Платформи для створення сайтів MotoCMS vs. WordPress

  1. Зручність використання
  2. Шаблони сайтів
  3. Блог і електронна комерція
  4. SEO та аналітика
  5. Хостинг і установка
  6. оновлення системи
  7. Підтримка і співтовариство
  8. Ціна
  9. підсумок

Часи, коли для створення сайту потрібно було добре розбиратися в програмуванні або наймати фахівця, давно позаду

Часи, коли для створення сайту потрібно було добре розбиратися в програмуванні або наймати фахівця, давно позаду. У наші дні це завдання під силу кожному - вам навіть не потрібні навички кодинга або веб-дизайну. Всю технічну роботу за вас зроблять платформи для створення сайтів.

Кількість констуктор сайтів дійсно вражає. Але навіть серед такого розмаїття неможливо виділити платформу, яка підійде абсолютно всім. У кожного конструктора є свої переваги і недоліки. Тому перед тим, як створити сайт, варто проаналізувати особливості різних платформ і вибрати для себе найкращий варіант.

Сьогодні ми порівняємо дві платформи для створення сайтів - MotoCMS і WordPress. Ми визначимо, які особливості цих систем управління контентом можуть вплинути на ваш вибір.

Зручність використання

MotoCMS - простий і зручний WYSIWYG (з англ. What you see is what you get - бачите те, що отримуєте) конструктор сайтів . Ця платформа підходить для створення будь-яких веб-ресурсів: від простих Лендінзі до сайтів зі складною структурою. Працювати з системою зможе навіть новачок.

Вбудований drag-and-drop редактор дозволяє швидко і легко редагувати всі сторінки сайту. Користувач може змінювати структуру сайту самостійно, перетягуючи всі потрібні віджети на відповідні сторінки.

Користувач може змінювати структуру сайту самостійно, перетягуючи всі потрібні віджети на відповідні сторінки

Адмін панель містить Редактор блоків, який дозволяє працювати з готовими блоками контенту. Кожен блок має свій унікальний дизайн. Просто виберіть потрібний блок, перетягніть його на сторінку і налаштуйте так, як вважаєте за потрібне.

Велика колекція віджетів MotoCMS допоможе вам додати на сайт практично будь-який функціонал. Структурні віджети дозволяють розміщувати на сайті різні об'єкти. Базові віджети, такі як текст, зображення, кнопки і т.д. дозволяють налаштовувати і змінювати об'єкти. За допомогою віджетів-галерей ви зможете додати на сайт галерею у вигляді каруселі, сітки або слайдера, щоб продемонструвати свої товари / послуги в кращому світлі.

Медіа-віджети дозволяють додавати на сайт будь-який тип медіа-контенту, використовуючи вбудований плеєр або посилання з YouTube, Vimeo і SoundCloud. Віджети соціальних мереж допоможуть вставити на сайт посилання і кнопки з різних майданчиків. Також ви можете використовувати Google Maps за допомогою віджета Google Map і завжди бути на зв'язку з клієнтами завдяки MailChimp.

Одним словом, для розширення функціоналу сайту вам не доведеться встановлювати додаткові програми або плагіни. Більш того, покрокові текстові та відео-підказки в адмін панелі допоможуть вам зрозуміти, як працювати з віджетами і функціями.

Більш того, покрокові текстові та відео-підказки в адмін панелі допоможуть вам зрозуміти, як працювати з віджетами і функціями

Для порівняння з нашої CMS ми вибрали WordPress.org, а не WordPress.com . Ми вважаємо, що майданчик WordPress.org дає більше можливостей для створення професійного сайту. На WordPress.com ви обмежені безкоштовними шаблонами, а WordPress.org дозволяє використовувати як платні, так і безкоштовні варіанти.

З WordPress.org ви можете завантажити будь-який плагін, в той час як на WordPress.com цього зробити не можна. Більш того, з WordPress.org ви можете розміщувати на сайті будь-яку кількість оголошень в будь-який час. На WordPress.com ви не зможете цього зробити, поки на вашому сайті не буде 25000 переглядів на місяць.

