PhotoRec RU

 1. Операційні системи
 2. файлові системи
 3. носії
 4. Відомі формати файлів
 5. Як працює PhotoRec
 6. інші теми

PhotoRec, Digital Picture and File Recovery


PhotoRec - програма для відновлення втрачених (віддалених) файлів (відеофайлів, документів і архівів з жорстких дисків, компакт-дисків та інших носіїв), а також для відновлення зображень (тому називається Photo Recovery) з пам'яті цифрових фотокамер. PhotoRec ігнорує файлові системи і "йде по сліду даних", тому він буде працювати, навіть якщо файлова система носія була серйозно пошкоджена або відформатована.

PhotoRec вільний - це багатоплатформенна програма з відкритим вихідним кодом, яка розповсюджується по GNU General Public License (GPLV v2 +). PhotoRec є супутником програми TestDisk , Програми для відновлення втрачених (віддалених) розділів різних файлових систем і відновлення їх завантажувального здатності. завантажити можна тут .

Для більшої безпеки, при роботі з носіями з яких ви відновлюєте втрачені дані PhotoRec використовує доступ тільки для читання.

Важливо: як тільки зображення або потрібний файл випадково видалений, або ви виявили втрату, припиніть записувати файли на цей носій (жорсткий диск, флешку, дискету); тому що ви можете записати нові файли на місце видалених і відновлювати буде нічого. Ну і відповідно, при використанні PhotoRec, не можна вибирати для запису відновлених файлів той же розділ, з якого проводиться відновлення.

Операційні системи

PhotoRec працює під:

 • DOS / Win9x
 • Windows NT 4/2000 / XP / 2003 / Vista / 2008/7
 • Linux
 • FreeBSD, NetBSD, OpenBSD
 • Sun Solaris
 • Mac OS X

і може бути скомпілен майже у всіх системах Unix.

Завантажити TestDisk & PhotoRec

файлові системи

Photorec ігнорує файлову систему, таким чином, вона працює, навіть якщо файлова система сильно пошкоджена.
Він може відновити втрачені файли з:

 • FAT,
 • NTFS,
 • EXT2 / EXT3 filesystem
 • HFS +

ReiserFS includes some special optimizations centered around tails, a name for files and end portions of files that are smaller than a filesystem block. In order to increase performance, ReiserFS is able to store files inside the b * tree leaf nodes themselves, rather than storing the data somewhere else on the disk and pointing to it. Unfortunately, PhotoRec is not able to deal with this - that's why it does not work well with ReiserFS.

носії

PhotoRec працює з жорсткими дисками, компакт-дисками, картами пам'яті (Compact Flash, Memory Stick, SecureDigital / SD, SmartMedia, Microdrive, MMC, etc.), USB-флешками, DD-raw образами, EnCase E01 образами, і так далі.
PhotoRec був вдало протестований на плеєрах, типу iPod і цифрових камерах .

Відомі формати файлів

PhotoRec шукає відомі заголовки файлів. Якщо немає фрагментації, яка часто буває, він може відновити весь файл. Photorec розпізнає численні формати файлів, включаючи ZIP, Office, PDF, HTML, JPEG і різні інші формати графічних файлів. Повний список форматів файлів, які підтримуються PhotoRec містить більше 390 розширень файлів (близько 225 file families).

Як працює PhotoRec

FAT, NTFS, ext2 / ext3 / ext4 - файлові системи зберігання файлів в блоках даних (під Windows називаються "кластерами"). Кількість кластерів і їх розмір залишається постійним числом після ініціалізації під час форматування файлової системи. В цілому, більшість операційних систем, намагаються зберегти дані безперервно, щоб мінімізувати фрагментації даних. Час пошуку даних механічними приводами має нульове значення, тому важливо тримати фрагментацію на мінімальному рівні.

Коли видаляється файл, мета-інформація про цей файл (назва файлу, дата / час, розмір, положення першого кластера (блоку даних), і так далі) втрачається. А наприклад, в файлової системі ext3 / ext4, імена віддалених файлів як і раніше присутні, але видаляється положення першого блоку даних. Це означає, що дані, як і раніше присутня в файлової системі, але тільки до певного часу, поки всі їх не замінять нові файли з новими даними.

Щоб відновити ці втрачені файли, PhotoRec спочатку намагається знайти розмір блоку даних (кластера). Якщо файлова система не пошкоджена, це значення може бути прочитано з суперблоку (ext2 / ext3 / ext4) або з завантажувального запису (FAT, NTFS). Інакше, PhotoRec читає носій, сектор за сектором, шукає перші десять файлів, з яких розраховує розмір блоку / кластера по їх розташуванню. Після того як розмір блоку відомий, PhotoRec читає носій блок за блоком (або кластер за кластером). Сигнатура кожного блоку перевіряється в базі даних, яка поставляється разом з програмою. У неї занесені всі типи файлів, які можна відновити з тих пір як вийшла перша версія PhotoRec.

Наприклад, PhotoRec ідентифікує файл JPEG, коли блок починається з:

 • 0xff, 0xd8,0xff, 0xe0
 • 0xff, 0xd8,0xff, 0xe1
 • or 0xff, 0xd8,0xff, 0xfe

після чого PhotoRec починає відновлювати файл. Припиняє відновлення, коли перевіряє цілісність файлу, якщо це можливо, зберігає файл (який визначається на знайдене сигнатуре).

Якщо дані не фрагментовані, відновлений файл повинен бути ідентичного розміру або більше, ніж вихідний файл. У деяких випадках, PhotoRec може дізнатися оригінальний розмір файлу з заголовка, так що відновлений файл усікається до необхідного розміру. Однак, якщо відновлений файл закінчується раніше, ніж вказує його заголовок, він відкидається. Деякі файли, такі як * .MP3, є потоком даних. В цьому випадку, PhotoRec аналізує отримані дані, а потім зупиняє відновлення, коли потік завершується.

Коли файл відновлений, PhotoRec перевіряє попередні блоки даних, дивиться там файлові сигнатури, якщо знаходить, то вважає що файл не був успішно відновлений (наприклад, файл був занадто малий), і намагається відновити знову. Таким чином, можуть бути успішно відновлені деякі фрагментовані файли.

інші теми

Проблеми?

Не соромтеся відвідати форум Якщо у вас є:

 • труднощі при використанні PhotoRec;
 • ідеї щодо його поліпшення.

Примітка перекладача: ось тільки попередньо вивчіть хоча б англійську мову ... ну, або німецький-французький.

Якщо є формат файлу, який ви хотіли б додати, не соромтеся звернутися до розробника Christophe GRENIER .