Порівняльний огляд популярних сучасних (2018 роки) CMS

  1. CMS-міфи
  2. Міф №1: безкоштовні CMS не підходять для серйозного бізнесу
  3. Міф №2: готові системи управління контентом «важкі», а сайти, написані з нуля, «легкі»
  4. Міф №3: звичайний блог на CMS зробити легко, а для створення більш складного проекту потрібні досвідчені...
  5. Які CMS ми розглянемо в огляді?
  6. WordPress - кращий безкоштовний движок для сайтів?
  7. WordPress в цифрах
  8. Деякі недоліки WordPress
  9. Можливості CMS Joomla
  10. Кілька важливих переваг CMS Joomla
  11. Joomla в цифрах
  12. Про недоліки
  13. Drupal - більше складнощів, більше можливостей
  14. Drupal в цифрах
  15. Головні недоліки CMS Друпал
  16. MODX - ще одне рішення для тих, хто не звик себе обмежувати
  17. OpenСart - зручна безкоштовна платформа для інтернет-магазинів
  18. плюси OpenCart
  19. недоліки OpenCart
  20. Платні системи управління контентом
  21. самописние CMS
  22. Як дізнатіся, на Який CMS сайт, Який ви нашли в інтернеті?
  23. Update 2018 року: UMI.CMS, DataLife Engine, свіжий рейтинг Рунета і новини зі світу систем управління контентом
  24. DLE - зручний движок для новинних порталів і блогів
  25. OctoberCMS - нова система управління контентом з великим потенціалом?
  26. Що змінилося в світі CMS за минулий рік?
  27. Вибір за вами!

CMS (Content management system або Система управління контентом) - програмна основа для розробки і редагування сайту. Якщо говорити простіше: це конструктор, який дозволяє створити веб-ресурс і наповнювати його статтями, фотографіями, відео і іншими даними.
CMS, як і будь-який інший конструктор, може бути дуже простий: деталі великі, без якихось складних елементів, їх відносно небагато, заплутатися просто нереально (як і нереально побудувати щось дійсно унікальне). А може бути і досить витонченої: маса різних деталей, які з'єднати в щось одне не так легко. Важливо відзначити, що коли з'являється певний рівень вправності, сотні і тисячі компонентів перетворюються в потужні оригінальні рішення.

У цій статті ми розглянемо кілька популярних CMS (їх ще називають «двигунами» сайту). Будуть в нашому огляді і дуже прості системи, і трохи складніше. Головне завдання поста - допомогти вам вибрати найбільш підходящу платформу для створення власного сайту.

Ми знаємо, що зараз в Мережі дуже багато матеріалу на цю тему, тому постаралися зібрати тільки свіжі дані (2017 і кінця 2016 року). Думаємо, що для більшості читачів інформація буде не тільки актуальною, але й унікальною.

Важливо!

На початку 2018 роки ми доповнили статтю свіжими даними. ми:

  • Додали блок про 3 нові (для нашого огляду, а не для світу веб-розробки) СMS
  • Розповіли про актуальний рейтинг Рунета
  • Поділилися декількома новинами, які стосуються популярних движків

CMS-міфи

Перш ніж ми розглянемо переваги і недоліки конкретних «движків», ми хочемо розвінчати кілька непідтверджених чуток, які будуть заважати сприйняттю інформації.

Міф №1: безкоштовні CMS не підходять для серйозного бізнесу

«За додаткову плату» не завжди означає «добре». «Безкоштовно» не завжди означає «погано». При виборі системи управління контентом, відштовхуйтесь від своїх завдань, а не від забобонів і чуток. Думайте не про те, щоб створити сайт на «якісної» CMS, а про те, що повинно бути на вашому сайті (наприклад, картки товарів, категорії, фільтри, зручні настройки для SEO-оптимізації і т.д.) Коли у вас буде набір конкретних вимог до сайту, шукайте відповідну CMS, яка відповідає всім цим вимогам. Скажемо чесно: швидше за все, вона буде безкоштовною і не поступатися нічим платному аналогу.

Міф №2: готові системи управління контентом «важкі», а сайти, написані з нуля, «легкі»

«Важкі» - це ті проекти, які вимагають великої кількості ресурсів і займають багато місця на хостингу. Цей міф розвінчати легко. Як правило, над розробкою CMS трудяться команди професійних програмістів. Десятки, а часто і сотні людей працюють над кожним новим релізом. Коли сайт пишеться з нуля, в його створенні беруть участь співробітники однієї веб-студії - максимум кілька людей. Як думаєте, у кого вийде більш оптимізований і легкий сайт?

