Покерний бот vs реальний гравець

Всі ви чули про покерних ботах. А також про те, що останнім часом роботи за покеру столами в онлайн покері стали великою проблемою. Але як вести себе в протистоянні з ботами, ніж гра проти покерного робота відрізняється від гри проти реальної людини?

Для початку нагадаю про те, що зараз триває битва «Люди проти покерного бота», при цьому навіть самі професійні покерні гравці давно в мінусі в протистоянні з покеру ботом на ім'я Libratus. Зараз кращі результати демонструє Донг Кім, тоді як результати його друзів по ігровому столу залишають бажати кращого.

Не можна забувати про ще одного відомого покерному боті Slumbot, який теж показував непогані результати, проте він істотно поступається новому Libratus. Однак варто зазначити, що обидва покерних робота використовують однакові алгоритм, який носить назву контрфактуального зниження жалю, тому навіть Slumbot є ботом, який набагато сильніше більшості сучасних аналогів. Однак мова сьогодні піде не про конкретний покерному боті, а про те, які відмінності в грі проти бота і реального покериста за ігровим столом.

Перерахуємо кілька ігрових особливостей і проаналізуємо їх з точки зору гри проти різних супротивників.

  • Можна запросто вийти вперед, проте складно утримати позиції.

Трапляються ситуації, коли гравець непогано починає розіграш в протистоянні з покеру ботом, навіть таким сучасним, як Slumbot, можна навіть заробити двозначний вінрейт, провівши розіграш всього пари тисяч рук. Однак навіть такий приголомшливий результат не вбереже вас від того, що всього кілька кулер ви скотитися до мінусів, програвши коінфліп на префлопе і зробивши кілька дурних колл в великих потах. Причому подібні ситуації не поодинокі і є підсумком здебільшого протистоянь з Slumbot. Часом здається, що досить просто виграти на дистанції в тисячу рук, особливо, якщо вам щастить і непогано заходить, однак мало хто залишається в плюсі ​​на дистанції з п'яти тисяч рук і більш.

Виходить, що в разі, якщо ви не є справжнім Гріндером, вам необхідний набагато більший семпл рук, ніж може здатися, для того, щоб з точністю говорити про те, хто з двох супротивників є найкращим, при цьому бот враховує, що він послідовний у своїх розіграшах, тому він завжди буде готовий до того, щоб перейти до рематч - ідеальний приклад для того, щоб переконатися в цьому.

Будь-який з сучасних покерних ботів , Slumbot і інші його аналоги, навіть не намагаються скоригувати власну гру, проводячи розіграші в реальному часі. Вся справа в тому, що в них закладена найменш експлуатована стратегія змішаного типу, тому вони просто слід їй, не звертаючи при цьому ніякої уваги на те, як їх противник проводив розіграші в попередніх роздачах за столом покеру. Безумовно, вони не завжди проводять розіграш своїх рук однотипно в однакових ситуаціях, вибираючи при цьому один з варіантів, закладених в їхній програмі, грунтуючись на можливостях.

Як би там не було, той факт, що покерист розуміє, що бот не вміє пристосовуватися, означає те, що йому самому немає ніякого сенсу проводити розіграші згідно змішаної ігрової стратегії. Якщо ви будете думати, що відшукали ту ситуацію, в якій ваші покерні блеф будуть надзвичайно вигідні, ви зможете робити блеф у всіх ігрових ситуаціях, абсолютно не переживаючи щодо того, що бот зможе підлаштуватися під вас і буде частіше використовувати проти вас колл.

Говорячи іншими словами, ви зможете відшукати способи, щоб побити ботів противника, однак зробити це буде надзвичайно складно, але якщо ви знайдете його, то зможете не переживати про те, що бот зуміє заманити вас в свою пастку.

  • Величезний загальний лик.

Варто знати, що в процесі розробки сучасних ботів є один істотні лик. Боти не мають повну свободу вибору розмірів ставок, адже в іншому випадку покерні роботи не змогли б проводити свої обчислення. Саме тому алгоритми пошукових роботів повинні використовувати тільки певні категорії ставок, інтерпретуючи їх під конкретні значення, при цьому округляючи розраховані ймовірності банку, наприклад, з 39% до 40%.

Часто на початкових стадія проведення розіграшів проти Slumbot навіть з такими руками як комбінації з тузом, покеристи очікують, що робота буде велика кількість тузів слабкіше або королів. В цьому випадку покеристи можуть ставити тонкі вельюбети, при цьому для них стає несподіванкою отримання колла від комбінації з вісімкою. Вся справа в тому, що ставка гравця буває недостатнього розміру, тому бот може округлити її значення до нуля відсотків, вважаючи її НЕ велью бетом, а чеком.

Вся справа в тому, що п окерние боти в першу чергу призначені для того, щоб брати участь в розіграшах проти таких же ботів, тому, найімовірніше, розробники просто закопали на цей лик очі. У той же час можна спокійно говорити про те, що такий покерний бот як Libratus не стане ставити колли проти мінібетов на рівері з будь-кишенькової картою. Проте цілком імовірно, що навіть самого сильного бота неодмінно спіткає розрив шаблону, особливо в тому випадку, коли йому доведеться реагувати на нестандартного розміру ставки, які можна запросто розпізнати і почати експлуатувати.

