Перевіряємо статус відновлення системи в Windows 10

Якщо Ви вже встигли оновитися до Windows 10 або придбали пристрій з новою ОС, Ви можете здивуватися, що одна з функцій відновлення системи може бути неактивна

Відновлення системи є корисною функцією, яка створює знімки певних файлів і службової інформації перед виконанням критичних операцій, таких як оновлення або установка ПО.

Служба дозволяє користувачам відкотити систему до попереднього стану в разі нестабільної роботи та інших виявлених проблем.

Якщо відновлення системи відключено за замовчуванням на деяких машинах, резервні копії не будуть створюватися, і користувач не зможе відновити стабільний стан системи в разі потреби.

Якщо Ви використовуєте Windows 10 , Перевірте настройки служби відновлення системи, щоб перевірити активна вона чи ні.

Якщо Ви використовуєте  Windows 10  , Перевірте настройки служби відновлення системи, щоб перевірити активна вона чи ні

 1. Використовуйте клавіатурне поєднання Windows + Pause для швидкого відкриття аплету системної панелі управління;
 2. Натисніть посилання "Додаткові параметри системи" в лівому навігаційному меню;
 3. Перейдіть на вкладку "Захист системи";
 4. Потім Ви відведе список всіх дисків, підключених до системи і їх статус захисту. Статус "Включено" означає, що відновлення системи включено на цьому диску;
 5. Якщо служба відключена, виберіть диск і натисніть кнопку "Налаштувати";
 6. Перейдіть на опцію "Включити захист системи" і виберіть максимальний обсяг простору, яке може бути використане службою відновлення системи. Звичайно оптимальний варіант лежить в межах від 5 до 10 гігабайт;
 7. Натисніть кнопку "Застосувати", а потім "ОК" для завершення налаштування;
 8. Повторіть маніпуляції для інших дисків в разі потреби.

Звичайно оптимальний варіант лежить в межах від 5 до 10 гігабайт;  Натисніть кнопку Застосувати, а потім ОК для завершення налаштування;  Повторіть маніпуляції для інших дисків в разі потреби

Вкладка "Захист системи" дозволяє вручну створювати точку відновлення системи, а потім відновлювати стан системи до цієї точки.

Це дуже корисна можливість, адже іноді є необхідність самостійно відновити системну конфігурацію.

Проте, служба відновлення системи реєструє далеко не всі події. Зазвичай компонент обмежується фіксацією оновлень і установок нових програм, але може не працювати з іншими виконуваними змінами, наприклад, з боку шкідливих програм або при пошкодженні даних.

Компонент відновлення системи не може замінити повнофункціональну систему резервного копіювання даних користувача. У пошуку такого рішення перейдіть в розділ Резервне копіювання .

Питання користувачам Windows 10:

А у вас включено відновлення системи на дисках?

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?