Переходимо на Windows Phone 7

  1. Чому Windows Phone?
  2. Про початок шляху
  3. Про головне
  4. Обживаємося
  5. Брати чи не брати?

Нова мобільна платформа Microsoft вийшла на ринок істотно пізніше своїх основних конкурентів - iOS і Android

Нова мобільна платформа Microsoft вийшла на ринок істотно пізніше своїх основних конкурентів - iOS і Android. Її створювали в дуже стислі терміни, що до моменту релізу не дозволило реалізувати кілька важливих функцій. Для неї написано відносно небагато додатків, та й більшість смартфонів схожі один на одного, як близнюки. І все ж є щось в мобільній «сімці», що змушує переходити на неї з апаратів на Android і навіть «айфонів». У причинах, що спонукають робити це, розбирався Сергій Вільянов.

На Windows Phone 7 я переходив двічі. Вперше - більше року тому, коли система була зовсім юною і не підтримувала не тільки кириличну клавіатуру, але і, соромно сказати, copy-paste. З першою проблемою вдалося впоратися зломом системи за допомогою хакерської програми Chevron і установки саморобної клавіатури, що замінює собою іспанську або німецьку товарку (на вибір). Друга вирішилася сама після виходу оновлення з кодовою назвою NoDo. І чим більше я возився зі смартфоном HTC Mozart, тоді ще офіційно в Росії не продавався, тим більше він мені подобався. Більше того, через пару тижнів я став користуватися ним в якості основного телефону, хоча в моїй колекції була пара топових апаратів на базі Android, не кажучи вже про iPhone.

Зараз, озираючись назад, я можу назвати кілька причин того, що сталося.

Чому Windows Phone?

По-перше, операційна система Microsoft вийшла дуже і дуже швидкою. Це в даний час смартфони на основі Android стали реагувати на дії користувача більш-менш оперативно, а ще рік тому їх повільність, м'яко кажучи, дратувала. HTC Mozart виконував мої команди моментально, немов всередині у нього стояв не достатньо старий гігагерцовий CPU, а як слід розігнаний «двух'ядернік». Причому чуйність обмежувалося меню: більшість додатків запускалися за лічені миті, включаючи камеру, поштовий клієнт і офісний пакет. Фактично Microsoft вдалося вирвати пальму першості у Apple, що зробила подібне чуйність своїм коником. Навіть в наші дні, коли вийшов iPhone 4s з потужним двоядерним процесором, він частенько програє в швидкості одноядерним «віндофонам». Але не по тестах, а на практиці.

По-друге, Windows Phone 7 виявилася одночасно і простий, і зручною системою, абсолютно не схожою на Windows Mobile, на якій я просидів року чотири. Всього два екрани: один - головний, з інтерфейсом Metro, що складається з разноразмерних «плиток», інший - просто список всіх доступних в системі додатків. Рік тому «плитки» були вже анімованими. Так, на «Контактах» постійно змінювалися фотографії знайомих, а на «плитці» Xbox визирав віртуальний персонаж, з яким можна було надати схожість з власною персоною. Радувала і «плитка», при натисканні на яку відкривалася фотогалерея, де постійно крутилися зроблені знімки. Причому окремі з них система періодично сама, без моєї участі, встановлювала в якості шпалер.

По-третє, незважаючи на невелику кількість додатків в місцевому магазині Marketplace (рік тому їх було близько 9000), мені швидко вдалося знайти практично все необхідне. Практично - тому що в той час для Windows Phone 7 ще не існувало клієнта ICQ, без якого мені, як інтернетчиків зі стажем, світ не милий. Все інше ж, від читалки до популярних іграшок, в наявності було

Правда, Microsoft, будучи корпорацією послідовної, тоді не дозволяла жителям Росії реєструватися в Marketplace, якщо вже не існувало повністю локалізованої версії самої платформи.

Довелося в якості домашнього вказати адресу головного офісу Microsoft в Редмонді, шт. Вашингтон. Цей нехитрий обман система проковтнула, що не капрізнічая, і навіть дозволила прив'язати до аккаунту російську кредитну картку. Забігаючи вперед, зауважу, що даний фокус вийшов мені боком пізніше, коли дозволили використовувати російські адреси і з'явилися додатки, призначені тільки для Росії. Я їх скачати не можу (по крайней мере, офіційно), а зміна регіону «постійної прописки» у Microsoft, на жаль, не передбачена.

З Mozart ми провели разом місяці півтора, а потім один за одним почали з'являтися двоядерні смартфони на базі Android, і в цілях глибшого ознайомлення з предметом я перейшов на один з них. «Віндофон» ж, що лежав вдома в коробці, включався тільки для оновлення прошивки.

Останні виходили досить регулярно, але все з нетерпінням чекали Windows Phone 7.5 Mango, де нарешті з'явилися «рідна» підтримка кириличної клавіатури і безліч інших поліпшень, зокрема практичне подобу багатозадачності (як в iOS 4). І тільки пізно восени 2011 р, коли в Росію прийшли смартфони Nokia Lumia 800 з грубуватим дизайном, що запам'ятовується і добротної камерою, я вирішив остаточно перейти на Windows Phone 7. І чимало в цьому досяг успіху. Тепер, провівши на цій платформі чотири з гаком місяці, ризикну дати кілька порад тим, хто йде вслід за мною.

