Пошук в Windows 7

Шукати щось в Windows 7 дуже просто. Але, як і в будь-якому пошуку, мета полягає в тому, щоб знаходити потрібне, а з цим іноді виникають складності.

Як працює пошук

Ви, швидше за все, чули про індекс - це набір файлів, в яких міститься різноманітна інформація про файлах і документах, що зберігаються на диску Ви, швидше за все, чули про індекс - це набір файлів, в яких міститься різноманітна інформація про файлах і документах, що зберігаються на диску. Коли ви користуєтеся пошуком, саме індексні файли дозволяють швидко відобразити результати. В індекс потрапляють різні властивості файлів, і це не тільки шлях, назва або розмір. Наприклад, у MP3 файлів індексуються всі теги - отавтора до швидкості потоку. У офіснихдокументов індексуються дані, які можна побачити у властивостях файлу на вкладці Докладно, вміст документа, і так далі. Якщо такий пошук вам в новинку, я рекомендую прочитати пару статей в довідці, щоб отримати ввідну інформацію і пошуку. Поверніть всі вікна, натисніть F1 і в поле Пошук в довідці введіть ... Пошук (screen 1).

Індексування відбувається постійно - якщо ви додасте, видаліть або змініть файл в папці, це негайно позначиться в індексі.

Індексування відбувається постійно - якщо ви додасте, видаліть або змініть файл в папці, це негайно позначиться в індексі На screen 2 показані місця розташування, які індексуються за замовчуванням. Тому якщо ви зберігаєте свої документи десь в R \ Documents, вони в індекс не потраплять і швидким пошуком не знайдуть - їх потрібно додати в індекс окремо. Про налаштування пошуку мова і піде нижче.

Налаштування пошуку і індексування

Чесно кажучи, стандартні настройки пошуку цілком вдалі, і більшості користувачів міняти в них нічого не потрібно, особливо якщо документи і файли зберігаються в стандартних папках. Для налаштування параметрів відкрийте меню Пуск і введіть в пошук параметри пошуку (screen 3).

Ось так невимушено ми використовували одну з можливостей пошуку Windows 7 - швидкий доступ до елементів панелі управління з меню Пуск Ось так невимушено ми використовували одну з можливостей пошуку Windows 7 - швидкий доступ до елементів панелі управління з меню Пуск.

Зміна параметрів пошуку для файлів і папок Я не буду дублювати параметри, які добре видно на screen 4.

Зверніть увагу на наступні моменти:

• за замовчуванням пошук в папці шукає у всіх вкладених папках;

• в Неіндексований місцях пошук ведеться тільки по іменах файлів, а стислі файли ігноруються;

• можна використовувати мовної пошук, тобто складати пошукові запити більш вільним мовою - наприклад, відео на минулому тижні (тут буде домішуватися багато несподіваних результатів, особливо в локалізованих версіях).

Параметри індексування та служби Windows Search

Тут ви можете налаштувати набагато більше параметрів. Щоб додати папки в індекс, клацніть Змінити (screen 5).

Папки Windows і Program Files не випадково виключені з пошуку - вони сильно збільшать розмір індексу, а практичної користі буде мало Папки Windows і Program Files не випадково виключені з пошуку - вони сильно збільшать розмір індексу, а практичної користі буде мало. Програми і так можна знайти пошуком в меню Пуск - адже головне меню індексується за замовчуванням.

Клацнувши Додатково, ви отримуєте доступ до двох груп налаштувань:

• технічні параметри індексування;

• параметри індексування для типів файлів.

У першій з них ви можете додати в індекс шифровані файли, перебудувати індекс (що може знадобитися в разі неполадок) і задати для нього нове розташування.

Для типу файлів (розширення) ви можете:

• включити або виключити його з індексу;

• визначити, чи будуть індексуватися тільки властивості або ще і вміст;

• додати нове розширення (screen 6) • додати нове розширення (screen 6).

Наприклад, якщо раптом ваш клієнт обміну миттєвими повідомленнями зберігає історію в текстових файлах з розширенням LOG або вам просто потрібно аналізувати логи, їх вміст не буде індексуватися за замовчуванням. Але ви можете легко налаштувати пошук - досить набрати на клавіатурі log, щоб переміститися по списку розширень, і включити пошук по вмісту.