Міф №3: звичайний блог на CMS зробити легко, а для створення більш складного проекту потрібні досвідчені розробники

Все залежить від того, наскільки складний веб-сайт ви плануєте. Якщо ваше завдання створити робочий сайт, який не претендує на унікальність, за допомогою навчальних статей та відео на YouTube ви без особливих складнощів можете зробити і інтернет-магазин, і портал ЗМІ, і фотогалерею, і сотні інших проектів різної спрямованості. Все це без знань основ програмування. Все це безкоштовно.

Які CMS ми розглянемо в огляді?

У 2016 році (у 2017 році дослідження поки не проводилося) «Рейтинг Рунета» оголосив рейтинг (вибачте за тавтологію) найпопулярніших CMS. Рейтинг враховував тИЦ і відвідуваність ресурсів, створених за допомогою різних систем управління контентом. Серед open-source CMS (безкоштовних платформ з відкритим кодом) переможці були наступні:

Ось на них ми і звернемо найбільше уваги. Хоча розглянемо і кілька інших сучасних рішень.

WordPress - кращий безкоштовний движок для сайтів?

WordPress - кращий безкоштовний движок для сайтів

Тільки вордпресс, тільки хардкор!

Цитата з обговорення популярних CMS на просторах Рунета

Більшість людей все ще вірить в оману, що WordPress - це тільки обмежене рішення для блогів. Насправді ні. Я створюю все на цьому «движку»: починаючи від величезних інтернет-магазинів і великих сайтів готелів і закінчуючи відомими блогами в сфері моди, які збирають десятки тисяч користувачів щомісяця. За останні кілька років WP перетворився в набагато більш просунуту CMS, на якій можна створювати більшість проектів будь-якого масштабу.

- Джефф Кларк, розробник з Codeless Interactive

WordPress (WP) - найпопулярніша CMS на сьогоднішній день. У цьому легко переконатися. Наприклад, ви можете скористатися Google Trends:

Наприклад, ви можете скористатися Google Trends:

Це дані за останні 5 років. Популярність іншого поширеного движка Joomla падає, а бажаючих скористатися WP менше не стає.

Ми можемо назвати сотні причин, чому користувачі у всьому світі вибирають це рішення. Зупинимося лише на декількох найосновніших:

  1. Простота. Створення сайту на WordPress не вимагає практично ніяких IT-навичок. Більш того: багато хостинг-провайдери дозволяють встановити WP в один клік. Опублікувати новий контент на цій CMS не складніше, ніж друкувати щось в програмі Word. Про роботу з WP написані мільйони статей на різних мовах, зняті детальні відео, опубліковані тисячі книг. На будь-яке питання щодо WordPress можна знайти відповідь в лічені хвилини.
  2. Маса безкоштовних можливостей. Настроюються теми для створення унікального дизайну, плагіни для розширення функціоналу - за все це не потрібно платити ні копійки і все це можна знайти, не виходячи з адміністративної панелі сайту.
  3. Постійний розвиток. WordPress створили професійні розробники. Вони ж (спільно з тисячами волонтерів-ентузіастів у всьому світі) до сих беруть участь в постійних поліпшень «движка». Після кожного релізу CMS стає швидше, зручніше, безпечніше. Коли ви вибираєте WordPress в якості платформи для свого сайту, ви точно знаєте, що проект не згорнеться в найближчі кілька років, він тільки може стати краще.

WordPress в цифрах

  • Більше 140 мільйонів людей завантажили WordPress з офіційного сайту wordpress.org
  • Більше 60 мільйонів сайтів працюють на WP на момент написання цієї статті (березень 2017 року)
  • Більше 50% сайтів, створених на СMS, використовують, WordPress

