Порівняння продуктивності процесорів для планшетів: як розігнати планшет

 1. Продуктивність процесорів для планшетів: Відео
 2. Порівняння продуктивності процесорів для планшетів
 3. VIA 8505
 4. Rockchip 2808
 5. Qualcomm MSM7227
 6. Marvell NS166
 7. Rockchip 2918
 8. NEC Renesas EV2
 9. NVidia Tegra 2-3
 10. Сучасні CPU:
 11. Qualcomm Snapdragon 600
 12. Amlogic M802
 13. Mediatek MT6592
 14. Лінійка NVidia Tegra 4
 15. Лінійка Qualcomm Snapdragon 800
 16. Apple A7 APL5698
 17. Apple A7 APL0698
 18. Qualcomm Snapdragon 800
 19. Як підвищити продуктивність планшета

Для початку давайте трохи розберемося. Як відомо, процесори використовуються в самих різних пристроях - від комп'ютерів до віртуальних очок і фоторамок. Було б не логічно і не раціонально створювати для кожного пристрою свій унікальний процесор. Тому одна платформа може бути задіяна в різних девайсах.

Найпопулярніша платформа нашого часу - ARM. Так само називається компанія, яка і займається розробкою процесорів. Сама ж вона їх не виробляє, а просто продає ліцензії. Виготовленням займаються як маловідомі китайські заводи, так і світові гіганти: Marvell,, Qualcomm, Texas Instruments, nVidia і ін.

Еволюція ARM досить обширна і має багаторічну історію. Сама класифікація процесорів може бути двох типів: класифікація по поколінню (ARM9, Cortex); класифікація по архітектурі (ARMv6, ARMv7).

Природно, що чим вище клас платформи, тим продуктивність процесорів буде вище. Правда, багато виробників планшетів, хвалячи свій продукт, не зовсім чесно заявляють про реальні можливості свого девайса. Щоб не попастися на красиву упаковку, потрібно трохи самому розбиратися хоча б в популярних процесорах і знати, як перевірити продуктивність.

Продуктивність процесорів для планшетів: Відео

Як перевірити продуктивність процесорів

Щоб дізнатися продуктивність процесора, використовуються спеціальні програми. Наприклад: AnTuTu Benchmark, PassMark. Встановіть додаток з Магазину Додатків. Будь-який адекватний продавець не заборонить вам цього зробити. При першому ж запуску програма сама попросить зробити тест.

Тестів дуже багато: тест швидкодії і мультизадачности процесора і оперативки , Тести графіки, пристроїв вода-виведення та ін. В результаті буде представлений звіт з певною кількістю умовних одиниць. Для наочності додаток вибудує рейтинг пристроїв, де пристрої з кращими показниками будуть перебувати над вашим девайсом, а з меншими, відповідно, - нижче. Також можна подивитися на детальний звіт по-своєму гаджету.

Порівняння продуктивності процесорів для планшетів

Давайте розглянемо рейтинг продуктивності CPU, представивши найпопулярніші моделі і деякі застарілі себе, але ще присутні на вторинних ринках. Вони також зустрічаються в недорогих на даний момент планшетах вартістю до 3000 рублів, ось їх перелік .

VIA 8505

Робоча частота може досягати 800 МГц. Це дуже слабкий процесор. Його продуктивності вистачить тільки на читання книг, на прослуховування музики і на повільний веб-серфінг. Встановлювався на гаджети з Android_1.6.

Rockchip 2808

Частота також не перевищує 800 МГц. Продуктивність ненабагато краще, але вже можна дивитися неконвертованого відеоролики в HD якості.

Qualcomm MSM7227

Перший CPU від компанії, яка винайшла CDMA. Максимальна частота може досягати всього 600 МГц, але цього достатньо для перегляду HD відео і роботи в простих додатках.

Marvell NS166

Один з перших процесорів, який почав непогано працювати з графікою. Робоча частота може досягати 100 МГц. Був реалізований в основному на планшетах під управлінням другого Андроїда.

Rockchip 2918

CPU, який краще за всіх спрацювався з операционкой Android. Побудований на архітектурі Cortex A8, що дозволило працювати в частотному діапазоні до 1200 МГц. Відрізняється одним з кращих показників в автономному режимі в будь-яких режимах. При своїй копійчаної вартості, процесор підтримує Adobe Flash технологію; оснащений відеоприскорювачем, що дозволяє грати в 3D гри.

NEC Renesas EV2

CPU цікавий тим, що при низькому споживанні енергії здатний практично ідеально обробляти відео Full HD. Вийшло це завдяки двоядерний платформі Cortex A9 і вбудованому графічному 3D ядру Mali 400.

