Платон Щукін: ТОП-10 помилок про ранжируванні Яндекс

  1. Помилка №1. Сторінки, що визначаються найбільш релевантними запиту при пошуку по сайту, повинні відображатися...
  2. Помилка №2. Регіон Росія дає перевагу в ранжируванні сайтів по геозалежних запитам
  3. Помилка №3. Регіональність сайту визначається виключно за вказаною регіону
  4. Помилка №4. Якщо сайт різко знизився у видачі, значить його пессімізіровал Яндекс
  5. Помилка №5. Техпідтримка Яндекса вказує завищені позиції сайтів у відповідях на питання вебмайстрів
  6. Помилка №6. Хороші на думку вебмайстрів сайти ранжуються нижче переспамленних, непотрібних сайтів
  7. Помилка №7. Офіційні сайти / виробники повинні ранжуватися вище
  8. Помилка №8. Служба підтримки навмисне не інформує веб-майстрів, як будь-які зміни позначаться на позиції...
  9. Помилка №9. Сайти, що використовують Яндекс.Директ ранжуються вище
  10. Помилка №10. Якщо після апдейта проблема пошуковика не усунена, то про неї забули і не усунуть

Автор: Юлія Федотова

«Шеф-редактор блогу GetGoodRank, веб-аналітик, блогер.
Після того, як Платон Щукін прокоментував основні помилки вебмайстрів про ранжируванні сайтів в Яндексі, експерти GGR дали свою оцінку найбільш актуальних проблем вебмайстрів »

Платон Щукін не потребує представлення, все вебмастера, хто хоч раз у своїй діяльності звертався в техпідтримку Яндекса, отримували листи від Платона.

Платон Щукін - віртуальний співробітник, чиїм псевдонімом підписуються експерти технічної підтримки Яндекса при спілкуванні з користувачами. Тобто замість Платона працює ціла команда ІТ-фахівців.

У Платона є свій блог , В якому він публікує пости про найбільш важливих технічних змінах Яндекса.

Зовсім недавно в блозі Патона з'явилася публікація про найбільш поширені помилки про ранжирування Яндекс. Ми в свою чергу пропонуємо вам також думка експертів GetGoodRank по кожному з представлених помилок.

Помилка №1. Сторінки, що визначаються найбільш релевантними запиту при пошуку по сайту, повинні відображатися і в загальній пошуковій видачі

Платон: Вибір релевантних запиту сторінок і визначення їх позиції в пошуковій видачі відбувається з урахуванням безлічі факторів, які неможливо врахувати при пошуку по сайту.

Коментар GetGoodRank: Алгоритм пошуку по сайту значно простіше алгоритмів ранжирування сторінок в пошуку. Більш того, пошук по сайту не може враховувати штучні накрутки релевантності, в той час як пошуковий алгоритм Яндекса легко визначає найменші спроби штучно підвищити авторитетність сайту і враховує цей фактор при визначенні позиції тієї чи іншої сторінки або прийнятті рішення про показ сторінки в загальній видачі.

Помилка №2. Регіон Росія дає перевагу в ранжируванні сайтів по геозалежних запитам

Платон: Присвоєння регіону Росія багатьом сайтам просто безглуздо, так як багато компаній і так надають послуги по всій Україні. Для правильного ранжирування сайту, яке дійсно задовольнить інтересам як власників бізнесу, так і користувачів, необхідно чітко вказувати регіони, в яких компанія надає послуги.

Вказівка ​​вужчого регіону не виключає сайт з видачі для інших регіонів.

Коментар GetGoodRank: Чітке вказівку регіону дозволить сайту вийти в ТОП по найбільш релевантними запитами. Якщо користувач задає пошуковику запит «Samsung Росія», то цілком ймовірно, що його більше цікавить офіційний сайт компанії, ніж купити телефон Samsung в Челябінську. У той же час, якщо користувач вводить запит «Samsung Челябінськ», то з більшою ймовірністю його цікавить придбання техніки Samsung в Челябінську, і інші компанії, що надають послуги по всій Україні, його мало зацікавлять. Ми вважаємо, що найбільш правильною стратегією стає вказівка саме тих регіонів, в яких сайт або компанія дійсно може надати послуги користувачам.

Помилка №3. Регіональність сайту визначається виключно за вказаною регіону

Платон: Регіональність сайту визначається не тільки за вказаними регіонах, але і по контактними даними, а також по «регіональність» контенту. У той час як для одного сайту можна вказати тільки 7 регіонів, до олічество контактів на сайті не обмежена.

Коментар GetGoodRank: Контактна інформація - один з найважливіших комерційних факторів , Істотно впливають на юзабіліті сайту. Регіональність контенту - дуже складний у виконанні фактор. З огляду на "кривизни" ключових запитів (наприклад, пральна машина BEKO Челябінськ) читачам часто доводиться справлятися з низькоякісними текстами на сайті з фразами: "Якщо вам потрібна пральна машина ВЕКО, Челябінськ пропонує безліч варіантів ...".

Ми вважаємо, що алгоритм ранжирування ПС Яндекс не так однозначно оцінює релевантність і регіональність контенту запитом. Пошуковий алгоритм сканує не тільки прямі входження ключів в тексті, але і окремі входження додаткових слів: побутова техніка, Челябінськ, купити, гарантія, покупка, з доставкою.

Помилка №4. Якщо сайт різко знизився у видачі, значить його пессімізіровал Яндекс

Платон: У ранжируванні сайтів враховується безліч факторів, незначна зміна одного з них може привести до істотного просідання ресурсів.

