вихідні файли. Скасувати цю операцію не можна.

Додавати нумерацію до файлів з однаковим ім'ям - якщо в якості методу перейменування вибрано Зіставлення, то є ймовірність, що імена файлів будуть повторюватися, якщо при цьому так само обраний перегляд всіх файлів в папці і підпапках. Для файлів різного типу це не критично, а для файлів одного типу це неприпустимо. Наприклад, в одній папці можуть знаходиться два файли "Перший квартал.xls" і "Перший квартал.pdf", проте не може бути два файли "Первий.xls". Якщо встановлено пункт Додавати нумерацію до файлів з однаковим ім'ям, то буде створено два файли: "Перший квартал.xls" і "Перший квартал (1) .xls" (якщо однакових імен більше - нумерація продовжується). Якщо пункт Додавати нумерацію до файлів з однаковим ім'ям знятий, то файли з однаковими іменами НЕ перейменовуються і весь їх список можна буде переглянути в кінці обробки.

Після закінчення обробки буде виведено вікно повідомлення з інформацією про кількість перейменованих файлів. Якщо не всі файли були перейменовані, то після закінчення виконання так само буде показано повідомлення із зазначенням кількості файлів, які не вдалося перейменувати і буде запропоновано вивести списку не перейменованих файлів в нову книгу Excel (книга створюється автоматично). Буде створено список з ім'ям файлів і повним шляхом до папки з файлами, які не вдалося перейменувати.