WordPress - відкрита платформа, за допомогою якої можна створювати красиві сайти, блоги або навіть додатки. Незважаючи на те, що користуватися основними функціями WordPress просто, для використання розширеного функціоналу потрібно володіти деякими технічними знаннями.

Адмін панель дозволяє міняти налаштування сайту, додавати пости і сторінки, встановлювати шаблони і плагіни, визначати ролі користувачів і т.д .. Якщо ви активуєте плагін або адд-он на своєму сайті WordPress, він також з'явиться у вашій адмін панелі. З адмін панелі також можна керувати кількома настройками шаблону.

За замовчуванням в панелі інструментів є 5 віджетів. З їх допомогою ви можете працювати з різними типами контенту на сайті. Кожен тип контенту відображений в формі посилання. Після натискання на посилання ви зможете редагувати відповідний контент. Ви також можете створити власний віджет за допомогою Widgets API, якщо у ви добре знаєте PHP і маєте досвід роботи з WordPress Plugin API.

Підсумок: Для створення сайту за допомогою WordPress вам потрібно дещо знати про веб-розробці та програмуванні. Якщо ви поки новачок і не маєте жодного уявлення про те, як влаштовані веб-сайти, вам більше підійде платформа з WYSIWYG і drag-and-drop функціоналом. Тому новачкам ми радимо зробити вибір на користь MotoCMS.

Шаблони сайтів

MotoCMS пропонує більш ніж 2500 професійних шаблонів сайтів на 60+ тематик, що стосуються різних сфер бізнесу. Ким би ви не були - веб-дизайнером або архітектором, власником турагентства або салону краси, медиком або музикантом - ви напевно знайдете шаблон, відповідний вашим вимогам. Шаблони розділені на категорії, щоб ви просто і швидко змогли знайти підходящий варіант.

Існує два типи шаблонів MotoCMS: HTML і Moto 3 . HTML-шаблони включають вбудовану мобільну версію, в той час як MotoCMS 3 шаблони на 100% адаптивні. Таким чином, ваш сайт буде ідеально відображатися на будь-якому пристрої.

Кожен шаблон MotoCMS містить набір готових сторінок. У ньому є все сторінки, які можуть знадобитися вам для створення сайту - вам не доведеться створювати їх з нуля. Шаблони MotoCMS допоможе вам заощадити час і сили, адже ви спочатку отримуєте практично готовий сайт. Все, що вам залишається зробити - налаштувати шаблон відповідно до своїх вимог.

кількість шаблонів для WordPress значно перевищує кількість шаблонів для будь-якої іншої CMS. Ви можете використовувати більш 10 тисяч платних і безкоштовних шаблонів. Для пошуку потрібного шаблону ви можете відфільтрувати їх за тематикою, макету і функцій.

Через велику кількість шаблонів для WordPress складно виділити їх загальні переваги та особливості. Кращі шаблони ви знайдете на офіційному сайті. Там є адаптивні шаблони з вбудованими макетами сторінок, зручними віджетами, які ви можете розмістити в панелі інструментів, хедер і футер і різними адд-онами, розширюють функціонал шаблонів.

Якщо ви використовуєте безкоштовний шаблон, переконайтеся, що він не містить вірусів, підозрілих посилань і скріптов.Іспользуйте шаблони від надійного постачальника.

Для настройки шаблону WordPress вам знадобляться певні знання мов CSS і HTML. Для використання розширених налаштувань знадобиться знати і PHP.

Підсумок: Незважаючи на те, що шаблонів для WordPress дійсно багато, їх якість часом сумнівно. До того ж, вам доведеться мати певні навички веб-програмування для роботи з шаблонами. Колекція шаблонів MotoCMS не так багата, але в ній ви зможете знайти варіанти для будь-якого бізнесу. Шаблони MotoCMS зможе налаштовувати навіть новачок.

