Поп-культура в епоху інтернету - еволюція чи революція?

[Responsivevoice_button voice = "Russian Female" buttontext = "Прослухати"]

Музичний експерт Кортні Хардінг (Cortney Harding) розмірковує про неймовірній кількості поп-контенту, доступного сучасному користувачеві завдяки розвитку цифрових сервісів, і про те, чому це добре - мати практично необмежений вибір музики і серіалів.

Будемо відверті - ми ніколи не зможемо перегорнути до кінця список доступних кліпів, серіалів або музики на Netflix і Spotify . І це нормально. Останнім часом все частіше критикують створення надлишкового контенту, який обрушується на людину в мережі або по ТБ. Деякі коментатори спираються на свої приклади , Інші просто сумують про те, що по-справжньому якісний музичний альбом не може пробитися в плей-лист крізь інформаційний «шум». В цілому, всі сходяться на тому, що інтернет стер перепони для поширення медійного продукту, які були раніше, і тому навіть посередні треки і фільми знаходять нас всюди, навіть через ті канали комунікації, через які не повинні були б поширюватися.

В цілому, всі сходяться на тому, що інтернет стер перепони для поширення медійного продукту, які були раніше, і тому навіть посередні треки і фільми знаходять нас всюди, навіть через ті канали комунікації, через які не повинні були б поширюватися

Netflix офіційно недоступний в Україні, але подейкують, що там сила-силенна серіалів, фільмів і ТБ-шоу

Під час перегляду церемонії нагородження MTV Video Music Awards 2015 Кортні здивовано відзначила, що вона - людина, безпосередньо пов'язаний з музичною індустрією, - не знає більшості лауреатів премії. Щоб зорієнтуватися, who is who, довелося шукати інформацію в Google, Youtube і Vine. І справа навіть не в тому, що автор не в тій віковій категорії, яка є основною ЦА для MTV VMA. Порівнюючи переможців аналогічній церемонії 20-річної давності, Кортні зазначає, що тодішні герої були дійсно всесвітньо відомими зірками , Чиї пісні дізнавалися навіть її батьки - настільки глобальним і неминучим було покриття поп-культури. Виявляється, незважаючи на величезну кількість каналів поширення інформації, які сьогодні доступні буквально кожному, у нас залишається можливість уникати того контенту, який особисто нам нецікавий. При цьому, всюдисущі комунікації все ж позитивно позначаються на задоволенні інтересів користувачів, навіть самих неординарних.

Наприклад, телебачення. Влітку відбулася одна з найяскравіших прем'єр сезону - серіал UnReal, з явним феміністичним ухилом оповідає про цинічне лаштунками зйомок романтичної реаліті-шоу. Епізоди з дотепними, але часто злими і саркастичними діалогами виходять на каналі Lifetime, для якого подібні остросоциальниє теми, в загальному, не характерні. Але планка вимог до ТВ постійно підвищується, а тому новачкам доводиться дивувати. USA Network з його історією Mr. Robot про програміста-соціопат, який не бачить для себе іншої долі, крім як хакер-відлюдник; канал AMC з не менш комп'ютерної драмою Halt and Catch Fire про зародження IT-індустрії в Америці 80-х років - складно назвати ці серіали продуктом для широких мас.

Robot про програміста-соціопат, який не бачить для себе іншої долі, крім як хакер-відлюдник;  канал AMC з не менш комп'ютерної драмою Halt and Catch Fire про зародження IT-індустрії в Америці 80-х років - складно назвати ці серіали продуктом для широких мас

Кадр з серіалу UnReal

Насправді, телебачення зараз робить так багато якісного продукту, як ніколи раніше. Тому каталог в Netflix здається просто нескінченним, а сам сервіс намагається полегшити долю глядача підказками, що саме варто подивитися відразу по закінченню вашого поточного серіалу. Погодьтеся: набагато краще губитися від різноманіття вибору, ніж впадати у відчай, що вам зовсім нема чого подивитися. Більше різних історій розповідається , Більше тим висвітлюється - включаючи такі непопулярні на ТБ 10-річної давності проблеми національних та сексуальних меншин, рівноправності жінок, які працюють, особливості життя в різних куточках Землі і ін. Так що там - якщо постаратися, напевно можна знайти навіть серіал про життя сироїдів (як мінімум, документальний).

У глобальному сенсі такі зміни означають, що сьогодні вам не потрібно стрибати вище голови, щоб заявити про себе і свої проблеми всьому світу. Досить самої ідеї і ноутбука - і ви вже можете прозвучати на весь світ. До цього слід додати вміння підносити свою неординарну особистість (адже ви персонаж з харизмою, інакше з чим вам завойовувати світ?), - вважає Кортні.

У музиці ж подібна свобода самовираження викликає хвилю критики приблизно такого змісту: пісні складають і викладають в мережу все підряд, а шанованих критиків і консультантів в музичних магазинах, які підкажуть, що варто слухати - більше немає. Згадуючи директорів музичних студій, тих самих критиків і консультантів, помічаєш, що всі вони відповідали одним шаблоном, а значить, і радили все одних і тих же співаків. Так, зараз є багато посередньої музики - але багато і дійсно якісних пісень, які при старому положенні справ ніколи б не були почуті. Потрібно ретельніше фільтрувати, а й шанси знайти хороший продукт стали вище.

Фото з червоної доріжки MTV VMA 2015. Можна вибрати співачку на будь-який смак

Зрештою, коли є нескінченна кількість варіантів, що слухати / дивитися / читати - найпростіше повернутися до того, чим ми захоплювалися раніше, і що напевно сподобається і зараз, не пошкодивши психіку і почуття прекрасного. Але можна зважитися спробувати щось незвичайне для себе - по-перше, немає нічого страшного, якщо ви не уловите всіх нюансів серіалу про ЛГБТ-спільноті, або не навчитеся підспівувати кращої співачки року за версією MTV. Зате ви точно знаєте, що спробували.

А по-друге - не обов'язково дивитися абсолютно все новітні серіали та кліпи. Ми поки ще не живемо в умовах комп'ютерної гри, де кожен новий рівень життя відкривається тільки після перегляду всіх до єдиного шоу попереднього сезону. Цілком прийнятно не знати всіх зірок Youtube. Але неприйнятно романтизувати світ минулого, в якому не було цифрового різноманітності і ностальгувати за відсутності свободи вибору контенту. У розважальній індустрії сучасності немає альтернативи «або / або», «Санта-Барбара» або спати ». Є нескінченне «і», завдяки якому поруч уживаються аматорські треки і професійні інструментально-вокальні записи, однаково доступні всім підключеним до інтернету меломанам.

За матеріалами: Medium | фото: Netflix , Pursuitist.com , IMDB

Адже ви персонаж з харизмою, інакше з чим вам завойовувати світ?