Панель інструментів Google - Google WebMaster Tools. Реєстрація та можливості надаються Google WebMaster Tools - IT-блог про веб-технологіях, серверах, протоколах, базах даних, СУБД, SQL, комп'ютерних мережах, мовами програмування і створення сайтів.

  1. Реєстрація в сервісах Google. Додавання Вашого сайту в Google Webmaster Tools.
  2. Як довести право власності на сайт в панелі вебмайстрів Google WebMaster Tools
  3. 1. Рекомендований спосіб підтвердження прав на сайт в панелі інструментів Гугл вебмастер тулс
  4. 2. Другий спосіб підтвердження прав на сайт. Додавання метатега на головну сторінку сайту
  5. 3. Третій спосіб підтвердження прав на сайт. Підтверджуємо права на сайт за допомогою облікового запису...
  6. 4. Четвертий спосіб підтвердження прав на сайт. Підтверджуємо права на сайт шляхом додавання записи...
  7. Панель інструментів Google WebMaster Tools - як додати карту сайту Sitemap XML в Google Webmaster Tools.
  8. Панель інструментів Google WebMaster Tools - robots.txt або як видалити сторінку з індексу Google
  9. Панель інструментів Google WebMaster Tools - швидкі посилання, 301 redirect і вибір головного дзеркала сайту

Привіт, шановні відвідувачі мого скромного проекту для початківців web-розробників і web-майстрів ZametkiNaPolyah.ru . Це чергова стаття з рубрики Нотатки для вебмастера, і в цій статті я б хотів поговорити з Вами про процес реєстрації буквально у всіх сервісах пошукового гіганта Google. Але основною темою даної статті буде опис можливостей панелі для вебмайстрів від Google, а вже повірте інформацію, яку вона надає можна і навіть потрібно використовувати в повній мірі. Привіт, шановні відвідувачі мого скромного проекту для початківців web-розробників і web-майстрів   ZametkiNaPolyah Ну по-перше це аналіз пошукової видачі від Google саме для нашого ресурсу, по-друге в панелі інструментів від Google ми можемо вносити зміни в індексацію свого проекту, аж до того, що зможемо зробити невидимим свій ресурс для роботів Гугла. Google Webmaster Tools поряд з вебмайстрів Яндекса це два основні інструменти веб-майстра за все російсько говорить інтернету й як не крути користуватися вміти треба двома. І користуватися треба так, що б одне не заважало іншому. Дуже важливо відстежувати стан Вашого проекту для обох пошукових систем, стежити за індексацією Ваших ресурсів і вносити своєчасні зміни.

Реєстрація в сервісах Google. Додавання Вашого сайту в Google Webmaster Tools.

Зміст статті:

Як я вже говорив, реєстрація у всіх сервісах Google відбувається один раз тобто створюється один акаунт, за яким закріплені всі можливості цього інтернет-гіганта. Що ж давайте приступимо до реєстрації. Що б отримати доступ до Google WebMaster Tools нам необхідно всього-навсього створити акаунт на пошті Google.

Давайте цим прямо зараз і займемося, переходимо на головну сторінку Google.ru, і в верхньому меню бачимо пункт «Ще», натискаємо на «ще» і у нас випадає меню, внизу якого є пункт «Всі сервіси» ось він-то нам і потрібен. Ми бачимо величезний список з двох колонок, але нас в даний момент цікавить права колонка і третя посилання зверху в цій колонці, малюнок конверта і напис Gmail. Переходимо за цим посиланням і бачимо справа вгорі червону кнопку « створіть акаунт »Сміливо натискаємо і заповнюємо форму, що з'явилася. А тепер давайте подивимося, до чого ми зможемо дотягнуться зареєструвавши поштову скриньку у Гугла, ну по-перше найкращий в світі поштову скриньку, ну це моє скромне думку.

Список сервісів, які ми отримаємо після реєстрації поштової скриньки Google дуже величезний, якісь сервіси будуть для Вас менш корисні, якісь більш корисні, в цій публікації я не буду їх перераховувати так як тема даної статті це можливості панелі інструментів Google WebMaster Tools .