Коментар GetGoodRank: Позиції сайтів залежать не тільки від критеріїв ранжирування пошукових систем, але і від поведінки користувачів на сайті, дій конкурентів, ваших дій. Застарілий, нецікавий контент, його неправильне відображення, неякісне технічне супроводження сайту, помилки коду часто стають причинами зниження сайту у видачі. Адже це відразу відбивається на призначеному для користувача досвід.

Фактори ранжирування 2015 - таблиця Search Engine Land Фактори ранжирування 2015 - таблиця Search Engine Land

Помилка №5. Техпідтримка Яндекса вказує завищені позиції сайтів у відповідях на питання вебмайстрів

(... мій сайт знаходиться на 20 сторінці, а Яндекс відповідає, що на 5 місці ТОПу)

Платон: Яндекс ніколи не показує однакову видачу двом різним користувачам. Сел т роїння видачі залежить від пошукових інтересів кожного користувача з тим, щоб представити кожному найбільш релевантні і підлогу е зние сторінки.

Коментар GetGoodRank: Яндекс не має на меті запроваджувати вебмайстрів в оману. Про різницю пошукової видачі для різних користувачів відомо давно. Існують перевірені способи визначити об'єктивні позиції сайту без врахування пріоритетів і інтересів конкретного користувача. Наприклад, ви можете скористатися режимом «Інкогніто» для перевірки позицій вашого ресурсу або сторонніми сервісами для визначення позицій вашого сайту.

Помилка №6. Хороші на думку вебмайстрів сайти ранжуються нижче переспамленних, непотрібних сайтів

Платон: Яндекс не приймає участі в просуванні і оптимізації сайтів, технічна підтримка не займається аналізом сайту та виявленням тих факторів, які не дають сайту вийти в ТОП і обігнати конкурентів. Більш того, не всі фактори ранжирування, релевантності та якості сайту підлягають візуальному аналізу. Від помилок не застрахований ніхто, тому вихід в ТОП неякісних сайтів по певних запитах іноді трапляється. В такому випадку необхідно повідомляти техпідтримку Яндекса.

Коментар GetGoodRank: Сьогодні спостерігається значний зсув пошуку в сторону якості. Яндекс успішно конвертував у своїй формулі ранжирування такі параметри як довіру до сайту і його якість в чисельні величини. Це дозволило якісно поліпшити пошукову видачу. Пройде зовсім небагато часу, і для виходу в ТОП сайту буде досить якісно контенту, корисного для користувачів, грамотної реалізації комерційних і поведінкових факторів .

Помилка №7. Офіційні сайти / виробники повинні ранжуватися вище

Платон: Основним завданням пошукової системи є максимально релевантна запиту користувача і якісна видача. Більш того, Яндекс оцінює саме релевантність сайту запиту. Якщо сайт дистриб'ютора по оцінці Яндекс виявиться більш цікавим користувачеві, пошукова система видасть його на більш високій позиції.

Коментар GetGoodRank: Пошукова система - це об'єктивний механізм оцінки сайтів, орієнтований на користувача. Сайт виробника / офіційного представника товару або послуги є рівним всім іншим і має такі ж шанси на ТОП, як і інші учасники системи.

Якщо користувача цікавить придбання телефону Samsung, йому навряд чи допоможе в цьому офіційний сайт виробника, в той час як місцеві магазини мобільного зв'язку, їх ціни і акційні пропозиції стануть більш корисними у видачі.

Яндекс неодноразово озвучував єдине правило, яке допоможе вийти сайту в ТОП - стати корисним і цікавим для користувача.

Помилка №8. Служба підтримки навмисне не інформує веб-майстрів, як будь-які зміни позначаться на позиції сайту у видачі

Платон: Спрогнозувати, як ті чи інші зміни на сайті позначаться на позиціях сайту, неможливо. Формула ранжування занадто складна.

Коментарі GetGoodRank: Численні приклади показують, що будь-які зміни, спрямовані на поліпшення користувацького досвіду і якості сайту, позитивно позначаються на позиціях сайту в пошуковій видачі. Будь-які ж спроби маніпулювати результатами видачі, намагаючись штучно "підвищити" якість і релевантність сайту для пошукача, закінчуються пессимізації ресурсу.

Помилка №9. Сайти, що використовують Яндекс.Директ ранжуються вище

Платон: Даним хочу спростувати будь-які чутки про те, що сайти, які беруть участь в Яндекс.Директі ранжуються вище. Це не так.

Коментарі GetGoodRank: За нашими спостереженнями будь-яка легальна активність щодо покращення сайту, підвищення його видимості і значущості для користувача позитивно позначається на ранжируванні. Провести пряму паралель між участю проекту в Яндекс.Директ і зміною його позицій вкрай складно. Побічно активність сайту в житті пошукової системи (реєстрація у всіх можливих сервісах і каталогах) позитивно позначається на його позиціях.

Помилка №10. Якщо після апдейта проблема пошуковика не усунена, то про неї забули і не усунуть

Платон: Апдейт - це калібрування алгоритму - процес трудомісткий і складний. Часом рішення проблеми вимагає поетапного впровадження змін, що природно розтягує процес у часі.

Коментар GetGoodRank: Яндекс - унікальна пошукова екосистема з численними сервісами. Сьогодні Яндекс замінює для користувача більшість сторонніх сервісів. Саме тому Яндексу зовсім невигідно залишати проблеми невирішеними.

Робіть сайти для людей, дізнавайтеся, що подобається вашим користувачам з GetGoodRank ! І нехай прибуде з вами ТОП!