як шукати

Приступаючи до пошуку, бажано відразу уявляти, чи входить об'єкт пошуку в індекс. Як я говорив вище, індекс охоплює профіль користувача - бібліотеки, файли і т. Д. Тут ви відносно легко знайдете потрібні файли.

Але якщо ви відкрили головне вікно пошуку і розраховуєте знайти щось в папці Program Files або Windows, у вас взагалі може створитися враження, що «пошук нічого не знаходить» - адже виводяться тільки результати з індексу. Про пошук в Неіндексований місцях ми ще поговоримо, а зараз розглянемо загальні способи пошуку в Windows 7. Ви можете шукати:

- з меню Пуск;

- в головному вікні пошуку;

- в бібліотеках; - в бібліотеках;

- в інших вікнах провідника - папках, діалогах «Відкрити» та «Зберегти як».

Пошук в меню Пуск

Коли ви шукаєте з меню Пуск, в результатах пошуку відображаються не тільки файли і документи, але також програми і елементи панелі управління. Тепер можна сміливо розлучитися зі звичкою часів Windows ХР - ретельної сортуванням додатків в меню Програми. Досить ввести кілька перших букв назви програми, щоб знайти її. Це набагато зручніше, особливо в тому випадку, якщо у вас встановлено безліч програм.

Порада. Якщо ви користуєтеся портативними додатками, просто додайте їх ярлики в папку% appdata% \ Micras0ft \ WiND0ws \ Start Menu \ Programs (можете для них створити вкладену папку). У результатах пошуку вони будуть відображатися в групі Програми.

У Windcms7 результати пошуку в меню Пуск дуже зручно групуються, а кількість результатів в кожній групі видно відразу - цей момент покращився у порівнянні з Windows Vista. Як видно на screen 7, пошук за словом word знаходить не тільки додатки Microsoft Word і WordPad, а й пропонує результати в інших групах.

У меню Пуск для кожної групи відображається кілька результатів, а клацнувши по назві групи, ви відкриваєте вікно пошуку з усіма результатами пошуку в групі.

Пошук в меню Пуск хороший, коли є уявлення про назву файлу або його вмісті - перші 5-10 результатів видно відразу, і не треба далеко ходити Пошук в меню Пуск хороший, коли є уявлення про назву файлу або його вмісті - перші 5-10 результатів видно відразу, і не треба далеко ходити. Крім того, меню Пуск незамінне для швидкого доступу до програм і елементів панелі управління за допомогою пошуку.

Головне вікно пошуку
Пусте вікно пошуку можна відкрити, натиснувши клавіші WIN + F. Воно, на мій погляд, дещо втратило свій сенс, оскільки більше не містить розширених можливостей пошуку файлів. Пошук у вікнах провідника його практично витісняє з системи.

Втім, головне вікно пошуку ще несе корисне навантаження. Воно відкривається з результатами пошуку, якщо ввести запит в меню Пуск і клацнути по назві групи результатів пошуку або познайомитися з іншими результатами прямо над пошуковим полем.

бібліотеки

Зараз я поясню, чому розділив пошук в бібліотеках та інших вікнах провідника. Зверніть увагу на те, як виводяться результати пошуку в бібліотеці. Вони відповідають виду файлів в ній і дуже добре сприймаються візуально. Наприклад, для музичних файлів відображається обкладинка альбому, велике назва композиції, розмір, а також є «музичні» опції упорядкування результатів. Це властивість всіх бібліотек, що підтверджує тезу -Можливості Windows 7 краще використовувати спільно. В даному випадку це Зараз я поясню, чому розділив пошук в бібліотеках та інших вікнах провідника пошук в бібліотеках, у якого є і один ие переваги.

Ось що запропонує пошук по простому запиту в бібліотеці Музика - screen 8.

Я використовував фільтр автор, вбудований у вікно пошуку, щоб знайти композиції Cafe Del Маг, причому запит був частковий - автор: cafe. Про фільтрах - окрема розповідь, звичайно.