Увійти в свій аккаунт Ви зможете з головної сторінки Гугла, в правому верхньому куті є кнопочка з написом « Увійти ». Всього-то треба ввести логін і пароль, придумані Вами при реєстрації. Що б перейти в панель інструментів Google WebMaster Tools, на головній сторінці Гугла в рядок запиту так і напишіть «Google WebMaster Tools». Верхня посилання пошуковій видачі і буде панель інструментів веб-майстра від Гугл. Ну або допоможете на пряму потрапити в панель інструментів, просто клацнувши по цій засланні . Якщо Ви вже зареєстровані в сервісах Google, то Вам залишиться тільки ввести пароль в форму.

Після входу в панель інструментів, у Вас миттєво з'явиться можливість додати свій сайт в панель інструментів Google WebMaster Tools:

Після входу в панель інструментів, у Вас миттєво з'явиться можливість додати свій сайт в панель інструментів Google WebMaster Tools:

Тисніть на посилання, «Додайте сайт, що б почати роботу». Після того як Ви це зробите, з'являється форма, в яку треба буде ввести URL Вашого сайту:

Після того як Ви це зробите, з'являється форма, в яку треба буде ввести URL Вашого сайту:

Зверніть увагу, якщо Ваш основний сайт пишеться без www - то і URL свого сайту для реєстрації в Google WebMaster Tools вказуйте без www.

Після того як Ви додали свій сайт в панель інструментів Google, Вам запропонують підтвердити свої права на даний ресурс і запропонують кілька варіантів для підтвердження прав на сайт.

Як довести право власності на сайт в панелі вебмайстрів Google WebMaster Tools

І так, нам запропонували кілька варіантів підтвердження прав власності на свій сайт. Цих варіантів всього чотири. Один з них рекомендований пошуковою системою Google, але ми розглянемо всі способи, починаючи з рекомендованого.

1. Рекомендований спосіб підтвердження прав на сайт в панелі інструментів Гугл вебмастер тулс

Першим ми звичайно розглянемо рекомендований спосіб підтвердження прав на сайт. Він полягає в наступному: Нам пропонують скачати HTML-документ , Який нам треба буде розмістити в кореневій папці нашого сайту. Перед тим як розміщувати, якісь скрипти, документи та інші файли, я наприклад завжди дивлюся їх зміст, через безкоштовний редактор з синтаксичної підсвічуванням Notepad ++ , Ну а для завантаження файлів на свій сайт я використовую безкоштовно скачаний FTP клієнт FileZilla , Який до того ж легко і просто налаштувати.

Після того, як ми завантажили тестовим файлом на сервер, нам залишиться тільки перейти по посиланню і натиснути на кнопку підтвердити, природно це все треба робити в панелі Google WebMaster Tools. Так виглядає рекомендований спосіб підтвердження прав на сайт.

2. Другий спосіб підтвердження прав на сайт. Додавання метатега на головну сторінку сайту

Альтернативою першому і рекомендованого способу підтвердження прав на сайт в панелі вебмайстрів від Google, є додавання метатега на головну сторінку Вашого сайту. Для цього вам треба буде перейти по посиланню «Альтернативні способи» і поставити радіопреключатель в положення «Додайте метатег в код головної сторінки свого сайту», після чого Вам згенерує метатег, який треба буде розмістити на головній сторінки свого сайту всередині елемента HEAD, природно головну сторінку спочатку треба буде відкрити на редагування або завантажити собі на комп'ютер, наприклад за допомогою FTP менеджера FileZilla, а після відкрити на редагування, наприклад безкоштовним редактором Notepad ++ і назад відправити на свій сайт. Після чого треба буде натиснути «Підтвердити» в панелі інструментів Google WebMaster Tools. Наведу приклад, куди слід вставляти отриманий метатег.

<Html>

<Head>

<Meta name = "google-site-verification" content = "sluchaino-sgenerirovannay-posledovatelnost" />

<Title> Заголовок Вашого сайту </ title>

</ Head>

<Body>

контент сайту

</ Body>

</ Html>

Метатег краще вставляти по ближче до відкриває тегом <head>.

3. Третій спосіб підтвердження прав на сайт. Підтверджуємо права на сайт за допомогою облікового запису Google Analytics.