Деякі недоліки WordPress

  • Порівняно обмежені можливості налаштувань. Це зроблено спеціально. Розробники не хочуть заплутувати користувачів. Новачки це цінують. Зате більш-менш просунуті користувачі не завжди можуть реалізувати якусь витончену задумку.
  • Сайт на WP легко створити, але так само легко і зіпсувати. Значна частина відеоуроків і гайдів по WordPress записана людьми, які дуже далекі від веб-розробки. Наприклад, вони радять як вносити правки в код, але не попереджають (бо не знають), що всі правки зникнуть після поновлення ядра CMS або теми. Будьте дуже уважні, коли намагаєтеся щось поліпшити на сайті, переглядаючи сумнівні відео на YouTube.
  • «Движок» постійно намагаються зламати. Можна провести аналогію з операційною системою Windows. Вона найзручніша і популярна, тому завжди є охочі знайти її уразливості і скористатися ними для отримання вигоди. Проте, свій комп'ютер, як і свій сайт, можна без праці захистити, вчасно встановлюючи всі оновлення і використовуючи хороше антивірусне програмне забезпечення. Варто зазначити, що у самій CMS WordPress практично ніколи не було серйозних дірок в безпеці (не рахуючи кількох невдалих релізів), головна загроза для користувача - тисячі плагінів «движка». Саме через плагіни в більшості випадків зловмисники зламують сайти на WP.

Можливості CMS Joomla

Найдірявіша cms joomla. Постійно ламають з року в рік, скільки працюю завжди бідкаються власники сайтів на joomla.

Цитата з обговорення популярних CMS на просторах Рунета

Джумла найкраще демонструє, що таке open source. Joomla може показати, на що здатні спільні зусилля багатьох розробників.

- Девід Херлі, один з волонтерів, які беруть участь в поліпшенні Joomla і випуску нових релізів

Joomla - друга за популярністю CMS в світі. Як і Вордпесс, вона безкоштовна, неймовірно проста, доступна і надійна. По суті, вона володіє всіма якостями WP. Головна відмінність Джумли від більш успішного open source рішення - з нею трохи складніше впоратися. Її не так просто встановити, налаштувати і наповнити контентом.

Не так просто, як WordPress, але теж дуже легко. Теж можна обійтися без спеціальних знань в області php (або Hypertext Preprocessor - мова програмування для створення веб-додатків) і HTML (HyperText Markup Language - мова розмітки документів в інтернеті). Для створення простого сайту досить подивитися кілька відеоуроків на YouTube.

Кілька важливих переваг CMS Joomla

  1. Для цієї платформи існують зручні багатофункціональні програми для створення інтернет-магазинів різної складності: VirtueMart, Joomshopping, Tienda і т.п. Для WP теж є спеціальні рішення для електронної комерції (наприклад, WooCommerce). Все ж Джумла вважається набагато більш підходящим вибором, якщо ви плануєте відкривати онлайн-магазин. Створити повнофункціональний інтернет-магазин (а не одностранічнік) на Joomla простіше і швидше, ніж на Вордпресі.
  2. Сайт на Джумла можна оптимізувати без додаткових плагінів. Без зайвих рухів тіла користувач може прописати мета-теги і налаштувати URL (адреси сторінок, які відображаються в рядку браузера).
  3. У движку відразу доступно кешування. Це прискорює завантаження сторінок, підвищує позиції сайту.
  4. Сайт на Джумла можна редагувати не заходячи в адміністративну панель. Доступно так зване front-end редагування контенту.

Joomla в цифрах

  • Більше 78 мільйонів людей завантажили цю CMS з офіційного сайту www.joomla.org
  • Більш 7800 модулів (платних і безкоштовних) є в офіційній директорії «движка»
  • Більш 2,8% всіх сайтів в світі працюють на Джумла

Про недоліки

Об'єктивні недоліки у Joomla такі ж, як і у WP - занадто багато навчальної інформації, серед якої даремні і навіть шкідливі поради та уроки; трохи обмежені можливості (хоча і не такі обмежені, як у вордпресс); велика кількість бажаючих знайти слабкі місця в коді і навчитися зламувати сайти на цій CMS.

Якщо порівнювати Joomla з WordPress, можна відзначити, що для цього «движка» існує набагато менше «доважили» (плагінів і тем).

Drupal - більше складнощів, більше можливостей

Загалом, прошу зрозуміти мене правильно, я не агітую терміново переносити ваші проекти з Joomla або WordPress на Drupal. Бо прекрасно розумію, що «найкраща CMS» - це та, в якій ти сам краще розбираєшся. Але новачкам від веб-мастерингу рекомендую звернути на Drupal 7 (а може вже і 8) найпильнішу увагу. Бо в функціоналі Drupal, швидше за все, ВЖЕ є все те, що ви поки тільки плануєте для написання, і на що можете витратити багато годин своєї роботи. Drupal - це зручно.

Цитата з обговорення популярних CMS на просторах Рунета

Drupal - напевно, краще рішення для важливих урядових сайтів, а також для ресурсів юридичних компаній, з якими ми постійно працюємо.