Про початок шляху

Вибирати смартфон на базі WP7 одночасно і просто, і складно. Просто - тому що пропоновані моделі дуже схожі один на одного.

Дозвіл екрану, інтерфейс, обсяг оперативної пам'яті однакові у всіх апаратів, так що з пари метрів, буває, не відрізнити Samsung від HTC.

Складність полягає в тому, що відмінності таки є, просто їх важче висловити технічними характеристиками. Звичайно, у смартфонів і корпусу розрізняються як дизайном, так і використаними матеріалами, і екрани - але вже діагоналлю і типом матриці. Виробники змагаються і можливостями камер: зустрічаються як зовсім простенькі модулі, так і цілком пристойні, що знімають не гірше еталонного в даний час iPhone 4S. А ось частота процесора ніякої ролі не грає, і різниця в 300-400 МГц не відчувається ні на око, ні навіть в тестах.

Значить, при виборі апарату на базі WP7 варто керуватися виключно власними враженнями від кожної моделі та фінансовими можливостями. Всерйоз ж пригадати, здається, неможливо. Ну хіба що вам не сподобається платформа як така.

Будь ласка, враховуйте два важливих нюанси.

По-перше, як і у iPhone, клавіатуру смартфона не вдасться замінити, а стандартна версія не дуже підходить власникам великих пальців, якщо діагональ екрану менше 3,8 дюйма. Так, я регулярно промахувався, набираючи текст на 3,7-дюймової клавіатурі Nokia Lumia 800. Оптимальні результати у чоловіків виходять при 4 дюймах, а дівчата, наскільки знаю, прекрасно обходяться малогабаритними моделями.

По-друге, «віндофони» позбавлені слотів для карт пам'яті, і тому слід відразу брати модель з відповідним обсягом на борту. Якщо врахувати апетити самої системи, то 8 Гбайт буде категорично недостатньо, тому є сенс звернути увагу на версії з 16 Гбайт і вище.


Про головне

Особисто для мене першим кроком при переході на нову мобільну платформу завжди був перенесення бази контактів. У користувачів Android в даному випадку ніяких проблем не виникне. Всі їхні контакти перебувають на серверах Google, і досить підключити на смартфоні обліковий запис Outlook, ввівши свою поштову адресу на Gmail і пароль, як в ньому через кілька хвилин з'являться всі календарі, список завдань, листи і, звичайно ж, самі контакти. Тільки не забудьте про двох нюансах. По-перше, Windows Phone 7 не вміє налаштовувати акаунт з Google автоматично (треба думати, з шкідливості), і вам доведеться вручну ввести ім'я сервера m.google.com. По-друге, ви скоро побачите, що при відправці листів з ящика на Gmail все кириличні літери в заголовках будуть замінюватися знаками. У Microsoft це пояснюють некоректної реалізацій MS Exchange у Google і відмовляються вживати заходів (тут-то вже точно з шкідливості). Багато миряться з таким багом, але я б порадив просто відключити синхронізацію листів в Outlook і налаштувати пошту окремо - через пункт меню «Інший запис». З користувальницької точки зору різниці ніякої, а заголовки листів спотворюватися перестануть.

Користувачам iPhone доведеться трохи складніше. Теоретично в більшості «віндофонов» встановлена ​​утиліта, що дозволяє перенести контакти з Bluetooth, але, як ми знаємо, Apple дозволяє застосовувати дану технологію тільки для підключення гарнітури. Тому в iTunes доведеться налаштувати синхронізацію з Outlook (якщо ви не працюєте з офісним пакетом Microsoft, можна скачати 60-денну пробну версію з http://bit.ly/GVmDdB ), Потім експортувати контакти в файл формату CSV і його, в свою чергу, згодувати сервера Gmail. Якщо не хочете користуватися сервісами Google, перенесіть контакти на Hotmail, використовуючи утиліту Outlook Hotmail Connector ( http://bit.ly/GV5Omm ). Зауважу, що я планував би створити копію бази контактів в якомусь хмарі навіть в тому випадку, якщо б не збирався змінювати телефон. Мало що…


І, звичайно, контакти можна перенести на SIM-карті. Для тих, у кого трохи записів, що складаються з імені та телефону, це самий простий і швидкий варіант.


Обживаємося

Ще при першому запуску смартфон на WP7 запропонує вам створити обліковий запис Windows Live, або нову. Потім ви отримуєте доступ до місцевого аналогу AppStore і Google play, який нехитро називається Marketplace. Там зараз більше 75 000 додатків, причому більше половини з них можна завантажити безкоштовно. Для інших потрібно ввести дані кредитної картки. Додатки для WP7 поки коштують дорожче, ніж для iOS і Android. Наприклад, популярна гра Angry Birds для iPhone обійдеться приблизно в 30 руб., А її версія для платформи Microsoft - в 104 руб.

