Парсинг web-сторінок

  1. Парсинг з використанням регулярних виразів
  2. Парсинг з використанням бібліотеки Python BeautifulSoup і їй подібних
  3. Парсинг з використанням движка Webkit на мові Javascript
  4. Порівняння інструментів парсинга
  5. Приклад скрипта PhantomJS
  6. Джерела і посилання

Парсинга (від англ. Parse - розбір) називають процес аналізу або розбору певного контенту на складові за допомогою роботів-парсеров (спеціальних програм або скриптів). Найвідоміші парсери в мережі - це пошукові роботи, які аналізують сторінки, зберігають дані аналізу у себе в базі і потім при пошуку видають релевантні і актуальні документи. Парсинг сайтів - послідовний синтаксичний аналіз інформації, розміщеної на інтернет-сторінках. Що вдає із себе текст інтернет-сторінок? Ієрархічної набір даних, структурований за допомогою людських і комп'ютерних мов. Людською мовою надана інформація, знання, заради яких, власне, люди і користуються Інтернетом. Комп'ютерні мови (html, JavaScript, css) визначають, як інформація виглядає на моніторі. Web-парсинг використовується для автоматизованого збору контенту або даних з будь-якого сайту або сервісу. Як правило, парсинг проводиться із застосуванням одного з скриптових, серверних мов програмування: PHP, Perl і інших. Результат парсинга найчастіше складається в базу даних, в файл, в зручному для читання або обробки форматі, найчастіше в XML. Часто парсинг плутають з граббінг. Це близькі поняття, але все ж мають різні значення. Граббер дозволяє скачувати інформацію з мережі (html-сторінки, rss-стрічки, xml-документи) в свою базу, а парсер дозволяє виявити з цієї купи корисну інформацію і обробити її, в залежності від поставлених завдань.

Парсинг з використанням регулярних виразів

Регулярний вираз (regular expression, regexp, регексп) - механізм, що дозволяє задати шаблон для рядка і здійснити пошук даних, відповідних цим шаблоном в заданому тексті. Крім того, додаткові функції по роботі з regexp'амі дозволяють отримати знайдені дані у вигляді масиву рядків, провести заміну в тексті за шаблоном, розбиття рядка за шаблоном і т. П. Однак головною їхньою функцією, на якій базуються всі інші, є саме функція пошуку в тексті даних, відповідних шаблоном, описаного в синтаксисі регулярних виразів.

Де використовуються регулярні вирази? Зараз регулярні вирази використовуються багатьма текстовими редакторами і утилітами для пошуку і зміни тексту на основі вибраних правил. Багато мови програмування вже підтримують регулярні вирази для роботи з рядками. Наприклад, Perl і Tcl мають вбудований в їх синтаксис механізм обробки регулярних виразів. Набір утиліт (включаючи редактор sed і фільтр grep), що поставляються в дистрибутивах Unix, одним з перших сприяв популяризації поняття регулярних виразів. Регулярні вирази можна використовувати при парсінгу сайтів, особливо, якщо потрібно витягти і проаналізувати конкретну інформацію статичної HTML сторінки. Такий сторінкою може служити будь-якої звіт, розмір якого перевищує 10 Мб.

Парсинг з використанням бібліотеки Python BeautifulSoup і їй подібних

Цей вид парсинга заснований на побудові повного дерева синтаксичного розбору (DOM) в оперативній пам'яті і зручної навігації по ньому за допомогою вбудованих в бібліотеку функцій. Так як на побудову повного дерева йде досить великий обсяг оперативної пам'яті і ресурсів комп'ютера, то в порівнянні з попереднім методом вимагає більше ресурсів, але дозволяє більш точно задати критерії пошуку необхідної інформації, а також надає зручний інтерфейс для програміста.

Парсинг з використанням движка Webkit на мові Javascript

Парсинг за допомогою движка Webkit також включає в себе і попередній вид парсинга, тобто побудови повного дерева DOM в оперативній пам'яті. Типовим представником даного виду парсинга є PhantomJS. Фактично, це повноцінний браузер в консолі, що дозволяє за допомогою вбудованої мови Javascript взаємодіяти з Web-сторінками, а також з її інтерактивними елементами, відстежувати дані, які на веб-сторінку за допомогою технології AJAX, а також контролювати виконання скриптів. Це знімає практично всі обмеження щодо отримання інформації з сайту для систем автоматизації.

Порівняння інструментів парсинга

Максимальні можливості для парсинга розкриває PhantomJS. Кожен інструмент має свої переваги і недоліки. Можна порекомендувати використовувати регулярні вирази для вилучення простий структурованої інформації, розміщеної на HTML сторінках, а також там, де важлива продуктивність і мінімальне споживання ресурсів комп'ютера. Найбільш зручним способом парсинга, де не потрібно інтерактивність в отриманні інформації з Web-сторінок, де не використовується Javascript і AJAX, є використання бібліотек типу BeautifulSoup для різних мов програмування. І там, де для отримання даних з web-сайту потрібна взаємодія з інтерактивними елементами web-сторінок, свої можливості розкриває PhantomJS.