- Пітер Савчінек, професійний розробник з CivicActions

Drupal - це CMS абсолютно іншого рівня. Якщо Joomla та WordPress - прості, але обмежені рішення, то Друпал - платформа, яка дозволяє втілити практично будь-який ваш задум, але яка вимагає певних навичок. Інтернет-магазини, соцмережі, великі корпоративні сайти - все це і багато чого іншого не перший рік успішно створюється на Drupal.

Крім функціоналу, який дає можливість створити сайт будь-якого рівня складності для будь-якої мети, у Друпал є й інші переваги:

  • Високий рівень безпеки (без будь-яких складних налаштувань і установки додаткових модулів). Багато розробники вважають це рішення найзахищенішою CMS на php.
  • Зручна оптимізація (знову-таки не вимагає додаткових установок, SEO-настройки доступні в стандартній комплектації CMS).
  • Гнучкі настройки прав користувачів. Можна вибирати якими саме можливостями володіє кожен користувач (у багатьох інших CMS цей набір можливостей стандартний).
  • Велика кількість готових потужних безкоштовних рішень. Для електронної комерції, наприклад, є такі платформи, як Ubercart. Вони перетворюють Drupal в зручний багатофункціональних інтернет-магазин і не вимагають складних налаштувань і знань програмування.
  • Адаптація для мобільних пристроїв . Починаючи з 8-ї версії, все теми для Друпал прекрасно відображаються на всіх популярних мобільних девайсах.
  • Десятки і сотні видів контенту. Не тільки пости і сторінки, як в WP. Без додаткових правок коду можна створити такий тип контенту, як наприклад, опитування, статистичні дані, відео і т.д.

Drupal в цифрах

  • Більш 2.2% сайтів усього світу працюють на системі управління контентом Друпал
  • Більш 1000000 користувачів входять в співтоваристві Drupal. Всі ці люди постійно працюють над поліпшенням самого движка і над розробкою нових корисних модулів для нього
  • Більш 35800 безкоштовних модулів дозволяють будь-якому користувачеві CMS розширити можливості свого сайту

Головні недоліки CMS Друпал

Їх тільки два - ціна і рівень складності. Непідготовленому користувачеві нелегко створити проект на цій CMS. Якщо ж він хоче найняти професійного розробника, доведеться платити більше, ніж розробнику на WordPress або Joomla. Преміум-теми на Drupal стоять на порядок дорожче, ніж теми на WP.

Сайт Білого Дому whitehouse.gov теж зроблений на Drupal.

MODX - ще одне рішення для тих, хто не звик себе обмежувати

Так само як Joomla схожа на WordPress, CMS MODX схожа на Drupal. Ми зараз говоримо не про код, а про можливості для звичайного користувача без диплома програміста.

MODX підійде для розробки будь-якого сайту : Блогу, форуму, величезного порталу, сервісу з онлайн-платежами і т.п.

У CMS вбудовано багато фіч, які спрощують працю веб-розробника (наприклад, можливість зберігати сніпети коду).

Для користувача, який не знає php і HTML, відзначимо наступні переваги:

  • Можна вибрати багато типів контенту. Тобто це може бути навіть не HTML-сторінка, а, наприклад, pdf-файл. Причому можна зробити так, щоб файл відобразився в браузері, завантажився на комп'ютер або ж сайт вказав на сторонній ресурс з файлом
  • Безпека. Сайти на MODX більш захищені, ніж ресурси на більшості інших CMS
  • SEO без додаткових модулів і налаштувань (як і у Drupal)
  • Створення складних багатофункціональних інтернет-магазинів за допомогою Foxy Cart
  • Підтримка багатомовних сайтів

Якщо ви уважно вивчили першу частину статті, ви можете здогадатися про недоліки. Фахівців з MODX (як і по Drupal) менше, ніж девелоперів, які працюють на більш простих CMS, тому їх послуги дорожче. І знайти їх складніше.

OpenСart - зручна безкоштовна платформа для інтернет-магазинів

OpenCart - СMS, яку можна встановити і налаштувати буквально за 30 хвилин. Це ідеальне рішення для тих, кому потрібен інтернет-магазин якомога швидше і якомога дешевше. Звичайно, швидко і безкоштовно неможливо створити щось дійсно якісне. Але іноді цього і не потрібно. Іноді потрібна проста «робоча конячка». Тим більше з цієї «конячки» можна досить легко (хай і не за півгодини) створити привабливий зручний онлайн-магазин .