Що б підтвердити даними спосіб права на свій сайт, Вам необхідно буде зареєструвати свій аккаунт в статистичному сервісі Google - Google Analytics. Потім отримати код лічильника в сервісі Гугл Аналітікс і встановити код лічильника від Гугл до себе на сайт. Всередину елемента HEAD, але вже перед закриває тегом </ head>. Щоб скачати файл Ви завжди зможете скористатися клієнтом FileZilla, а відредагувати і вставити код лічильника можна за допомогою HTML і PHP редактора Notepad ++. Після чого Вам знову ж залишиться тільки підтвердити свої дії в панелі Google WebMaster Tools.

4. Четвертий спосіб підтвердження прав на сайт. Підтверджуємо права на сайт шляхом додавання записи DNS конфігурації домену.

Відразу скажу, що особисто я ні разу не підтверджував права на сайт шляхом додавання записи DNS, але згадати про це способі варто. Коли Ви поставите перемикач на цей спосіб, Ви зможете вибрати реєстратора доменного імені або провайдера надає Вам місце (хостинг). Після чого Вам буде надана TXT-запис, яку потрібно внести в конфігурацію DNS саме для Вашого сайту.

Цей спосіб підходить тільки для тих, хто має доступ до системи реєстратора доменів або провайдера хостингу, де можна додати новий запис DNS. При даному способі підтвердження прав на сайт є кілька нюансів, перше - зміна DNS конфігурації може зайняти деякий час і якщо роботу Гугла не вдається знайти TXT-запис відразу, він буде періодично повторювати спробу пошук поки конфігурації DNS не оновиться.

Після того як запис буде виявлена, Вам залишиться тільки підтвердити своє бажання, в панелі вебмайстрів Гугл. Зверніть увагу, що запис з DNS видаляти не треба навіть після підтвердження, в іншому випадку підтвердження прав на сайт Гугл скасує.

Після того як Ви підтвердили права на сайт Гуглу, тобто виконали один з чотирьох способів і натиснули «Підтвердити» в панелі інструментів Google WebMaster Tools і успішно пройшли підтвердження прав на сайт. Вас перекине на сторінку «Центр веб-майстрів ...» з повідомленням про успішне підтвердження:

» з повідомленням про успішне підтвердження:

Після чого тиснемо «Продовжити». Якщо ваш сайт потрапив в бан-лист Google або ви самі не хочете щоб він брав участь в пошуку Google (заборонили його індексування через файл robots.txt), то ви побачите напис, яка говорить про те, що ресурс не включений в індекс. Так само на головній сторінці панелі інструментів Google WebMaster Tools Вам буде доступна перша десятка найбільш популярних пошукових запитів в Google, які приводили до показу вашого сайту, відсортовані за частотою переходу з них на ваш ресурс.

Для того щоб подивитися більш докладну статистику по видачі пошукової системи Google для Вашого сайту, а так само подивитися скільки переходів було здійснено з пошукової видачі Google, натисніть «Додатково» під топ 10, популярних пошукових запитів Google для Вашого сайту.

Праворуч від популярних запитів Google Ви зможете побачити докладний звіт про помилки сканування пошукової системи Google, якщо у Ви недавно купили собі доменне ім'я та виклали сайт на хостинг - то швидше за все ніяких звітів Ви не побачите, але Google надає Вам довідку про кожному пункті, досить перейти за посиланням «Чому?» і Ви отримаєте довідку про те як уникнути помилок і довідку про ключові слова Google.

Так само Ви зможете подивитися детальні звіти про помилки сканування Google (наприклад, «Заблоковано файлом robots.txt»), а так же детальний звіт про ключові слова Вашого сайту. Природно пошукової системи Google. До речі можливість перегляду статистики помилок в панелі інструментів Google WebMaster Tools можна використовувати для пошуку битих посилань.

Внизу панелі інструментів Google Веб-майстер під заголовком «Файли Sitemap», можна побачити скільки і які саме карти сайту були віддані панелі інструментів Google. Трохи лівіше, йде заголовок «Посилання на ваш сайт», це є статистика тих сторінок в інтернеті, які знайшов Google і які посилаються на ваш сайт. Для перегляду повного списку посилань потрібно натиснути на посилання «Додатково», внизу списку.

Панель інструментів Google WebMaster Tools - як додати карту сайту Sitemap XML в Google Webmaster Tools.

