Партнерська програма

Як власник контент-проекту я добре знаю, що будь-які партнерські програми мені абсолютно невигідні. Краще взагалі баннероместо ніяк не використовувати, ніж ставити туди якусь партнерську програму.

Чому невигідні? А тому що ти береш на себе ризики продавця, чию партнерську програму ти використовуєш. А продавець на себе взагалі ніяких ризиків не бере ні разу: він в будь-якому випадку отримує іміджеву рекламу (і за це нічого не платить), він отримує з тебе переходи (і за це нічого не платить), а тобі якісь копійки платить тільки в тому випадку, якщо робить реальний продаж. Та й то - хто його знає, як там в реальності це все вважається, багато хто навіть з реальними продажами обманюють.

Тому єдиний нормальний варіант для власника контент-проекту (я зараз говорю тільки про них, всякі дорвеи та інша шелупонь - абсолютно інша розмова) - це здача баннероместа за домовлену орендну плату або використання рекламних мереж, які платять за покази та кліки - Google Adsense, "Рекламна мережа Яндекса".

Пару днів назад з інтернет-магазину Gearbest попросили потестувати їх партнерську програму. Ну, поставив на добу в праву колонку нема на перший екран, не питання. Так, чисто для себе зайвий раз переконатися.

Переконався. Банер їх партнерської програми за добу був показаний близько 100 тисяч разів (заодно з'ясував, що приблизно третина переглядів сторінок робиться без показів банерів, тобто десь від чверті до третини читачів exler.ru люб'язно позбавляє мене майже єдиного заробітку - велике спасибі їм за це і низький уклін), моя система зафіксувала 83 переходу на сайт Gearbest.

Ну і ось їх статистика за минулу добу. Покази вони взагалі не фіксують, кліків вийшло рази в три менше, дохід вражає уяву. Банер нормальної рекламної системи на цьому місці за день приносить десь 1000-1300 рублів.

Ось такі вони, партнерські програми.

PS Зараз поставив на це місце банер "Яндекса" - цікаво порівняти з Google Adsense. Взагалі РСЯ здорово програє Adsense для контент-проектів, у яких є великий закордонний трафік (ось як у мене, наприклад - третина читачів не з Росії) - Adsense їм показує місцеву рекламу, яка може бути помітно дорожче російської, а РСЯ всім показує російську рекламу . Але порівняємо, цікаво.

Чому невигідні?