  • Можливо, що ви є просто везучим фішем?

За ігровим столом в покер існує одне досить поширена думка: чим сильніше ви домініруете над своїм противником, тим більше він буде виправдовувати ваші виграші за допомогою удачі. У кожного з нас були такі ситуації, коли покерист, який не розумів, чому ви проводили розіграш руки тим чи іншим способом, називав нас рибою.

Особливістю такого покерного бота, як Slumbot, є уго здатність показувати не тільки профіт, а й такий стат як Baseline Earnings. Даний стат визначається як різниця, що отримується при аналізі вашого фактичного профіту і того, скільки б міг виграти покерний бот, в разі, якщо ви він проводив розіграші з вашими картами на аналогічних ордах і ранаутах.

Цілком ймовірно, що ви будете бити такого бота, як Slumbot 30бб / 100 при аналізі гри на певному відрізку. Однак ваші уявлення про те, що ви проводили розіграші добре, можуть швидко розсіятися, особливо в тому випадку, коли ви поглянете на свої показники Baseline Earnings, то зрозумієте, що там вже -40бб / 100. Виходить, що якщо б ви насправді проводили розіграші добре, то ваш профіт, помножений на везіння, становитиме 70бб / 100, однак коли ігрова дистанція трохи згладить розкид дисперсії, то вийде, що робот-покерист виграє у вас з істотним відривом.

Все це змушує задуматися над тим, наскільки ваші супротивники були близькі до реальності, відносячи вас до тупий рибі, якою просто пощастило, адже прийшов потрібний йому рівер.

  • А що якщо ваш кращий учитель - ваш противник.

Надзвичайно важливо розуміти, що подібного роду боти будують свої розіграші та ігрові стратегії на підставі великої кількості рук, які він розігрує сам з собою. Це означає, що бот в кінцевому підсумку буде вибирати ту ігрову стратегію, на яку він зміг відшукати контр стратегію. Це буде означати, що, якщо ви не знаєте, як проводити розіграш, ви можете задати самому собі питання, а що б зробив на вашому місці покерний бот. Безумовно, копіювання стратегії покерного робота не дозволить вам отримати перевагу, однак якщо ви використовуєте стратегії правильно, то, як мінімум, ви зможете проводити розіграші в нуль.

Проводити розіграші проти реальних покеристів - це зовсім інше. Адже стратегії справжніх гравців, як правило, менш збалансовані проти них же самих. Для будь-якої людини в порядку речей переблефивать певні кишенькові карти при грі на рівері або ж мало часто використовувати колл за ігровим столом. Виходить, що якщо ви подібним чином будете намагатися провести розіграш так, як провів би його ваш противник, ви або зможете виконати свій геніальний мув, або ж зробите собі ведмежу послугу.

  • Подібне сильно впливає на вашу гру.

На самому початку вашого протистояння з ботом, ви помітите, що проводячи розіграш з роботом в покері, він буде блефувати набагато рідше, ніж ви могли від нього очікувати. Якщо ви проведете з ним більше розіграшів, ви зможете зрозуміти, що дане твердження абсолютно правильно. Адже він робить блеф досить часто. Частіше, ніж велика частина покеристів на ранніх ігрових етапах і набагато рідше, ніж велика частина гравців на пізніх вулицях, тоді як іноді робить ставку тільки в один барель.

Також досить часто бот проводить гру класично, так, як це робить більшість покеристів, наприклад, блефує чотири-бет на префлопе. У разі, якщо після цього слід колл, то на більшості бордів він буде скидати, не намагаючись при цьому отримати банк.

Імовірність того, що за ігровим столом трапиться щось подібне - велика, особливо, якщо ви прочекали до рівера в три-бет або ЧЕТРА-бет поті, а також заберете банк з комбінацією з тузом або невеликої кишенькової парою. Імовірність зростає в тих ситуаціях, коли ви робите ставку невеликого розміру на терні після того, як прочекали на флопі і заберете собі банк без опору з боку противників. Все вищесказане має сенс особливо в тих ситуаціях, коли стратегія є ідеальною або ж близькою до ідеальної, так як для реальних покеристів властиво доходити до кінця. Якщо у відповідь на ваш блеф ви отримуєте колл від противника, то найчастіше в подібній ситуації стає якось не по собі і навіть досить соромно, особливо, якщо ви в кінцевому підсумку доберетеся з блефом до шоудауна. Тому, якщо ви отримаєте колл на ранній вулиці, ви, напевно, побажаєте продовжити барель, для того, щоб або видавити противника з банку, або ж отримати руку, яку вам не буде соромно показати, якщо ви дійдете до шоудауна.