Перебуваючи в провіднику, ви можете впорядкувати результати пошуку за доступними властивостями файлів. Порядок відображення за замовчуванням - Кращі результати, але, наприклад, музичні файли ви можете впорядкувати по альбому або жанру. Ця можливість доступна поряд з традиційними засобами провідника - сортуванням і угрупованням (хоча останнє може бути в новинку мігрантам з Windows ХР).

Якщо ви не знайшли потрібний файл в цій папці, ви можете повторити пошук:

• У бібліотеках, як в стандартних, так і в створених вами.

• По всьому комп'ютеру • По всьому комп'ютеру. Пошук ведеться по всіх папок комп'ютера, включаючи неіндексовані місця, що може зайняти відносно багато часу (screen 10).

Саме так можна шукати файли, що не входять в індекс, якщо невідомо їх розташування. Крім того, пошук по комп'ютеру дозволяє знайти тіньові копії вилучених файлів, якщо ви не відключили захист системи, звичайно.

• В інших місцях розташування • В інших місцях розташування. Цей спосіб, також дозволяє знаходити Неіндексований файли, може виявитися швидше, ніж пошук по всьому комп'ютеру. Коли відомо приблизне розташування файлу, можна вибрати відразу кілька папок. Крім того, ви можете включити в діапазон пошуку мережеві ресурси.

• В інтернеті. Пошук виконується за допомогою браузера за замовчуванням. З Internet Explorer працює бездоганно, а з іншими ... в загальному, спробуйте самі.

Інші вікна провідника

У папках і бібліотеках поле пошуку таке ж, як і в головному вікні. Але не потрібно забувати, що така ж можливість є в вікнах «Відкрити» та «Зберегти як», якими користуються навіть ті, хто вважає за краще альтернативні файлові менеджери.

Шукати в папках зручніше, коли ви знаєте приблизне розташування файлу або документа - в цьому випадку ви не заблукаєте в результатах. Крім того, цей спосіб стане в нагоді, коли точно відомо, що файл не входить в індекс. Нарешті, у вікнах «Відкрити» та «Зберегти як» за допомогою пошуку можна швидко фільтрувати вміст папки.

Упевнений, що ви вже спробували прості запити пошуку і, можливо, вони вас повністю влаштували Упевнений, що ви вже спробували прості запити пошуку і, можливо, вони вас повністю влаштували. Однак рано чи пізно вам знадобиться знайти файл, і простий запит в цьому не допоможе. Далі я розповім, як використовувати розширені можливості пошуку Windows 7, щоб знаходити потрібні файли.

Нові можливості розширеного пошуку Windows 7

Для освоєння пошуку, звичайно, потрібно попрактикуватися у використанні його можливостей.

Якщо ви переходите з Windows ХР, для вас в пошуку Windows 7 новим буде абсолютно все. У порівнянні ж з Windows Vista в Windows 7 зовні:

- змінилися фільтри пошуку; - змінилися фільтри пошуку;

- додалися підказки.

фільтри пошуку

Коли приблизно відома назва файлу або тема документу, знайти потрібний файл, як правило, не становить

праці - просто вводиться часткове або повне запит в пошук меню Пуск. Але ці відомості не завжди відкладаються в оперативній пам'яті мозку, та й просто часто потрібно задати праці - просто вводиться часткове або повне запит в пошук меню Пуск особливі умови пошуку - розмір, дату зміни або автора файлу. У Windows ХР був помічник з пошуку, в Windows Vista - фільтри.

На перший погляд, в Windows 7 нічого такого візуально виділяється немає. Насправді фільтри нікуди не поділися - просто вони стають видні, коли ви встановлюєте курсор в поле пошуку.

Порада. Щоб побачити більше фільтрів, розширте поле пошуку - встановіть курсор на роздільник між полем і адресним рядком і потягніть вліво (screen 9).

На screen 10 ви бачите стандартний набір фільтрів в головному вікні пошуку.

підказки підказки

Ваші пошукові запити запам'ятовуються, якщо вони вводилися:

- у вікно пошуку;

- в папці провідника або бібліотеці;

- в меню Пуск (за умови, що ви перейшли до результатів, а не просто відкрили файл).