, А її версія для платформи Microsoft - в 104 руб

Напевно, якби я був невтомним геймером, мене б такі розцінки збентежили. Але на телефонах граю вкрай рідко, а «просто програми» в більшості випадків можна підібрати з числа безкоштовних. У мене вже давно є шаблон таблиці, що складається з 12 рядків, заповнивши які, можна зрозуміти, годиться та чи інша мобільна платформа для переїзду або краще почекати. Давайте подивимося, як йдуть справи у Windows Phone 7.

Давайте подивимося, як йдуть справи у Windows Phone 7

Підбір додатків зайняв у мене чимало часу, і ті, що наведені в таблиці, є кращими - зрозуміло, на мою скромну думку. Варто зауважити, що пошук в Marketplace реалізований досить ... дивно, тому краще відразу поставити альтернативну утиліту, що допомагає в непростій справі підбору потрібних програм. Особисто мені дуже подобається AppFlow, яка не тільки добре шукає програми, а й постійно аналізує Marketplace, підсовуючи користувачу новинки з найвищим рейтингом.

Сумують за картками Google можуть встановити додаток gMaps, і вони тут же до вас повернуться. Неодмінно зверніть увагу на «Мій баланс» - утиліту, що збирає інформацію про стан рахунків всіх ваших мобільних телефонів і демонструє її на живий «плитці». Та й взагалі після iOS і Android дуже цікаво покопатися в Marketplace, тому що добра половина додатків написана спеціально під WP7, і версій для платформ-конкурентів немає. Правда, не всі додатки отличаюся блискучим якістю, а й тієї «смітника», що спостерігається в Google play, тут немає.


Брати чи не брати?

Влітку 2010 року я перший раз випробував Android 2.1, і вже до осені перебрався на нього з iOS. Всім була хороша платформа Apple, але від Android тоді повіяло духом змін і свободи, тоді як iOS нагадувала монастир з фанатичним настоятелем. Як же радувала можливість нескінченно «допілівать» смартфон, змінюючи прошивки і підбираючи системні утиліти за смаком ...

Як же радувала можливість нескінченно «допілівать» смартфон, змінюючи прошивки і підбираючи системні утиліти за смаком

Але ось біда, «допілівать» мені набридло приблизно через рік, але зупинитися не виходило. Виходили нові версії Android, проте виробники смартфонів не поспішали оновлювати прошивки навіть у флагманських моделей, а про середнячків воліли взагалі забувати. На допомогу приходили численні умільці з форумів, але навіть те, що споруджували кращі з них, вимагало вдумливого тестування і знову ж «допилювання». До сих пір не можу забути, що збірки CyanogenMod, випущені з різницею в добу, втричі розрізнялися рівнем енергоспоживання.

І ось після такої вольниці з Adnroid потрапляєш у світ Windows Phone 7, а там - порядок! Ніякого достатку екранів - їх всього два, основний і допоміжний. Миттєвий відгук на дії користувача, причому як відразу після перезавантаження, так і після пари тижнів безперервної роботи.

Лаконічний, але досить зручний інтерфейс системних додатків. І така боязка ілюзія, що апарат живе твоїм життям, а не своєї. Звикнувши до всього цього, я через пару місяців включив свій смартфон на Android (двоядерний, з великим екраном і т.д.) і дуже здивувався - так як же мені могло подобатися жити в цьому бардаку?


Повірте, я не ідеалізую Windows Phone 7. Вона поки не зовсім зріла система, а такий собі підліток. Але у неї дуже багатий татко, вже не раз виводив у люди інших своїх нащадків, спочатку не блищали розумом і кмітливістю (згадаємо хоча б консоль Xbox, над якою спочатку не глумився тільки ледачий). Може, під впливом великих фінансових впливів, може, ще чомусь, але працювати на мобільній платформі Microsoft зараз дійсно цікаво. Не знаю, чи багато хто захочуть перебратися на неї з iOS - аж надто хороша стала платформа Apple, яку під впливом успіху Android грунтовно допрацювали і позбавили низки зовсім вже дивних обмежень. Але ось ідея перейти з останньої на WP7 мені здається цікавою. Якщо, звичайно, вам ще не набридло разом з Google працювати над створенням ідеальної мобільної платформи, щедро оплачуючи її експерименти зі своєї кишені. Серед пропонованих варіантів було чимало виробляють враження, але останні віяння по переходу на чотириядерні процесори, коли абсолютна більшість додатків не вміють використовувати більше одного ядра, на яке вони налягають все скопом ... Ні, вибачте.

Одночасно зі зміною платформи я вирішив перейти і на новий телефонний номер. Зараз ходжу з двома апаратами - на базі iOS і на основі Windows Phone 7. Не знаю, який з них в результаті переможе, але одне можна сказати напевно: Android в моїй кишені тепер оселиться хіба що для тестування. Причому ненадовго.

Чому Windows Phone?
Чому Windows Phone?
Брати чи не брати?

Дополнительная информация

rss
Карта