Підбірка: кращі блокувальники реклами для iOS 9

В операційну систему iOS 9, що вийшла у вересні, компанія Apple впровадила масу нових функцій, в тому числі можливість встановлювати плагіни, "ріжучі" рекламу в браузері Safari. Незабаром після релізу "дев'ятки" блокувальники зметнулися вгору чартів платних iOS-додатків, показавши високий попит з боку користувачів.

Ажіотаж легко пояснити: такі інструменти дозволяють витрачати менше інтернет-трафіку (від чого виграють абоненти з помегабайтной тарифікацією), забезпечують більш швидке завантаження і пріглядний вид веб-сайтів, а також економлять заряд акумулятора. Нічого не втрачає від блокувальників і сама Apple, яка витягує основний прибуток від продажів "заліза" і супутніх сервісів, а не живе за рахунок доходів від онлайн-реклами, як ті ж Google, Facebook або Twitter.

Навпаки, нова функція служить інтересам i-компанії: видавців вона примушує адаптувати свій контент і продавати рекламу в новинному додатку News ( "Новини"), розробників - запускати і розвивати iOS-додатки, а не їх веб-версії, а рекламодавців - користуватися платформою iAd, яка відповідає за показ оголошень всередині інших програм.

Читайте також: Підбірка: 5 кращих блокувальників реклами в браузері

В цілому ж, затребуваність блокувальників реклами різко зросла за останній рік. У недавньому звіті компаній Adobe і PageFair підкреслювалося , Що такими інструментами користуються вже близько 200 мільйонів людей по всьому світу - на 41% більше, ніж рік тому. Недоотриманий виручку рекламодавців в 2015 році оцінили в розмірі майже 22 мільярдів доларів, при цьому в 2016-му вони можуть втратити вже $ 41 мільярд. А за прогнозом аналітиків MoffettNathanson, мобільні блокувальники можуть позбавити Google і Facebook майже третини доходів.

У Google, мабуть, уже зрозуміли, що опиратися тренду безглуздо, і минулого тижня представили проект Accelerated Mobile Pages (AMP) , Який покликаний допомогти онлайн-видавцям в створенні легких, оптимізованих для мобільних пристроїв веб-сторінок, і скоротити час їх завантаження на смартфонах. Інтернет-пошуковик сподівається на те, що якщо сайти будуть завантажуватися досить швидко, а реклама не буде відволікати людей від читання, у них відпаде необхідність вдаватися до блокувальнику.

Незважаючи на здаються вигоди, які можуть принести iOS-плагіни, важливо знати про деякі обмеження і особливості їх роботи. Перш за все, блокувальники сумісні тільки з тими i-пристроями, які мають 64-розрядними процесорами (iPhone 5S, iPad Air, iPad mini 2 і старше). На старіших продуктах Apple через деяких особливостей, пов'язаних з продуктивністю, запустити їх не вийде.

По-друге, iOS-плагіни ніяк не зачіпають рекламу всередині інших додатків (наприклад, відеоролики в клієнті Facebook). Забороні піддається тільки контент, який відображається в браузері Safari, причому далеко не весь: блокувальники можуть легко втратити банери нестандартного розміру, а також спонсорські матеріали та іншу нативную рекламу.

По-третє, можливості блокувальників жорстко обмежені. По суті, єдине, що вони роблять - це вказують Safari на контент, який повинен бути заблокований. iOS-плагіни здатні розпізнавати доменні імена і конкретні URL-адреси, але не можуть аналізувати і відсікати рекламний інтернет-трафік, а також проводити блокування по IP-адресою.

Минулого тижня творці додатка Been Choice спробували обійти обмеження Apple, додавши до свого блокувальнику VPN-сервіс, який вифільтрував рекламу за допомогою глибокої інспекції пакетів. Це дозволяло йому ховати всю рекламу на iPhone, включаючи ту, що показувалася в нативних додатках iOS, таких як Safari і News. правда, днем пізніше компанія видалила з iTunes цю та кілька інших програм , Вважаючи, що конфіденційна інформація, що пропускається через сторонні сервери, може бути перехоплена.

Нарешті, "різати" рекламу на корені - не завжди правильно, адже іноді це єдиний спосіб заробітку незалежного ресурсу. Так що, якщо оголошення нешкідливі і вам не заважають, буде не зайвим підтримати авторів улюблених сайтів і включити їх в білий список (якщо така функція передбачена у додатку).

Так що, якщо оголошення нешкідливі і вам не заважають, буде не зайвим підтримати авторів улюблених сайтів і включити їх в білий список (якщо така функція передбачена у додатку)

Crystal

Crystal - дуже простий блокувальник із серії "включив і забув". Користуватися ним гранично просто: завантажте плагін з App Store і увімкніть її ( "Налаштування" → "Safari" → "Правила блокування контенту"), після чого Safari автоматично почне позбавлятися від неугодної реклами.

Ця програма взагалі немає налаштувань: не можна, наприклад, додати сайт в білий список або обмежити тільки якийсь певний вид трекерів (лічильники, анімовані банери, веб-аналітика, віджети соцмереж, кнопка Like і т.д.). Єдине, що можуть користувачі - це поскаржитися на некоректну роботу самого Crystal. Зробити це можна всередині програми або в Safari ( "Поділитися" → "Ще" → Crystal Report Site).