Панель інструментів Google WebMaster Tools - як додати карту сайту Sitemap XML в Google Webmaster Tools

Почнемо ми мабуть знайомство з панеллю інструментів Google веб-майстер тулс з додавання карти сайту (Sitemap XML). Але для початку, подивіться на ліву частину вікна браузера, там Ви побачите все інструменту, які доступні в панелі Google WebMaster Tools.

Карту сайту в Гугл Ви зможете додати двома способами. З головній сторінці натиснути на посилання «Надіслати файл Sitemap» або з меню зліва зробити два кліка «Конфігурація сайту», а потім «Файл Sitemap» і у вікні, Ви зможете додати шлях до карти сайту Вашого форуму, блогу або інтернет-магазину, ну або що там у Вас.

Про те як створити карти сайту в форматі XML для сайтів під керуванням таких CMS як Joomla !, Drupal блогів на WordPress і форумів, а так само про те, як створити карту сайту для будь-якого Вашого за допомогою онлайн генераторів, я планую докладно розповісти надалі .

І так, для того щоб відправити Google XML файл, тобто карту сайту Вашого ресурсу (Sitemap), Вам треба буде натиснути на кнопку в правому верхньому куті «Додавання / перевірка файлу Sitemap»: І так, для того щоб відправити Google XML файл, тобто карту сайту Вашого ресурсу (Sitemap), Вам треба буде натиснути на кнопку в правому верхньому куті «Додавання / перевірка файлу Sitemap»:

а у вікні прописати шлях до вашого файлу карти сайту, а потім натиснути кнопку «Відправити файл Sitemap» в цьому вікні або перевірити файл Sitemap. Якщо Ваша карта оновлена ​​і Ви хочете упевнитися, що Google вже довантажити її.

Так само на сторінці Sitemap панелі інструментів Гугл Вебмастер Тулс так Ви зможете видалити зайві (старі або непотрібні) файл карти сайту, якщо такі є. У наведеній таблиці ви так само можете бачити скільки посилань на сторінки вашого сайту мається на завантаженому вами XML файлі Sitemap і скільки з них проіндексовано пошуковою системою Google.

Панель інструментів Google WebMaster Tools - robots.txt або як видалити сторінку з індексу Google

Ще одним важливим пунктом панелі вебмайстрів Google є Google WebMaster Tools «Доступ для сканера":

У цьому вікні перше, що вам необхідно зробити це перевірити на працездатність файл robots.txt, благо потрібна вкладка "Blocked 'URL's (robots.txt)» вже відкрита (так само чекайте публікацію, в якій я постараюся докладно описати, що це за файл robots.txt і для чого він потрібен, а так само як правильно скласти robots.txt)

Якщо Ви перегорнули вниз відкриту сторінку панелі для вебмайстрів Google, то в першому вікні побачите зміст Вашого файлу robots.txt (який Ви можете прям тут же підправити і подивитися, що вийде), а в другому вікні Ви зможете вказати URL-адреси і роботів User Agent для перевірки пошукової системи Google.

txt (який Ви можете прям тут же підправити і подивитися, що вийде), а в другому вікні Ви зможете вказати URL-адреси і роботів User Agent для перевірки пошукової системи Google

Трохи нижче Ви зможете вибрати робота-сканера Google, якого Ви хочете перевірити на видимість сторінок вашого сайту. Після того як Ви зробите потрібні налаштування натискайте на кнопку перевірити. Після чого Google WebMaster Tools видасть результат перевірки, зверніть увагу, що результати видаються окремо для кожного робота.

Якщо цей результат не збігається з тим, що Ви хотіли отримати, то доведеться продовжити правити файл robots.txt і перевіряти результат редагування на цій сторінці до тих пір, поки у вас все не запрацює так як Вам необхідно.