Ці підказки дратують деяких користувачів, і вони прагнуть відразу ж їх відключити. І, на мій погляд, даремно це роблять. В підказках запам'ятовуються не тільки пошукові запити як такі, а й фільтри пошуку, які ви задавали - наприклад, розмір або дата зміни файлу. Підказки дуже зручні, якщо ви хочете використовувати всю міць пошуку Windows 7. Старе умова легко змінити під поточний запит, і це швидше, ніж вводити його заново. А непотрібну підказку завжди можна видалити - досить виділити її (мишею або курсором) і натиснути Delete на клавіатурі.

Пошук в межах індексу

Я вже говорив, що відображення результатів пошуку відповідає бібліотеці, в якій він виконувався. Тоді я зайшов з кінця, оскільки пошук все-таки починається з запиту. У кожній бібліотеці набір пропонованих фільтрів також відповідає її типу (screen 11).

В поле пошуку бібліотеки Документи відображаються такі ж фільтри, як і в головному пошуковому вікні (WIN + F).

Припустимо, мені потрібно знайти документ Microsoft Word, який я створив навесні або влітку. Назва не збереглося в пам'яті, та й вміст пригадую дуже смутно. Перевіримо пошук в справі? Обираю фільтри:

Тип - динамічно виводиться список розширень файлів. Можна вибрати тип зі списку, або набрати на клавіатурі:

doc і переміститися до розширення doc або docx

Дата зміни - відкривається календар. У ньому вже є умови з різними термінами давності, наприклад, Раніше в цьому році. Варіанта «влітку і навесні» там немає, але його легко створити самому - достатньо надрукувати Березня ... Август. Віддаєте перевагу миша? Перейдіть до серпня і клацніть 31 число. Потім до березня і, утримуючи клавішу SHIFT, клацніть 1 число. Ви, напевно, не раз виділяли кілька файлів з клавішею SHIFT - в календарі той же принцип. Вийде діапазон 01.03.2011 .. 31.08.2011.

Автор - динамічно виводиться список авторів. Обираю своє ім'я або просто починаю вводити його (ім'я автора задається в настройках офісних додатків).

Коли ви одночасно використовуєте кілька фільтрів, вони об'єднуються. У моєму прикладі знаходяться документи, які відповідають усім трьом умовам. У підсумку залишається з десяток файлів, серед яких неважко знайти потрібний, при необхідності скориставшись в провіднику упорядкуванням результатів або сортуванням.

Зауважте, я навіть не використовував в пошуку ім'я файлу або вміст документа.

Порада. Для зміни фільтра досить клацнути по його параметру в пошуковому полі. Потім можна вибрати інший параметр, або ввести його з клавіатури.

В бібліотеці Музика пропонуються фільтри, відповідні властивостям музичного файлу (тегами) -screen 12.

Наприклад, у своїй музичній колекції я хочу знайти гарну довгу композицію Jose Padilla, але назви, звичайно, не пам'ятаю. Вводжу прізвище музиканта в пошук - padilla. Якщо клацнути фільтр Тривалість, пошук запропонує кілька варіантів -залишається вибрати потрібний. Потім результати можна відсортувати за тривалістю в провіднику, перейшовши в табличний режим. Якщо стовпці Тривалість у вас немає, клацніть правою кнопкою миші по будь-якому стовпцю, щоб додати його з меню.

Порада. Якщо ви зберігаєте музику не в призначеній для користувача папці Музика, а на іншому розділі, додайте папку в музичну бібліотеку - буде зручніше шукати.

Наведений вище рада можна віднести також до картинок і фотографій - для них є бібліотека Зображення, і набори фільтрів в ній відповідні. У вас на диску, напевно, зберігається безліч цифрових фото. Пошук допоможе знайти потрібні, якщо правильно скласти запит. Проявивши трохи кмітливості, можна легко знаходити потрібні фото, навіть якщо всі вони мають однакові імена типу IMG_3046.JPG.

Припустимо, я хочу знайти фотографії, які були зроблені минулого літа. Я знаю, що вони в форматі JPEG, і точно пам'ятаю, що вони откадріровані, тобто розмір їх менше, ніж стандартна створюваного камерою. спробую:

Дата зйомки - діапазон 01.06.2008 .. 31.08.2008.