Блог і електронна комерція

Функціонал для блогу інтегрований в усі шаблони MotoCMS 3, тому ви відразу зможете створити блог і просувати свій бізнес з його допомогою. Розділ Блог в адмін панелі допоможе вам створити повністю функціональний блог з дбав "Список посад" і "Недавні пости". Ви зможете з легкістю додавати нові пости або редагувати існуючі, змінювати структуру сторінок блогу і налаштовувати віджети.

Якщо ж ви хочете створити інтернет-магазин, використовуйте шаблони MotoCMS eCommerce . Їх мінімалістичний дизайн і різні типи галерей допоможуть вам продемонструвати свої продукти в кращому світлі.

Їх мінімалістичний дизайн і різні типи галерей допоможуть вам продемонструвати свої продукти в кращому світлі

Розділ Магазин в адмін панелі містить не тільки корисні інструменти для створення будь-якого типу інтернет-магазину, але і детальну статистику про клієнтів і замовленнях.

Ви можете вибирати валюту, а також спосіб платежу з 7 запропонованих варіантів (оплата вручну, 2Checkout, PayPal, PostFinance, iDeal, Skrill, і PayOne).

Розділ Знижки дозволяє встановлювати знижки двох типів (відсоткові знижки або фіксовані ціни) на товари. Так ви зможете організовувати акції та святкові розпродажі.

Калькулятор доставки допоможе вам розрахувати вартість доставки товару. Програма враховує ваш регіон і визначає вартість доставки згідно з фактичним і об'ємною вагою товару.

Спочатку система WordPress була створена в якості платформи для блогерів, тому зараз нею нерідко користуються для створення блогів і управління ними. З цієї CMS ви зможете створити блог менше ніж за 10 хвилин. WordPress дозволяє створювати багатосторінкові пости, щоб користувачі не були змушені довго прокручувати сторінку. Також ви зможете зберігати чернетки незакінчених статей і проглядати пости перед публікацією.

Панель адміністратора дозволяє вам працювати з настройками блогу. Панель інструментів містить певну кількість пунктів для написання нових постів. Там ви знайдете статистику і посилання на деякі пости.

Функція Категорії дозволяє вам об'єднувати посади в групи і підгрупи. Також ви можете додавати до кожного посту теги.

Функція Коментарі дозволяє читачам відповідати на ваші пости. Ви можете фільтрувати коментарі по мові і вмісту. Також ви можете відображати коментарі на сайті тільки після особистого схвалення, щоб запобігти спам. Блок Недавні коментарі показує кількість коментарів, які очікують модерації, і їх список.

Якщо ви хочете, щоб ваш блог редагували кілька авторів, можете надати їм доступ через пункт Користувачі в основному меню і визначити їх роль - Адміністратор, Редактор, Автор і т.д ..

Для створення інтернет-магазину вам знадобиться спеціальний плагін, наприклад, MarketPress . З цим плагіном ви зможете управляти продажами, вказувати наявність товарів на складі, відстежувати доставку і міняти каталог продуктів. З MarketPress можна також враховувати величину податків, створювати купони і знижки, додавати різні варіації продуктів, створювати лише однієї сторінки перевірку, працювати зі своїми рахунками в форматі PDF і використовувати 16 вбудованих способів оплати. Незважаючи на це, WordPress - не найкраще рішення для створення великого інтернет-магазину. Система не пристосована до великих обсягів контенту і дозволяє розміщувати тільки обмежена кількість товарів.

Підсумок: У всьому, що стосується блогів, WordPress - абсолютний лідер. Але з великою кількістю замовлень і товарів краще впорається MotoCMS.

SEO та аналітика

У MotoCMS є все, що потрібно для оптимізації вашого сайту. Ви можете оптимізувати всі необхідні елементи прямо в адмін панелі. Там же ви можете вмикати / вимикати пермалінкі і додавати / видаляти суфікс .html для цілого сайту або окремих сторінок. Для SEO-оптимізації сайту вам не знадобляться додаткові плагіни. Ви можете з легкістю додавати мета-теги (наприклад, description і ключові слова), теги alt для картинок і т.д .. Правильна оптимізація збільшить шанси того, що позиції вашого сайту в пошуковій видачі підвищаться.

