Папка FOUND.000, файли CHK і як з них відновити дані

  1. Відновлення з файлів CHK

Н Аверно, найгірше, що може трапитися після некоректного завершення роботи Windows це пошкодження системних файлів, в результаті чого комп'ютер просто відмовиться завантажуватися. Але призвести до пошкодження файлів можуть не тільки на диску С, але і на диску D, особливо якщо комп'ютер раптово відключився в момент їх використання. У таких випадках після завантаження системи можна недорахуватися частини файлів, а в корені диска виявити папку FOUND.000 з незрозумілими файлами з розширенням CHK.

Правда, тут потрібно відразу внести поправку.

Папка, про яку було сказано вище, є одночасно прихованої і системної, так що не у всіх версіях Windows її можна буде побачити, навіть включивши в настройках папок і пошук відображення прихованих елементів. Зате вона прекрасно видно в файловому менеджері Total Commander.

Так що ж являє собою папка FOUND.000 яким чином це може бути пов'язано зі зникненням призначених для користувача файлів?

Своєю появою директорія FOUND.000 (замість 000 після точки можуть бути 001, 002 і т.д.) зобов'язана вбудованої утиліти CHKDS, призначеної для перевірки дисків і виправлення наявних на них логічних помилок. Коли в системі трапляється збій або комп'ютер раптово відключається, після або під час завантаження системи утиліта перевіряє диск, відновлюючи структуру файлової системи. Тільки от на відміну від сторонніх програм, вона не знає, що робити з даними, які перебували в пошкоджених секторах і просто «пакує» їх в CHK-файли, складаючи все це багатство в папку FOUND.000.

Недолік методу проявляється в тому, що в процесі роботи CHKDS стираються всі сліди перебування файлів в пошкоджених областях, що робить їх подальше відновлення неможливим за допомогою сторонніх програм на зразок Recuva або R.saver. Єдине, що тут можна спробувати зробити, це відновити дані з файлів CHK, що збереглися в папці FOUND.000. Тобто як ви зрозуміли, видаляти цей каталог навіть при випадковому його виявленні не варто, не виключено, що в ньому якраз будуть знаходитися важливі для вас дані.

Відновлення з файлів CHK

Для відновлення даних з файлів CHK слід використовувати спеціальний софт, найкраще утиліту unCHKfree. Так як папка FOUND.000 є системною і прихованої, утиліта її не бачить, тому CHK-файли з неї краще скопіювати в інше місце. Якщо папка не відображається в Провіднику, відкрийте вміст диска в Total Commander, попередньо встановивши в налаштуваннях вмісту полів галочки в пунктах «Показувати приховані файли» і «Показувати системні файли».

П рімечаніе: файли CHK не є ні зашифрованими, ні зміненими будь-яким іншим способом. Для їх відновлення зазвичай досить змінити розширення з .chk на відповідне типу файлу, але це можливо тільки в тому випадку, якщо ви точно знаєте тип загубилися і переміщених в папку FOUND.000 файлів.

Скопіювавши CHK-файли в готельну папку, запустіть утиліту від імені адміністратора, в верхньому полі вікна програми вкажіть шлях до каталогу з файлами CHK, трохи нижче виберіть спосіб відновлення (можна залишити все за умовчанням) і натисніть кнопку «Старт».

У відповідь ви отримаєте коротке повідомлення «Шеф, все готово)))».

Перейшовши в папку з файлами CHK, ви побачите, що всі вони отримали розширення, що відповідають типу.

Винятки становлять документи Microsoft Office - з якоїсь причини unCHKfree їх не розпізнає або розпізнає невдало, так що міняти їх розширення вам доведеться вручну. Крім того, в процесі переміщення файлів, утиліта перейменовує їх за шаблоном і відновлювати їх колишні імена доведеться так само вам.

Сайт розробника утиліти для відновлення даних з CHK-файлів: www.datalabs.ru/pages/unCHKfree

? яким чином це може бути пов'язано зі зникненням призначених для користувача файлів?