Пересувні камери ГИБДД

  1. «Приватні» камери
  2. «Баба-Яга проти!»
  3. Активний антирадар - що це таке і як працює?
  4. Закон - теж проти

Що стала популярною останнім часом робота охоронцем мобільного радара може незабаром опинитися невигідною і навіть збитковою. Автолюбителі помилковими порушеннями і штрафами намагаються змусити «радарних сторожів» кинути цю сумнівну діяльність. Як - читайте нижче.

«Приватні» камери

Г ода два-три тому водії по всій Росії зіткнулися з дивною «новаторством». Тут і там на дорогах, в основному на заміських трасах, стали з'являтися мобільні камери-«триноги», які з ранку до вечора стерегли НЕ даішники, а «цивільні, які сидять поруч у автомобілях зі звичайними цивільними госномерамі місцевого регіону. Водії довго перебували в подиві: невже з'явився новий вид заробітку, при якому будь-який бажаючий може купити або орендувати камеру, встати на узбіччі і почати «качати» гроші на свій рахунок, фіксуючи порушників швидкісного режиму ?!

З одного боку, порушив - так порушив, і формально немає різниці, хто це зафіксував, і куди пішли твої гроші ... Будь чесним перед самим собою: порушуєш - усвідомлювати ризик порушення і не скули. Але з іншого боку, в нашій країні споконвіку культивувалася нетерпимість до «співробітничають з адміністрацією», і вбито це в голови на підсвідомому рівні. Від держави люди ще якось готові терпіти покарання, а ось від своїх же співгромадян - немає.

Від держави люди ще якось готові терпіти покарання, а ось від своїх же співгромадян - немає

Власне, ця історія давно секретом бути перестала. Як з'ясувалося, ніяких «приватних камер» все ж немає, і будь-хто приватник купити або орендувати радар не може. У даішників банально не вистачає людей на громаддя планів по штрафам та по проведеним заходам для зниження аварійності, ось і почали вони залучати до цих планів комерційні структури на договірній основі. Така практика існувала завжди. Якщо у відділі ГИБДД потрібно поміняти, наприклад, освітлення або сантехніку - це, зрозуміло, робили не самі співробітники, а робочі сторонньої фірми, яка вибиралася по тендеру і з висновком офіційного договору. Ось і історія з розстановкою і охороною камер нічим не відрізняється від заміни лампочок або унітазів - на аутсорс для держслужби, якої є ГИБДД, це виконують комерційні компанії. А вони, в свою чергу, наймають в якості низової ланки громадянську публіку - вартувати дорогі мобільні комплекси відеофіксації, які багатьом водіям дуже хочеться розбити або спалити.

«Баба-Яга проти!»

Гаджети

Активний антирадар - що це таке і як працює?

У будь-якому тематично-технічному ком'юніті є свої «фірмові» заморочки. Любителі зброї заклюють неофіта, необережно називає спусковий гачок курком, а знавці радар-детекторів завжди троля тих, хто по-старому ...

23.03.2017

Будь-яка дія в нашій країні, так чи інакше спрямоване на закручування гайок відносно населення, породжує бурхливий хайп і саботаж, хвиля якого легко піднімається за допомогою соцмереж. Вийшло так і з «приватними камерами» ... Через соцмережі «Колеса» зв'язалися з невеликим автомобільним ком'юніті, члени якого винайшли спосіб своєрідної боротьби з «приватниками» і практикують його в околицях свого підмосковного містечка.

- Якось ми з друзями обговорювали історію з поширенням камер-треног, що охороняються приватниками, і дообсуждалісь до того, що розробили концепцію боротьби - розповів нам хтось Дмитро, який побажав, що не дивно, залишитися невідомим.

- Справа в тому, що біля цих камер- «треног» сидять день у день одні і ті ж люди, в одних і тих же машинах - це їх власні автомобілі. Номери їх відомі, вони надокучили. Ми знайшли в інтернеті шрифти для Фотошопа, які відповідають шрифту на автомобільних номерах, і надрукували номера громадянина, який «працює на камері» відразу на виїзді з нашого міста. Буквально на звичайному принтері, на аркушах А4, шматки яких потім вирізали і склеїли скотчем - всіх справ було на 15 хвилин. Після чого кинули клич по знайомим в соцмережах - чи є у кого-то з місцевих така ж по моделі і кольору машина? Потрібний нам Шевроле Лачетті пісочного кольору знайшовся швидко. Ми на ньому виїхали на заміську дорогу місцевого значення, переконалися у відсутності даішників, а потім наклеїли ці паперові номера і «просвистіли» повз камери-«триноги» під 140 км / ч кілька разів туди й назад. В результаті сторож радара отримав десяток штрафів за 5 000 рублів, які у нього немає шансів опротестувати! Номер машини - його, модель - його, колір - його. У нас, звичайно, немає зворотного зв'язку за результатами цієї «війни з системою», але через деякий час машина цього діяча зникла. Припускаємо, що отримавши купу штрафів, на яких він був сфотографований своїм же радаром на точці, де чергував, людина зрозуміла, що сталося це неспроста і не випадково, і, думаємо, кинув таку «роботу» ... Правда, тепер там стоїть інша тачка, Форд Фокус старий. Але це не проблема, ми вже знайшли такий же Фокус і вже надрукували номера! Головне, що нас-то - мільйони, а тих, хто таким чином працює, охороняючи камери - ну, в кращому випадку, сотні ...

Закон - теж проти

Є думка, що масштаб подібної «народної боротьби» буде тільки поширюватися, благо технічно вона нескладна, а «небайдужих громадян» у нас хоч греблю гати. Однак, незважаючи на те, що все це проробляється на локальних заміських шосе, «воїни доріг» все ж ризикують, бо до їх діяльності підходить як мінімум Стаття 12.2 КоАП РФ «Керування транспортним засобом з порушенням правил установки на ньому державних реєстраційних знаків»:

  1. Керування транспортним засобом з нечитабельним, нестандартними або встановленими з порушенням вимог державного стандарту державними реєстраційними знаками тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі п'ятисот рублів.
  2. Керування транспортним засобом без державних реєстраційних знаків, а також керування транспортним засобом без встановлених на передбачених для цього місцях державних реєстраційних знаків, або керування транспортним засобом з державними реєстраційними знаками, видозміненими або обладнаними із застосуванням пристроїв або матеріалів, що перешкоджають ідентифікації державних реєстраційних знаків або дозволяють їх видозмінити або приховати, тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до трьох місяців.
  3. Установка на транспортному засобі свідомо підроблених державних реєстраційних знаків тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  4. Керування транспортним засобом зі свідомо підробленими державними реєстраційними знаками тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Може, потрібно просто їздити за правилами? Тоді і "воювати" ні з ким не захочеться ...

Опитування

А ви боретеся з камерами ГИБДД?

Після чого кинули клич по знайомим в соцмережах - чи є у кого-то з місцевих така ж по моделі і кольору машина?
Може, потрібно просто їздити за правилами?