Тип - .JPG.

Розмір - <3 Мб. Такого розміру немає в динамічному списку, я використовував один з логічних операторів пошуку, про які докладніше розповім нижче.

Для повного щастя я навіть можу відфільтрувати за моделлю камери, на яку проводилася зйомка, щоб виключити непотрібні (наприклад, чужі камери) - screen 13,

Фільтра «камерамодель» немає в списку під вікном пошуку, але знайти його дуже легко - відкрийте вкладку Докладно у властивостях будь-якої фотографії. Всі властивості можна використовувати в якості фільтрів - від ширини фото до фокусної відстані.

Порада. Фільтри Вид і Тип працюють в зв'язці. Якщо задати, наприклад, вид Зображення, то фільтр Тип динамічно відобразить тільки розширення файлів зображень - JPEG, GIF, PNG і т.д.

За допомогою пошуку Windows ви можете легко знаходити поштові повідомлення додатків, що використовують можливості пошуку Windows 7. Звичайно, Microsoft Outlook 2007 і пошта Windows Live прекрасно інтегровані з пошуком Windows 7. Саме на його індексі заснований пошук в них. Наприклад, якщо Outlook 2007 встановлений в Windows ХР, для повноцінного пошуку вам знадобиться Windows Desktop Search, ну а в Wndcmis 7 все вже вбудовано.

Безумовно, в поштових програмах є свій пошук, де можна задавати умови пошуку в графічному інтерфейсі. Причому міць пошуку Windows 7 можуть використовувати і сторонні поштові програми. Подивіться на пошук в Mozilla Thunderbird - поштовому клієнті з відкритим вихідним кодом, у версії 3.x якого з'явилася інтеграція з пошуком Windows 7.

В середині вікна ви бачите результати пошуку лише за прізвищем, а все інше - це фільтри (календар, люди, папки, поштові ящики).

Пошук в поштовому клієнті, як правило, буде зручніше, але іноді точно не пам'ятаєш, була інформація збережена в файлі на диску або містилася в поштовому повідомленні. У провіднику можна легко перейти від пошуку файлів до пошуку пошти. Я не буду втомлювати вас довгим розповіддю - просто наведу приклад кількох фільтрів, які можна використовувати в полях пошуку провідника Windows 7 поряд з пошуковою фразою.

• Вид - зі списку вибираю «Ел. пошта », і в пошуковому полі це виглядає так: вид: = пошта.

• Автор - ввожу в поле автор: і вибираю автора листа з динамічного списку або продовжую вводити ім'я. Можна також використовувати фільтр від кого :.

• Дата зміни - з календаря вибираю діапазон.

• Наявність вкладення - ввожу в поле вкладення: і вибираю зі списку «Так» або «Ні». Якщо в списку тільки «Ні», значить, листів з вкладеннями немає, і навпаки.

• Тема - ввожу в поле тема :, а потім друкую ключове слово для теми листа.

Приблизно так: вид: = пошта автор: «« Ілля Рудь »« <[email protected]ru> »дата зраді-ня:? 22.? 11.72009 ..? 23.? 11.72009.

Якщо знати предмет листи, більше двох фільтрів навряд чи знадобиться.

Пошук в Internet Explorer

Вийдемо на хвилину з провідника. Навіть якщо ви користуєтеся іншим браузером, можливо, вам все одно буде цікаво дізнатися, що пошук в IE8 працює по-різному, в залежності від того, чи є в системі пошук Windows. Іншими словами, нижче порівнюється робота пошуку IE8 в Windows 7 і Windows ХР без встановленого Windows Desktop Search.

Адресний рядок браузера працює як пошукова, відображаючи результати по групах (screen 14).

Незважаючи на зовнішню ідентичність відображення результатів, наявність індексу дає пошуку в IE8 наступні переваги:

• Більш розумний пошук за рахунок розбиття на слова - наприклад, якби я шукав sport, результати Спорт-Експрес все одно відобразилися б, тому що це слово є в адресі.

• Пошук по більшій кількості полів - наприклад, пошук в Избранном може здійснюватися за адресою, опису сайту, його назвою, а також імені закладки.