плюси OpenCart

  • Функціональний і простий редактор
  • Можливість редагувати мета-теги після установки стандартної комплектації
  • Можливість відстежувати дані про продажі, продуктах, переваг споживачів і ефективності реклами (без використання CRM)

недоліки OpenCart

Ця платформа створена виключно для інтернет-магазинів. На ній неможливо створити інший вид сайту. З інших недоліків можна відзначити недостатні стандартні можливості для SEO-оптимізації. Наприклад, в базовій комплектації можна закрити дублі і згенерувати карту сайту.

Платні системи управління контентом

Платні системи управління контентом

Найпопулярніший платний «движок» в російськомовному інтернеті - 1С-Бітрікс. У цій статті ми не будемо ретельно його розглядати.

Хочемо лише ще раз попросити наших читачів не вірити в чутки і необгрунтовані коментарі, а вибирати CMS, виходячи з цілей. 1С-Бітрікс - досить потужне рішення, на якому можна реалізувати багато різних проектів. Але воно далеко не ідеальне.

самописние CMS

Йдеться про системи, які створюються не великими компаніями, а маленькими студіями або навіть окремими розробниками. Як ми вже зазначили вище, часто такі CMS поступаються популярним рішенням. Але бувають і виключення.

Ставтеся до них, як до автомобіля, створеного на заводі, а у кого-то в гаражі. З одного боку, в гаражі немає потужностей великого підприємства. З іншого - саме в гаражі (нехай і оснащеному за останнім словом техніки) створюються наворочені авто Джеймса Бонда з ракетами, кулеметами, суперкомп'ютером і іншими удосконаленнями.

Іноді самописна CMS - це ваш шанс отримати рішення, повністю адаптоване під ваші цілі і потреби. головне замовляти сайт у компанії , Якій можете довіряти на 100%. Не забувайте, що навіть з самими захищеними і стабільними ресурсами трапляються збої, які можуть полагодити тільки ті, хто добре розбирається в CMS і не скористається вашою ситуацією для збагачення.

Як дізнатіся, на Який CMS сайт, Який ви нашли в інтернеті?

Іноді вам подобається функціонал або дизайн того чи іншого сайту, і у вас з'являється бажання створити схожий проект на тому ж рішенні (самостійно або за допомогою розробників). Це адекватне бажання, яке позбавить від маси непотрібної роботи в майбутньому.

Перевірити, на який СMS створений сподобався ресурс можна за допомогою безкоштовного сервісу pr-cy.ru . Шукайте напис СMS в розділі «Серверна інформація».

Шукайте напис СMS в розділі «Серверна інформація»

Update 2018 року: UMI.CMS, DataLife Engine, свіжий рейтинг Рунета і новини зі світу систем управління контентом

UMI.CMS - основа сайту «ГЛОНАСС»

UMI - платне рішення для створення сайтів. Як мінімум, це означає, що власники CMS можуть розраховувати на більш-менш адекватну підтримку і на постійні оновлення (а значить поліпшення) свого сайту.

Про даний конструктор досить складно зібрати об'єктивні дані. Інформації достатньо. Але майже вся вона опублікована самими ж авторами CMS. Якщо їм вірити, виходить, що на початку 2018 року:

Складно сказати, як представники компанії Юмісофт визначали кращих розробників Рунета і чому їх так багато. Так як причин не вірити Юмісофт у нас немає, будемо вважати, що цифри, наведені вище, відповідають дійсності.

З переваг системи управління контентом «Юмі» можна виділити наступні:

З переваг системи управління контентом «Юмі» можна виділити наступні:

Відгуки про UMI.CMS, як це часто буває з платними веб-продуктами, полярні. Половина таких:

Половина таких:

Половина ось таких:

Половина ось таких:

Юмісофт гарантує партнерам (людям, які будуть замість них продавати движок) знижки до 60% та інші бонуси. Така політика призводить до сотням хвалебних необ'єктивних оглядів і відгуків. Це не означає, що CMS погана, але вже точно не така хороша, як багато хто намагається описати.

На наш суб'єктивний погляд, UMI.CMS - продуманий і функціональний движок з адекватною техпідтримкою. Але варто цей движок немаленьких грошей. Використовуйте його, тільки якщо маєте в своєму розпорядженні солідним бюджетом.

На UMI.CMS розроблений сайт «ГЛОНАСС». Це говорить про те, що серйозні державні компанії довіряють Юмісофт. Погано це чи добре, вирішувати вам.

DLE - зручний движок для новинних порталів і блогів

Наше ставлення до DataLife Engine добре описує коментар нижче.