Інтеграція з Google Analytics - ще одна важлива особливість MotoCMS. Система перетворює всю зібрану інформацію, і ви отримуєте загальне уявлення про те, ким є ваша цільова аудиторія і які дії частіше виконують користувачі вашого сайту. Google Analytics допоможе вам провести глибокий аналіз даних, дізнатися більше про клієнтів і підкреслити сильні сторони вашого бізнесу.

Ви можете почати працювати з функцією, натиснувши на пункт Analytics в розділі Налаштування. Просто вставте в потрібні поля код відстеження з облікового запису Google Analytics, HTML код зі свого облікового запису Google Webmaster, а також ID лічильника і код верифікації з аккаунта Яндекс.

На відміну від шаблонів MotoCMS, шаблони WordPress не містять вбудованих функцій для SEO-оптимізації або роботи з Analytics. Проте, ситуацію можна виправити самостійно.

Незважаючи на те, що мета-теги не включені в WordPress за замовчуванням, ви можете додати їх, слідуючи цій покрокової інструкції , Або просто використовувати плагіни.

Існує безліч плагінів, за допомогою яких ви можете додати ключові слова, описи (description) та інші мета-теги. Ці плагіни дозволяють використовувати довільні поля при написанні поста. Модулі для роботи з мета-тегами ви зможете знайти на офіційному сайті WordPress.

Там же можна знайти і плагіни для роботи з Google Analytics, щоб переглядати всю важливу інформацію прямо з адмін панелі. За допомогою цих плагінів ви зможете відслідковувати кількість відвідувань і переглядів сторінок, показник відмов, середню тривалість візиту. На основі цієї інформації легко зробити висновки про поведінку відвідувачів вашого сайту.

Підсумок: Як WordPress, так і MotoCMS надають відмінні рішення для SEO-оптимізації сайтів і роботи з Google Analytics. Різниця лише в тому, що в MotoCMS вам не доведеться встановлювати велику кількість додаткових плагінів, а значить, швидкість завантаження вашого сайту не знизиться.

Хостинг і установка

При роботі з MotoCMS ви можете вибрати будь-який хостинг, відповідний системним вимогам (PHP 5.4+ або 5.5+ або 5.6+ з завантажувачем Zend Guard і підтримкою баз даних MySQL). Тим, хто не може визначитися з вибором хостингу, MotoCMS рекомендує Inmotion Hosting в якості надійного хостинг-провайдера. До слова, ви можете отримати хостинг від InMotion на рік зі знижкою, замовивши цю послугу при покупці шаблону MotoCMS.

Процес установки сайту на хостинг вкрай простий і не займе більше 5 хвилин, якщо ви будете слідувати інструкції . Якщо у вас немає часу або бажання займатися цим самостійно, можете скористатися послугою Установка від MotoCMS. Всі роботи по установці сайту будуть виконані протягом 6 годин з моменту надання доступу до сервера.

Для початку роботи з WordPress вам знадобиться доменне ім'я та хостинг. Доменне ім'я коштує приблизно $ 14.99 в рік, а хостинг - $ 7.99 в місяць. WP офіційно рекомендує хостинг-провайдера Bluehost . Користувачі WordPress можуть отримати безкоштовне доменне ім'я і знижку 60% на хостинг від цього хостинг-провайдера.

Ви можете використовувати будь-який інший хостинг, відповідний таким вимогам: PHP версії 7 або вище; MySQL версії 5.6 або вище АБО MariaDB версії 10.0 або вище; підтримка HTTPS.

Процес установки сайту, детально описаний на WordPress Codex , Займає не більше 5 хвилин. Проте, якщо ви не хочете цим займатися, ви можете найняти фахівця, який встановить для вас шаблон.

Підсумок: MotoCMS, де хостинг і установка пропонуються відразу при покупці шаблону, буде кращим рішенням для тих, хто не хоче вирішувати ці питання самостійно. Проте, в плані хостингу WordPress може бути більш економічним рішенням.