У другій вкладки панелі інструментів Google Веб-майстер "Create robots.txt» у Вас є можливість скористатися сервісом Google, для створення нового файлу robots.txt. Тут все просто, як двічі по два дорівнює чотири. Ось алгоритм дій по створенню robots.txt в панелі вебмайстрів Google WebMaster Tools:

txt в панелі вебмайстрів Google WebMaster Tools:

  1. Вибираємо тип доступу для сканерів Google, тут варіанти два, перший - повний доступ до всіх файлів для робота і другий - закрити всі файли для Google робота (на наступному етапі можна вказувати обмеження)
  2. Вказівка ​​додаткових обмежень, з лівого списку вибираємо потрібну дію (дозволити / заборонити) з правого списку вибираємо Google бота якому хочемо задати цю інструкцію. А в поле для введення пишемо шлях до файлу або папці, до якої ми хочемо дозволити або заборонити доступ для того чи іншого сканера Google. Після всіх цих процедур нам залишається натиснути кнопку «Додати» і нове правило буде внесено в код файлу robots.txt, який Ви можете спостерігати в вікні нижче.
  3. Після того як Ви задали всі правила і записали їх в файл robots.txt, Вам залишиться тільки завантажити його до себе на комп'ютер, а після завантажити на сервер хостинг-провайдера. Зверніть увагу, що файл robots.txt повинен зберігається в каталозі верхнього рівня (в кореневій папці сайту)

Після чого, в першій вкладці Ви зможете подивитися як бачить сайт Google, з новим файлом robots.txt

У третій вкладки Google Webmaster tools «Видалити URL-адреси» Ви зможете створити запит на видалення з індексу Google будь-якого окремого URL-адреси (це можете бути веб-сторінка, HTML-сторінки, картинка, динамічна сторінка і т.д.) , так само це може бути цілий каталог або весь сайт, ну якщо Ви хочете оновити кеш Google наприклад.

) , так само це може бути цілий каталог або весь сайт, ну якщо Ви хочете оновити кеш Google наприклад

Видалити сторінку з індексу Google - просто, як забрати льодяник у дитини, в панелі вебмайстрів Google WebMaster Tools натискайте на кнопку «Створити новий запит на видалення» вводите URL адресу, яку хочете видалити з індексу, але не забувайте про регістр букв, ця штука до нього чутлива.

Панель інструментів Google WebMaster Tools - швидкі посилання, 301 redirect і вибір головного дзеркала сайту

Наступним пунктом розділу «Зміни сайту» панелі інструментів Google WebMaster Tools є «Посилання сайту», зазвичай тут ви не нічого не побачите, і налаштувати відповідно в цьому меню нічого не можна. Вся справа в тому, що швидкі посилання сайт Google створює автоматично і то якщо вважатиме таку дію необхідним.

Якщо ж структура Вашого сайту не дозволить алгоритмам Google виявляти релевантні пошуковому запиту швидкі посилання сайту, вони не отображаются.В надалі, як пишуть інженери Google алгоритм створення швидких посилань сайту буде вдосконалюватися і можливо, що коли-небудь веб-майстра самі зможуть налаштовувати швидкі посилання сайту.

Але так само на сайті пошукової системи Google Ви зможете знайти, рекомендації, які вже сьогодні дозволяють підвищити якість посилань вашого сайту. Наприклад, текст внутрішніх посилань і їх опис в атрибуті alt повинен бути інформативним, коротким і унікальним.

А якщо Вам раптом здалося, що посилання сайту відображаються неправильно або вони зовсім не підходять, їх рейтинг можна знизити. Зниження рейтингу URL, що використовується як посилання сайту, означає, що даний URL не підходить для будь-якої сторінки вашого сайту. Google не може гарантувати, що після зниження рейтингу ці URL більше не будуть використовуватися в якості посилань сайту. Але зниження рейтингу, як стверджують інженери Google, є вагомим фактором, який буде враховуватися при генеруванні посилань сайту.

Наступний пунктом панелі вебмайстрів Google идет «Зміна адреси» Вашого сайту, ну тут все очевидно, если Ви змінілі доменне имя сайту-то в цьом пункті Ві зможете це вказаті пошуковій системе Google. Так само Ви зможете прочитати докладну інструкцію про перенесення вашого сайту на інший домен, в якій Вам порадять зробити 301 redirect з Вашого старого домену на новий. Але перед цим Вам необхідно буде зареєструвати новий домен в Google WebMaster Tools, а потім слідуйте за білим кроликом, ну тобто виконуйте рекомендації від Google.