У подібних ситуаціях ви будете почувати себе слабаком, особливо, якщо у вам не буде шоудауна Еквіті, хоча, ви, цілком ймовірно, зможете заощадити достатню кількість фішок, особливо, коли проводите розіграші за допомогою чека навздогін вісім-хай в протистоянні з суперником, чий діапазон буде зважений в сторону блеф-Кетчеру, що абсолютно не властиво бетовому покеристи. Але якщо мова йде про Slumbot, то буде складатися відчуття того, що він запросто може відмовитися від невеликих банків, проте, часто грає великі і здатний правильно вибрати, коли їх необхідно грати. Ясна річ, що мова йде про те ігровому аспекті, в якому всі ми, реальні гравці, відчуваємо досить великі складності.

  • Тільт набагато менш раціональний, ніж ви можете собі уявити.

Проведення розіграшів проти безмовних і байдужих супротивників при грі не на реальні гроші, не змусить вас впадати в стан тільта також, як в б впадали в звичайному покері. Цілком ймовірно, що у деяких і в думках не буде нічого про тільта, однак, не всі можуть похвалитися подібною стійкості за столом покеру. Найчастіше розчарування гравців наздоганяє їх при грі проти такого покерного бота як Slumbot, коли ви будете колліровать його в тих ігрових ситуаціях, в яких, як вам здається, у нього так часто не може бути сильних кишенькових карт. Подібна логіка буде жахливою і небезпечною і ще більш небезпечною в протистоянні з ботами.

  • Психічний стан вашого противника може бути ілюзійним.

Безумовно, це далеко від реальності, проте іноді здається, що і бот впадає в тільт. Наприклад, трапляються ситуації, коли ви можете витягти досить слабке дро, доїхавши, дістати досить великий банк, тоді як в наступному розіграші Slumbot відкриється до 5х. Проводячи протистояння проти живого покериста, природно припустити, що подібного роду великий оупен-рейз буде свідчити про те, що він сильно засмучений, що він тільки що втратив свій великий банк, і бажає або тут же повернути свої гроші, або не дозволити противнику себе знову переїхати.

Безумовно, Slumbot відкривався до 5х тільки через те, що так говорила його покеру стратегія, адже він повинен робити рейз подібним чином певного роду рукою певний відсоток ігрових ситуацій, тоді як його генератор випадкових чисел є саме тим випадком. Тоді як висновок про те, що це було його реакцією на те, що сталося в попередньому розіграші є не більше, ніж ілюзією. Все це змушує задуматися над тим, як часто ви правильно аналізуєте те, що відбувається і робите правильні висновок щодо емоційного стану ваших противників в, а також про те, як часто ви допускаєте помилки, проводячи аналогії їх розіграшів з попередніми розіграшами, а не з тим, як їм просто зайшли кишенькові тузи.

  • Люди-покеристи занадто консервативні при виборі потрібних розмірів ставок.

Покеру новачкам досить часто рекомендує застосовувати однакового розміру бети, щоб занадто сильно не поширюватися щодо сили власних кишенькових карт. Більш просунуті покеристи можуть почати коригувати розміри своїх бетов в залежності від ігрових ситуацій і незалежно від милі кишенькових карт, а також в залежності від будови борда або для того, щоб на рівері зібрати банк необхідний для олл-ін.

Насправді, у вас може бути велика кількість сайзінгов для будь-якої ігрової ситуації, про це абсолютно незалежно від сили ваших кишенькових карт, до тих самих пір, поки всі ваші ігрові діапазони будуть збалансовані незалежно один від іншого. Виходить, ви можете ставити набагато більше з натсовимі комбінаціями, і мало з маргінальними руками, поки ви будете балансувати НАТС блеф, а маргінальні руки за допомогою НАТС, для того, щоб вашим суперникам завжди доводилося думати, що робити колл або фолд, а також, щоб ви не сильно часто скидали у відповідь на рейзи в обох ігрових ситуаціях.

Подібне досить не просто для реальних покеристів, так як вони звикли робити досить великі ставки, для того, щоб отримати якомога більше фолд Еквіті або через жадібність, тоді як невеликого розміру ставки робляться для того, щоб отримати колл від слабких рук або через того, що немає бажання ризикувати з блефом. Якщо ви розіб'єте свій діапазон на кілька сайзінгов, то ви напевно захочете, щоб противники набагато Лузовий вас колліровать у відповідь на ваші невеликі ставки і набагато частіше фолд або реалізовували блеф-Кетчеру проти великих.

Все вищесказане складно здійснити звичайній людині, так як це вимагає усвідомлення того, яким чином різні частини вашого ігрового діапазону протиставляються різним частинам діапазону супротивників, з чим досить просто впоратися покерного-боту. Адже бот просто не думає про ігрові діапазонах, як це робить реальний гравець, він просто використовує певні ігрові лінії, які давно довели свою прибутковість за ігровим столом. Але при цьому, намагаючись збагнути логіку покерного бота, а також те, чому різного роду сайзінг може бути непоганою ідеєю в деяких ігрових ситуаціях, є чудовою можливістю для того, щоб привнести додаткову родзинку в свою гру.

Грайте і вигравайте!

Але як вести себе в протистоянні з ботами, ніж гра проти покерного робота відрізняється від гри проти реальної людини?
Можливо, що ви є просто везучим фішем?