оновлення системи

Кожен користувач MotoCMS при покупці шаблону отримує безкоштовний доступ до оновлень системи на 1 рік. Оновлення постійно додають на ваш сайт нові функції і особливості. Ви можете автоматично оновити систему до останньої версії всього за один клік.

При виході нової версії WordPress ви отримуєте повідомлення в адмін панелі.

Для поновлення WordPress вам потрібно натиснути на посилання в цьому повідомленні. Якщо ви пропустили кілька оновлень, процес може дещо затягнутися. Всі поради та підказки є в докладної інструкції по оновленню WordPress .

Підсумок: Очевидно, що процес оновлення в MotoCMS більш швидкий і зручний для користувачів, ніж в WordPress.

Підтримка і співтовариство

З усім, що стосується підтримки клієнтів, фахівці MotoCMS справляються просто відмінно. В адмін панелі є безліч корисних відеороликів і посібників. Біля кожного розділу адмін панелі є іконка "?", Яка спрямовує вас на сторінку техпідтримки . Там ви знайдете базу корисної інформації, включаючи FAQ, керівництва для користувачів, відео-керівництва і поради щодо вирішення проблем. Також ви можете подати заявку в техпідтримку. Більш того, у вас є можливість відвідати сторінку MotoCMS спільноти, де користувачі задають питання і відповідають на них.

Також ви можете зв'язатися з фахівцем MotoCMS в чаті або замовити зворотний дзвінок. Послуги технічної підтримки доступні 24/7 і безкоштовні протягом року після покупки шаблону. Тому ви навряд чи знайдете клієнта, який залишився незадоволений службою підтримки MotoCMS .

WordPress відрізняється великим співтовариством користувачів. Ви можете отримати допомогу завдяки офіційним формами, документації, довідників, Slack каналах, сайтам мережі Stack Exchange. До того ж, своє питання по WordPress ви можете задати практично на будь-якому форумі, що стосується веб-дизайну і розробки.

До того ж, своє питання по WordPress ви можете задати практично на будь-якому форумі, що стосується веб-дизайну і розробки

сайт WordPress Codex надає різні керівництва для новачків.

Також ви можете скористатися платними послугами технічної підтримки. Онлайн-платформи, такі як Elance , Upwork і Fiverr допоможуть вам знайти професіонала, який впорається з будь-якою проблемою. На жаль, можливість спілкування з фахівцем по телефону або в чаті відсутня.

Підсумок: Незважаючи на те, що кількість посібників з використання WordPress значно перевищує кількість навчальних матеріалів MotoCMS, вони навряд чи зможуть замінити живе спілкування з фахівцем.

Ціна

MotoCMS пропонує 14-денний тестовий період для будь-якого шаблону. Після закінчення тестового періоду ви можете придбати будь-який шаблон MotoCMS 3 за $ 199 і HTML шаблон за $ 139. Також ви можете придбати пакети: Шаблон + Установка за $ 248 і Шаблон + Установка + Хостинг за $ 297. Користувачам доступні різні додаткові послуги, за допомогою яких сайт можна буде запустити швидше.

WordPress - це безкоштовна платформа, но вам все ж придется платіті за хостинг и домен имя. Если ви будете незадоволені безкоштовна шаблонами, платна альтернатива обійдеться вам в $ 50 - $ 200. Такоже вам могут знадобітіся деякі Платні плагіні. Крім того, якщо ви новачок, вам може знадобитися допомога сторонніх фахівців.

Підсумок: Якщо вам підійдуть безкоштовні шаблони і не будуть потрібні додаткові плагіни і допомогу фахівців, WordPress - найбільш економічне рішення для вас. Проте, якщо ви хочете створити професійний сайт, який приверне чимало користувачів, варто задуматися, яка платформа дозволить заощадити більше.

підсумок

Що ж, який конструктор краще? На це питання відповісти неможливо. Як у MotoCMS, так і у WordPress є сильні і слабкі сторони. Тільки вам вирішувати, яка платформа більше підходить під ваші вимоги і бюджет.

Біля кожного розділу адмін панелі є іконка "?

Дополнительная информация

rss
Карта