Порівняльний огляд браузерів для Андроїд

  1. Mozilla Firefox
  2. Dolphin Browser

Для цього огляду ми відібрали чотири провідних браузера і порівняли їх за кількома показниками. Піддослідну групу склали Opera Mobile , Mozilla Firefox , Dolphin і Chrome . Саме на ці браузери доводиться максимум установок, і вони є лідерами по впровадженню нових стандартів і розробці зручного інтерфейсу. А вибрати кращий інтернет браузер для телефону часто буває непросто - функціонал цих програм багато в чому схожий.

Спочатку трохи зупинимося на критеріях оцінки. Оскільки браузер - це одна з найбільш затребуваних програм сучасного телефону, вона повинна в обов'язковому порядку бути зручною. Тобто, такі функції як перемикання вкладок, запам'ятовування паролів, копіювання тексту або збереження фотографій повинні бути реалізовані на вищому рівні. Крім цього, ми оцінювали швидкість роботи браузера, читабельність сторінок при масштабуванні, швидкість завантаження сторінок через Wi-Fi і через 2G-мережі, а також особливості браузерів.

Ми спробуємо порівняти наші суб'єктивні враження від користування і скласти наш власний рейтинг мобільних браузерів.

Якщо проводити порівняльний аналіз і спробувати розподілити конкурсні місця в нашому імпровізованому рейтинг браузерів для Андроїд, то ми б віддали невелике перевагу Firefox і Opera, які, на нашу думку, розділили перше місце, a Dolphin і Chrome зайняли почесне друге.

Почнемо ми з самого старого гравця цього ринку - Opera Mobile. Інтерфейс браузера дуже зручний - в верхній частині розташовуються рядка адреси та пошуку, а в нижній найбільш затребувані функції Назад, Вперед, Оновити і Закладки. Також кнопка доступу до меню програми. По центру головного вікна розташовуються візуальні закладки, що дуже зручно з огляду на що набирати адресу на тачфонах не найлегше заняття.

По центру головного вікна розташовуються візуальні закладки, що дуже зручно з огляду на що набирати адресу на тачфонах не найлегше заняття

В принципі, є все що може знадобиться при щоденному серфінгу, і всі ці функції доступні максимум в два кліка.

Швидкість завантаження сторінок також знаходиться на прийнятному рівні. Як тест ми використовували початкову сторінку поштовика i.ua і колективний блог d3.ru, як приклади "легкої" і "важкої" сторінки. Час завантаження через wi-fi і через 2G мережі ви можете побачити в таблиці. З масштабуванням сторінок браузер також справляється прекрасно, принаймні навіть на мінімальному збільшенні на нашому екрані 720р текст залишався повністю читабельним.

З підтримкою флеш ситуація дещо складніша. Банери і анімаюцію браузер відтворює нормально, причому запускає їх не автоматом, а потрібне підтвердження запуску, а ось з інтерактивним флешем можуть бути напряги, скоріше за все пов'язані з певними нестикування технології флеш і тачскрін.

Окремо варто відзначити процес збереження файлів і картинок. Вбудований даунлоадер Опери працює швидко і стабільно, є можливість поставити закачку на паузу і потім продовжити її.

В цілому, браузер показав себе дуже добре, їм зручно користуватися, швидко працює і має всі функції необхідними сучасному браузеру.

В цілому, браузер показав себе дуже добре, їм зручно користуватися, швидко працює і має всі функції необхідними сучасному браузеру

Mozilla Firefox

Мозилла при розробці браузера вирішила віддати більше місця під активну область екрану і залишила тільки невелике місце вгорі для рядка адреси і перемикання розкладок. Перемикання розкладок організовано також досить зручно, цифра після рядка адреси показує їх кількість, а якщо натиснути на неї то основне вікно їде вниз, відкриваючи візуальний список з 3 найближчих вкладок.

Також варто відзначити таку корисну річ як доповнення, яка багато в чому визначила успіх Мозилли на ринку "старших" браузерів. У мобільній версії також є така можливість, у чому ми переконалися встановивши AdBlock Plus. Також приємна фішка можливість зберігати сторінки у вигляді файлів ПДФ для подальшого читання в офлайні.

