Питання експерту про діаманти

Ми завжди раді відповісти на будь-яке Ваше питання про діаманти. Якщо Ви не знайшли відповідь на своє питання в розділі "Коротко про діаманти" , Скористайтеся формою:

Увага! Експерт не займається оцінкою вартості ювелірних виробів.


ПИТАННЯ: Чим відрізняються сертифікати GIA, EGL, і вітчизняна оцінка? Юрій ВІДПОВІДЬ:

Щодо нашого законодавства головна відмінність західних сертифікатів, а точніше репортів (звітів), в тому, що вони не є сертифікатами з точки зору закону, а приймаються як експертні висновки. Крім того існує негласна ротація довіри до сертифікатів, дотримуючись якої, можна скласти наступний рядок в порядку убування: GIA, HRD, EGL, IGI і сертифікаційні центри місцевого значення. Технологія оцінки діаманта в кожної з лабораторій має свої секрети і суб'єктивні моменти, які становлять комерційну таємницю. Ще не маловажний момент полягає в шкалі по якій оцінюється діамант, чи працює лабораторія тільки за міжнародною системою, або оцінює в російській числовий з подальшим переведенням по таблиці. В останньому випадку виникає досить багато тонких моментів, коли на одну російську градацію випадає дві міжнародні або навпаки.

ПИТАННЯ: Представники Алмазної Біржі Ізраїлю пропонують сертифіковані діаманти з репорт GIA і EGL, на камені нанесені лазером ідентифікаційні коди. Чи можна довіряти характеристикам в репорт? Тимур ВІДПОВІДЬ:

Довіряти можна, але перевіряти в будь-якому випадку необхідно, особливо з огляду на, нинішню ситуацію на ринку. На жаль, процедура нанесення лазерного гравірування на діамант не є чимось надскладним. Важливо також враховувати, що сертифікати EGL і GIA не рівнозначні, оцінка EGL як правило м'якше і камені укомплектовані сертифікатами EGL коштують дешевше, аналогічних характеристик, занесених в GIA. Так само за великим рахунком представники Алмазної Біржі Ізраїлю не продають діаманти, продажем діамантів займаються організації, які є членами Алмазної Біржі.

ПИТАННЯ: У чому різниця між діамантом і алмазом? Андрій ВІДПОВІДЬ:

Різниця між діамантом і алмазом полягає в тому, що діамант - це алмаз, оброблений людиною (минулий огранювання). Іншими словами, алмаз - це мінерал, з якого огранщик виготовляє звичний нам всім блискучий діамант. Причому, як правило діамантом називається алмаз будь-якої форми, але якщо бути до кінця точним, то "діамант" - це алмаз тільки круглого ограновування.

ПИТАННЯ: Де розташовані родовища найбільш якісного алмазного сировини? І де видобувають алмазів найбільше? Олексій ВІДПОВІДЬ:

За обсягом видобутку алмазів перше місце належить руднику "Аргайл" в Австралії. Хоча на ньому добуваються майже виключно дрібні алмази, але за вартістю він займає значну частку на ринку алмазного сирья.Прічіной, почасти, є те, що на ньому видобувається велика частина рожевих алмазів, що користуються високим попитом на ринку. Другий за обсягом видобутку копальня - це рудник "Джанвенг" в Бостване. Третє місце займає рудник "Орапа" так само в Бостване і взаємопов'язаний з ним рудник "Летхакане". Найдорожчі алмази знаходяться в алювіальних родовищах Лесото, середня вартість карата становить близько 750 $. За ними слідують алмазні поля Намібії (375 $ за карат) і Сьєрра Леоне (~ 210 $). В цілому найдорожчі (за середньою вартістю за карат) і найдешевші алмази добувають в Африці. Саме Африка подарувала нам найбільші алмази такі як "Куллінан" (3106 карат), "Ексельсіор" (995.2 карата) і "Зірка Серра-Леоне" (968.9 карат).


Ми завжди раді відповісти на будь-яке Ваше питання про діаманти калькулятор

Калькулятор на нашому сайті, в першу чергу, інформує про мінімальну ціну діамантів масою більше полукарата. Розрахунок проводиться для діаманта з огранюванням (поліруванням і симетрією) класу Good (і Good to Very Good). Ціна, яку надає калькулятором діамантів - орієнтовна і носить виключно інформаційний характер, і ні за яких умов не є публічною офертою, яка визначається положеннями статті 437 (2) Цивільного кодексу Російської Федерації. Вартість діамантів масою до 0.5 карат, необхідно уточнювати по телефону або електронній пошті.
Як правило, ціна на діаманти з огранюванням Very Good to Excellent (при наявності сертифіката GIA і AGS), а так само на діаманти виготовлені під замовлення (пари, рідкісні характеристики), відрізняється від розрахункової на 10-20%.

Чи можна довіряти характеристикам в репорт?
І де видобувають алмазів найбільше?