Перехід сайту на HTTPS протокол

 1. Основні види сертифікатів:
 2. Можливі проблеми при переході на HTTPS:

З січня 2017 року вкрай актуально постало питання переходу сайтів на HTTPS протокол. Це питання періодично обговорюють вебмастера починаючи з 2012 року, але, напевно, час захищених з'єднань таки прийшло. Google почав розсилати вебмастерам повідомлення через Search Console такого вигляду: З січня 2017 року вкрай актуально постало питання переходу сайтів на HTTPS протокол Також деякі користувачі мобільних пристроїв відзначають появу повідомлень безпеки при заході на певні сайти:

Отже, кому ж потрібен SSL сертифікат? В першу чергу це інтернет магазини і торгові майданчики з можливістю оплати через сайт пластиковою карткою.

Якщо ознайомиться з довідкою Google https://support.google.com/webmasters/answer/6073543?hl=ru , Можна зробити висновок що підвищення безпеки необхідно практично кожному сайту і на це є 3 причини:

 1. Шифрування інформації для передачі між сайтом і користувачем для уникнення перехоплення.
 2. Збереження інформації. Зміна і спотворення даних в разі перехоплення і підміни буде зафіксовано.
 3. Аутентифікація. SSL сертифікат гарантує що користувач потрапить на той сайт який запросив.

Основні види сертифікатів:

Esential SSL - найпростіший і недорогий сертифікат для підтвердження права володіння доменом для юридичних і фізичних осіб без перевірки реєстраційних даних. Видається на 1 домен.

Instant SSL - доступний і для фізичних і юридичних осіб. Перевіряється право володіння доменом, реєстраційні дані компанії або особистість фіз. особи. Видається на 1 домен.

Wildcard -звичайний сертифікат, але видається на домен і піддомени кореневого домена, наприклад: site.com, ru.site.com і т.д.

EV (Extended Validation) сертифікат. - сертифікат розширеної перевірки, доступний тільки юридичним особам. Перевіряється володіння доменом, компанія, нотаріально завірені переклади документів на англійську мову, вимагає підтвердження даних третьою стороною. Варто в 2-3 рази дорожче звичайного, реєстрація займає тривалий час.

У браузері виглядає так:

Застосування сертифікатів:

Instant і Essential SSL сертифікати позиціонуються виробниками для сайтів не пов'язаних з електронною торгівлею.

Extended Validation - для сайтів, пов'язаних з фінансами, банкінгом, системи платежів, інтернет-магазини та ін.

Але поки за нашими спостереженнями більшість ресурсів використовують сертифікати Instant і Essential рівня.

Можливі проблеми при переході на HTTPS:

Важливо, щоб абсолютно всі посилання на файли ресурси були через https, а саме JS скрипти, файли CSS, зображення і навіть шрифти. Якщо ваш сайт з протоколом https підвантажує файл через HTTP-підключення, браузери можуть видавати повідомлення про неповну захисту підключення. Деякі браузери можуть взагалі не завантажувати таке змішане вміст, що в свою чергу може привести до непрацездатності сайту.

Варто звернути увагу і на те, що при зміні адреси сайту (а Google це розцінює саме так) можуть просідати позиції сайту і органічний трафік.

Що потрібно зробити для найменш «болючою» зміни адреси сайту з http на https:

 1. Отримати сертифікат необхідного рівня;
 2. Встановити сертифікат на хостинг;
 3. Прописати необхідні редіректи для перенаправлення сторінок на нову адресу;
 4. Перевірити і змінити все абсолютні посилання з HTTP на HTTPS;
 5. Перевірити що б файл robots.txt відкривався за адресами з HTTP і HTTPS;
 6. Змінити в директиві Host і Sitemap файлу robots.txt адреси сайту з HTTPS;
 7. Згенерувати новий Sitemap.xml і перевірити що він містить тільки адреси з HTTPS;
 8. Додайте HTTPS-сайт в сервіс Google Search Console і підтвердіть права на нього;
 9. Якщо для HTTP версії сайту використовувався інструмент відхилення посилань «Disavow links», необхідно повторно довантажити файл для HTTPS версії;
 10. У сервісі «Яндекс.Вебмастер» відзначте використання протоколу HTTPS у вкладці «Індексування» розділ «Переїзд сайту» поставити галочку навпроти пункту «Додати HTTPS»;
 11. Якщо на сайті використовуються сторонні сервіси потрібно уточнити можливість роботи з ними через протокол HTTPS.

Автоматизація. Наші програмісти розробили невеликий скрипт, який ми використовуємо при переході, для пошуку / перевірки і зміни / виправлення абсолютних адрес (URL) в контенті сайту для проектів на SEOCMS:

Скрипт автоматично змінює URL посилань з "http" на "https" на всіх сторінках сайту. На момент підготовки цього матеріалу ми зробили перенесення на https протокол близько 10 сайтів, спостерігаємо за змінами в пошуковій видачі і трафіком.

Якщо вам необхідно зробити перехід на https протокол, ви можете звернутися за допомогою в SEOTM, попередньо заповнивши форму:

Замовити послугу переходу на HTTPS протокол

Com/webmasters/answer/6073543?

Дополнительная информация

rss
Карта