DLE не можна назвати рішенням на всі випадки життя. Але для тематичних проектів даний движок - відповідний вибір.

Серед плюсів CMS:

Відзначимо, що майже всі ці можливості доступні і в деяких безкоштовних движках. Ось тільки для кожної нової фічі потрібно ставити окремий плагін. Для генерації мета-тегів - одне доповнення, для голосування - інше. Не завжди плагіни будуть коректно працювати і «уживатися» один з одним. Якщо ж ви використовуєте DLE, весь функціонал доступний прямо «з коробки». Все працює і не конфліктує один з одним. Не потрібно боятися, що якийсь розробник вирішив припинити підтримку плагіна, тому після поновлення вашого сайту на WP, треба готуватися до раптового зникнення голосування і реєстрації користувачів.

При підготовці статті ми прочитали багато скарг на те, що розробники DLE використовують, м'яко кажучи, «нечистий» код. Насправді, все (або майже все) вже давно виправлено. DLE, який ви можете купити в 2018 році, значно відрізняється від DataLife Engine зразка 2010 року. Проблеми з кодуванням і слабким API в минулому.

Проблеми з кодуванням і слабким API в минулому

Як бачите, безкоштовна версія дуже обмежена. Недарма ж вона названа тут «демоверсією». Тільки щоб спробувати. Раз вже вирішили працювати з DLE, придбайте ліцензію.

OctoberCMS - нова система управління контентом з великим потенціалом?

Коли ми опублікували першу версію статті з оглядом CMS в 2017 році, наші читачі (а може звичайні спамери?) Просили додати дані про движку з незвичайною назвою OctoberCMS.

Можливо, хтось і правда ставить цю CMS в один ряд з WordPress і Joomla !, а може просто намагається просунути її за допомогою спаму в коментарях. У будь-якому випадку, нам стало цікаво. Ми зайшли на офіційний сайт конструктора, скачали новинку і спробували встановити сайт на локальному хостингу.

На жаль, установка не вдалася.

На офіційному сайті розписані можливі помилки при установці і способи їх вирішення. Проте, ми вирішили не витрачати на це час. Дану СMS ми точно не будемо рекомендувати своїм читачам. Занадто сире рішення. WordPress на нашому локальному сервісі ставиться без проблем. Старі і нові версії. Тому що розробники думають про те, щоб максимально спростити процес створення сайту. Або може просто тому, що у них більше часу на тести. У будь-якому випадку, OctoberCMS поки не наш вибір.

Що змінилося в світі CMS за минулий рік?

Як мінімум, тепер в Рунеті трохи інший список фаворитів.

WordPress все ще номер один, а ось Joomla! втрачає позиції. Зате Drupal набирає обертів. Ми вважаємо, що це заслужено.

За 2017 рік відбулося багато оновлень і доповнень для безкоштовних движків. Говорити про всі не має сенсу.

Згадаємо лише про плагіни для генерації турбо-сторінок. Відразу після анонсування Яндексом впровадження технології «Турбо-сторінки», з'явився спеціальний плагін Yandex.News Feed для WP, трохи пізніше JC Yandex Turbo для Joomla !. Ми тестували обидва рішення (вони безкоштовні). Вони обидва працюють, хоча і не позбавлені недоліків.

Суть в тому, що для масових популярних CMS завжди будуть створюватися нові доповнення для вирішення актуальних завдань. Причому дуже часто ці доповнення будуть безкоштовними!

Ми готові повторити те, що сказали на початку статті рік тому: для більшості завдань, які повинен вирішувати ваш сайт, підійде безкоштовний движок. Не варто думати про його обмеженості і недоліки, думайте про його простоті та сталий розвиток Карпат.

Вибір за вами!

Сподіваюся, нам вдалося написати об'єктивний огляд. Тепер у вас є необхідна інформація. Проаналізуйте її і робіть вибір!

Які CMS ми розглянемо в огляді?
WordPress - кращий безкоштовний движок для сайтів?
Що змінилося в світі CMS за минулий рік?
Як думаєте, у кого вийде більш оптимізований і легкий сайт?
Які CMS ми розглянемо в огляді?
WordPress - кращий безкоштовний движок для сайтів?
Як дізнатіся, на Який CMS сайт, Який ви нашли в інтернеті?
OctoberCMS - нова система управління контентом з великим потенціалом?
А може звичайні спамери?
Що змінилося в світі CMS за минулий рік?

Дополнительная информация

rss
Карта