Наступний інструмент Google WebMaster - «Налаштування». Тут у Вас є можливість задати точне географічне положення для Вашого сайту, якщо він орієнтований на відвідувачів з конкретного регіону. Під написом «Основний домен» ви можете вибрати основний домен з www або без www, який ви хотіли б використовувати для індексації сторінок свого сайту і його ж система Google показуватиме в результатах пошуку. Але більш правильним способом встановити основний домен, використовуючи redirect 301 на рівні хостингу.

Тоді налаштуваннях Google WebMaster Tools можна буде залишити значення за замовчуванням - «Не встановлювати основний домен». Якщо Ви все ж таки вирішите вибрати основний домен використовуючи Google WebMaster Tools, то для початку доведеться підтвердити права власності на дзеркало вашого сайту, про як.

Так само на сторінці «Налаштування» Ви можете задати швидкість сканування сайту, ну тобто не швидкість, а частоту сканування, Вашого сайту, але робити це Google не рекомендує, ну що ж, жираф великий - йому видніше.

І так в розділі «Зміни сайту» панелі вебмайстрів Google залишилося два пункти, «Управління користувачами» і «Параметри URL». У пункті управління користувачами, у Вас є можливість додати нового користувача, який матиме доступ до панелі інструментів Google.

А ось параметри URL, дуже навіть корисна штука. Але використовувати її треба по-перше з розумом, а по-друге якщо Ви в точності знаєте як ті чи інші параметри впливають на роботу вашого сайту. Вся справа в тому, що у Вас на сайті може з'явитися дублюються сторінки, які можуть істотно знизити частоту появи сторінок сайту в пошуковій видачі Google. Всі подробиці Ви зможете дізнатися з довідки на сторінці «Параметри URL» панелі інструментів Google WeMaster Tools.

«Показники" +1 "» тісно пов'язані з соціальною мережею «Кола Google» (не впевнений в назву) і можливо черговий +1 дозволить сторінці Вашого ресурсу піднятися в пошуковій видачі Google. Ну і далі Ви зможете подивитися результати різних сканувань Google, а так само зможете прив'язати кожну статтю до профілю в соціальній мережі Google.

Сподіваюся, що був хоч чимось корисний і до швидких зустрічей на сторінках блогу для початківців Вебразработчик і вебмайстрів ZametkiNaPolyah.ru

Можливо, вам буде цікаво:

  • Що таке SEO, визначення SEO. Чорне SEO. біле SEO
  • Нотатки про Drupal
  • Як створити сайт використовуючи Drupal. Установка Drupal на локальний сервер. Локалізація Drupal. Як русифікувати Drupal за допомогою .po файл. Переклад Друпала за допомогою архіву
  • Логічне форматування HTML-документів. Безпосереднє форматування HTML документів. HTML теги, частина 3
  • HTML атрибути, для чого використовуються HTML атрибути, які бувають HTML атрибути, синтаксис і призначення атрибутів в HTML
  • HTML теги, частина 1. Тег PRE авторське форматування, тег BR перенесення рядків. пробільні символи
  • Блокові і рядкові елементи. Теги HTML заголовків H1-H6
  • Структура HTML документа. Теги html, head, body і title
  • Що таке теги, які теги бувають і де їх шукати
  • Лічильники відвідувань
  • Google Analytics - реєстрація, установка и Отримання коду лічильника відвідуваності. Робота зі статистикою
  • Що таке RSS стрічка і потік. Програми для читання RSS стрічок - RSS reader. Іконки і кнопки RSS для сайту. Як влаштований формат RSS.
  • Нотатки про XML і XLST
  • Розмітка XML документа. XML атрибути. Корінь XML документа. Декларації в XML. Коментарі в XML. Синтаксис XML документа
  • Розширювана мова розмітки XML. Синтаксис XML. Структура XML документа. застосування XML
  • Конфлікти в XML. Простір імен в XML. Способи іменування простору імен в XML. Як використовувати HTML теги в XML документах
  • Нотатки з JavaScript
  • Алгоритмічна мова програмування JavaScript. Методи виведення даних в JavaScript alert (), confirm і document.write (). Вставка JavaScript в HTML сторінки
  • Все про реляційних базах даних і системі управління базами даних MySQL. MySQL сервер
  • Система управління базами даних. Реляційні бази даних. Де завантажити MySQL сервер, як налаштувати і встановити

Дополнительная информация

rss
Карта