Сайти без включених блокувальників

налаштування Crystal

Safari з включеним Crystal. Особливість плагіна в тому, що він заповнює порожнечі, що утворилися після видалення банерів. Як видно, Crystal лише частково приховав зовнішній віджет для коментарів Outbrain, і не впорався з блокірвкой "Яндекс.Директа"

У майбутньому розробники програми обіцяють додати функцію "прийнятною" реклами, щоб у користувачів була можливість підтримати улюблений сайт або блогера. Також планується до релізу десктопна версія Crystal як розширення для браузера.

Завантажити з iTunes (29 рублів)

Adblock Fast

Цей плагін так само простий у використанні, як Crystal. Ніяких налаштувань у нього немає: додаток можна включити або виключити. Adblock Fast повністю безкоштовний, однак і зі своїми обов'язками він справляється гірше. На російських ресурсах програма вирізає не всі, а тільки деякі анімовані банери, причому іноді під роздачу можуть потрапити картки товарів в інтернет-магазинах і віджети (мабуть, якщо їх розмір близький до стандартних рекламних блоках).

На російських ресурсах програма вирізає не всі, а тільки деякі анімовані банери, причому іноді під роздачу можуть потрапити картки товарів в інтернет-магазинах і віджети (мабуть, якщо їх розмір близький до стандартних рекламних блоках)

Завантажити з iTunes (Безкоштовно)

Purify Blocker
Purify Blocker

На відміну від Crystal і Adblock Fast, цей плагін можна налаштовувати, блокуючи не тільки оголошення і "жучки", але також інший контент, включаючи кнопки соцмереж, коментарі, картинки, скрипти і кастомниє шрифти, що дозволяє скоротити час завантаження сайту і обсяг переданого інтернет -трафік. Ще одна важлива функція - підтримка білого списку, який можна поповнювати не виходячи з Safari (через меню "Поділитися").

Ще одна важлива функція - підтримка білого списку, який можна поповнювати не виходячи з Safari (через меню Поділитися)

налаштування Purify

Purify Blocker - найдорожчий з представлених iOS-плагінів. Зараз його можна купити в App Store за 59 рублів, але пізніше ціна виросте. Блокувальник дуже добре показав себе як на російських, так і іноземних ресурсах. Наприклад, на техносайте Mashable він прибрав не тільки квадратні банери, а й зовнішній рекламний віджет з рекомендованими статтями. Більш того, Purify Blocker - одне з небагатьох програм, яке вміє приховувати контекстну рекламу "Яндекс.Директа".

Вид Safari з включеним плагіном

Завантажити з iTunes (59 рублів)

Завантажити з iTunes   (59 рублів)

1Blocker

1Blocker - найскладніший і наворочений плагін, який блокує не тільки рекламу, але також поведінкові скрипти і інші маркетингові та аналітичні інструменти. База "жучків" поповнюється автоматично, після кожного запуску програми. Як стверджують розробники, 1Blocker дозволяє скоротити час завантаження сайтів до 50%.

Програму можна налаштувати так, щоб вона блокувала віджети Facebook і Twitter, кнопки соцмереж, кастомниє веб-шрифти, коментарі Disqus, cookie-файли і багато іншого. Блокувати можна і конкретний сайт, вказавши його URL-адресу.

Блокувати можна і конкретний сайт, вказавши його URL-адресу

Ще одна "фішка" 1Blocker - це можливість створення персональних фільтрів за допомогою регулярних виразів. Використовуючи такііе символи, як *,? або +, можна, наприклад, заблокувати всі GIF-файли на Tumblr, або тільки спливаючі вікна, SVG-файли, CSS-стилі і т.д. У безкоштовної версії 1Blocker одночасно блокує тільки один тип контенту (тільки рекламу, кнопки соцмереж або "дорослі" сайти). Включити одразу все можна за допомогою вбудованої покупки за 169 рублів.

1Blocker більше підійде просунутим користувачам, які хочуть самостійно створювати і налаштовувати фільтри. Проте, не дивлячись на велику кількість функцій, додаток поки не дуже добре справляється з блокуванням банерів на російських сайтах. Плагін сильно поступається Purify Blocker і навіть більш дешевому Crystal, причому іноді він може випадково "вирізати" ілюстрацію до статті.

Завантажити з iTunes (Безкоштовно)

Завантажити з iTunes   (Безкоштовно)

Blockr

Blockr - щось середнє між Purify Blocker і 1Blocker, але можливості його кастомізації не так широкі. Замість створення власних правил користувачам пропонується вказати, що вони хочуть заблокувати: рекламу, медіа (картинки, відео), трекери, спливаючі попередження про політику, пов'язаної зі зберіганням cookie-файлів, або все відразу. Для кожного виду контенту можна додати виключення.

В цілому, Blockr блокує рекламу так само добре, як Purify Blocker, і коштує стільки ж. Плагін приховує в тому числі оголошення "Яндекс.Директа", але не "бачить" віджети (тільки кнопки) соцмереж, а також плагіни для коментарів.

Завантажити з iTunes (59 рублів)

Завантажити з iTunes   (59 рублів)

AdBlockX

AdBlockX - ще один простий блокувальник без налаштувань і фільтрів. На жаль, він поступається всім перерахованим вище плагинам. Додаток продається за 59 рублів, однак його можливості знаходяться десь на рівні безкоштовного Adblock Fast. AdBlockX здатний "різати" тільки деякі анімовані банери, пропускає соціальні віджети і "Яндекс.Директ".

Завантажити з iTunes (59 рублів)

джерела: IBT , Macworld , The Washington Post , TechTimes , iDigitalTimes , CIO

Поділіться новиною:

Використовуючи такііе символи, як *,?

Дополнительная информация

rss
Карта