Перекластерізація що це | Що робити якщо трафік зменшився

  1. А може це просто сезонність?
  2. Або річна просадка?
  3. Грубі порушення регламенту ПС
  4. Порівнюємо дати накладення санкцій
  5. Сайт низької якості
  6. проблеми хостингу
  7. Акція на комплексний SEO тариф + настройка Директ і РСЯ

Привіт! Сьогодні вирішив написати про одну цікаву проблему - падіння відвідуваності з органічної видачі і що з цим робити. Нерідко буває, що якісний з технічної точки зору ресурс, який не використовує будь-які заборонені техніки стабільно втрачає відвідуваність, а сайт у якого безліч проблем зростає. Зустрічали таке? І часто причина падіння трафіку на якісному ресурсі зовсім не очевидна.

Причому перекластерізація запитів, покупка якісних посилань та інші типові маніпуляції тут не допомагають. Втрати трафіку невеликі, але загальна динаміка стабільно негативна. Підтримка Яндекс же відповідає, що з сайтом все добре, в панелі вебмастера Яндекс і Гугл немає ніяких аномалій і власник проекту ніяк не може з'ясувати, що ж сталося з його дітищем. Можливо, дана ситуація вам знайома ?!

До речі, як написати в служби підтримки Яндекс і Гугл я докладно розбирав в даній статті . Також, щоб підвищити відвідуваність необхідно пройти всі етапи пошукової оптимізації сайту , Які я описував раніше.

А буває і навпаки - в один день сайт може втратити практично всі переходи з однієї з пошукових систем!

Джерел проблем у сайту безліч, але більшість з них явно себе проявляють і їх легко детектувати, наприклад частина сторінок потрапила під Баден або на сайт наклали фільтр за посилання і так далі. У більшості випадків провали трафіку помітні неозброєним оком і далі залишається просто детально вивчити аналітику під різними зрізами. Сьогодні ми розглянемо різні випадки, коли сайт починає втрачати відвідуваність з пошуку.

А може це просто сезонність?

Отже, ми маємо наочну просідання пошукових переходів на проекті і треба насамперед однозначно переконатися в тому, що проблема дійсно є. Буває так, що відвідуваність і позиції просіли, але причиною цього послужили не проблеми в оптимізації, а банальна сезонність тематики або основних запитів за якими сайт в ТОП. Швидко перевірити сезонність вашій тематиці можна в Wordstat у вкладці - «історія запитів»:

Швидко перевірити сезонність вашій тематиці можна в Wordstat у вкладці - «історія запитів»:

Динаміка популярності запиту про мангали

Як видно на скріншоті - пошуковий запит «купити мангал» має яскраво виражену сезонність і спад трафіку в зимовий час обумовлений не проблемами сайту, а зменшенням загального обсягу трафіку, що генерується даною тематикою.

Або річна просадка?

Ще одна часта причина того що впав трафік криється в загальній просідання трафіку з пошукових систем в літній період. Сам по собі сезон сильно впливає на обсяг генеруються пошуком переходів! Варто розуміти, що влітку загальний рівень трафіку з пошукових систем падає практично в 2 рази, особливо помітно це стає у проектів без сезонності. Тобто те, що ваш сайт в літній період може втратити до половини переходів так само не є аномалією, докладніше побачити загальну динаміку пошукового трафіку в Рунеті можна на наступному скріншоті:

Тобто те, що ваш сайт в літній період може втратити до половини переходів так само не є аномалією, докладніше побачити загальну динаміку пошукового трафіку в Рунеті можна на наступному скріншоті:

У живу подивитися цей та інші цікаві графіки ви можете за посиланням .

Грубі порушення регламенту ПС

Отже, в минулому розділі ми визначилися з тим, що падіння трафіку не викликане сезонністю і наступним пунктом перевірки є перевірка сайту на грубі порушення регламенту пошукових систем.

Насамперед переходимо в Панель « Яндекс.Вебмайстер »І вивчаємо оповіщення:

Вебмайстер   »І вивчаємо оповіщення:

Якщо подібних повідомлень в панелі вебмастера не виявлено йдемо далі. заходимо в панель вебмайстрів Гугл і вибираємо вкладку - «санкції, прийняті вручну»:

Наступним етапом перевірки на грубі порушення варто написати в підтримку Яндекс, де детально розповісти про провал відвідуваності і запитати - «Добрий день, шановні Платона. Підкажіть, чи немає на моєму сайті понижуючих фільтрів, тому що Метрика показує явний тренд спаду відвідуваності, а запити ... погіршили свої позиції в serp ». Щоб написати на підтримку Яндекс необхідно натиснути на відповідну кнопку в самому низу інтерфейсу «Яндекс.Вебмайстер»:

У більшості випадків підтримка напише вам про проблеми, якщо вони є, за одним винятком - фільтр Яндекс NoName, хоча я давно його вже не зустрічав.

Суть даного фільтра переоптімізацію елементів ресурсу, наприклад меню, картинок, коду. Коли в теги ALT і TITLE картинок додають ключові слова, коли навіть у посилань прописують тег title з ключовим словом (привіт перелинковке часів Снежинска), коли в меню намагаються використовувати якомога більше ключів, коли ключі використовують навіть в тих картинках, які формують дизайн. В такому випадку на сайт накладається фільтр noname, відмінною рисою якого є повне мовчання підтримки Яндекс, тобто вони не визнають наявність фільтра і кажуть розвивати ресурс далі, хоча песимізація очевидна. Для виходу з під фільтра доводиться пересобрать весь сайт заново.