З флешем ситуація повністю аналогічна з Оперою - анімація працює без проблем, а от з інтерактивом туговато - флеш не розпізнає спрямовані чи торкання до нього особисто або на сторінку в цілому.

Також варто відзначити можливість синхронізувати браузер зі своїм домашнім комп'ютером і перенести закладки і відкриті вкладки на мобільний пристрій.

В цілому, до браузеру також немає ніяких претензій, ми ставимо йому 9 балів з 10.

Dolphin Browser

Це наша "темна конячка" в даній групі випробуваних. Інтерфейс Дельфіна дуже нагадує пісішний Хром, вгорі розташовується панель закладок, а рядок адреси програмісти вирішили прибрати, логічно припустивши що вона потрібно тільки в початковий момент. Тому після введення адреси вона пропадає, та й сама панель вкладок йде вгору по мірі скролла сторінки. Таким чином виходить що абсолютно вся площа екрану відводиться під відображення сторінки. За таке оригінальне рішення ми ставимо браузеру Дельфін додатковий плюс. Як же викликати елементи управління якщо на екрані нічого немає запитаєте ви? При легкої прокручуванні вгору рядок вкладок повертається і можна відкрити нову сторінку, а при натисканні на кнопку "Меню" внизу з'являється список доступних опцій.

У Дельфіні теж можна встановлювати розширення, що покращують функціонал браузера, але що більш цікаво - це функція СОНАР. По суті це голосове введення адреси / пошук. Ми вирішили перевірити наскільки добре він працює і на подив повинні визнати що прості слова типу гугл, погода, мейл.ру або фейсбук він розпізнає дуже чітко і з першого разу. І що ще більш дивно - розуміє навіть російські слова.

І що ще більш дивно - розуміє навіть російські слова

В іншому браузер показав себе двояко. Швидкість завантаження на швидкому з'єднанні виявилася вищою ніж у попередніх двох, але в повільних мережах йому знадобилося більше часу. З маштабування теж виникли певні питання по плавності роботи і швидкості відтворення картинки. Також ми зіткнулися з незрозумілим моментом коли після завантаження сторінки браузер показує що вона завантажена, але показує білий екран. На щастя таке траплялося нечасто, тому з урахуванням приємних особливостей ми ставимо Дельфіну 8 з 10 і пророкували йому велике і світле майбутнє.

На щастя таке траплялося нечасто, тому з урахуванням приємних особливостей ми ставимо Дельфіну 8 з 10 і пророкували йому велике і світле майбутнє

Останній по черзі, але перший на ринку. В першу чергу треба відзначити одне з головних переваг хрому - дуже швидка робота. Всі попередні браузери показали себе в принципі на одному рівні, Хром ж завантажився на секунду-другу швидше. Та ж історія сталася і з завантаженням вкладок, візуально вони з'являлися на екрані швидше ніж на інших браузерах. Однак хотілося б відзначити що закриття вкладок реалізовано не так зручно як у інших браузерів. Для того щоб закрити сторінку потрібно просто "змахнути" її в сторону. Виглядає це ефектно, але при перегляді сторінки це можна зробити випадково і тоді прийдеться завантажувати її знову. Перемикання вкладок зроблено схоже на Firefox, вгорі поруч з універсального вікна пошуку значок вкладок з цифрою позначає їх кількість. Також варто відзначити що розробники Хром відмовилися від рядка пошуку і поєднали її з рядком адреси, так що тепер і адреса і пошуковий запит треба вводити в один універсальне вікно пошуку.

Несподіваним для нас виявилося не дуже красива робота браузера в питаннях масштабування сторінки. Очевидно пріоритет в ньому налаштований таким чином, що він намагається одразу помістити сторінку на екран. І якщо в лівому меню знаходилися пункти з довгими словами він не розтягує саме меню, а робить перенос слів. На тому сайті який ми дивилися це виглядало дико. Та й взагалі в порівнянні з іншими браузерами в цьому моменті Хром поступається.

Загальні підсумки використання говорять нам про те, що в цілому Chrome теж залишив приємні враження, і ми можемо сміливо рекомендувати його до використання.

Як же викликати елементи управління якщо на екрані нічого немає запитаєте ви?

Дополнительная информация

rss
Карта