• Пошук по веб-каналах (стрічок RSS) - без пошуку Windows веб-канали в результатах не відображаються.

• Релевантна сортування - пошук Windows дозволяє виводити більш релевантні результати, оскільки їх оцінка проводиться миттєво за рахунок індексу.

• Пошук в бібліотеках, поштою і браузері дуже зручний за рахунок індексу. Давайте подивимося, що відбувається без нього.

• Пошук в Неіндексований місцях.

• Пошук за межами індексу можна виконувати в імені або по змісту файлу. Але оскільки файли не індексуються, спочатку проводиться пошук тільки по імені.

В поле пошуку теж є фільтри, але їх всього два-дата зміни і розмір. Втім, ви можете використовувати і деякі інші фільтри, просто їх доведеться вводити вручну - наприклад, за допомогою фільтра вид можна знайти програми або зображення, а «дата створення» - відкриє календар.

Провідник відразу повідомляє вас про те, що пошук буде повільним і пропонує додати папку в індекс.

Системні папки додавати немає сенсу, тому що це не тільки збільшить розмір індексу, а й додасть «сміття» в результати при пошуку ваших файлів

Оскільки спочатку пошук виконується тільки по іменах файлів, у вмісті потрібно шукати додатково. Тут же ви можете повторити пошук в бібліотеках, по всьому комп'ютеру або вказати конкретні місця розташування, клацнувши Інша. За цим посиланням, крім дерева папок комп'ютера, ховаються і мережеві ресурси.

Неважко помітити, що одночасний пошук на локальних і мережевих дисках проводиться в два прийоми - спочатку загальний пошуковий запит, потім вибір дисків і / або папок. А якщо при цьому потрібно шукати такими файлами доводиться виконувати пошук в три прийоми - це незручно, та й пошук у вмісті з мережевого диску буде занадто повільним.

При цьому мережеві диски можна додати в індекс. Однак існує обхідний шлях - можна зробити будь-яку папку мережевого ресурсу доступною автономно. Якщо видання Windows 7 підтримує таку можливість, відповідний пункт є в контекстному меню папок мережевого диска. Оскільки автономні файли автоматично включаються в індекс, ніяких додаткових налаштувань не потрібно. Цей спосіб не ідеальний, тому що має на увазі кешування мережевих папок на локальному диску, що займає дисковий простір.

Як знайти потрібний фільтр

Подивившись приклади використання фільтрів, ви, можливо, зацікавитесь повним списком фільтрів пошуку. Однак в такому списку немає особливої ​​необхідності - достатньо знати, як знайти потрібний фільтр.

Як я вже говорив, в індекс потрапляють всі властивості файлів. Ви можете побачити їх список, клацнувши правою кнопкою миші по будь-якому стовпцю провідника і вибравши з меню пункт Детальніше. Загальний список не дуже зручний тим, що всі властивості в ньому перераховані в алфавітному порядку. Якщо ви хочете знайти файли з особливими властивостями, подивіться у властивостях (вибачте за тавтологію) будь-якого файлу цього типу на вкладці Детальніше.

Фактично будь-яка з цих властивостей можна використовувати в якості пошукового фільтра, який повинен складатися з одного слова. Якщо властивість складаються з двох слів, спробуйте виключити пробіл. Наприклад, фільтр «чіслостраніц:» відобразить динамічний список критеріїв - набір сторінок документа, а якщо ввести чіслостраніц:> 5, знайдуться документи з шістьма і більш сторінками. Фільтр «словаколічество:» спрацює аналогічно. У кожного типу документа свій набір властивостей, і їх завжди можна подивитися перед пошуком по якомусь екзотичному критерієм. Можливості пошуку не обмежуються фільтрами. Більш точних результатів вам допоможуть домогтися оператори пошуку - деякі з них ви вже бачили в прикладах запитів. Але це вже тема окремої статті. Як бачите, пошук в Windows 7 дуже зручний - він інтегрований в бібліотеки, має гнучкі фільтрами і операторами, а також може вдало використовуватися сторонніми додатками.

Вадим Стеркиной

OUTSIDETHEBOX. MS

Перевіримо пошук в справі?
Віддаєте перевагу миша?
Ru> »дата зраді-ня:?