NVidia Tegra 2-3

C появою цього CPU почалася нова ера для мобільних гаджетів. У третій ТЕГРА було встановлено 4 ядра (Cortex A9) процесора і (!) 12 графічних ядер. Вся серія Tegra (аж до нової Tegra 4) була створена в основному для геймерських планшетів.

Сучасні CPU:


Тепер подивимося на перелік самих сучасні процесором для планшетів.

Qualcomm Snapdragon 600

CPU, виконаний на архітектурі ARMv9, складається з 4 ядер по 1890 МГц кожне, графічного ядра Adreno 320 і вбудованих модулів 3G і GPS. Закладена підтримка інтерфейсу USB 3.0 і камери до 21 Mpx. Рейтинг AnTuTu дає пристроїв на цьому процесорі до 26 000 одиниць.

Amlogic M802

Поки процесор встановлений тільки на одному планшеті - Onda V975m, але має досить хороший потенціал. 4 процесорних ядра по 2 ГГц і 8 графічних ядер по 6090 МГц. Показники AnTuTu складають 30 000 одиниць.

Mediatek MT6592

Один з найпотужніших сучасних CPU. 8 ядер по 2 ГГц кожне і 4 графічні ядра по 700 МГц. Антуту дає планшетів до 30 000 одиниць. CPU підтримує потоки HDMI, GPS і 3G.

Лінійка NVidia Tegra 4

Рішення nVidia перевершило всі очікування. На базі процесора можуть працювати гри від домашнього комп'ютера. Звичайно, не самі останні, але ... Вийшло це втілити за рахунок інтегрованого відеоприскорювача GeForce ULP GPU, в якому 72 графічних ядра. Процесорних ядер 4, по 1,8-2,3 ГГц кожне.

Лінійка Qualcomm Snapdragon 800

4-х ядерні CPU Qualcomm працюють при частоті до 2,3 ГГц. Висококласний графіка досягається за рахунок відеоприскорювача Adreno 330.

Apple A7 APL5698

CPU, який встановлений на iPad 4,1 і 4,2. Зроблено по 64-розрядної архітектури ARMv8. Процесор має всього 2 ядра по 1,4 ГГц. Показники коливаються близько 35 000 одиниць по PassMark, що аналогічно 17 500 одиниць AnTuTu Benchmark. Графіка досягається відеоприскорювачем PowerVR G6430.

Apple A7 APL0698

Від попереднього процесора відрізняється мало чим. Головна відмінність частота - 1,2 ГГц. Встановлюється на iPad Mini 2 і iPhone 5s.

Qualcomm Snapdragon 800

Володіє цей процесор найбільшою частотою, яка становить 2,5 ГГц для кожного з 4 ядер. Для графічних обчислень інтегрований Adreno 330.

Як підвищити продуктивність планшета

Для того щоб підвищити продуктивність, можна розігнати CPU. Ви відразу повинні зрозуміти, що це загрожує виходом гаджета з ладу - назавжди. Тому потрібно все робити дуже акуратно. Так як розігнати планшет? Вам буде потрібно отримати рут-права, якщо у вас їх ще немає, і скачати AnTuTu CPU Master (НЕ Benchmark). Як тільки все це буде, можна приступати.

Запустивши додаток, відразу ж зніміть галочку «Застосувати при завантаженні», щоб планшет зміг нормально перезавантажитися, якщо ви випадково або має намір встановити занадто велику частоту. В іншому випадку планшет може не завантажитися зовсім. Ні скидання, ні перепрошивка - не допоможе.

Збільште частоту не більше ніж на 10% від номінальної частоти. Натисніть кнопку «Застосувати» і експериментуйте з пристроєм. Грайте в ігри, дивіться фільми та ін. Якщо все нормально, то можете ще трохи збільшити частоту. Якщо планшет починає глючити або перезавантажиться, потрібно зменшити частоту.

Якщо планшет починає глючити або перезавантажиться, потрібно зменшити частоту

Як тільки ви знайдете оптимальну частоту, то встановіть попередньо зняту галочку «Застосувати при перезавантаженні». Після перезавантаження, пристрій буде працювати постійно на підвищеній частоті, поки ви не встановите іншу. Сам розгін бажано робити повільно і поетапно. Як показала практика, різке збільшення частоти часто призводить до виходу пристрою з ладу.

Дата публікації: 09.03.14

Так як розігнати планшет?

Дополнительная информация

rss
Карта