Якщо поради вище не допомогли знайти причину спаду відвідуваності - починаємо копати глибше.

Порівнюємо дати накладення санкцій

Ще один цікавий метод виявлення і фіксації понижуючих фільтрів -0 чітко визначити дату початку падіння і зіставити з датами виходу основних фільтрів пошукових систем. Для використання даної методики переходимо в метрику, у вкладку Звіти -> Стандартні звіти -> Джерела -> Пошукові системи. Вибираємо в Метриці дати початку і кінця аналізованого періоду. Залежно від розміру зрізу, деталізацію ставимо по тижнях або місяцях

Залежно від розміру зрізу, деталізацію ставимо по тижнях або місяцях

Визначивши дату накладення фільтра варто зіставити її з відомими датами релізів пошукових алгоритмів і ситуація може прояснитися!

Сайт низької якості

Грубе порушення регламенту пошукових роботів приводить до різких і явним провалів трафіку, які легко помітити, але буває, що сайт ніколи і не набирав трафіку, тому що з самого початку перебував під знижувальними фільтрами за низьку якість. Сайт низької якості визначити досить легко, він має багато битих і зовнішніх посилань ( перевіряємо через безкоштовну програму Xenu ) І великі проблеми з індексацією. Про індексацію детальніше писав тут . Нерідко такий сайт має погану внутрішню перелинковку, яка концентрує всю вагу на сміттєвих сторінках.

Якщо ви виявили різницю в індексації між Яндекс і Гугл в кілька разів та ще й багато зовнішніх посилань, які ви самі, ймовірно навіть і не ставили (сайт міг бути зламаний вірусом, який наплодив тисячі сторінок) - порядок подальших дій стає очевидним. Необхідно вичистити все сміття і привести індексацію в порядок. Раніше писав про роботу над одним з таких сайтів .

Щоб уникнути злому сайту і розміщення спамних посилань - регулярно оновлюйте движок (CMS) свого сайту.

проблеми хостингу

Відразу кілька причин падіння трафіку можна пов'язати з хостингом. Найбільш явними з них є періодична недоступність і низька швидкість завантаження. Причому та швидкість, яку ви бачите у себе на комп'ютері абсолютно нічого не показує. І це не абстрактна фраза - навіть якщо ваш проект відкривається у вас дуже швидко / дуже повільно це не є абсолютно ніяким показником швидкості і це важливо! Нерідко мені доводилося зустрічати людей, які свято вірили в те, що якщо сайт у них швидко відкривається, значить і пошуковики так само вважають, аж ніяк. Швидкість, як її бачать роботи, складається з безлічі параметрів, серед яких і пінг до цільової аудиторії сайту. Найбільш адекватно оцінити швидкість допоможе тест Google PageSpeed :

З цього тесту ваш сайт як мінімум повинен потрапляти до помаранчевої зони!

Крім класичної швидкості роботи і тесту Гугл є дуже важливий параметр - швидкість відкриття ресурсу у користувачів з цільового регіону, наприклад, якщо вашому сайту присвоєно регіон Москва - не має особливого значення те, як швидко він працює в Санкт-Петербурзі і вже зовсім не важливо з якою швидкістю він відкривається у вас, важлива саме швидкість в цільовому регіоні. Нерідко сервер на якому розташований сайт, знаходиться за кордоном, що викликає великі затримки при обміні даними між сервером і користувачем. І саме цей фактор може служити причиною дуже цікавою і поширеною проблеми - довготривале, повільне, але планомірне зменшення трафіку з пошукових систем.

В даний час я готую дуже докладний посібник з підготовки найбільш ефективної SEO статті і планую завершити його протягом декількох тижнів, так що підписуйтесь на авторські матеріали блогу .

Акція на комплексний SEO тариф + настройка Директ і РСЯ

Акція на комплексний SEO тариф + настройка Директ і РСЯ

Бонусом до цієї статті запускаю акцію, в рамках якої візьму один сайт на комплексний тариф по налаштуванню контекстної реклами і SEO, так що вже зараз можете залишати заявки. В тариф увійде:

  1. збір семантики
  2. кластеризація запитів
  3. семантичне проектування (побудова структури сайту на основі кластерів семантики). Детальніше в керівництві
  4. підготовка сео текстів
  5. настройка реклами Директ
  6. настройка РСЯ
  7. та інше

Результат минулого проекту на аналогічному тарифі:

Результат минулого проекту на аналогічному тарифі:

У все це з оптової знижкою, так що >>> залишайте заявки <<< (не забудьте вказати, що це заявка по акції). Візьму тільки 1 сайт, так що не варто тягнути У все це з оптової знижкою, так що >>>   залишайте заявки   <<< (не забудьте вказати, що це заявка по акції)

А може це просто сезонність?
Або річна просадка?
Зустрічали таке?
Можливо, дана ситуація вам знайома ?
А може це просто сезонність?
Або річна просадка?

Дополнительная информация

rss
Карта