Приклад скрипта PhantomJS

var page = require ( "webpage"). create (); page.onConsoleMessage = function (msg) {console.log (msg); }; page.open ( "proba.html", function () {page.evaluate (function () {var list = document.querySelectorAll ( 'span.field-content'); for (var i = 0; i) {chomp; if (m /.* field-content. * ] *> ([^

Джерела і посилання

    Швидке копіювання інформації з web-сторінки (Парсинг PHP) Парсинг XML за допомогою PHP скрипта Функції парсинга веб сторінок Проект та вихідні парсеру web-сторінок на PHP5 PHP-скрипт парсинга web-сторінки http://ponka.vnukov.ru - викладацький сайт

Чи знаєте Ви,

що таке "Великий Вибух"?
Згідно рупора релятивістської ідеології Вікіпедії "Великий вибух (англ. Big Bang) - це космологічна модель, що описує ранній розвиток Всесвіту, а саме - початок розширення Всесвіту, перед яким Всесвіт перебувала в сингулярному стані. Зазвичай зараз автоматично поєднують теорію Великого вибуху і модель гарячого Всесвіту , але ці концепції незалежні і історично існувало також уявлення про холодну початковій Всесвіту поблизу Великого вибуху. Саме поєднання теорії Великого вибуху з теорією гарячого Всесвіту, подк епляемое існуванням реліктового випромінювання ... "
У цій тиради кількість нонсенсов (нісенітниць) більше, ніж кількість пропозицій, інакше просто важко заплутати свідомість обивателя до такої міри, щоб він повірив у цю ахінею.
Насправді вибухнути будь-що може лише у вже наявному просторі.
Без цього ніякого вибуху в принципі бути не може, так як "вибух" - поняття, яке застосовується тільки всередині вже наявного простору. А раз так, то є, якщо простір всесвіту вже було до БВ, то БВ не може бути початком Всесвіту в принципі. Це по-перше.
По-друге, Всесвіт - це не звичайний кінцевий об'єкт з межами, це сама нескінченність в часі і просторі. У неї немає початку і кінця, а також просторових меж вже по її визначенню: вона є все (тому і називається Всесвіту).
По-третє, фраза "уявлення про холодну початковій Всесвіту поблизу Великого вибуху" теж є суцільний нонсенс.
Що могло бути "поблизу Великого вибуху", якщо самого Всесвіту там ще не було? Детальніше читайте в FAQ по ефірної фізиці . НОВИНИ ФОРУМУ що таке Великий Вибух
Лицарі теорії ефіру 20.07.2019 - 5:34: ЕКОНОМІКА І ФІНАНСИ - Economy and Finances -> КОЛЛАПС СВІТОВОЇ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ - Карім_Хайдаров.
20.07.2019 - 5:30: ЕКОЛОГІЯ - Ecology -> Біологічна безпека населення - Карім_Хайдаров.
20.07.2019 - 5:27: ВІЙНА, ПОЛІТИКА І НАУКА - War, Politics and Science -> ЗА НАМИ страви - Карім_Хайдаров.
16.07.2019 - 10:00: ВІЙНА, ПОЛІТИКА І НАУКА - War, Politics and Science -> Расчеловечивания ЛЮДИНИ. КОМУ ЦЕ ТРЕБА? - Карім_Хайдаров.
16.07.2019 - 9:58: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від О.Н. Четверикова - Карім_Хайдаров.
12.07.2019 - 17:46: ФІЗИКА ЕФІРУ - Aether Physics -> Поняття часу і ефір - Владімір_Афонін.
11.07.2019 - 7:14: ВІЙНА, ПОЛІТИКА І НАУКА - War, Politics and Science -> Проблема державного тероризму - Карім_Хайдаров.
11.07.2019 - 6:57: СОВІСТЬ - Conscience -> РОСІЙСЬКИЙ СВІТ - Карім_Хайдаров.
07.07.2019 - 9:52: НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ - New Technologies -> ПРОБЛЕМА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ - Карім_Хайдаров.
03.07.2019 - 5:38: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від В'ячеслава Осієвського - Карім_Хайдаров.
27.06.2019 - 10:01: Сейсмологи - Seismology -> Запаси води під Землею - Карім_Хайдаров.
27.06.2019 - 10:00: ЕКОЛОГІЯ - Ecology -> ПРОБЛЕМА прісної води - Карім_Хайдаров.

Що вдає із себе текст інтернет-сторінок?
Де використовуються регулярні вирази?
Що могло бути "поблизу Великого вибуху", якщо самого Всесвіту там ще не було?
КОМУ ЦЕ ТРЕБА?